0

@Elvisek Nie złapał przypadkiem piłki w ręce? Sędzia mógł mieć też już dość jego wielokrotnego wczoraj pyszczenia o nic.

1

Tak szczerze to wielu to „poczucie dumy” Xaviego uzna za plaskacza. Ja nie byłbym może tak radykalny, ale „rywalizacja do końca” to chyba żart naprawdę niskich lotów. W dogrywce była tylko jedna drużyna.

Zresztą już samo chwalenie się „rywalizacją do końca” trochę jest niesmaczne u faworyta meczu. Oczywiście żale do mediów też muszą być („skandaliczne” ankiety).

1

@Greenalley Przecież ja się tu tylko śmieję z „wymiany czipa”. :P

1

Wymiana trenera od razu... Spokojnie, calma, najpierw wymiana czipa.

Właściwie rozważyłbym utworzenie Barça Chip Factory, to też zawsze potencjalna dźwignia do opchnięcia jakimś słupom.

0

@Tuc Ale to tylko na konferencjach, bo na ławce chce chyba pobić rekord kartek dla trenera w skali Europy.

33

„Możemy być dumni, że próbowaliśmy do samego końca”.
Kuźwa, to brzmi jak słowa trenera Unionistas czy Barbastro. :)

A już na serio – Generale, obudź się. Dogrywka przetruchtana przez prawie całą drużynę, doliczona minuta pierwszej części dogrywki to wisienka na torcie.

1

Niestety mało kto zastanawia się, jakim absurdem jest myśl przewodnia ostatniego akapitu. VAR powinien pomagać korygować sędziemu KAŻDY błąd przy ocenie sytuacji, a nie „oczywisty” lub „czarno-biały”.

Niestety tak nie jest i nie poznałem dotąd odpowiedzi dlaczego. To jest jedno z podstawowych wypaczeń samej idei VAR.

8

„Zawsze zgadzam się z tym, co mówi Xavi”.

A ja zawsze zastanawiam się po takich tekstach Laporty, czy on robi sobie jaja z siebie, z nas czy naprawdę w to wierzy. :P

10

Pięknie tych pismaków Xavi podsumował: „Wolę mówić o grze, ale wy mnie o to nie pytacie”.

Bo to prawda. Zwykle 90% pytań jest o tabelę, odczucia, sędziów, transfery, dyskusje, filmiki, kontuzje i całą inną otoczkę, ale o samą grę w piłkę nożną prawie nic.

Mam jakieś dziwne przeczucie, że to także dlatego, że pismacy nie wiedzieliby, o co pytać, bo musieliby jeszcze wiedzieć coś więcej o grze w piłkę. A z tym tak niekoniecznie...

1

„João nie ma już praktycznie żadnego dyskomfortu, chciał wymusić powrót, chciał być z drużyną, ma charakter”.

Nie, on nie ma mieć żadnego „dyskomfortu”, a nie „praktycznie żadnego”, tyle.

W ogóle jakiś trochę cyrk z Cancelo. Dwa tygodnie temu poleciał do Arabii, bo miał szansę zagrać w finale Superpucharu. Dwa dni temu nawet... nie trenował jeszcze z drużyną. A Xavi chrzanił coś jeszcze, że mu było trudno, bo nie był z grupą, choć przecież... był w Arabii. :)

3

Nie no, komedia. Cytują słowo po słowie kapitana, tylko nie wiedzą którego. :P

Kto to w ogóle traktuje serio?

0

„WhatsApp, który zmienił karierę Ferrana Torresa” – nie mogę się doczekać tej opowiastki!

2

Rozwalają mnie terminy tych gal. Szkoda, że im po pięciu latach tego nie wręczają. :P
Taka gala Ekstraklasy odbywa się dzień po ostatnich meczach sezonu.

5

Powoli narracja promotorów Superligi zmierza w tę stronę, że najważniejszym argumentem za jej utworzeniem nie będzie ani wzrost poziomu sportowego, ani chęć uniezależnienia się klubów od bandy UEFA, ani ratowanie piłki nożnej przed zagładą, tylko to, że byłaby transmitowana za darmo.

