9

@jedrek7000 Nie no, bez przesady.

1

@escarabajo Wiem, wiem.

A to ze sparingiem nawet sobie kiedyś zapisałem. ;)
----------
Julia Cicha
17 lipca 2021, 09:27
4 sierpnia Barcelona rozegra mecz towarzyski z Red Bullem Salzburg. [Mundo Deportivo]

Maciej Łoś
17 lipca 2021, 18:53
Barcelona rozegra 4 sierpnia mecz towarzyski z RB Lipsk. [Sport]
----------

Czyli w sumie w jeden dzień jednak się zmieścili. :P
I oba newsy wisiały dalej i wiszą do dziś.

0

@bonkers89 Dwie rzeczy:
1) działy sportowe obu tych naszych tabloidów stoją akurat na całkiem wysokim poziomie,
2) „Marca” wie czasem o Barcelonie więcej niż „Mundo Deportivo”...

2

Padło wreszcie nieśmiertelne i legendarne „Barcelona wierzy, że...”. ;)

2

@escarabajo W sumie Abde może chcieć, a Barça nie. ;)
Ale nic mnie już na Tiki-tace nie zdziwi po tym, jak jednego dnia był news po sparingu z RB Salzburg, a następnego dnia, że to z RB Lipsk. :P

0

Czyli jednak wychodziłoby na to, że to bardziej tamtejsze media i same władze klubu mają bardziej nabożny stosunek do Sergiego R. niż sami socios. Chyba że akurat taka grupa się trafiła w badaniach.

Ciekawe, bo na co dzień można mieć wrażenie, że mamy z nim „problemy” tylko tutaj, a w Katalonii jest nietykalny (poza jakimiś odosobnionymi gwizdami, i to dopiero od niedawna).

0

@Gall No nie, to pismaki, a nie ja, wymyślili i podali argument problemów finansowych jako istotny.

6

Czekamy zatem na relację z taksówki, bo chyba do niej wsiądzie. Jeśli jednak Laporta podeśle jakiś wóz służbowy, tym bardziej.

0

@Gall Chyba jednak zupełnie się nie rozumiemy. Jak dla mnie to, kto tu jest biedny, a kto nie jest biedny, jest akurat argumentem co najwyżej ósmego rzędu.

0

@agaFCB W Polsce raczej odwrotnie – i całe szczęście. Zawsze można przecież tych materiałów z badań nie pokazywać, gdy coś pójdzie nie tak...

0

@Gall Akcją Arthur – Pjanić to jak na razie interesują się włoskie organy wymiaru sprawiedliwości, więc dziękuję bardzo. A podawanie akurat problemów finansowych Juventusu jako istotnego argumentu na rzecz transferu de Ligta jest śmieszne, bo tutaj biedak kupowałby od zubożałego.

16

Jaki jest sens choćby rozważania sprowadzenia zawodnika z klubu, który ma problemy finansowe przez inny klub, który ma... jeszcze większe problemy finansowe? Naprawdę nie ma już o czym pisać?

1

@DonAndrzejos Część gazet hiszpańskich ma wspólne wydanie na 25–26 grudnia albo w ogóle nie wychodzi 25.

0

@andrzejeczek Póki nie zagra w reprezentacji Maroka, to jak może sam siebie nazywać reprezentantem Maroka?

1

@Luccas Powiedział też już w drugiej połowie debiutu Jutgli w Barcelonie, że zdążył zrobić już więcej niż Luuk przez całą rundę. ;)

0

@Tridente2015 Tak też mi się wydaje, że chyba jednak on.

Tam był też jeszcze inny poważny błąd – nikt z Barçy nie stał na linii podania, gość mógł sobie bez problemu posłać piłkę po ziemi w środek pola karnego. Wszyscy skupili się na pilnowaniu pola bramkowego. Pytanie, czy to ogólny błąd obrony, czy ktoś miał pilnować tego miejsca i zapomniał. Na szczęście przy kolejnych rożnych już ktoś tam stał.

31

Cóż za odkrywcze wnioski. Przecież teraz 99% tekstów o potencjalnych transferach to ten sam schemat:
1) Barça jest zainteresowana graczem X i jest przekonana, że transfer się powiedzie,
2) Barça jest zainteresowana, ale problemem może być pensja gracza / żądania klubu zawodnika X...

...i czekamy jeszcze na tradycyjnie na:
3) Barça nie jest przekonana, czy gracz X pasuje do zespołu z powodu tego czy innego, jak tam sobie pismak wymyśli.

1

@DejMian111 Ale raczej nie przez Cafú...

2

Tak w sumie wychodzi tu na to, że za bramkę Sevilli nie odpowiada konkretnie nikt. I może faktycznie tak jest, bo ogólnie ustawienie przy tym rożnym to był jakiś żart i nawet trudno powiedzieć, czy ktokolwiek konkretnie miał pilnować Papu.

0

@matinvvk To wtedy proponuję 9 mln za Złotę Piłkę, a 1 mln za całą resztę do podziału. ;)

0

Ale te warunki musi spełnić razem czy którykolwiek osobno? Przecież wszystkich razem to nie spełni na 99%.

2

@gaucho104 Coś w tym jest, powoli futbol w tych najważniejszych ligach (Anglia, Hiszpania, Wlochy) jest dodatkiem do niekończącyh się okienek transferowych, jakichś pierdółek o psie siostry szwagra stryja itp., a samej piłki w tym coraz mniej...

0

@preemo Tym lepiej zgromadzić je w jedno miejsce (choć pewnie mniej się to opłaca).

43

Apeluję o powrót rubryki „Kwestia godzin”, bo tych mniej lub bardziej poważnych doniesień jest już tyle, że mam wrażenie, jakby okienko zaczęło się kilka tygodni temu...

0

Panowie, oby kolejny rok przyniósł na dobry początek jakiekolwiek zwycięstwo na wyjeździe, z jednym może być trochę trudno!

3

Za tydzień: Barcelona chciałaby zatrzymać Francuza, ale nie ma pewności, czy pozwolą jej na to limity płac narzucone przez LaLigę.

Za dwa tygodnie: Zarząd FC Barcelony jest przekonany co do dalszej przydatności Dembélé. Klub nie jest pewny, czy Francuz będzie pasował do nowego projektu Xaviego. Francuz chce pozostać w Barcelonie, ale problemem są jego wymagania finansowe.

I tak się kręci cyrk medialny, gdzie pismacy muszą jakoś odkręcać swoje pseudonewsy z ósmej ręki...

5

Doszliśmy już do takiego etapu zdziczenia mediów, że gazety krzyczą z okładek „fichado”, gdy nadal nic nie jest jeszcze przesądzone. To co napiszą, gdy się to potwierdzi? „Más fichado”?

0

Swoją drogą nieźle go wkopał, podział na kontuzje „prawdziwe” i „inne” trochę rozbraja. :P

0

@Herbert Pan Mathieu oczywiście.

0

@Kuba0605 A, no tak. To pewnie sobie jeszcze przy okazji oglądania meczu po raz drugi poprawił. ;)

Swoją drogą pan Miguel nie popisał się aż tak bardzo, bo nie dowiedzieliśmy się, o której Xavi wstał...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?