0

@pasquda Już ma przedłużony do 2025. ;)

5

„Wypada zagrać kompletny mecz”.
To prawda, w tym sezonie to wręcz niemal niedoścignione marzenie...

0

Gdzie tu w treści pada myśl z tytułu?

0

O tym meczu z Realem Sociedad to chyba już z dziesiąty raz gada na konferencji. :)

0

@pioz123 Oczywiście, tylko taka Osasuna nie zyskałaby nic więcej, gdyby akurat w tej edycji Barcelona czy Real jakimś przypadkiem nie zagrały, mimo że Arabia płaciłaby za turniej dokładnie tyle samo. Więcej zyskałoby wtedy tylko RFEF.

2

I tak bardziej prawdopodobne jest to, że w ogóle do takiej sytuacji w ogóle nie dojdzie w żadnym z tych trzech meczów. Ale zawsze to coś.

0

@pioz123 Paradoks jest taki, że o ile RFEF wywalczyło format Superpucharu, który przy negocjacjach niemal zagwarantował kasę za potencjalny i bardzo prawdopodobny udział w nim Barçy i Realu, tak jeszcze bardziej RFEF skorzystałaby na ich ewentualnym braku w tej czy innej edycji, bo więcej kasy zgarnia ona sama.

Przepraszam, bo omyłkowo napisałem najpierw „kuriozum” zamiast „paradoks” i namieszałem jeszcze bardziej.

0

@pioz123 Ale przy każdym zestawie uczestników pula dla klubów może być mniejsza lub większa, więc sam sobie w zasadzie odpowiedziałeś. Arabia płaci tyle samo niezależnie od tego, czy zagrają i Barça, i Real, tylko jedno z nich, albo żadne.

0

@pioz123 Chociaż tu jest też trochę inne kuriozum. Skoro Arabia płaci RFEF za goszczenie każdej edycji turnieju tyle samo niezależnie od tego, kto w nim gra (a przynajmniej tak można wnioskować z doniesień medialnych), to wychodzi na to, że gdyby np. nie grała w danym roku Barcelona, więcej kasy wpadłoby do... RFEF.

I jaka w tym zasługa „siły medialnej”?

0

@theadzio124 Akurat tej kwoty żaden z pozostałych trzech klubów nie zdobędzie na boisku, bo chodzi przecież o pulę za sam udział. ;)

2

Pismacy spierają się nawet o wysokość nagród za Superpuchar Arabii, oni są niepodrabialni. :)

1

@tkankowski Nie, jeszcze inaczej – to ma być środa, 17 stycznia lub czwartek, 18 stycznia:
https://rfef.es/es/noticias/el-sorteo-de-copa-nos-deja-ocho-duelos-apasionantes

6

Gómez nie był na wypożyczeniu w Podbeskidziu. Był wcześniej na wypożyczeniu z Albacete w Kazachstanie, później rozwiązał kontrakt z Albacete i trafił do Bielska-Białej. Swoją drogą osobliwe kierunki.

1

@lampka Trochę luzu nie zaszkodzi. O ile ktoś rzeczywiście nie bierze tego na poważnie. :)

0

@Muhitos Peña akurat jest o kilka dni starszy od Araujo, obaj niedługo skończą 25 lat. ;)

A skąd czterech nastolatków? Fort, Roque i kto jeszcze?

2

Ha, ha, Pérez chyba cały budżet do smarowania wydał na TSUE. :P

11

@HypeR Ostatnio akurat wprowadzał go całkiem rozważnie jak dla mnie.

0

Czyli tak naprawdę Barça ma gwarantowane 6,75 mln, a nie 6 mln. Siłą rzeczy nie może dostać mniej niż za grę w półfinale.

0

@Gall To prawda, niekiedy niektórzy zbyt mocno mitologizują „stare dobre czasy”, a też bywało różnie. Mam wrażenie, że ta mitologizacja postępuje z czasem, co w sumie nie dziwi.

11

Jeśli faktycznie po ponad godzinie zwycięskiego meczu (z beniaminkiem czwartej ligi) ktoś rzucał się do sędziów o nieuznaną bramkę sprzed przerwy, to ja nie mam pytań. Na emocje przecież tego nie zrzuci.

Zresztą czerwonej po meczu raczej nie daliby bez wiązanki...

2

@Lordzi To jest w ogóle nawyk dość śmieszny w dobie VAR-u. Przecież i tak to sprawdzą, gdyby coś wpadło do bramki.

1

@Rambo29 Potrafił. Tylko tam nie mieliby pewnie czelności gadać o „kontrolowaniu meczu”.

0

@Gall Tylko jednak były wtedy rewanże, to trochę zmienia i nastawienie, i podejście do wyboru składu.

3

Wizja futbolu według Xaviego: gdy Barcelona strzela gola, to zawsze dlatego, że jest lepsza, a gdy strzeli rywal, to tylko po indywidualnych błędach. I tak co mecz...

Tak szczerze to ja miałem wrażenie solidnego spuszczenia powietrza po bramce na 2:0. Na tym „kontrolowanie meczu” z grubsza się skończyło.

3

@kinioo I trochę szacunku dla obecnego mistrza!

0

@Proxi „Buen sensaciones”, ot, cała filozofia.

1

Kto z wypiekami na twarzy czeka teraz na skład potężnego UD Barbastro? :)

1

@Lukiss To jest beniaminek... czwartej ligi. :P

0

@HavertzKai A niech sobie nawet bierze, kogo chce. Przecież co najmniej pięciu z tych powołanych gości i tak nie zagra ani minuty.

0

Zawsze myślałem, że drugi strój ma się wyraźnie różnić barwami od pierwszego, skoro ma być dla niego alternatywą, gdy trykoty rywali są zbyt podobne. Widocznie nie rozumiem futbolu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?