Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tbas Sorry ale sprzedaż Neymara do Madrytu to spisek na korzyść a nie przeciwko Barcelonie :)
0
@damianex10 Niech ktoś mu powie że jakiś ptak... Czym oni karmią te ptaki?!?
4
@Chwytliwy Jestem z Warszawy, kilka razy w ciągu roku chodzę na Legię ale jak w pucharach gra jakaś drużyna z Polski (bez różnicy czy Legia, Wisła, Lech, Lechia, Jagiellonia czy nawet Szombierki) to jestem za NASZYMI. Nie dlatego że propaguje jakiś dziwny fanatyczny patriotyzm ale dlatego, że "swój" jest mi zawsze bliższy niż "obcy".
Nasza historia pokazuje że potrafimy lać się między sobą. Ale jak przyjdzie ktoś z zewnątrz to bierzemy się wspólnie w garść i potrafimy się zjednoczyć. To nie jest duma - to jest tylko taka cecha, która mi się bardzo podoba w naszym narodzie.
A gra w pucharach (eliminacjach;) to jednak zawsze walka: swój - obcy :)
Chyba że gra Barcelona - ale na to się nie zapowiada.
0
@V e B 96 Tia. Szukaj dalej wymówek byleby tylko znaleźć jakieś wyjaśnienie dla swojej teorii. A może EV to jeden z jaszczuroludzi i Messi boi się powiedzieć prawdy? Bla bla bla...
0
@V e B 96 Może nie tak brutalnie ale ogólnie rzecz biorąc jak zawodnikom coś się nie podoba to przecieków do prasy nie brakuje. Tak było np. kiedy Leo był w konflikcie z Lucho. Dopiero Xavi załagodził spór, bo Enrique już się pakował. Słyszałeś coś, żeby Leo skarżył się na EV?
0
@V e B 96 Jakoś Leo nie narzeka i się nie uskarża, więc nie próbuj zrobić mu dobrze na siłę.
0
@V e B 96 Zdajesz sobie sprawę że przeciwników ściągania Neymara mało interesuje jego poziom sportowy? Zwyczajnie nie chcą takiego buca w zespole.
0
@Maciek069 Kolega jasnowidz! (raczej czarnowidz) Jakie numery na najbliższego totka? :)
e: w sumie najzabawniejsze jest że są ludzie, którzy widzą ZBAWCĘ w gościu, który opluł klub, obraził połowę ludzi, wypiął się na kolegów i poleciał na kasę. Brawo Ty!
0
@Norkusik za całą pewnością żaden z wymienionych
1
@Veb1233 Świetna informacja z rana :)
Od razu kawę się pije z uśmiechem :)
0
@macio_944 Poprawia włosy. Kobiety często wysyłają tak sygnał "jestem zainteresowana" ;D
Ale Griez szybko odchodzi, więc wyraźnie się spłoszył. @Kondziu_FCB może mieć rację ;)
9
@SeeleyBooth a już od 8 miesięcy nie padła żadna bramka w fazie grupowej LM. Te rozgrywki mają co raz niższy poziom...
0
@Batys Nawet nie zauważyłem że taki ma :D
Używam obudowy z klapką i nie ma z tym żadnego problemu.
0
@Batys Ja używam od jakiegoś miesiąca. Wcześniej miałem nota 4, wielkiej różnicy nie odczuwam. Aparatu jakoś specjalnie nie testowałem - ale jakość na pierwszy rzut oka wydaje się dobra.
Na minus:
- jakby zmniejszona maksymalna głośność. Jadąc metrem nie da się słuchać np. audiobooka bo tło zagłusza. W 4 tego nie było.
- nie wiem czy to nie jest wina obudowy - ekran jest strasznie czuły. Mam czasem w zwyczaju odpalić YT i schować tel. do kieszeni. W tym modelu potrafi mi zmieniać filmy kiedy idę.
0
@Krystek9318 translate.google.pl/
3
@ViscaBarca123 Dla mnie sprawa jest prosta: zawodnik idzie na trening z pierwsza drużyną i trener widzi jak wygląda na tle starszych kolegów. Tyle że w zespołach słabszych młodzież ma zwyczajnie łatwiej - bo koledzy też prezentują niższy poziom a presja wyniku jest nieporównywalnie mniejsza.
Camavinga ma pod tym względem nieporównywalnie łatwiej. W Rennes jeżeli przegraliby - nawet po jego błędach - z Montpellier czy z PSG to nikt by się nie przyczepił bo to rywal jest faworytem. Szczególnie Paryżanie nie spinali się na to spotkanie. Dla nich to nie był kluczowy słaby punkt.
W Barcelonie juniora czeka koszmar. Rywale upatrując w nim najsłabsze ogniwo które może pozwolić im sprawić sensację. To znaczy że na dzieciaku skupi się cała presja. Naprawdę sytuacja nie do zazdroszczenia.
