0

@esem91 Premier League sześć czy siedem lat temu w ogóle zrezygnowała ze sponsora tytularnego.

0

Typowe dyrdymały i bajeczki prasy katalońskiej. „Wielu świadków”, a niby dopiero po dwóch tygodniach sprawa „wyciekła”. :P

1

@eRsko87 To niech tego lepiej nie porusza wcale, bo nadal kręcimy się wokół jakichś domniemanych szykan, przykrości i innych nietaktów ze strony Bayernu, a tak naprawdę nie wiemy niemal nic. Skoro Lewandowski powiedział A, to niech powie B. Chyba że potrzebuje na to czasu. Na razie sam doprowadził do tego, że wiemy tylko to, że on zachował się nie w porządku, bo zrobił to publicznie (do tego wykorzystując konferencję reprezentacji, zwyczajnie nie podoba mi się to). Nie znamy za to niegodziwości ze strony Bawarczyków, bo są tajemnicą.

Ja oczywiście nie zaprzeczam, że go potraktowali źle, tylko to takie zachowanie w stylu „oni kłamią, ale ja nie powiem, jak jest naprawdę”.

1

To jest mimo wszystko dość zabawne, gdy ktoś opowiada o tym, jak to „wiele bzdur” padło, ale „prawdy” sam też nie przedstawi. A jeśli nie może albo nie chce jej przedstawić, to po co to wywlekać?

Ogólnie cenię Lewandowskiego za wiele, ale czasem czuję niestety lekkie zażenowanie. Na szczęście tylko lekkie.

0

@Volley Nie no, to już jest z wliczeniem tych odroczonych pieniędzy, nie wierzę, że jest inaczej.

0

@Nowy1103 To ja bym się z tym zgodził, ale po prostu nadal nie wiem, skąd masz te kwoty.

0

@Nowy1103 Ale skąd to wiesz, że 19 mln ma już teraz? Jakieś źródła? A 30 mln? Przecież to byłby jakieś kosmiczne kwoty.

1

@Nowy1103 A skąd 30 mln? Najodważniejsze szacunki mówiły bodaj o 19 mln.

0

@leny1409 OK, ale przecież ja z grubsza to samo napisałem – ma odejść z powodów finansowych. I wygląda na to, że tylko finansowych. A ja tu czytam całą plejadę argumentów sportowych, że to niby one tu decydują. Nie znam żadnego sygnału z klubu, że nie chodzi wyłącznie o pieniądze.

0

Nie rozumiem znaczącej części komentarzy pod tym tekstem. Jak dla mnie przekaz klubu jest taki – potrzebujemy cię, ale jeszcze bardziej potrzebujemy pieniędzy, które może nam dać twoje odejście.

Nie wiem, skąd tutaj tyle opinii, że klub go nie chce, bo źle gra, bo się nie sprawdził, bo za dużo zarabia itp. itd. Ktoś dał taki sygnał z klubu? Widocznie przegapiłem.

2

Akurat w Nowym Jorku to oni nie grają, tylko w New Jersey. :P

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Inne przesłanki to spokojnie by się znalazły, ale akurat ta konkretna jest z tyłka wzięta, co poradzę...

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 „Tylko Castylia nie musi się opodatkowywać 2 razy” – ale TEŻ się opodatkowuje dwa razy. Stawka centralna i lokalna obowiązuje też w Madrycie (tak samo jak w Katalonii, Andaluzji, Galicji czy gdzie tam jeszcze), więc co Ty za głupstwa wygadujesz? Na potrzeby wspólnoty Madrytu idą głównie podatki zebrane we wspólnocie Madrytu. Nie ma żadnego kilometra kwadratowego Hiszpanii, gdzie płacono by tylko stawkę na rzecz centrali. Płaci to Jordi z Girony, Fernando z Las Palmas i Julio z Getafe.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Wspólnota Madrytu nie dostaje żadnych podatków z innych wspólnot. Dostaje te, które skarbówka zgarnie na terenie wspólnoty Madrytu i tyle.

Nie rozumiem, jak można „dojeniem” nazwać to, że jedni mają się lepiej, a inni gorzej, bo jedno z drugiego nie wynika tutaj wprost.

0

@bartekvisca Tu raczej na razie trzeba kombinować, żeby w ogóle było za co dopiąć dotychczasowe transfery... Ale tu po prostu jest przedstawiona opcja, co zrobić z pensją, gdy de Jong NIE odejdzie.

1

Ale w sprzedaży de Jonga miało niby chodzić o czysty przychód z transferu, więc co do tego ma obniżenie pensji? Gubią się już pismacy w tych wymysłach i domysłach, bo zwykle kija wiedzą i muszą z czegoś szyć...

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Nie wiem, czego nie rozumiem. Wspólnota Madrytu (i kilka innych) woli konkurować z inymi wspólnotami niższymi stawkami lokalnymi PIT, ulgami itp. z przykładową Katalonią i ta przykładowa Katalonia ma o to pretensje, bo ona woli narzucić u siebie wyższe stawki. W jaki sposób Madryt tu doi Barcelonę na podatkach, skoro to ona sama sobie je nakłada w takiej formie? To parlament kataloński ustala własne lokalne stawki PIT, a nie Madryt.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Przepraszam, ale ta forma trollingu (czy jak to nazwać) jednak mnie przerosła. :P

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Przecież ten PIT płacą też w Madrycie, litości. On jest wspólny dla całego kraju, a dodatkowo każda wspólnota autonomiczna wprowadza sobie własne stawki. Żadnego „dodatkowego PIT-u z Kastylii nie ma”, tylko co najwyżej dodatkowy PIT z Barcelony.

To, że w Madrycie płacą łącznie mniejszy PIT, to efekt tego, że w niektórych innych rejonach – w tym Katalonii – sami sobie wprowadzili wyższe.

1

Miały ruszyć w czerwcu, ale oby chociaż to.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 I w czym ten artykuł przeczy temu, co napisałem? Sama Katalonia ten konkretny podatek narzuciła, więc co do tego ma Madryt?

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Tak średnio się to zgadza, bo to podatek wymyślony i uchwalony przez parlament Katalonii, a ogólnie podatki w Hiszpanii są zdecentralizowane jak niemal nigdzie w Europie...

0

@AxelF W Hiszpanii to tak, ale nie przyszło mi do głowy, że mówi tylko o Hiszpanii. ;)

1

@MGregor Ale jak to jest sformułowane, proszę Cię. :P

15

I to jest koniec artykułu? Tak średnio co z tego wiadomo. Co z tym podatkiem? Skąd Madryt? Co się zmieniło? I co się stało, że „napięcie” zniknęło, a „operacja zakończyła się pomyślnie”?

Dziennikarstwo pełną gębą!

0

@Zieliniak Jakoś Real nie trenuje w Las Vegas... Zresztą pewnie nie tylko o treningi Koledze chodziło

0

@kaliber Ha, już widocznie za późno było i walnąłem Sane zamiast Mane. :P

2

„(...) jedno z najnudniejszych okien transferowych ostatnich 50 lat”.

Że przepraszam jakie? Haaland, Sane, Gabriel Jesus, Darwin Nunez, Chiesa, Sterling, Rüdiger i kto tam jeszcze...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?