Azi

2

@Serokles Rozdzielmy te dwie sprawy:
1. Nie mam pojęcia w jakim kontekście koleś używał cytatów, więc się nie będę wypowiadał na ten temat. Nie siedzę w jego głowie, nie znam otoczenia. W takim wypadku wypowiadania się, a w szczególności rzucanie tekstów w stylu:
- "Wiadomo w jakim kontekście koleś użył cytatu"
czy
- "Gość nieprzypadkowo użył danego fragmentu";
uważam za przejaw tego, że właśnie mało się wie jeszcze mniej rozumie.

2. Co rozumiesz przez "pozwala na uzasadnianie wielu zachowań za pomocą jednej przesłanki"?
Jeżeli coś piszesz to wiesz dokładnie co chcesz przez to przekazać. To że ktoś pseudo-mądry Cię zacytuje z zamiarem obrócenia kota ogonem to nie znaczy że Ty i Twój tekst jest mało warty. Nie na tej podstawie się to weryfikuje. Na tym polega interpretacja aby zrozumieć o co chodzi. Biblia nie jest prosta. Była pisana przez bardzo, bardzo długi czas a potem jeszcze tłumaczona. Jeżeli spodziewasz się że do takiego tekstu można podejść bez głębszego rozeznania i przemyślenia o co dokładnie chodzi - to gratuluje chłopie.

Azi

1

@Serokles Nie mam pojęcia w jakim kontekście ten koleś użył cytatu i w ogóle mnie nie to nie interesuje. Jego i Twoja interpretacja cytatu też nie ma żadnego znaczenia. Równie dobrze możesz widzieć agresję wszędzie. Np. kolega @xJLx widzi problem w tym że ktoś odpowiada na jego posty. A to tylko jego problem że świat nie wygląda tak jak by chciał.

Co do drugiego akapitu: po co dodajesz słowo "każdego". Sam robisz dokładnie to co próbujesz zarzucać. Szukasz sobie dowolnej interpretacji a potem na tej podstawie stwierdzasz że biblia jest bez wartości. Mega to mądre...

Azi

1

@xJLx Matko jedyna obraził się jak to 3 letnie dziecko o którym sam wspomina...

Serio chłopie weź się ogarnij i zacznij zachowywać jak facet. Jak nie chcesz dyskutować to nie odpisuj. Masz też opcję ignoruj. I nie ma problemu.

Do tego Ty o nic nie prosisz tylko zwyczajnie próbujesz mi mówić co mam robić. Jak się prosi to trzeba użyć słowa "proszę". Jedyne o co prosiłeś to "żebym nauczył się czytać".

Azi

0

@Serokles To nie jest fragment który należy rozumieć absolutnie i dosłownie. To jest tylko zobrazowanie (proste) że zgorszenie jest czymś gorszym niż te wszystkie wymienione rzeczy. Tutaj nie ma ani słowa o propagowaniu agresji. To nawet nie są cytaty z przepisów prawa, choć żydzi często w takich przypadkach chcieli je właśnie tak interpretować i dosłownie wykonywać. Aż w końcu Jezus uświadomił wszystkim, że nie mają racji tak właśnie postępując.

Azi

2

@xJLx możesz ignorować. Ale dziwnie reagujesz jak ktoś zbił całą Twoją argumentację. Myślisz kolego że jak się obrazisz albo zasłonisz oczka to świat będzie wyglądał tak jak go sobie wyobrażasz? Jeżeli tak to nie dziwię się że masz takie naiwne poglądy.

Azi

1

@Serokles przeczytaj całość to może lepiej zrozumiesz: "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekł ognistego. "

Azi

3

@xJLx Ty nic nie rozumiesz.

Ten koleś pozwał ikea z powodu dyskryminacji i z tego tytułu chce "uznania wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, a także wypłaty odszkodowania i przekazania pieniędzy na cele charytatywne". Tutaj PIP nie ma nic do rzeczy bo oni sprawdzają tylko i wyłącznie czy wypowiedzenie odbyło się zgodnie z przepisami prawa (a możemy z góry założyć że tak było). To jest sprawa dla sądu nie dla PIP. PIP nie sprawdza czy miała miejsce dyskryminacja, to nie jest ich sprawa. Oni mogą sprawdzić czy pracownik miał np. odpowiednie warunki pracy itp.