I jak z taką presją ma sobie poradzić koleś, który nigdy w życiu nie zagrał w meczu o jakąś stawkę z dorosłymi?A poziom w piłce juniorskiej jest zdecydowanie niższy niż w seniorach. To widać nawet na poważnych turniejach U21, gdzie nie brakuje zawodników nawet 23-letnich. Proste, niewymuszone błędy to norma.
Nie róbmy sobie na siłę presji w wystawianiu dzieciaka do gry. Takim nastolatkiem gotowym do gry w Barcelonie był Messi. Może Ansu jest taki sam - jeżeli tak to EV da mu szansę. Ale jeżeli nie to darujcie mu spinę pod tytułem "Valverde nie ma jaj". Robienie bardzo głupich rzeczy - szczególnie kiedy skutki odczuje ktoś inny - w tym wypadku dziecko - nie jest przejawem ani odwagi ani mądrości.
0
@Deraxium i dlatego doszedłeś do wniosku że jak sobie poplaczesz nad tym faktem na forum to będzie lepiej? A najlepiej wymyślając głupie rozwiązanie problemu?
2
@Deraxium Kolega @Bagsik88 to ładnie opisał. Wy wiecznie i w kółko rzucacie ciągle to samo. To jest zwyczajnie nudne. W tej waszej krytyce zawsze powtarza się ten sam tekst a zmienia się tylko nazwisko trenera.
A najgłupsze jest w tym wszystkim jakieś dziwne przekonanie że jakby XYZ przyszedł to by było tak pięknie.
Sorry ale to właśnie jest w tym wszystkim dziecinne. Nawet nie próbujecie zweryfikować źródła problemu, tylko z miejsca rzucacie rozwiązanie. A im głupsze - tym lepiej.
Tak się problemów nie rozwiązuje. Jeżeli coś Ci stuka w aucie to nie wymieniasz silnika tylko diagnozujesz z czego może wynikać problem. A Wy proponujecie bardzo dziwne rozwiązania z uzasadnieniem "bo tak" albo jeszcze głupszym "przecież każdy kto ogląda mecz widzi".
0
@Deraxium Ja zabraniem komuś krytykować albo oglądać? Ty masz wieczne problemy z rozumieniem tekstu pisanego kolego.
0
@Ratamahatta Najzabawniejsze jest to że Valverde to ma tyle do gadania przy tych transferach co Żyd za okupacji...
1
@Vxb93 A ja komuś zabraniam wyrażać własne opinie? O.o
@cescblaugrana95 Jaka ofensywa?
@Ghandi Ty krytykujesz podejście Valverde. Ja krytykuje Twoje. Żadna krytyka niedostępna?
e: pomijam fakt, że skoro tak lubisz i podziwiasz Kloppa to łatwiej iść kibicować LFC niż wylewać swoje żale na LR. Ale to nadal wolny kraj...
9
@Ghandi Możesz iść kibicować LFC. To wolny kraj ;)
1
@macio_944 Akurat różnic jest dużo, dużo więcej. Jeżeli już koniecznie musisz porównywać (co dla mnie nie ma sensu) to poszukaj jakiś podobieństw.
2
@Vxb93 Znany cytat. Tutaj niektórym się wydaje że wystawienie nastolatka w ważnych meczach w takim klubie - to jest pikuś dla psychiki. Z taką presją poradził sobie Leo - ale ilu jest takich zawodników jak on?
0
@KapiFCB Zwróciłeś uwagę że prasa nie spekuluje nawet takiego wariantu? Dla mnie cała dyskusja mija się z celem - nie sądzę abyśmy kogoś ściągali na wariata, tym bardziej patrząc na zeszłosezonowe doświadczenie w tym zakresie.
4
@pomi11 EV bardzo chciałby tak grać - to widać akurat bardzo wyraźnie. Do tego sezonu problem stanowił fakt, że w pomocy miał Busiego i Rakitica oraz Arthura z ciągłymi problemami zdrowotnymi. Rakieta to tez nie jest ani Xavi ani Iniesta. Odpada więc podstawowe założenie - bardzo silna druga linia. Bez tego dalsze porównywanie się do Pepa nie ma żadnego sensu.
Zdaje się że to Xavi niedawno świetnie scharakteryzował Busiego porównując do do Casemiro. To był opis w punkt. Jeżeli w naszej drugiej linii nie tworzy się wyrwa (np. Vidal wyszedł za wysoko) to Busi ma do pokrycia tylko skrawek boiska - i jest wtedy genialny. A jeżeli zmusisz go do biegania i krycia dużej przestrzeni to już wolałbym żeby za Busiego biegał Krychowiak... Busi to nie jest przecinak - dlatego nasza gra aby była w pełni skuteczna zawsze będzie specyficzna w porównaniu do innych zespołów.
