Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pawelec7 Wszyscy chcą trafić na nasze ekipy. Ciekawe czy działacze zauważyli już że jest bardzo, bardzo, źle czy nadal będą wymyślane wymówki byleby nie zrobić rewolucji w naszej piłce?
Kilka lat temu czytałem wypowiedzi że nie możemy przejść na sezony rozgrywane w systemie wiosna-lato-jesień-zima, bo w lecie nie da się grać (za gorąco) i źle to wpłynie na wyniki w pucharach. Drugi argument już nieaktualny a z tym gorącem (patrząc na mundial w Katarze) to też można polemizować.
0
@dj NaPiwno!!!1112
0
@Buba13 CR podpisał jakąś umowę w imieniu swojego klubu? Kto wymyśla takie bzdury? O.o
0
@Witekk10 Szkoda że nie wrócił do nas na sezon czy dwa. Nie musiałby być pierwszym wyborem a Wague miałby jakiś wzór od którego mógłby się uczyć.
7
@messi564 Dla mnie nie ma znaczenia kiedy zawodnik wznawia treningi. Ważne jest jak się prezentuje potem na boisku. Że się tak wyrażę: otoczka mnie nie interesuje. A jeżeli Cou ma nadal urlop to niech sobie odpoczywa - nie mam z tym problemu.
1
@feiticeira Jak to zwykle bywa - to zależy. Ja bym się upewnił czy na pewno nie masz w jakiś sposób poblokowanych/oprocentowanych nadpłat. Warto przeczytać uważnie całą umowę. Masz raty równe czy malejące? Kredyt w walucie czy pln? Jeżeli spłacasz wcześniej kapitał to nadpłata może mieć sens. Ale jeżeli spłacasz odsetki to warto czasem pomyśleć nad zainwestowaniem tych środków.
0
@Kuczek zapewne zwyczajnie mu klub nie odpowiada
0
@kamilop poszła baba po mleko i dostała z bańki
0
@Pawelec7 a kiedy to było śmieszne? O.o
0
@Deraxium Semedo technikę użytkową ma na naprawdę wysokim poziomie. Złego słowa w tym zakresie powiedzieć nie można. Ale niestety na tym jego plusy się kończą. A to jednak dużo za mało żeby cokolwiek znaczyć w Barcelonie.
2
@mcsarna proponuję żebyś poleciał sam a oni jednak zostali :)
0
@Yoshi94 Problemem Malcoma nie jest brak umiejętności. On zwyczajnie męczy się w grze kombinacyjnej w szerz boiska i to widać w każdym spotkaniu w którym wychodzi na boisko. Gra w tłoku, często na jeden kontakt, z dużą ilością podań do tyłu, ciągłe szukanie sobie miejsca, wyjścia na pozycję bez otrzymania podania itp. itd. To nie jest dla niego. To jest prosty chłopak. Jego nauczyli, że ma wyjść ma dostać piłkę na wolne pole gdzie może zejść do środka i uderzyć albo wrzucić piłkę. U nas od lat taki model się nie sprawdza. Kiedyś robił tak Leo ale rywale szybko nauczyli się zagęszczać środek.
Co masz u nas? Non stop musisz być w ruchu a przestrzeni jest bardzo, bardzo mało. Musisz obserwować gdzie rywal zostawia trochę przestrzeni a jednocześnie musisz wyczuć moment kiedy kolega może zagrać Ci piłkę. Do tego musisz być pod grą, tak aby kolega zawsze mógł Ci zagrać piłkę na klepkę. Pokazywać się do podań. Taka wymiana piłek na kilka metrów wydaje się banalna ale każdy, kto grał w dziadka wie że to wcale nie jest łatwe. I wymaga cierpliwości.
1
@Anonymus0608 Też tak uważam.
8
@BarcaInfo koniec sagi "znowu bez MalcoLma w składzie!!!XDXD" bliski! Cóż za radość dla kibica :)
3
@ForcaMilosz zapewne kolega @Mazi uważa "normalny" trener cudownie by sprawił że nie złapaliby kontuzji :D
0
@BarcaInfo No i super. Pojawił się de Jong. Teraz S. Roberto powinien dostać minuty w drugiej linii co jeszcze bardziej powinno odciążyć Rakitica/Busiego. Jeżeli do tego uda się za przyzwoite $ wypchnąć Semedo z klubu to będzie bardzo dobrze.
0
@wierbafcb Dlaczego miałby to robić? O.o
0
Fajny pomysł. Obecność Puyola w klubie jest jak najbardziej wskazana.
12
@Rewolucja123 Messi ma do tego wszystko. Tutaj panuje taka logika że jak Leo Ci nie podaje (syndrom Semedo) to znaczy że nie lubi danego zawodnika albo zły Valverde nie pozwala mu dobrze grać.
