65

Alemany to na ten moment nasz najlepszy transfer odkąd władzę objął nowy zarząd.

5

Wyobraźmy sobie taką sytuację, że eliminujemy PSG z Ligi Mistrzów po golach/asystach Ferrana - Fatiego - Pedriego.

FFP w końcu by się odegrało państwowemu klubikowi :D

0

@Rhaan Araujo może nie gra od deski do deski przez urazy i nagromadzenie wielu mikrourazów. Facet bardzo często ryzykuje, widzieliśmy kilka takich przypadków choćby w ostatnim meczu. Może to być powód, dla którego obecnie Xavi tak często z niego nie korzysta w once de gala. Nie chce by znów Urugwajczyk nie wyleciał na kolejne 3-4 tygodnie.

1

@Striker Pomyłka, chodź gdyby grał w UEFA Youth League to nie wykluczone :D

3

Erling Haaland do tego momentu rozegrał w Lidze Mistrzów 1501 min.

* 1.10 xG/A / 1.44 udziału przy bramkach na 90min.;
* 21G + 3A.

Kosmiczne statystyki. O Bundeslidze nawet nie będę wspominał. Nie czarujmy się ... prowizje będą ogromne, ale przecież po to ta klauzula 75 mln. została zaplanowana. Normalnie i tak kosztowałby ~150 mln.+.

12

Presi: Siemasz Erling, jak tam wikingu ? Chciałbyś przywdziać nasze barwy ?
Haaland: 135 mln ojro i jestem wasz.
Presi: Cóż ... przynajmniej się staraliśmy :D

0

@Rhaan Po prostu błąd u pomocnika/napastnika niesie za sobą znacznie mniejsze ryzyko. Jak myślisz ... dlaczego Garcia tyle u nas gra ? Popatrz na nasze bogactwo defensywne w kadrze, tylko Araujo jest na poziomie "gry w pucharach" tak to nazwijmy, więc nie dziwne że Xavi preferuje dobrze rokującego młodego defensora z La Masii niż dwóch przyspawanych od dłuższego czasu do ławki Francuzów, którzy znacząco obniżyli swe loty, a do najmłodszych i najtańszych w utrzymaniu nie należą.

0

@Rhaan Nigdzie nie jest napisane, że jest za młody. Z Twoim rozumowaniem to do tej pory Ansu/Nico/Gavi/Pedri by nie zadebiutowali (a legendy takich piłkarzy jak trio pomocników Iniesta-Xavi-Busquets byłyby znacznie mniejsze), bo po co ogrywać młodych. Rozumiem, że mają wyruszać na wypożyczenia, z których prawie nikt nie wraca do składu Barcy. To młodzi zawodnicy z ogromnym potencjałem, którzy już mogą wiele dać drużynie, ale jeszcze będą popełniać poważniejsze błędy raz na jakiś czas, dlatego potrzebne jest im doświadczenie zbierane na najwyższym poziomie. To nie przypadek, że tyle klubów się nimi interesuje oferując tak duże sumki.

2

@JohnnyBarca @ShawnC Mam nadzieję, że macie pojęcie, że on kończy 21 lat za dwa miesiące (dla przykładu za 4 miesiące Araujo kończy 23), a pozycja ŚO zwłaszcza w Barcelonie przy wysokiej linii obrony jest BARDZO wymagająca ? Nie każdy wchodzi z drzwiami i futryną (powiedziałbym nawet, że zdecydowana mniejszość), dlatego możemy się cieszyć, że mimo to mamy kilka takich okazów, a Eric niech zbiera doświadczenie.

8

Ten Garcia jest taki słaby, co on wgl robi w podstawowej jedenastce ? Co Ci ludzie w nim widzą ? Czy on wgl ma potencjał, że trenerzy na niego stawiają ? ...


1

@Emhyr @Rust_Cohle Kolejnego Rust musi gonić :] U mnie dwa transfery były (w tym jeden minusowy), ale wciąż trzech zawodników się świeci, więc ... Ta kolejka przetestuje moją głębie składu :D

0

@Encore Widocznie u wielu ludzi część ciała, gdzie plecy tracą szlachetną nazwę jest bardzo podatna na ból.

