1

@Pawel13sz Mamy na pewno z tyłu głowy Atleti i nasze popisy, jednak załózmy, że byliśmy w trakcie robienia formy na wiosnę.

1

@Pawel13sz Dajmy dzisiaj z maszyny losującej 3-1. Już chyba takiej zawiechy nie będzie jak w poprzednim meczu tych zespołów. Wojtek jest w dobrej formie i zespół stabilniejszy.

2

Proszę mi nie przeszkadzać od 21 bo będę wtedy oglądał Wielki Bayern. Zachęcam do oglądania Dumy Bawarii.

0

@Ojciec5tkidzieci Polowania na gafy zostawiam internetowym trolom. W tym się czujecie najlepiej

0

@Ojciec5tkidzieci Nieudolnie to uznałeś, że Hołownia nie zrozumiał, że Kmicic przegrywa walkę i prosi o litość. I nie wykażesz tego, że nie zrozumiał.

Możesz mu wytykać błąd formalny, ale nie wykażesz, że zrobił to z niewiedzy.

0

@NeroTFP1 Zmienił kontekst na odwrócony.

Dla mnie możliwe jest jeszcze inne wyjaśnienie. Że osoba używająca zwrotu "Kończ Waść, wstydu oszczędź" nie zakłada, że zwykłe zdanie, z którego poza konkretnym kontekstem filmowym, nie idzie wywnioskować kto komu ma wstydu oszczędzić, zostało zakwalifikowane jako frazeologizm, sklejony ściśle z jednym typem sytuacji.


0

@Ojciec5tkidzieci Wytykasz, a jakże, od tego zaczęła się nasza dyskusja, gdzie ty o ile pamiętam w oryginalnym wpisie wytknąłeś ten błąd Hołowni. I ja nie mówię, że formalnie nie masz racji, tylko, ze masz elastyczność myślenia woła.

O ile dobrze pamiętam, wykazywałeś niezrozumienie tego zwrotu przez Hołownię, więc to podważam. On doskonale go rozumie, a użył świadomie w odwróconym kontekście. Oczywiście ze względu na takich ludzi jak ty lepiej powiedzieć "Kończ waść wstydu sobie oszczędź" i wtedy mamy zupełnie nowe powiedzenie, ale sądzę, że większość ludzi z dystansem, przymknie na to oko.

Zasady czasami się łamie, czasami nawet z rozmysłem. Ale i tak się tu nie zgodzimy.


0

@shinthps To co piszesz jest praktycznie nierealne.

Ja rozumiem niechęci polityczne, ale Hołownia to inteligentny gość, niezwykle oczytany. Zapominają o tym wszyscy, którzy kojarzą go z polityką, a on robił też karierę jako dziennikarz, publicysta, redaktor o zacięciu religijnym. To nie jest przypadkowy człowiek.

Zapomina tez wiele osób, że on jest z pokolenia, gdzie "Potop" oglądaliśmy po 15-20 razy w życiu, jak "Kevina" dzisiaj.

0

@Ojciec5tkidzieci Wypaczasz całkowicie sens wypowiedzi. Tusk moim idolem, Hołownia, kto jeszcze? Silni razem? Jachira? Schetyna. Lepiej nie chlapaj ozorem, tylko skup sie na moim pytaniu:

Brzmi ono: Hołownia nie zrozumiał, że Kmicic prosi o łaskę? Ja to rozumiałem w podstawówce, sądzę, że przeciętny 10-latek to rozumie, a Hołownia przez całe życie tego nie rozkmninił?

Sądzisz, że taka sugestia z twoje strony jest sugestią człowieka na poziomie?

0

@Ojciec5tkidzieci Mówisz o kraju, gdzie Hołownia modyfikuje kontekst, bawiąc się frazeologizmem (jak wiele inteligentnych osób), a ty w zapiekłej zajadłości politycznej udowadniasz z uporem osła, że Hołownia nie zrozumiał, że to Kmicic prosi o łaskę. (zakładam kierując się twoim polotem umysłowym, że Hołownia nie mógłby grać w Tekkena, bo nie rozumiałby czy wygrywa czy przegrywa).

Żeby połapać się, ze ktoś się bawi konwencją trzeba niestety być inteligentnym.

4

@NeroTFP1 Mówisz o kraju, gdzie 35% ludzi zagłosowało na PiS, a 2 mln oglądało regularnie "Wiadomości" Holeckiej.

To nie jest tak, że nagle o tym zapominasz, i idąc do zoo, zaczynasz razić rozwagą.

0

@mrboom Bayern przejdzie Bayer -nic się nie znasz na sile Wielkiego Monachium.

2

Zezol, od którego kartek w meczach można było dostać oczopląsów mówi o słusznej czy nie słusznej czerwonej kartce?

0

Komentarz usunięty

0

@Roobo Ok, fanatyku czego? Zajmujesz się jak niedojrzały smarkacz pierdołami, a umykają Ci fundamenty.
O tym pisałem wcześniej, właśnie to jest podejście do polityki młokosów.

0

@kamiVeB Przez konserwatystów? Bo ja pamiętam nabieranie wody w usta.

