0

"Wide is the gate and broad is the road that leads to destruction, and many enter through it.
Small is the gate and narrow the road that leads to life, and only a few find it."

0

@Kamiloza91 Marksizm

0

@Deviler Lewandowski, Milik, Krzynówek, Szymkowiak, Żurawski, Juskowiak, Kowalczyk, Hajto, Wałdoch , Warzycha, tak można bez końca. O piłkarzach pokolenia, które zdobyło złoty medal Igrzysk Olimpijskich i dwa medale mistrzostw świta nie wspomnę. Pierwsi ich szkoli, o dziwo, POLSCY trenerzy.
"Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie."

0

@Tomo1989 Sztuczne, bo państwo-federacja złożona z wielu egzystujących obok siebie narodów o silnej świadomości własnej tożsamości jest absurdalną ideą, to nie może się udać, vide Jugosławia. W II Rzeczypospolitej też były napięcia na tle narodowościowym. Dobrze, że Polacy nie mają takiej "gorącej krwi".

0

@Encore V. Petković.
Ciekawą opcją imo był też Pan Henryk Kasperczak. Doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji ma ogromne. 76 lat, ale do pomocy by dali mu młodych polskich trenerów.
Szkoda, że opinia publiczna zrobiła sobie z zagranicznego trenera fetysz. Wszystko, co zagraniczne to lepsze niż polskie... xD Tym bardziej po tym jak się zachowywał "końcowy" Beenhakker i jak ostatnio postąpił Sousa.

0

@Gacork To oznacza, że Ukraina w takim kształcie to sztuczne państwo. Trochę jak Jugosławia.

0

@adi7adi8 Czemu nie? Na tych terenach większość stanowią ludzie przez pochodzenie bardziej identyfikujący się z innym państwem niż krajem w granicach, którego żyją. To pokazuje jakim sztucznym państwem po rozpadzie ZSRR jest Ukraina. Mądre państwa (nie Polska) się przed tym zabezpieczają! Uchodźcy są lokowani po całym kraju równomiernie, a nie w jednym miejscu przy granicy. ;)

1

@Tomo1989 A można było tego wszystkie uniknąć bez jakichkolwiek strat w ludziach (po każdej ze stron) i zniszczenia infrastruktury Ukrainy. Polska gospodarka i budżety domowe też nie musiałby teraz cierpieć! Wystarczyło pogodzić się ze stratą Krymu na rzecz Rosji i uznać autonomię Rep. Donieckiej i Ługańskiej.

0

@P33ck Dobrze, że nie na kołnierzyku.

1

@arsenallondyn0 Może "Goryle we mgle".

0

@kamyk_23
Oceniając sam siebie i swoich rodziców pewnie nie zrobiłbym tego należycie. Nie byłbym bezstronny.

Powinieneś zacząć obserwować, łatwiej byłoby Ci znaleźć moje wpisy. :)

1

@Nerazzurro Kojarzę, że @jeyx77x i @Emhyr coś tam pisali w tych rejonach.

15

@KrychaFCB Rodzice tych podciepów pewnie 500+ dostają za to jaką "dobrą" robotę wykonali..

1

@osa91 Oby tak pozostało, że to wyłącznie domena skrajnych jednostek, a większość ma to wyłącznie za powód do śmiechu.

Z drugiej strony, spójrz po własnej odpowiedzi. Odbierasz to jako głupawkę, a mimo to piszesz "KAŻDY ideał, czy wartość promowana przez takich ludzi jest ok". Może o to chodzi. "Woda drąży skałę". Każdego można indoktrynować do jakiegoś momentu, jednego mniej drugiego bardziej.

1

@don'T.R.I.P.e Tylko nie mów, że nikt Cię nie ostrzegał! ;)

1

@osa91 Bo jesteśmy daleko w tyle, w tym naszym "ciemnogrodzie". Spokojnie dojdziemy tam. Teraz młode pokolenia są tego powolutku uczone przez internet i telewizje. Dorosną i będą zaprogramowane żeby uważać za normalność, a jak taki zostanie nauczycielem...

1

Pewnie przez blokadę nie obejrzałem gdy było na czasie, a szkoda. Tylko dlatego, że wyprodukowała RT.
https://video.twimg.com/amplify_video/1474082656514191362/vid/480x270/4XHn-qG1JAoyqZws.mp4?tag=14

Mój ulubiony fragment:
"Now gifts. No dolls or teddy bears. Prepare your children for brave new world!" Prezenty książki "Peter Pansexual" i "Alice in Genderland". xD

Póki co tylko zabawne, ale do nas też dojdzie. Polska i "nowocześni" Polacy muszą papugować każdy zachodni idiotyzm.

0

@John_Doe Dopisuję. Ktoś mylnie może odczytać, że cały prywatny kapitał „wsadziłem do jednego wora”. Prywatny znaczy zły, NIE. Efekt domina.

