0

@AnnaMarianna dla momentow takich jak "buongiorno" warto zyc


1

@kerouac W sumie musze z ojcem pogadac, bo on troche czytal na ten temat.

0

@krzychu1526 nie znam, ale na pewno @kazbychu zna ewen @Ermitano

0

@kerouac mocno nie zajmowalem sie tematem. Niezbyt jestem za takim majdrowaniem. Co inne plomby lub inne botoksy.
Masz jakas ciekawa literature lub artykule na ten temat?

1

@kerouac partenogeneza - Seksmsja :D

1

@kerouac William H. Macy, Harvey Keitel, Stroinski, Gajos, Steve Buscemi i paru innych.

0

@kerouac nie do konca wlasnie,

0

@Lord_Vader Co to znaczy?
od wybitny?`

0

@MesQueUnClub_87 @kerouac chyba nie sprecyzowalem pytania
@xofcbxo no wlasnie nawiazujesz do mojego poprzedniego postu o Battlestra Galactica - a kij tam ze spojlerami, pewnie i tak 5 osob na tej stronie to obejrzalo, a 2 zamierzaeja.

Mitochondrialna Ewa, cos Ci to mowi?

0

@macio_944 Film faktycznie dobry, ale nie powalajacy. Ja wymiekalem jak on tam zagral.

0

Dobra inaczej zapytam.
Jakie koncepcje powstania czlowieka (praczlowieka) uwazacie za interesujace?

3

@Ermitano samojed też rewelka

1

@xofcbxo kundel, Jamnik, ratlerek i Tosa Inu, Argentino

1

@AnnaMarianna
- Tajne przez Poufne
- Bėkarty
- Siedem

A Twój?

0

@Colon Jak odnosicie sie do koncepcji powstania wspolczenego czlowieka pokazanej w serialu (Mitochondrialna Ewa)?


0

SPOJLER, zakonczenie Battlestar Galactica

0

@SHIBA zabieram sie za ten Babilon 5 i sie zabrac nie moge. @Lamora polecal. A Ty ogladales?

ps jednak kujon z tego Carlosa

2

@Slazmi Tlumaczac na jezyk la Rabmlii - powstalo kolko wzajemnej akceptacji :)

ps. Bralczyk, cz Miodek czy ktos trzeci?

0

@Slazmi @IAmBackCules zapozyczenia jezykowe, np. z angielskiego moga denerwowac, ale rosna w sile.
A co elementami z laciny w naszym jezyku?
Nie oszukujmy sie - w odbiorze, zawsze (czy prawie zawsze) sa traktowane jako symbol oczytania, czy dobrej edukacji i chyba jednak nie denerwuja tak jak anglikanizmy. czy po prostu chodzi o czestotliwosc ich uzywania?

0

@NGTRX Wlasnie. Jezyk rozwija sie, pracuje , zmienia formy, dostosowuje. Inny byl kiedy, inny jest teraz i inne bedzie w przyszlosci.
Ciekawym zjawiskiem sa jezyki kreolskie.

@Slazmi Miodek czy Bralczyk, a moze ktos zupelnie inny?

0

@Slazmi Jezyk to jedna z najwiekszych broni czlowieka. Jego pistolet, ktory czasem ma nawet naboje.
Niestety jestem bardzo niechlujny jezykowo, czesto pisze bez polskich znakow, mam mase literowek. Bardzo lubie czytac poprawna polszczyzne, no i uwielbiam zabawy z jezykiem jak



Sa takie perelki jezykowe, ktore rozumiemy tylko my, Polacy. Uwazam, ze o jezyk trzeba dbac..
Jest takim troche ubraniem, zreszta panny to czesto moga potwierdzic ;)

ps. i boje sie jednej rzeczy jako wzrokowiec
tych zartow typu - "ic stont" -- bo to mi wbija sie w mozg i kiedys pewnie napisze cos takiego myslac , ze to poprawna forma

1

@Slazmi nie no zartowalem tylko z tym miechem ;)

@Bykunn wszystko oczywiscie jest mozliwe, ale wiekszosc jest badzo trudna do realizacji. By taki koncept powstal potrzeba by przebic sie, a raczej zapewnic dwa pierwsze podstawy piramidy Maslowa, uporac sie z przeszloscia podniesc stan wiedzy spoleczenstwa oraz zajac sie natura czlowieka.. itd...
Czy mamy na to czas?