Tłumaczysz sobie tym PIPem wszystko jakby to cokolwiek w tej kwestii wyjaśniało. A problem leży w zupełnie innym miejscu.

Azi

0

@Barca_Big_Moment z kogo ten cytat?

Azi

1

@xJLx Wszystko się zgadza. Tyle że Ty chłopie nic nie rozumiesz i próbujesz sobie to tłumaczyć jakimiś dziwnymi związkami logicznymi. Jakby PIP od dziś zastępowały sądy O.o

Azi

1

@Serokles w tych cytatach nie ma żadnego podżegania do zabijania...

Azi

0

@xJLx jeżeli pracownik wytacza pracodawcy proces z uwagi na dyskryminację to sąd właśnie tym będzie się zajmował.

Masz jakieś bardzo dziwne wyobrażenia na temat sądownictwa.

Azi

1

@xJLx bo Ty usilnie wiążesz dwie sprawy: PIP stwierdził jedynie że IKEA nie złamała prawa zwalniając pracownika. Tyle że z tego faktu absolutnie nic nie wynika. Oni nawet nie podają jakie punkty regulaminu pracownik złamał.

Ale główny problem dotyczy dyskryminacji. Tym PIP się nie zajmuje bo od tego są sądy. Dlatego decyzja PIPu nie ma żadnego wpływu na tą sprawę.

Azi

1

@xJLx ale co ma piernik do wiatraka? Gdzie tutaj masz choćby słowo albo choćby sugestię że chodzi o dyskryminację?

Azi

1

@Odesseiron jak już "prorokujesz" to ja numery na najbliższe losowanie totka poproszę :)

A tak bardziej serio - wycieczki na zdrowie nam nie wyjdą. Początek sezonu może nie być kolorowy ale nad konsekwencjami nie ma sensu teraz debatować. To tylko jedna z naprawdę bardzo wielu zmiennych, które mają wpływ na wyniki. Nie bądźmy więc czarnowidzami :)

Azi

3

@xJLx Widzę kolego że albo nic nie rozumiesz albo starasz przekonać sam siebie że białe jest czarne. @feiticeira dobrze wszystko opisał. PIP nie stwierdził bezpodstawnego zwolnienia. Najwyraźniej pracownik naruszył przepisy i regulamin. Ale oni nie wypowiadają się o dyskryminacji. O tym nie ma ani słowa bo to nie jest domena PIP. Nie ma tutaj zresztą ani słowa o tym jakie punkty regulaminu pracownik złamał. Równie dobrze mogli go zwolnić za siedzenie w pracy na fb albo la rambli ;)

Możesz - w mojej opinii bardzo naiwnie - uważać, że sąd przychyli się do decyzji Ikea. Moim zdaniem nie przychyli się. Dyskryminacja to zupełnie inny zarzut niż jakieś naruszenie regulaminu wewnętrznego. Ikea bardzo wyraźnie weszła w światopogląd swojego pracownika a nie ma takiego prawa, które zezwalałoby im na przymuszanie pracownika do wyznawania jakiś poglądów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że zachowanie pracownika jest reakcją na postawę pracodawcy. Facet sam z siebie nie zaczął całej akcji. Tak jak napisałem wyżej: praca nie jest dobrym miejscem do akcji typu "Włączanie LGBT jest obowiązkiem każdego z nas". Możesz ukarać pracownika jeżeli np. obraża osoby z grupy LGBT ale nie możesz go ukarać jeżeli on ich zwyczajnie nie lubi ale nic z tym faktem nie robi.

Azi

11

@Avada Kedavra Neymar w Realu, Cou wrócił do LFC, zwolnili Valverde a nowym trenerem został Rakitic. @BarcaInfo usunął konto a redakcja zwiększyła cenę za pakiet premium o 15% :(

Azi

6

@xJLx temat nie jest zero-jedynkowy. Praca to nie jest miejsce do wygłaszania tego typu poglądów. Ale praca nie jest też miejscem do akcji typu "Włączanie LGBT jest obowiązkiem każdego z nas".

Jak dla mnie sprawa jest prosta - obie strony popisały się tutaj straszliwą głupotą. Ale większą winę stawiałbym jednak po stronie Ikea, która jako wielka firma powinna jednak "być mądrzejsza" niż jej pojedynczy pracownik.

