Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pasquda Już ma przedłużony do 2025. ;)
5
„Wypada zagrać kompletny mecz”.
To prawda, w tym sezonie to wręcz niemal niedoścignione marzenie...
0
Gdzie tu w treści pada myśl z tytułu?
0
O tym meczu z Realem Sociedad to chyba już z dziesiąty raz gada na konferencji. :)
0
@pioz123 Oczywiście, tylko taka Osasuna nie zyskałaby nic więcej, gdyby akurat w tej edycji Barcelona czy Real jakimś przypadkiem nie zagrały, mimo że Arabia płaciłaby za turniej dokładnie tyle samo. Więcej zyskałoby wtedy tylko RFEF.
2
I tak bardziej prawdopodobne jest to, że w ogóle do takiej sytuacji w ogóle nie dojdzie w żadnym z tych trzech meczów. Ale zawsze to coś.
0
@pioz123 Paradoks jest taki, że o ile RFEF wywalczyło format Superpucharu, który przy negocjacjach niemal zagwarantował kasę za potencjalny i bardzo prawdopodobny udział w nim Barçy i Realu, tak jeszcze bardziej RFEF skorzystałaby na ich ewentualnym braku w tej czy innej edycji, bo więcej kasy zgarnia ona sama.
Przepraszam, bo omyłkowo napisałem najpierw „kuriozum” zamiast „paradoks” i namieszałem jeszcze bardziej.
0
@pioz123 Ale przy każdym zestawie uczestników pula dla klubów może być mniejsza lub większa, więc sam sobie w zasadzie odpowiedziałeś. Arabia płaci tyle samo niezależnie od tego, czy zagrają i Barça, i Real, tylko jedno z nich, albo żadne.
0
@pioz123 Chociaż tu jest też trochę inne kuriozum. Skoro Arabia płaci RFEF za goszczenie każdej edycji turnieju tyle samo niezależnie od tego, kto w nim gra (a przynajmniej tak można wnioskować z doniesień medialnych), to wychodzi na to, że gdyby np. nie grała w danym roku Barcelona, więcej kasy wpadłoby do... RFEF.
I jaka w tym zasługa „siły medialnej”?
0
@theadzio124 Akurat tej kwoty żaden z pozostałych trzech klubów nie zdobędzie na boisku, bo chodzi przecież o pulę za sam udział. ;)
2
Pismacy spierają się nawet o wysokość nagród za Superpuchar Arabii, oni są niepodrabialni. :)
1
@tkankowski Nie, jeszcze inaczej – to ma być środa, 17 stycznia lub czwartek, 18 stycznia:
https://rfef.es/es/noticias/el-sorteo-de-copa-nos-deja-ocho-duelos-apasionantes
6
Gómez nie był na wypożyczeniu w Podbeskidziu. Był wcześniej na wypożyczeniu z Albacete w Kazachstanie, później rozwiązał kontrakt z Albacete i trafił do Bielska-Białej. Swoją drogą osobliwe kierunki.
1
@lampka Trochę luzu nie zaszkodzi. O ile ktoś rzeczywiście nie bierze tego na poważnie. :)
0
@Muhitos Peña akurat jest o kilka dni starszy od Araujo, obaj niedługo skończą 25 lat. ;)
A skąd czterech nastolatków? Fort, Roque i kto jeszcze?
2
Ha, ha, Pérez chyba cały budżet do smarowania wydał na TSUE. :P
11
@HypeR Ostatnio akurat wprowadzał go całkiem rozważnie jak dla mnie.
0
Czyli tak naprawdę Barça ma gwarantowane 6,75 mln, a nie 6 mln. Siłą rzeczy nie może dostać mniej niż za grę w półfinale.
0
@Gall To prawda, niekiedy niektórzy zbyt mocno mitologizują „stare dobre czasy”, a też bywało różnie. Mam wrażenie, że ta mitologizacja postępuje z czasem, co w sumie nie dziwi.
11
Jeśli faktycznie po ponad godzinie zwycięskiego meczu (z beniaminkiem czwartej ligi) ktoś rzucał się do sędziów o nieuznaną bramkę sprzed przerwy, to ja nie mam pytań. Na emocje przecież tego nie zrzuci.
Zresztą czerwonej po meczu raczej nie daliby bez wiązanki...
2
@Lordzi To jest w ogóle nawyk dość śmieszny w dobie VAR-u. Przecież i tak to sprawdzą, gdyby coś wpadło do bramki.
1
@Rambo29 Potrafił. Tylko tam nie mieliby pewnie czelności gadać o „kontrolowaniu meczu”.
0
@Gall Tylko jednak były wtedy rewanże, to trochę zmienia i nastawienie, i podejście do wyboru składu.
3
Wizja futbolu według Xaviego: gdy Barcelona strzela gola, to zawsze dlatego, że jest lepsza, a gdy strzeli rywal, to tylko po indywidualnych błędach. I tak co mecz...
Tak szczerze to ja miałem wrażenie solidnego spuszczenia powietrza po bramce na 2:0. Na tym „kontrolowanie meczu” z grubsza się skończyło.
3
@kinioo I trochę szacunku dla obecnego mistrza!
0
@Proxi „Buen sensaciones”, ot, cała filozofia.
1
Kto z wypiekami na twarzy czeka teraz na skład potężnego UD Barbastro? :)
1
@Lukiss To jest beniaminek... czwartej ligi. :P
0
@HavertzKai A niech sobie nawet bierze, kogo chce. Przecież co najmniej pięciu z tych powołanych gości i tak nie zagra ani minuty.
0
Zawsze myślałem, że drugi strój ma się wyraźnie różnić barwami od pierwszego, skoro ma być dla niego alternatywą, gdy trykoty rywali są zbyt podobne. Widocznie nie rozumiem futbolu.