57

Pedri: Can I touch ?
Alexia: Touch what ?
Pedri: BALL, ball of course o.O


:D :D :D

1

Co on ... chciał czerwoną dla sędziego ? :D
https://streamable.com/w551tv

0

@Rust_Cohle Trzymam kciuki, żebyś miał co kolejkę po 100 pkt ... O ile będę miał ten pkt więcej :D

1

@Janiama @Rust_Cohle Prawda jest taka, że mam nad wami 30-50 pkt przewagi - to są fakty, a nie "co by było gdyby" :D

2

@JimMorrisonFCB Aż śmiechłem jak usłyszałem, że nie ma miejsca dla TAA xD

1

@Janiama Też, że wytrzymałeś bez niego tyle czasu. Większość graczy wstawia go przed pierwszą kolejką i trzyma do samego końca :D

0

@Encore Nie kieruj się samym terminarzem. Najważniejsze są wyniki danego zawodnika. Na CR i Lukaku (zanim jeszcze dotknęli boisk PL w tym sezonie) był niesamowity hype i zobacz do ilu pkt/mecz to doprowadziło ich posiadaczy :P

0

@Encore Zbyt drogi jak na obecne wyniki, Gallagher już więcej kreuje zagrożenia. Polecam też Benteke z CP, jeśli chciałbyś kogoś nowego w ataku. Od zeszłego sezonu jest bardzo skuteczny, ma pierwszy skład, często groźnie uderza, CP gra znacznie ofensywniej obecnie niż jest z tego kojarzone.

0

@Encore U mnie śmigają Jota/Gallagher/Cornet/Salah/Foden - każdego z nich uważam obecnie za wartościową opcję. Gallagher/Cornet to tańsze opcje jeśli szukasz droższych wzmocnień na innych pozycjach.

0

@Encore Jasne. Ja bym to zrobił już przed tą kolejką. Werner wrócił, wraca Lukaku. Dodatkowo ostatnio miał jakąś kontuzję i niezbyt satysfakcjonujące wyniki.

0

@Encore Prawda, miałem 1 pkt ponad średnią - Foden nie zagrał, a WHU stworzyło tylko 0.17 xG przeciwko MCI, co nie przeszkodziło im strzelić gola w samej końcówce xD Ten Lanzini już będzie mi się kojarzył z golami w końcówkach w meczach z silnymi rywalami :P

2

Już jutro o 19:00 deadline przed następną kolejką. U mnie wjechały dwa transfery (jeden minusowy - pierwszy od kilku tygodni :D). Zmiana ustawienia na 3-5-2 (napastnicy nas nie rozpieszczają w tym sezonie). PS. W końcu mam taką głębię składu, że mogę robić transfery rezerwowego GK lub 3 pozycji na ławce :D

@Rust_Cohle @Encore @Janiama @Bocheno1 @ElTomas @Szreko @JimMorrisonFCB

5

Rennes w obecnym sezonie w europejskich rozgrywkach: 5W-2R-0P (15:8). W ostatnich 13 meczach we wszystkich rozgrywkach: 10W-3R-0P (31:9).

@JarekS La Rambla wam gratuluje dobrze wykonywanej roboty :D

16

Carlo Ancelotti:

"Kiedy trenowałem Milan, sprowadziliśmy Ronaldo.
Po transferze ważył jakieś 100 kilogramów.
Przed pierwszym meczem powiedziałem mu:

′′Wiesz, że nie mogę Cię wystawić, musisz schudnąć"
Odpowiedział mi:

′′Mam zająć się strzelaniem bramek czy bieganiem? Jeśli bieganiem, posadź mnie na ławce, jeśli strzelaniem bramek, daj mi zagrać."
Zagrał, strzelił dwa gole.

Ci Brazylijczycy ... xD

20

Diego Forlan:

"Kiedy grałem w Hiszpanii, dostałem raz pytanie dlaczego po bramkach nie całuję herbu Atletico Madryt?"

"Zawsze podążałem za przykładem moich rodziców:
Nie byłem kibicem Aletico, nie wychowałem się w Madrycie.
Moi rodzice nauczyli mnie szanować symbole, a moim sposobem wyrażenia szacunku było nie być fałszywym populistą, ale być profesjonalistą.
Całowałem tylko herby Peñarolu i Urugwaju, bo tam dorastałam i jestem ich kibicem".

Taką postawę się szanuje.

35

Megan Rapinoe (piłkarka):

"Jestem lekceważona, bo jestem kobietą. Słyszę, że nie zasługuję na więcej niż mam dotychczas właśnie z tego powodu. Pomimo tylu zwycięstw w piłce nożnej nadal otrzymuję jako kobieta gorszą pensję niż mężczyźni."

Ronda Rousey (zawodniczka MMA):
"Myślę, że to ile zarabiasz, powinno mieć coś wspólnego z tym ile pieniędzy dostarczasz. Jestem najlepiej opłacaną zawodniczką nie dlatego, że Dina i Lorenzo chciały zrobić coś miłego dla pań. Robią to ponieważ dostarczam im największe cyfry! Zarabiam dla nich najwięcej pieniędzy"

Ronda, kobieto chyba zacznę Ci kibicować!

15

Jak zwykle ... zdania ekspertów są podzielone :D
https://zapodaj.net/12f731db1d13c.png.html

13

Powiem tak ... nawet jeśli La Rambla wykastrowała Depaya po pierwszej połowie to w drugiej sam sobie wyhodował cojones :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?