0

@D10SLEO Do mnie ten komentarz? A w którym miejscu Ty tu widzisz nienawiść?

Pomijając bezsens Twojego wpisu, wypominanie skupiania się na pierdołach, zamiast na fundamentach, jest bardzo zasadne. Cała konserwa udaje do dziś, że przez 8 lat demolki państwa, wszystko było ok, a to patologia.

1

@Roobo Co tam zgruzowanie? Zezłomowanie, zmielenie, zamordowanie.

Małe radostki konserwatystów z programów TV. Tymczasem 8 lat dewastacji fundamentów kraju w czasach rządów PiSu były dla Was nie do dostrzeżenia.

Panie drzewkowy, zajmij się pan poważnymi sprawami a nie pierdołami.

0

@kamiVeB Daj mi trochę czasu na przemyślenie

5

Za tydzień awans Atletico dają następujące wyniki:
2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0, 8:0, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 4:2, 5:2, 6:2, 7:2, 8:2, 5:3, 6:3, 7:3, 8:3, 6:4, 7:4, 8:4, 7:5, 8:5, 8:6 lub 1:0 i wygrana po karnych 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 2:1, 4:2, 4:3 i wiele, wiele innych.

PS. 2:1 i 5:3 po karnych też da awans Atleti

10

Atleti bierze ten mecz 3:1. Tak wynika z mojej 161-letniej obserwacji futbolu.

1

@krzywy Pardon? Jordan nie był wybitnym strzelcem? Przecież on półdystans miał wybitnie obrzucany. To był rasowy strzelec.

Po co Jordan miał opanowywać trójkę, jeśli w tamtych czasach był to element uzupełniający? Wyobrażasz sobie jak za 3 rzucałby Jordan, gdyby trafił do współczesnego systemu szkolenia?

3

Angelina Jolie czy łydka Grealisha?

1

@Encore Nie ma "tylko". 4 mistrzostwa to bardzo dużo. Może wygrać, ale raczej nie jako samiec alfa w zespole. Teraz jest drugi po Donciciu. Choć gdyby zagrał w finale, wygrał i zagrał wielkie zawody, dołożyłby nieco podpałki do dyskusji o GOAT.

Nie dla mnie, bo nigdy nie wskazałbym momentu, gdy widziałem w LBJ ten sam format. Nie dał mi LBJ powodu, bym powiedział na jakimś etapie kariery" O kurczę, teraz przeskoczył MJ-a". Nawet nie byłem bliski takiej myśli.
A już przed 4 mistrzostwem LBJ w bańce, to nawet bym nie pomyślał, że może być taka dyskusja.

1

@Roobo Tak, Koalicja jest niesiona łzami konserwy.
Twoje wpisy niszczą moją psychikę i wymykają się logice.

0

@Roobo Klasyka konserwatysty: "że w to naprawdę wierzysz".
To nie kwestia wiary, tylko faktów, czyli liczb i twardych danych.

Pisowcy przejmowali nawet teatry, muzea, stadniny a nawet tworzyli nowe instytucje żeby je doić.

Smutne, że tego nie wiesz. Pewnie nie wiesz też o niszczeniu przez PiS praworządności?

0

@Encore Trzeba brać wszystko pod uwagę. Cleveland to była zbieranina przeciętności i LeBron był tą jakością, która robiła różnicę.

Oglądałem te mecze wtedy, młodziutkiego Lebrona. Pamiętam, że Cleveland było marne, Lebron świetny, ale poziom Konferencji Wschodniej był wtedy tragiczny. tak tragiczny, że nie dało się na to patrzeć.

Czyli nawet tutaj masz argument za LBJ i przeciw niemu w jednym. Dominator w najsłabszej, beznadziejnie słabej konferencji od lat, ale z drugiej strony jednoosobowo zrobił z katastrofalnego Cleveland, zespół, który dotarł do finałów, co imponuje.

0

@Encore Widzę, że Ty wiesz wszystko o fanach Jordana.
Lebron wirtuozem koszykówki nigdy nie był - przecież to nie jest odkrycie.
Talent miał, bo nie bez powodu został namaszczony na następcę Jordana przed dołączeniem do NBA, co nie znaczy, że gra jak poeta.

Nie wiem czy bycie najdłużej i najrówniej grającym koszykarzem w historii wystarczy do bycia GOAT-em, dla mnie to kontrowersyjne, gdy przypomni się Jordan w trybie play-offs.

3

@Encore No a co jeśli ktoś widział obu i uważa Jordana za lepszego z różnych względów? Fani Jordana widzieli Lebrona, fani Lebrona często nie widzieli Jordana w akcji.

2

@Encore Ciekawi mnie skąd Ty znasz takie konkretne odpowiedzi na pytania, które nie mają odpowiedzi, bo nie da się tego sprawdzić?
Sam z taką pewnością wiesz wszystko a wyzywasz kogoś od sajkofanów Jordana.

Wygląda na to, że ciężko merytorycznie Jordana ugryźć. Alternatywne scenariusze to nie żadne sensowne wyjaśnienie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?