Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@S20th w ilu z tych meczach zagrała pierwsza 11?
6
1. LR: jeżeli Valverde wystawi DJ, S. Roberto i Alena w pomocy to będzie mega kreatywnie i rozwalimy rywala w pył.
2. Valverde wystawia DJ, S. Roberto i Alena w pomocy. LR przed meczem: OMG, niemożliwe, super, jedziemy ich!
3. Po meczu: Valverde zły. Zły skład, nie umie ich ustawić, bla bla bla.
Tłumaczyć Wam że takie zmiany nie miały sensu - nie ma sensu :)
Ale skoro była presja to dostaliście taki środek pola jak sobie wymarzyliście. Może choć kilka osób zastanowi się teraz dlaczego w poprzednich sezonach Busi i Rakitic grali wszystko. Dlaczego S. Roberto grał na prawej obronie w ważniejszych meczach. Dlaczego bez Messiego mogliśmy rozbić Real a wczoraj nie mogliśmy przebić Bilbao.
Na logikę nie ma jednak co liczyć. Te same osoby które wczoraj piały z zachwytu nad składem dziś krzyczą kolejne głupie rozwiązania problemów Barcelony. Oczywiście znowu nie mają racji ale żeby to zrozumieć trzeba pomyśleć. A z tym ciężko...
0
@gorgota niech zacznie schodzić do środka to może coś z tego będzie
1
@IronSanHybrid Może powinien spróbować jednak czegoś innego, bo wyraźnie nie rozumie :D
1
@LuisSalvano Prawda. Neymar niech spada do Realu.
0
Busi za Semedo i jakoś to będzie :)
1
@BarcaInfo Dembele ładnie wystawił mu dwa razy piłkę. Szkoda że to nie działa w drugą stronę. Zabawne jest też to, że jak Dembele ma piłkę to Semedo chował się za jego plecami - najwyraźniej żeby przypadkiem jej nie dostać.
0
@Faun z poziomu jaki prezentują niektórzy tutaj? Jak się to poczyta to nabijanie się z hala-dzieci zaczyna trącać hipokryzją.
0
@Avada Kedavra fakt
6
@Cvzx Daj im przykład i usuń konto
0
@mesi8191 Spodziewałeś się że jak odpocznie w wakacje to umiejętności mu przybędzie? :D
0
@FC1899Barca
0
@Vhaeraun nieprzygotowany do sezonu.
0
@Arkadio90 To może być 4231 - ulubione ustawienie Valverde zanim trafił do Barcelony. Alena idealnie się nadaje na grę za napastnikiem.
5
@MaTt_BarcaFan Real dziś nie gra.
3
Wypożyczenie Cou to świetna wiadomość. Pokryją jego wynagrodzenie a w kolejne lato (a może i za dwa lata) będzie można go wypchnąć za mniejszą kasę bez straty dla klubu. Jeżeli uda się też wypchnąć Rafę, to kadra będzie w zasadzie kompletna.
Nie zdziwi mnie jeżeli pożegnamy również Vidala (choć Valverde zapewne tego nie chce) lub Semedo (ciekawe jak się dziś zaprezentuje).
Tymczasem zaczynamy sezon. Oby mistrzowski! Trzymam kciuki :)
1
@Adamski69 Cou ma wyjść w pierwszym składzie? Koleś, który odbył ledwie kilka jednostek treningowych po powrocie z wakacji? W dodatku mając przygotowanego Griezmanna i Dembele?
Jasne że zagra. Stawiaj dom i cały majątek. A w pierwszej kolejności telefon, komputer i ewentualnie każdy inny sprzęt z którego możesz się logować na stronę ;)
0
@FCMichalo Vidal musi się pogodzić z mniejszą ilością minut. Ale taki zawodnik jest nam potrzebny.
Na tą chwilę mamy podstawową 4 do środka pola: Busi, Rakitic, de Jong i Arthur. W tym sezonie nie powinniśmy więc się martwić o rotacje czy zbyt dużą ilość minut któregokolwiek z nich.
Pozostaje pytanie co z S. Roberto? Moim zdaniem nie ma co liczyć na to, że Semedo nagle zacznie grać w piłkę, więc prędzej czy później Sergi wróci na prawą obronę. W Wague pokładam nadzieję ale trzeba dać mu czas na stopniowe wejście do zespołu. Szczególnie w trudnych meczach. Zapewne pogra trochę w LM i z łatwiejszymi rywalami.
Pytanie: co z Alena? Niewątpliwie jest potrzebny ale ciężko będzie zagwarantować mu sensowną liczbę minut.
36
Myślałem że nigdy czegoś takiego nie napiszę ale: trzymam kciuki za Real.
Trochę mnie to przeraża...
0
@panczo To kolejny mecz o nic. Tylko na takie spotkania możesz się powołać? Nietęgą masz mózgownicę skoro rzucasz takie zarzuty a Malcoma w Barcelonie już nie ma. Może warto się zastanowić dlaczego tak jest?
"Umtiti wciąż nie pozbierał się po kontuzji(...)" - skąd Ty wiesz takie rzeczy? Bredzisz jak nakręcony.
1
@panczo Ty patrzysz na Todibo z meczy towarzyskich albo o nic i spodziewasz się wystawienie gołowąsa na wyjazd do Bilbao. Serio - weź się zastanów czy ktokolwiek zrobiłby coś tak głupiego mając w składzie mistrza świata? To że Tobie się wydaje że Todibo wygląda lepiej to nie znaczy że tak jest.