Masz rację że Busi i Rakitic potrzebują odpoczynku. Ale kto miał ich zastąpić? W przerwie meczu z Bilba otworzyłem heatmapę i zobaczyłem totalną wyrwę w samym środku boiska - w strefie, która jest dla nas najważniejsza. To skreśla całkowicie i Alena i S. Roberto z pełnienia jakiejś znaczniejszej roli w środku pola. Dlatego tak ważne jest aby mieć min 4 a najlepiej 5 zawodników do wyboru. Doszedł de Jong - genialnie - ale oddając np. Rakitica strzelimy sobie w nogę a za dwa sezony będziemy płakać jak to EV czy jego następca zniszczyli holendra...
Prawa obrona jest bardzo słaba. S. Roberto w ogóle się nie nadaje. Semedo jest parodystą w ataku. Niestety bardzo źle wygląda też w defensywie. Liczę na Wague ale on z kolei jest zbyt agresywny i idzie na raz. Dużo pracy go czeka jeżeli chce coś znaczyć. Na rynku też nie bardzo widać okazji do kupienia kogoś sensownego. Niestety.
0
@rademenes Jest to chyba najbardziej prawdopodobny wariant na Betis. W zasadzie niewiadomą zostaje na ile minut gotowy jest Vidal? Bo bez takiego zawodnika ta strategia mija się z celem. A wiemy, że jeżeli zagra Leo to tez nie cały mecz - z założenia mamy więc dwie "wymuszone" zmiany. To duże ryzyko.
2
@cisman Nie. Sztab zdaje sobie świetnie sprawę z faktu, że złamanie pressingu to samobójstwo. A niestety ani z Cou ani z Dembele nie możemy być pewni, że rywal nie wyjdzie nam z bardzo groźną kontra. Szczególnie gdy w drugiej linii jest jeszcze Vidal - w takich okolicznościach pressing wydaje się czystym samobójstwem.
Paradoksalnie pressing w naszym wykonaniu nie wymaga aż tyle biegania. Widać to właśnie na przykładzie Leo. Ważne jest aby zmusić rywala do jak najszybszego oddania piłki (najlepiej dzida do przodu) albo wycofania piłki, co pozwoli na spokojniejsze podejście lub poukładanie formacji do obrony.
2
@rademenes Tak jak graliśmy z Paulinho dwa sezony temu? To była skuteczna opcja ale nie chciałbym w długim okresie oglądać takiej Barcelony. Dużo lepiej się czuję, kiedy mamy pełną kontrolę nad meczem a wynik nie jest w dużej mierze zależny od skuteczności pomocnika wchodzącego w drugie tempo.
35
Zamiast bazować na sile ataku trzeba skupić się na przejęciu kontroli nad meczem. To jest coś czego Lucho nigdy nie zrozumiał. Podstawą musi być silna druga linia oraz wysoki, skoordynowany pressing. Nie ma innej opcji aby zdominować rywala.
Sama formacja nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest aby po przejęciu piłki to rywal musiał za nią biegać. A w przypadku straty aby nie miał do kogo tej piłki zagrać. Trzeba wymuszać na rywalu wycofywanie piłki, co umożliwi podejście jeszcze bliżej albo do zagrywania długich piłek, które spokojnie powinny paść łupem stoperów lub MatSa, świetnie zabezpieczających całą strefę między obrońcami a naszym polem karnym.
Mamy obecnie trzech zawodników którzy świetnie nadają się do pressingu. Suarez i Messi robią to instynktownie. Griezmann nigdy nie miał z tym problemów. Niestety problem pojawia się kiedy na boisku jest Dembele, który łamie schemat i otwiera możliwość wyjścia z kontrą. To samo było z Cou, który notorycznie odpuszczał rywala.
Jeżeli chodzi o drugą linię to Rakitic nigdy nie miał problemów z pressingiem. Arthur i de Jong mają to wręcz we krwi. Busi jest chyba najlepszym zawodnikiem czytającym grę w historii piłki. Problem pojawia się natomiast, gdy na boisku jest Vidal czy Alena. S. Roberto też ma dużo do poprawy.
Mając już piłkę i min. 3 dobrych fachowców w środku pola - wystarczy przenosić piłkę z jednej strony na drugą aż rywal zrobi gdzieś wyrwę w obronie. Dalej jest już prosto - zagranie piłki w ten sektor i szybki atak. Ten schemat powielał wielokrotnie Messi z Albą. Problem w tym że Semedo w ogóle nie umie się do niego dostosować. Wychodzi za wcześnie lub w ogóle nie korzysta z wolnej przestrzeni. W praktyce więc nasze ataki idą albo lewą stroną albo środkiem. A nie da się grać na 2/3 boiska przy rywalu, który stawia zasieki.
I nie - żaden Neymar nie jest nam potrzebny. Skład jest dobry jaki jest.