1

@4Fabregas4 No i jak to pogodzić z powszechnym biadoleniem (zresztą raczej słusznym) na nadmiar meczów we współczesnej piłce?

0

@kejdzi @kejdzi Obowiązku nie ma, tylko 1) dany kraj nie może wtedy zgłosić nikogo innego, 2) nikt nigdy się nie wycofał.

A czym się różnią? Choćby tym, że te wszystkie pucharki są grane poza oficjalnymi terminami lig krajowych i rozgrywek europejskich, a Superliga chce grać w terminach UEFA. A przecież kluby są pośrednio członkami UEFA.

0

@kejdzi Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek rezygnował z Ligi Mistrzów czy innych pucharów europejskich dla Pucharu Gampera. ;)

2

„Nie będzie więcej terminów europejskich niż te już przewidziane w obecnych rozgrywkach”.

Terminów nie byłoby więcej, ale tyle meczów do rozegrania minimum, ile dziś mają... półfinaliści LM.

0

@tbas No i o to chodzi właśnie.

13

„Wierzymy, że solidarność bazująca na europejskiej piramidzie piłkarskiej, którą kibice i wszyscy interesariusze uznali za swój niezastąpiony model (...)”.

No, widać właśnie, jak „wszyscy interesariusze” popierają obecny model. Aż tak bardzo, że się tym zajmują sądy i trybunały.

0

@martool2 Też mi się to wydaje trudne, ale TSUE uważa widocznie, że jednak tak jest. ;)

2

Czyli jednak można mieć ciastko i zjeść ciastko, na to wychodzi – należeć do federacji krajowych, które należą przecież do UEFA, a jednocześnie tworzyć konkurencyjne rozgrywki bez wychodzenia z obecnych struktur i nie ponosić żadnej odpowiedzialności. Ciekawe podejście, demoluje właściwie sens dotychczasowej struktury hierarchicznej klubów i federacji.

0

@krzak82 Może i obraza, ale sprzeciwu drużyna nie zgłaszała...

2

I to się Laporcie udało – wysłać piłkarzy i sztab po kasę do Dallas, a sam będzie grzał tyłek w Barcelonie w oczekiwaniu na wyrok, na którego ogłoszenie przecież i tak nie pójdzie. Tak się żyje. :)

0

Tak czytam o tych zaletach Sergiusza Roberta i zastanawiam się, czy klub nie mógłby go zatrudnić na nowatorskim stanowisku mentora pierwszej drużyny.

Robiłby mniej więcej to samo co teraz, pewnie nie musiałby nawet schodzić z pensji, a nie zajmowałby miejsca innym.

Problem jest taki, że Wielki Dżoker nie zamierza kończyć kariery piłkarskiej w Barcelonie, choć wygląda na to, że zupełnie mu nie przeszkadza, że ta kariera nie polega już od jakiegoś czasu na samym... graniu w piłkę nożną.

0

„Pytanie - odpowiedź... z samego wychownia. Jestem spokojny”.

Co autor miał na myśli...?

1

@MaroBrd Przecież ten powrót Pedriego przewlekano do bólu w porównaniu z pierwotnymi założeniami.

2

„Brak zdecydowania w obu polach karnych naznacza nasz sezon”.
„Gra w obu polach karnych naznacza sezon”.

Nie no, już mnie Xavi momentami grzeje. To mniej więcej tak, jakby skoczek narciarski mówił „no w zasadzie same skoki OK, tylko na progu nie trafiam, ale na rozbiegu i w locie sylwetka idealna”. :P

1

@darr0o Nawet 3:1 to nie jest prowadzenie trzema lub czterema bramkami. :P

1

@waletpl Pewnie chodzi o resztę drużyny, ale brzmi zabawnie. :)

0

Szefie, a jak tam z rzekomą premią za piłkarzy za lot do Teksasu?

1

Słowo „dyskomfort” powinno się tu pisać jako „dys[***]fort”, bo większego przekleństwa Barcelona i jej sztab medyczny chyba teraz nie mają...

0

@Campeon87 Musi chodzić na konferencje przecież. ;)

0

@Pustelnik Tak szczerze to Romeu nie miał aż tak wielkiej konkurencji. Jednak coś w poprzedniej rundzie grał. Kto w zasadzie zamiast niego? Katalońska piłka nie ma dziś wysypu gwiazd.

1

@Bobo25 Tu jest trochę haczyk językowy – po hiszpańsku napisali „un Davids” i dla nich to jest oczywiste, że nie chodzi o tego konkretnego Edgara, tylko to przenośnia, symbol. Po polsku lepiej byłoby napisać go w cudzysłowie i też nie byłoby wątpliwości.

0

@DragonxNF Nie no, prestiż nadal jakiś jest, tylko i tak sam plebiscyt jest dostatecznie ośmieszony obecnymi regułami gry.

3

@Greenalley Tę decyzję, jeśli rzeczywiście to prawda, rozumiem. Problemem jest samo wcześniejsze przedłużenie kontraktu i tego się już nie odkręci.

10

Wzmacnianie wzmacnianiem, tylko spróbuj Pan jeszcze wycisnąć maksa z tego, co już Pan masz. A z tym jest trochę problem.

0

@slayer Jeśli Fajdek ma podejście, że liczą się tylko występy w reprezentacji, to trudno z nim w ogóle dyskutować, bo to jest zbyt duży poziom odklejenia. Według niego to jest widocznie „Plebiscyt na Najlepszego Reprezentanta Polski”...

0

@Sewren122 A to w jaki sposób? RFEF będzie robić nagonkę na własnych sędziów?

0

@karci0 Jedynie tu możemy mówić o sytuacjach typu „absorbowanie bramkarza” albo zagranie od przeciwnika. Reszta jest jasna... o ile wybiorą dobrą klatkę. Ale tu już nasłuch nie pomoże. ;)

0

@karci0 Jakieś 95% decyzji w sprawie spalonego nie wymaga żadnej interpretacji. Był albo go nie było.

0

Aktualizacji nie do końca rozumiem – jak RFEF będzie przesyłać nadawcom obraz sytuacji, skoro ma go... od nadawców?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?