A Malcom nie zagrał nawet jednego dobrego meczu w Barcelonie. W ogóle mnie nie dziwi że Cou grał a Malcom nie. Jeżeli coś mnie dziwi, to fakt że Malcom trafił do Barcelony oraz to, że został na cały sezon a nie sprzedali go jeszcze zimą (może nie było ofert).
0
@Chwytliwy Nie pamiętam komu o tym pisałem ale wypożyczenie Cou na 2 sezony prognozowałem już z tydzień temu. To najlepsza opcja. Na dziś nie sądzę aby ktoś nam zapłacił za niego ponad 100 baniek a za mniej go nie wypuścimy.
1
@Chwytliwy Valverde lubi mieć zmiennika na każdą pozycję. Na PO jest Semedo i S. Roberto (więc Wague nie jest potrzeby). Na LO Alba i Junior. Na stoperze Pique, Lenglet i Umtiti (też jest rezerwowy). W środku pola de Jong, Busi, Rakitic (nie spodziewam się innej pomocy) + S. Roberto, Alena. W ataku Dembele, Griezmann i Suarez a na zmiennika Rafa i Cou. Nawet zakładając kontuzje/zmianę Suareza - jego miejsce zajmie Griezmann a na lewą stronę wejdzie Cou.
Swoją drogą - zapewne będziemy mogli zobaczyć jak rodzi sobie słynny duet Semedo - Dembele. Choć patrząc na wypowiedź Valverde (można ją różnie interpretować) nie mam pewności czy Semedo zagra.
0
@Chwytliwy Nie wiem czy dobrze rozumiem. Cou jest w kadrze. To jest dość logiczne zważając na to że Leo nie może zagrać a mamy niedostatek napastników.
Ktoś z trójki Cou, Perez, Rafa zapewne odpadnie na trybuny. Rafa jest raczej na prawą stronę (ale tam może zagrać ewentualnie S. Roberto). Perez i Cou na lewą, więc obstawiam że odpadnie któryś z nich - ze wskazaniem na Pereza. Z drugiej strony Cou jest nie przygotowany do sezonu - jeżeli nie załapie się do 18-stki to nie będzie to dla mnie wielkim szokiem.
3
@panczo Ty nadal rzucasz tylko i wyłącznie swoje "widzi-mi-się". To wszystko co piszesz nie ma żadnego pokrycia w faktach.
Malcom. Super że w chłopaka wierzysz ale on nie pokazał absolutnie nic co pozwalałoby sądzić, że może cokolwiek znaczyć w Barcelonie. Ogromny talent, któremu ktoś zrobił dużą krzywdę, wmawiając mu, że pasuje do stylu Barcelony. Nie pasuje i dlatego już go tutaj nie ma. Jeżeli chcesz sobie wmawiać, że zły trener uwziął się na biednego Malcoma - proszę bardzo. Pamiętaj jednak, że nie wszystkich interesują teorie spiskowe.
Cou. Tak - poprzedni sezon miał słaby. Nikt nawet nie próbuje twierdzić że jest inaczej. Obecnie próbujemy go wypchnąć z klubu co nie jest proste bo musimy dostać za niego minimum 100 baniek aby to było racjonalne. A nikt tyle nie zapłaci. O opcji wypożyczenia go na 2 sezony pisałem już z tydzień temu - ta opcja jest dla nas najlepsza. Pytanie tylko czy Bayern zgodzi się na obowiązek wykupu? Moim zdaniem się nie zgodzi podobnie jak było za Jamesem.
"Bo jeżeli już coś piszesz i się z kimś nie zgadzasz, to wypada to podeprzeć jakimś argumentem czy kontrargumentem, a nie rzucać krótkie zdanie, którym zrzucasz czyjąś opinię do "widzimisię"."
Bardzo ładne podsumowanie. Twoja opinia to "widzi-mi-się". To miło że zaczynasz rozumieć na czym "widzi-mi-się" polega. Jeżeli rzucasz jakąś teorię - tak jak tam wyżej w pierwszym poście - to udowodnij ją. To Ty wymyślasz teorię, więc to na Tobie spoczywa obowiązek jej udowodnienia. Wymaganie dowodu, od osoby która się z Twoją teorią nie zgadza - to jest zwyczajnie głupie. Więc nie - jeżeli się nie zgadzam z Twoimi założeniami TO TY musisz je poprzeć argumentami bo to Ty coś sobie wymyśliłeś.
1
@panczo "W Barcelonie od pewnego czasu nie grają najlepsi i najzdolniejsi, tylko najdrożsi." - widzi-mi-się
No chyba że potrafisz to udowodnić? Ale obawiam się, że jeżeli ktoś rzuca teksty w stylu "Oświeć mędrcze, błagam ! xD" to raczej nie należy się po nim spodziewać błyskotliwej i merytorycznej dyskusji :)
0
@Wilczeq Pewnie postawiłbyś chałupę gdybyś jej nie przegrał w poprzednim sezonie? :P
8
@panczo Tyle że Twoje widzi-mi-się niewiele ma wspólnego z rzeczywistością...
0
@karlu105 Zmiennikiem na prawej stronie może być S. Roberto. W sumie nie zdziwi mnie jeżeli odpadnie Cou - on podobnie jak Arthur i Vidal nie mają prawa być dostatecznie przygotowanie do sezonu z prostego faktu, że dołączyli najpóźniej. Ale obstawiam że Cou jednak usiądzie na ławce a Perez na trybunach.
7
@Avada Kedavra ile on odbył treningów? Podobnie Vidal i Cou, który mimo wszystko znalazł się w kadrze (ale to z kolei można wyjaśnić brakiem wartościowego zmiennika pod nieobecność Leo).