0

@kuz Ale błysnąłeś. Człowiek migruje od prawieków za lepszym życiem, a teraz nagle takich ludzi nie ma. To wszystko spisek.

Ręce opadają.

4

@mekston Nie dość, że Niemiec to jeszcze madryciok. Już nie uratujesz reputacji.

0

@clyde Ciekaw jestem, czy jest tu ktoś na tyle ograniczony by nie chcieć imigrantów?
Przy 1 dziecku na rodzinę, tylko wybitnie ograniczona osoba nie rozumie, ze to konieczność

0

@tomek8756 Wszystko jest do uzgodnienia, niewykluczone, że to tylko kwestia czasu w nowoczesnym, zmieniającym się świecie.

0

@mekston Bulwersuje mnie Twoja buńczuczność. Czyżby niemieckie korzenie? Jak można tak stwierdzić po tym jak awans w LM zawdzięczamy tylko i wyłącznie szczęśliwemu losowaniu?

0

Ale dzisiaj liczę na wpadkę rządowych. W sumie jest ona niemal pewna.

3

Z Wielką radością informuję, że Wielki Bayern z Wiekiej Bawarii zdobył bezcenny punkt w wyjazdowym meczu z Unionem Berlin i powiększył swoją Wielką 8-punktową przewagę nad Leverkusen do 9 punktów. Kolejna okazja by oglądać Wielki Bayern nadarzy się już 29 marca.

0

@JJ77 Miarkuj się nerwusku.

0

Messi - to już leśny dziadek. Dość pan.

0

@michal26 Nie mam pojęcia o jego wiedzy historycznej. Jeśli w samochodzie nie ma silnika, kierownicy, akumulatora, deski rozdzielczej i kół, to bagażnik na dachu czy lśniąca karoseria nie robią różnicy.

10

@lukkobe To samo pomyślałem, bo to dyskretne, acz znaczące muśnięcie piłki przez Lewego, uniemożliwiło jakąkolwiek interwencję. Nie można obniżać oceny za rykoszety itp.

1

@michal26
1. Zagłosuję na Trzaskowskiego
2. Brak charyzmy (nijakość), marny format polityczny - jeden z wielu polityków, nie odznaczający się niczym szczególnym - mężem stanu to on nie będzie
3. Na 200% nie zagłosuję na Nawrockiego - katastrofalny wręcz nieudacznik, zerowa sprawność w kontaktach z mediami, dramatyczna komunikatywność, reprezentowanie obozu, który uważam za patologiczny (złodziejstwo, makabryczny poziom nepotyzmu, karierowiczostwa i afer) i wysoce szkodliwy dla Polski i Polaków
4. Absolutnie nie jestem wskazać żadnej pozytywnej cechy Nawrockiego, (u tragicznego pod wieloma względami Dudy wskazałby prezencję)

1

@blakkudium Cieszę się, że nie umknęło Twojej uwadze, to doniosłe dla Wielkiego Bayernu wydarzenie.

0

@Ojciec5tkidzieci Jesteś niesłychany, przecież ostatnio ustaliliśmy, że uważam, że błędnie zastosował frazeologizm (od samego początku tak uważam), ale znowu Ci się coś zresetowało? Błędnie ale wg mojej teorii z rozmysłem a nie z niewiedzy (Ty tego nie bierzesz pod uwagę - co zauważam po raz n-ty).

Niesamowite, jak z Tobą trzeba 8 razy ustalać to samo, a potem znowu przerabiamy Dzień Świstaka.
Ale widocznie udajesz, że nie pamiętasz, bo lubisz ze mną pogawędzić. No a skoro tak lubisz moje towarzystwo, to będę Ci go chętnie dotrzymywał na forum.

0

@heniusss Pewnie więcej jest wydatków, ale różnica wyjdzie na spory plus.
Poza tym wyobrażasz sobie jak funkcjonowałyby sklepy i komunikacja miejska, oraz budowlanka (a pewnie i inne branże) bez Ukraińców.
Tu nie chodzi tylko o kasę ale ciągłość funkcjonowania w różnych sektorach gospodarki.

0

@tadzik447 A socjal dla Polaków napędza inflację?

0

@heniusss Ale już wtedy pracowali w Polsce Ukraińcy od lat, więc wpłacali do budżetu więcej niż wyciągali z niego.
Po co robić z konia wielbłąda?