Ciekawa koncepcja, nie powiem. Na razie i tak patykiem na wodzie, ale w sumie to taki etap. Nijak tego nie widzę tak czy inaczej.

4

Uwielbiam ten styl hiszpańskich pismaków, czasem niemal grafomański. Przygody niczym u Odyseusza czy innego Fileasa Fogga, a to po prostu paczka gości, którym raz wychodzi lepiej kopnięcie piłeczki do bramki, a raz nie i tyle. :)

2

Charyzma sędziego głównego w tych sytuacjach wręcz mnie poraziła.

3

Do Barcelony przylatują rocznie miliony ludzi... i tyle w tym temacie.

2

@Dari0G W sumie i w tej rzekomej trzynastce przecież aż trzech to bramkarze, a kolejni dwaj to już prawie emeryci. ;)

0

Tak czytam i w sumie zastanawiam się, jak on wyliczył 13 wychowanków na wyjeździe w Salamance, bo doliczyć się nie mogę: Peña, Wielki Dżoker, Balde, Romeu, López, Guiu, Cubarsi, Astralaga, Kochen, Casadó, Fort. Gdzie pozostali dwaj, kogoś przegapiłem?

Jeszcze bardziej nie rozumiem, w jaki sposób Cancelo miał „bardzo cierpieć z powodu braku możliwości bycia z grupą” na Superpucharze, skoro tam pojechał. Jakieś takie językowe smaczki słowotoku Xaviego widocznie.

0

„To oba pola karne naznaczają ten sezon”.

Co to w ogóle jest za farmazon? Przecież to samo może każdy trener każdej drużyny na świecie, bo na tym właściwie polega piłka nożna. :)

0

„Dyskomfort” Christensena potwierdzony, przynajmniej zawsze w odwodzie jest jedyny w swoim rodzaju Wielki Dżoker.

1

Czyli prasa nie jest jednak nadal odpowiednio zjednoczona z drużyną! Coś tak czułem...

0

@graco14 Ja to odebrałem tak, że chodzi o mecze już po przejściu ćwierćfinału.

3

@MeMyselfAndI Przy ocenie spalonego liczy się wszystkie części ciała, którymi można zdobyć gola. Czyli w momencie podania Rodrygo był już z tego punktu widzenia na połowie Barcelony, nawet jeśli jedną czy obiema nogami był jeszcze na swojej.

2

„Nie widzę rozczarowania u kibiców”. :P

No, ale wreszcie coś o wymianie czipa! Już ze dwa tygodnie o tym nie słyszałem od Xaviego i trochę się zmartwiłem.

0

@GucioH Prawda jest taka, że pismacy rzadko zadają na tych konferencjach konkretne pytania o samą grę, rozwiązania taktyczne itp. Jakieś 90% pytań dotyczy „odczuć”, atmosfery, personaliów czy plotek transferowych, ale o samej grze prawie nic.

Czy ktoś drążył, dlaczego np. w ostatnim meczu Xavi wpadł na grę tak wysoką obroną z bramkarzem przyspawanym do swojego pola bramkowego? A skąd. Naprawdę w naszej E-klapie dziennikarze zadają sensowniejsze pytania o grę mimo parodystycznego nieraz jej poziomu. Wielcy pismacy w Hiszpanii jadą na picu, jak powiedziałby Boniek.

2

„Kolejny finał” i tyle w tym temacie. Nic nowego, bo Barça gra „finały” od ładnych paru tygodni.

0

No to za wiele red. Ksawery Michał nie wyjaśnił. Co to znaczy „przyszłość będzie przesądzona”? Xavi wyleciałby od razu czy po sezonie?

0

@Losiex Większość szatni to kataloński zna jedynie ze słyszenia raczej albo znacznie gorzej niż hiszpański, czasy się zmieniają.

0

„Drużyna z Hiszpanii, którą lubisz poza Barçą? - Barça”. :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?