12

EURO zamiast KUNY. Chorwacja pozbyła się swojej waluty. Ceny podstawowych produktów zaokrąglane w górę, a pensje stoją. CÓŻ ZA ZASKOCZENIE! Nie zdziwiłbym się gdyby pensje były zaokrąglane w dół. "Wie Pan tak kursy działają/prawa ekonomii!", powie pewnie Pan mgr... ;)

https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,29339295,efekt-cappuccino-w-chorwacji-dlaczego-po-wprowadzeniu-euro.html?disableRedirects=true
https://www.money.pl/gospodarka/chorwacja-ma-juz-euro-i-wyzsze-ceny-w-sklepach-rzad-reaguje-6852008690146240a.html

Kto wykorzystuje zmianę waluty? PRYWATNI przedsiębiorcy. Minister gospodarki Chorwacji apeluje do sieci handlowych żeby nie podnosiły cen. Może cokolwiek więcej zrobić? To nie byłby "wolny rynek", gdyby państwo nakazało prywatnemu ustalić cenę na takim, a nie innym poziomie. Zmowy cenowe? Nie da się udowodnić. U nas wcale nie lepsi. "Duzi" czy "mali", bez różnicy. Gdy przytrafi się okazja, "sztuczny" powód żeby podnieść cenę produktu/usługi, to podniosą. Powieka im nie drgnie. Nieśmiertelne, "MUSIMY KOSZTY PRZENIEŚĆ NA KLIENTA".

Nie dziwi mnie fakt, że ludzie są przeciwni rezygnacji ze "złotego" na rzecz €. Zmiana pieniądza? Przecież już tak było. Ludzie troszeczkę starsi, mądrzejsi o te doświadczenie, pamiętają. Z dnia na dzień za tą samą pensję kupisz zdecydowanie mniej. Za uciułane przez lata w banku oszczędności za które mogłeś kupić meblościankę kupisz co najwyżej taboret. Mądry JAN BURY, jak przyjmować łapówki, to tylko sztabki złota. PIENIĄDZE? To tylko papier i toner w drukarce.

"Turystyka, hotelarze zyskają." "Gdy obcokrajowcy przyjadą do Polski, to nie będą musieli wymieniać waluty." "Jak przyjadę z pracy z zagranicy, to nie będę tracił na wymianie w kantorze", powie zwolennik wprowadzenia €. Poniekąd tak, ale JAKIM KOSZTEM, A WŁAŚCIWIE CZYIM? Ktoś zyska, może Ty zyskasz, a większość straci.

"Polska przystępując w 2004 roku do Unii Europejskiej, traktatami, zobowiązała się przyjąć wspólną walutę europejską. Przyjęcie euro powinno w długim okresie prowadzić do zbliżenia poziomu gospodarczego państw członkowskich." XD x ∞ Jeśli w to wierzysz to:
A. Masz ograniczone zdolności poznawcze.
B. Przeszedłeś poważny uraz głowy.
C. Celowo wprowadzasz w błąd kierując się prywatnym interesem.
D. Dotyczy Cię więcej niż jedna z powyższych odpowiedzi.
Rzeczywistość jest taka, że na wspólnej walucie zyskują głównie Niemcy i kraje Beneluxu. No i Greccy, ale tam wszystko już chyba jest niemieckie... ;)
http://l24.lt/pl/gospodarka/item/289235-kto-zyskal-a-kto-stracil-na-wprowadzeniu-euro

Precz z integracją! Polska oficjalnie jest w Europie, z przerwą, od 966 roku, nie od 2004. Kto twierdzi inaczej wykazuje się brakiem świadomości narodowej, a może nawet godności. Istnienie takich ludzi już mnie nie zaskakuje, widząc jak co poniektórzy reagują na słowa takie jak naród, konserwatyzm, patriotyzm.

Podsumowanie. Tak jak Przerwa-Tetmajer. "Wolę polskie gówno w polu niźli fiołki w Neapolu".

3

Jakimś tam meczem się emocjonujecie, a tu "Sanatorium miłości" się zaczęło.

0

@Ogorinho1974 To pewnie po meczu!

0

Zaraz wejdzie zięć Lucho... ;)

0

Włączyłem mecz. Niech się stanie, co ma się stać!

0

@tomek8756 Oglądałeś czy z góry osąd?
Odbijam piłeczkę, a czy TVN jest wiarygodnym źródłem informacji? ;)

1

@Sulimo niszczyciele plomb.

0

Kolenda-Zaleska nazywa Tuska per profesor, a w tle piosenka
Ti amo Umberto Tozzi'ego. XD Coś pięknego.

"Holding". Dokument o początkach TVNu i ich spółki "matki" ITI. FOZ, firmy rejestrowane w Panamie i Curaçao...

0

@arsenallondyn0 Niestety x(

0

Płacicie abonament rtv? W tym roku ta „uciecha” kosztuje 327,6 (=12 x 27,3)… No chyba, że zapłaci się cały rok z góry do 25 stycznia. Wówczas przysługuje 10-procentowa zniżka i do zapłaty już tylko… 294,9. ;(

0

@Conradxc Jakie złodziejstwo? Dał książce "drugie życie" przecież! Teraz kto inny też będzie mógł przeczytać.

0

@Comfortable_ Praca komentatora piłki nożnej w tv to wg mnie fajna praca. Przekręcenie nazwiska zagranicznego piłkarza to istotny błąd? Nie! Po prostu przemawia tu zawiść.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?