John_Doe
Dołączył/a: kwiecień 2021
Bliżej, niż myślisz...
8 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Karolina Pajączkowska, sztos.
https://zapodaj.net/90c3ed9554b62.png.html
!UWAGA! Zdjęcie zawiera lokowanie produktu...
8
@Essos Drugi Vinicius albo drugi McHazard. Bardzo młody, bez kontuzji, głodny sukcesów, wszystko przed nim. Lepiej wybulić za takiego niż 28-letniego dziada, który ma już nogi "skopane". To się może mega dobrze zaamortyzować.
1
@dorkizos Znaczy Lewy nie poprawi skuteczności z rzutów karnych...
4
@MesQueUnClub_87 xD "Wprowadzić bajkowy nastrój"
0
@AbelKabel 43 lata, astma, D. Po co więc piszesz: "A ja nie mam ochoty być szkolony". Ciebie temat nie dotyczy. Nie chcesz, żeby Ci, którzy się nadają byli przeszkoleni?
Zapewne prawda to, że wojny "wywołują durnie". Jednak wyszkolenie społeczeństwa w celach obronnych nie jest durne. W Polsce mamy ministerstwo OBRONY, a nie wojny. Kto powiedział, że będziemy cokolwiek wywoływać. Chodzi jedyne o bycie przygotowanym na obronę przed.
Napisz wprost, że brzydzisz się wojskiem i jakąkolwiek przemocą, nawet tą w obronie własnej. Nie musiałbyś się tyle "produkować". Widzę, że jesteś jednym z tych, którzy nader wszystko próbują wyśmiać tych dostrzegających pozytywy w powrocie poboru. Dobrze, że nie było u nas zbyt wielu ludzi o takich poglądach, bo Polski nie byłoby na mapie dłużej niż 123 lata...
2
@Joe_Pesci +1 Jprd. Prawie zleciałem ze stołka ze śmiechu....
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Paulinho1912 Sprowadzasz przeszkolenie wojskowe wyłącznie do "wysłuchiwania darcia mo*dy jakiegoś zgreda", bezsensownych ćwiczeń i braku prywatność. Mamy XXI w. przecież! Ale Ok, umówmy się, że to faktycznie tortura. Moje pytanie? Nie masz może zbyt niskiej samooceny? Możliwe, że ta "tortura" by Cię zahartowała. Więcej optymizmu.
0
@AbelKabel Hipotetyczna sytuacja. Konflikt zbrojny na terenie Polski. Nie zdążyłeś uciec- PARDON -ewakuować się za granicę. ŻW po Ciebie przyjechało. Capnęli Cię! ;) Nie jesteś starym dzi**em i jesteś w miarę zdrów. Nie oszukujmy się, nie masz nic do gadania! Wymówki typu "nie mam czasu" i "spłacam kredyt" raczej nic nie pomogą. Wolisz mieć jakiekolwiek pojęcie (= być przeszkolonym) czy nie?
0
@YeastMoss Zasadnicza służba wojskowa trwała kiedyś 2 i 3 lata. Kolesia wysyłali do jednostki na drugi koniec Polski. Obecnie to chyba 9 miesięcy. Naprawdę żal ci ZALEDWIE 30 dni na przeszkolenie. OK. Widzę, że jesteś zbyt wartościową dla społeczeństwa jednostką żeby tracić czas na "marnotrawstwo czasu". Liczę, że za 30 dnie dowiem się, że Pan Doktor znalazł lek na raka.
Dofinansować wojsko? Przecież politycy z opozycji i wojskowi z nią sympatyzujący twierdzą, że modernizacja armii to megalomania. Kosiniak-Kamysz chciał likwidacji WOTu... ;). Obyśmy mieli w Polsce liczne, dobrze wyszkolone, dysponujące nowoczesny sprzętem wojsko. To nadal nie zmienia faktu, że społeczeństwo powinno być przeszkolone.
0
@Prorokk +1 Myślozbrodnia. "Światowcy" Cię nie polubią.
0
@AbelKabel Ciągle to mieszanie wojny ze zwykłym przeszkoleniem. PRZESZKOLIĆ obywateli kraju, to nie żadna idea polityczna a rozsądne działanie. "Chuchanie na zimne."
0
@BartqRKO Dlaczego bzdura? Wytłumacz proszę!
0
@QuentinTarantino Żal ci utraty czasu na szkolenie wojskowe, więc po co tracisz czas na komentowanie treści postu z którym kompletnie się nie zgadzasz?
Moja odpowiedź do tego co piszesz o depresji: XD!!!
Patrzcie, a ja myślałem, że ludzie wycofani, samotni są bardziej narażeni na depresję. Zamknięcie się w czterech ścianach, twoim zdaniem jest zdrowe? Jakoś im pomoże? Nie i jeszcze raz nie. Stwierdziłem fakt. Jak lubisz przeinaczać czyjeś słowa i dorabiać do tego "historię", to rób na drugi raz sprawniej.
"Aha, i tylko (...)". Gdyby doszło do mobilizacji, to wolałbym być po szkoleniu. Najlepiej przeprowadzonym przez profesjonalistów. Na takiej samej zasadzie, w razie choroby chciałbym aby leczył mnie lekarz a nie znachor.