Wszyscy widzą np. że Leo świetnie się rozumie z Albą i Suarezem ale bardzo mało osób tutaj potrafi zrozumieć DLACZEGO tak dobrze im się gra. Cały poprzedni sezon czytam te bzdury że Messi nie podaje na prawo do Semedo (ciekawe że z Alvesem nie było tego problemu;) bo ciężko zrozumieć że Portugalczyk wybiega za wcześnie/za późno - generalnie totalnie nie w tempo akcji, przez co niszczy całą koncepcję.
Suarez świetnie się zastawia i tworzy przestrzeń kolegom. Alba idealnie czuje tempo i dlatego dostaje tyle piłek. Tutaj lubi/nie lubi nie ma żadnego znaczenia, bo na boisku nie ma czasu się zastanawiać do kogo w zasadzie podajesz. Widzisz ruch kolegi w tempo to posyłasz piłkę. W tym Messi jest absolutnym geniuszem ale nawet geniusz musi mieć z kim grać.
2
@Rewolucja123 Vinicis :P
A tak serio - Suarez jest kozakiem jeżeli chodzi o grę bez piłki. Gotowy jestem założyć że na dziś nie ma dla nas pod tym względem lepszego zawodnika.
Niestety problem się pojawia, kiedy już tą piłkę dostaje. Wtedy - no cóż - radzi sobie dużo gorzej. I o to można mieć do niego pretensje. Ale hejtu nie popieram w żadnej postacie.
0
@brashh Każdy transfer jest rozliczany na całą długość umowy z zawodnikiem, więc księgowi nie będą musieli nic kręcić...
0
@brashh Malcom był sprowadzony w poprzednim sezonie za 41 baniek. Zakładając że w tym sezonie dostaniemy za niego te 40, to w bilansie (na transfery) dostaniemy max 7 baniek. Żadna rewelacja.
Licząc wszystkie transfery tak naprawdę to największy zysk mamy na Denisie (około 10 baniek). Gomes to 3 bańki, Paco podobnie. Malcom 7. Ogólnie około 20 do bilansu transferowego. Bez rewelacji.
Licząc konieczność wykupienia Griezmanna to kasy na Neymara nie ma. Cou musiałby odejść za grubo ponad 100 baniek. Realnie więc w grę wchodzi tylko wymiana: Cou + Umtiti. Ale w takim układzie zostajemy bez stopera więc taka wymiana nas nie urządza.
0
@ksawizimens dlatego obstawiam że zostanie
0
@MichalZZZ największy potencjał ma chyba Puig. W dodatku nie brakuje mu chyba chęci do treningu, zimnej głowy i odporności na stres. Wague to też wielki talent - bardzo na niego liczę w tym sezonie, bo konkurencji na swojej pozycji nie ma żadnej.
Dla Alena nie bardzo jest miejsce w Barcelonie. To nie jest typowy środkowy pomocnik, więc chętniej widziałbym go na 10 niż na 8. Ale na to nie ma co liczyć. Zresztą to widać, że im bliżej naszego pola karnego się znajduje tym gorzej wygląda. Ale to duży talent, więc żal się go pozbywać.
CP - kojarzy mi się z Pedro a to strasznie niewdzięczna rola. Szczerze mówiąc nie robię sobie wielkich nadziei.
Araujo nigdy się nie przyglądałem specjalnie, więc się nie wypowiem.
0
Wychodzi na to że pożegnamy Malocma i Rafe. Niestety mniej prawdopodobnyb jest transfer Semedo. Może w sierpniu coś się ruszy w tej sprawie. Jeżeli tak to prawdopodobne będzie włączenie Puiga do pierwszej drużyny. Zawsze jest szansa na zakontraktowanie Alvesa na sezon czy dwa. Opcja Alves + Wague jest dla mnie dużo lepsza niż Semedo + Wague. Druga opcja skończy się powrotem S. Roberto na prawą obronę.
Umtiti nie odejdzie bo znowu będzie dziura w obronie. Za Vidala musiałaby wpłynąć naprawdę niezła oferta rzędu 40 baniek. Zostaje pytanie czy ktoś jeszcze dołączy do drużyny z wyjątkiem lewego obrońcy?
1
@fcbheroes okienko zamyka się za miesiąc, więc łatwo policzyć
2
@BlAugrAnAPolAnd Niech go wreszcie sprzedadzą. Starczy tego narzekactwa. Ludzie fantazjują zamiast pracować.
0
@IAmBackCules Neymar ma cycki?
1
@ściah Dobry tekst. Graty :)
1
@barteq znajdź sobie tą wypowiedź Valverde bo na słowo mi nie uwierzysz. On nic takiego nigdy nie powiedział. To zwykły wymysł jakiegoś dziennikarza. Zwykła kaczka dziennikarska. Poszukaj, poczytaj, pomyśl. I nie łykaj wszystkiego co Ci podkładają pod nos.