Cała akcja został niepotrzebnie nagłośniona. Nie wynika z tego nic pozytywnego a rodzi jedynie konflikty.

Azi

0

@Deathwing112 mnie tam pkt nie bolą. Bo ich nie mam :p
Prawko robiłem 13 lat temu. Robię 15-20 tyś. km rocznie _ głównie w trasie - i jakoś mandatów mi nie dają. Do tej pory dostałem jeden w pierwszym roku po zrobieniu prawka, kiedy byłem młody, głupi i naiwny ale wydawało mi się że wręcz przeciwnie ;)

Kwestia mandatów: nie wysokość kary jest ważna ale poczucie że możesz jej uniknąć - tzw. upiecze mi się. Im trudniej tym skuteczniej kara działa. Ja chciałbym aby było miejsce gdzie wrzuca się filmik z kamerki a nagrany kretyn z miejsca dostaje mandat. Ale niestety nie ma czegoś takiego.

Azi

0

@michaleu fajne. Taktyk

Azi

1

@Janiama chciałem zagłosować na Ramosa i mi się telefon zawiesił. To był znak!

Azi

0

Toż to transfer sezonu. A ten zapomniał :P

Azi

0

@BigShaq talent na pewno ma nieprzeciętny. Zobaczymy czy ma poukładane w głowie.

Azi

0

@Janas11224 Fajnie że mamy de Jonga ale to jeszcze za mało. Arthur ma notorycznie problemy mięśniowe. Podobno nad tym pracują - zobaczymy co z tego wyniknie. Ale na dziś nie da się określić kto będzie grał ile i kto będzie tworzył trzon zespołu. W pierwszych meczach zagrają zapewne Busi, Rakitic i de Jong, bo są dużo lepiej przygotowani niż Arthur, który w zasadzie nie odbył chyba normalnego treningu. Podobnie Vidal. Ewentualnie Puig może zagrać.

Ale: jeżeli nie będziemy grali płynnie na całej długości i szerokości boiska ORAZ zawodnicy nie będą wychodzili do podań tylko będą stali i gapili się co robią koledzy to kogo byś nie postawił w drugiej linii - będzie źle. Busi gra dobrze tylko wtedy, gdy nie musi dużo biegać. Jeżeli musi asekurować dwóch zawodników i sporą strefę to z jego motoryką nie dziw się że wygląda słabiej. Ogólnie my nie umiemy się bronić a dobrze wyglądamy tylko z piłką. To widać nawet w tych 4 meczach, które ogólnie rzecz biorąc były mega chaotyczne i niewiele da się z nich wyciągnąć informacji. Na pewno nie mają nic wspólnego z planem na ten sezon. Podobnie zresztą jak te zeszłoroczne. I dwa lata temu.

Jak to mówią: pożyjemy, zobaczymy.

Azi

0

@daniel32778 i co z tego wynika? O.o

Azi

0

@Janas11224 Nie no pełen szacunek jeżeli po 4 meczach presezonu jesteś w stanie określić kto przez najbliższe 10 miesięcy powinien tworzyć kręgosłup zespołu. I w dodatku jest tam zawodnik, który nie zagrał w żadnym z tych 4 spotkań! Wow!

Azi

3

@kenneth99 Cou - Messi - Puig

Azi

0

@barteq Geniuszu: to Ty odpisałeś na mój komentarza a nie ja na Twój. I nie interesują mnie Twoje dyskusje z Avada. Więcej - nawet tego nie czytałem.

Po Twoim wpisie widać wyraźnie że nie ogarniasz tego co się dzieje.

Azi

0

@barteq obraziłem Cię gdzieś? O.o
Sorry ale jeżeli będziesz udawał idiotę to nie zdziw się jak potem tak Cię potraktują.

Dobrze wiesz o co chodzi, więc daruj sobie takie teksty i powyższe mądrości.

Azi

0

@barteq nie rżnij głupa. No chyba że faktycznie masz problem ze zrozumieniem swojego rozmówcy.

Azi

1

@barteq i dzięki temu nic później w europie nie ugraliśmy. Nikt nigdy nie twierdził że "era Pepa" będzie trwała wiecznie. Ale odeszliśmy od naszych fundamentów i teraz ponosimy tego konsekwencje. Tyle że Wy na siłę próbujecie zwalać winę za ten stan rzeczy na nieodpowiednie osoby.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?