0
@AnnaMarianna Pewnie, że tak! Bardzo pouczający film.
0
@s0nar Brak kontrargumentów, to się człowiek uczepia pojedynczych sformułowań ("sprawdzaj") żeby odejść jak najdalej od istoty.
Komu mam dać spokój? Nikogo na siłę nigdzie nie pcham, nie ciągnę. Nie zachęcam nawet. Napisałem cokolwiek à la "idźcie na szkolenie"? NIE! Wyraziłem swoją opinię, co do domniemanego obowiązkowego szkolenia wojskowego. Z którego może wyjść coś pozytywnego. Jak chęć rozpoczęcia kariery żołnierza zawodowego. Mój post był w kontrze do panikarstwa jakie pojawiło się na forum w związku z plotą, że zaraz to wszystkich będą powoływać. Czytaj ze zrozumieniem.
Szkolenie ma trwać ponoć 30 dni... ;) Pardon! Wkradł mi się błąd! ZALEDWIE 30 dni!- Uwaga sarkazm -Nie dziwie się, że w Polsce brakuje hydraulików i rąk do pracy w wielu zawodach. Sami naukowcy tutaj żyją. Czego by ci ludzie nie wymyśliliby dla dobra ludzkości, gdyby nie musieli stracić te 30 dni... Koniec. Nie będę marnować Pana cennego czasu na- tu cytat -"pier**ły i zabawy w żołnierzyków".
0
@esem91 Wybacz, że Ci nie odpisałem od razu. Zrobiłem sobie przerwę na "Wielkiego Szu". W interesie tych emigrantów było pójść do urzędu miasta i wymeldować się. Średnio inteligentni ludzie. Teraz niech się nie dziwią! xD
0
@Colon ;) „Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką.“
4
"Graliśmy uczciwie! Ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem. Wygrał lepszy..."
Dzisiaj wyjątkowo w związku ze śmiercią Jana Nowickiego w wieku 83 lat TVP1 o 22.35 wyemituje film "WIELKI SZU".
0
@Mads @Mads A więc dopuszczasz ewentualność, że Cię wezmą! Lepiej byłoby bez przygotowania czy z?
Przyjmuję do wiadomości twój argument o wojsku zawodowym. Skoro płacimy podatki na obronność, to wypadałoby żeby wojsko robiło co do nich należy. Tu jednak chodzi o to żeby w razie czego wojsko miało-kiepskie określenie -"kadry dodatkowe". Na wschodzie, po stronie ukraińskiej i rosyjskiej, nie służą wyłącznie żołnierze zawodowi, ale i tacy z obowiązkowego poboru też. Ci, którzy nie zdążyli uciec na zachód... Ja osobiście czułbym się pewniej gdybym wcześniej takie przeszkolenie miał, w razie czego.
Radzieckie? Raczej zapobiegawcze. "Lepiej dmuchać na zimne."
4
Dwa chipsy na imprezie, jeden pyta drugiego:
-Gdzie są paluszki?
Drugi odpowiada:
-W dipie!
0
@draxidox Mają powoływać tylko na krótkie przeszkolenie, a traktujecie to jakby stała się jakaś tragedia, JK wypowiedział komuś wojnę, Polska vs. Rosja albo NATO, a co mi tam vs reszta świata... xD
0
@JimMorrisonFCB Nie wiem o czym piszesz. Jeśli już to niezamierzony.
0
@draxidox Kto mówi, że od razu pójdziesz na wojnę? To tylko szkolenie. Bez obrazy, nie zrozum mnie źle, poniekąd przechodząc je też zapewniasz bezpieczeństwo rodzinie. A raczej będziesz potrafił w razie czego. Obyś nie musiał...
2
@ProMILs Przewiduję, że liczba zarejestrowanych w UP uległaby zmniejszeniu. 0% bezrobocie w Polsce stałoby się faktem! Kolejny sukces rządu! xD
3
@Luciano99 Przecież są już na etapie, gdzie finanse to kwestia wspólna
3
@Barca1992 @Kgorecki2500 Coś Ty zrobił?! Podpaliłeś LR... ;)
0
@HarveySpecter Osoba młoda po skończeniu szkoły średniej albo wypełnieniu obowiązku szkolnego podlegałaby obowiązkowi przeszkolenia wojskowego. 29cio, 30 paro latek, tylko taki który by chciał. Myślisz, że to że masz firmę czy zobowiązania uchroniłoby cię od mobilizacji? ;)
0
@Mads Zapewne jest możliwość odroczeń. Jedynego żywiciela rodziny nie wezmą do wojska.
Druga strona medalu. Hipotetyczna sytuacja. Dochodzi do konfliktu. Powszechna mobilizacja. Będziesz chciał uniknąć, bo jako że miałeś małe dziecko i budowałeś dom, więc nie odbyłeś szkolenia i to cię dyskwalifikuje? Znaczy pokrzywdzony będziesz nie Ty, a ten który miał starsze dzieci/nie miał ich, zacisnął zęby i odbył szkolenie.
1
@MesQueUnClub96 Większość z tej połowy Polski mogłaby sobie teraz przykleić zielony liść na przód i tył głowy. Jak młody kierowca. "Z przodu liść, z tyłu liść, a w środku głąb."