Mi sie raczej wydaje, ze predzej nam do buntu maszyn czyli wojny czlowiek plus maszyna vs czlowiek plus maszyna niz do ekspolracji kosmosu i szukaniu nowych zasobow. Czyli predzej sie wybijemy niz razem cos stworzymy - no jesli mialbym w STS obstawiac.

ps bunt maszyn juz trwa i zaczal sie od zmywarek.

0

@Slazmi Czy kosmopolityzm jest zgodny z natura czlowieka?
@Bykunn Cos za kulutralna ta dyskusja, nie mozesz rzucic miechem?

0

@Bykunn Czyli w senisie takim, ze na przyklad UE dochodzi do momentu totalnego dobrobytu i wchlania dalej kolejne regiony jak np. biedna Afryke?
Co rz oznicami, ktora zaczynaja sie w tak malych komorkach spolecznych jak rodzina. Nawet w obrebie jednego miasta ludzie potrafia mowic roznym zargonem . co tez potrafi byc juz polem do roznic.

Czy mowisz bardzeij o jednosci duchowej?
Bo nawet w Uniersum Strat Treka - gdzie Ziemia pokolnala glod, choroby i wojny, to panstwa istnieja i ludzie ciesza sie swoja roznordnoscia, a Ziemia jest w Zjednocznej Federacji Planet.
A moze o innej definicji panstwa myslimi?

0

@Bykunn Ale co zamiast panstw?

1

@Slazmi Wlasnie im dluzej jestem poza krajem tym bardziej tesknie za Bieszczadami, Borami Tucholskimi, targiem, za ludzmi, jezykiem, poczuciem humoru, sporami, za specyficzynm zapachem itd. To brzmi dosc banalnie, ale ja tak mam.

0

@IAmBackCules Watpie, by pani Sroda wypowiadala sie w ten sposob za rzadow PiSu.
Dla mnie lepsze jest uwolnienie potencjalu gospodarczego i bogacenie sie Polakow niz patriotyzm rozumianu jako napelnianie budzetu panstwa.
Ale to tez kwestia tego jak patrzymy na pieniedze i ich ewenutalna redystrybucje.

Przekazywanie nastepnym pokoleniom jezyka, kultury, historii to rowniez elementy patriotyzmu.

@Slazmi Ja czesto jestem w roznych rejonach swiata i zawsze gdy moge to opowiadam o Polsce, skad pochodze. Czy to patriotyzm?

5

@Slazmi Pani Magdalena Sroda napisala kiedys, ze nowoczesny patriotyzm, to placenie podatkow, ale to chyba za innych rzadow bylo.

ps. patriotym to dla mnie suma tego co dostalismy od ojcow, dziadkow i pradziadkow, a oni od swoich, to cos na co sie pracowalo, walczylo i chyba szkoda, by to marnowac. W czasach pokoju jest pojeciem momentami nawet dosc abstrakcyjnym.

0

@boixos1944 Coleman nagral ciekawy, ale nie latwy w sluchaniu album z Patem, a Jacek Olter to tragiczna niestety postac.
@th@les no na zywo to bylo na pewno cos
@krzychu1526 Anita daje rade, A Oleta Adams z Tears for Fears nagrywala.

4

@Ermitano Obelyskkh i OM wciagaja
@Misanthrope Opeth!
@tristan87 a ten znasz?


@Slazmi Omega w niezmienionym skladzie? wow
@kazbychu Obiturary daja rade, @Wichurek dodam do obywatela


Dodam
Vidna Obmana
1)

Patric O'Hearn
2)

Orb
3)

Oval
4)

Oregon
5)

Ozric Tentacles
6)

Oyestein Sevag
7)

Osibisa
8)


@fcbarcafan19 to moze sobie cos wyszukasz propozycji jest duzo

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?