0

@Mitch_Atleta Co nie pasuje do narracji, ja widzę tutaj tylko czystą niechęć, bez widzenia korzyści co do uszczuplania potencjału militarnego Rosji, a emerytury w przyszłości i 800+ sprawią, że będziemy więcej na Ukraińców dawać, niż od nich odbierać?
A co z płynnością zatrudnienia w niektórych sektorach? Kto sprzedawałby bułki, lub prowadził autobusy? Kompletnie nie bierzesz pod uwagę wielu czynników.

0

@ProMILs No i co? Wychodzi na plus czy minus?
Naprawdę wysyłanie broni na Ukrainię traktujesz jako korzyść tylko dla Ukrainy? A korzyści geopolityczne?
Masz obliczone, że z emeryturami bilans netto wyjdzie na minus? Czy tak spekulujesz bez pokrycia?

0

@heniusss Ale wtedy jeszcze chyba nie było 500+ dla Ukraińców, a wielu już pracowało w Polsce od lat, więc zakładam, że wtedy wydatki były mniejsze niż wpływy.

5

Źli Ukraińcy:

15,21 mld zł wyniosły wpływy do budżetu państwa od emigrantów z Ukrainy w 2024 r. - wynika z raportu opublikowanego we wtorek przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wartość wypłaconych świadczeń z tytułu "Rodzina 800 plus" na dzieci uchodźców wojennych to 2,8 mld zł.

1

@Ojciec5tkidzieci Ostatnio przyznałeś, że nie jesteś w stanie wykazać, ze Hołownia nie zrobił tego z rozmysłem. Bo nie jesteś.

Faktycznie nie potrafisz sobie wyobrazić, że można zmienić (tu: odwrócić) kontekst wypowiedzi dla zabawy. Ja tego nie sugeruję, to jest oczywiste, że nie potrafisz. Tylko błąd, lub pomyłka - to wręcz Twoja dewiza w wątku o Hołowni.
Ciekawe, że tak się przy tym upierasz, jakby ktoś Ci zagrażał pozbawieniem życia.

A jak sam widzisz potrafisz rażąco źle ocenić sytuację.


0

@MesQueUnClub_87 King reżyseruje filmy?

1

@Ojciec5tkidzieci

Nie okazała się ta próba bronienia Hołowni taka komiczna, skoro sam ostatnio przyznałeś, że nie jesteś w stanie wykazać, że się mylę co do Hołowni. Ale już podobnie jak tutaj używałeś słów "kompromitacja, ośmieszanie się".
Chciałem tylko wykazać, że nadużywasz nadmiarowych słów co do rozmówców, a ponoć ja to robię. Nie wiem czy gorzej nazwać kogoś 3-ligowym rozmówcą, czy debilem i zaburzonym umysłowo?

Może to Cię nauczy trochę pokory i uświadomi, że my wszyscy użytkownicy neta, czasami przesadzamy, czasami nadużywamy słów, a czasami piszemy coś by komuś kogo nie lubimy dowalić.

3

@13th O tym pisałem wczoraj, że Atleti bało się marzyć i zagrało bardzo zachowawczo od pewnego momentu. Dla mnie było jasne, że czekanie na karne, to zdanie się na loterię i oddanie szans na awans ruletce.

4

@Starrk Ale prześlizguje się wskutek błędów rywali, co znaczy, że albo Real wymusza te błędy, albo rywale czują taką presję widząc koszulki Królewskich. Skądś te błędy się biorą

9

Mi się wydaje, że Atletico miało 210 minut by udowodnić, że jest lepsze od Realu a nie dali rady. A skoro nie dali, to po co to rozpamiętywać?
Nikt nie kazał się ślizgać Alvarezowi, tak samo jak w poprzedniej edycji nikt nie kazał robić błędów Neuerowi i Kimowi itp. itd.
Jakoś Real takich błędów nie robi i awansuje. Proste.

1

@goldmetaxa W kwestii technicznej, da się "pojechać na kolanach"

2

@Ojciec5tkidzieci "trzeba być ograniczonym umysłowo by nie pokapować się w tym 1szym wideo" - czyli to stwierdzenie obowiązuje czy nie w świetle rzuconym przez samochód?

"Robicie debili przede wszystkim z siebie" - to w świetle samochodu, robią z siebie tych debili czy nie?

2

Mnie w ogóle nie zaskakuje wynik Atletico. To jest zespół, który nie umie marzyć.
Po 1:0, trochę ataków bez większego przekonania, ale w tle kunktatorstwo no i wynik jak zawsze, czyli na którymś etapie odpadają.

Mam nadzieję, że ich zmęczenie i przygnębienie po porażce przełoży się na słabą dyspozycję w lidze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?