Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@cyron1 Rakitic nie jest ideałem. Daleko mu do tego co grał Xavi albo Iniesta. Ale na bezrybiu i rak ryba. A my potrzebujemy jakości w drugiej linii żeby wrócić do tego co graliśmy 10 lat temu. Oby Arthur był zdrowy bo z de Jongiem wreszcie będą jakieś opcje do zmian w środku pola i Rakitic z Busim nie będą musieli grać wszystkiego.
1
@hoeniker Nic się nie zgadza. Przez ostatnie kilka sezonów do pierwszej drużyny nie dołączył nikt kto wziąłby na swoje barki ciężar gry. A Ty oczekujesz stanu jaki był tylko z dużo gorszymi jakościowo zawodnikami.
Nasza siła to druga linia. Myślisz że czemu cały poprzedni sezon Rakitic i Busi nie byli zmieniani? Bo nikt nie zbliżył się choćby połowicznie do poziomu jaki prezentują (który i tak jest dużo niższy niż było za Pepa). Nie mamy jakości w kluczowej strefie a Ty oczekujesz genialnych rezultatów. To tak jakbyś z uporem walił sobie dłoń młotkiem z nadzieją że w końcu poczujesz radość a nie ból. To jest po prostu głupie.
1
@hoeniker Tylko że LFC był w tym roku a Roma rok temu :P
I to co najważniejsze: nasza siła zawsze zależała od jakości naszej drugiej linii. Xavi odszedł lata temu, Iniesta w zeszłe lato. W ich miejsce pojawił się Rakitic, który jest świetnym zawodnikiem ale to nie jest Xavi czy Iniesta. Do tego Vidal oraz mający ciągłe problemy mięśniowe Arthur. A Ty piszesz brednie o najmocniejszej kadrze od lat...
1
@MesQueUnClub_87 Właśnie miałem coś takiego napisać :D
2
@BarcaInfo Poproszę o Neymara + pewną sumę pieniędzy na pokrycie jego pensji. Wyślemy im autogr... a niech stracę! KOSZULKI!!!! NOWE!! Rakitica, Dembusia i Umtitiego. Z autografem. Takie przepocone. Niech poczują poważną piłkę ;)
2
@insp1re może dlatego że na prawej obronie nie ma żadnego konkurenta? :D
9
@damianex10 to będzie czarnoskóra dziewczynka. A jego "rodzicami" (tfu! opiekunami!) będzie para azjatyckich gejów.
0
@Edoss uzasadnieniem jest nie poprzedni sezon a ostatni 4 czy nawet 5 lat. Ostatnie sezony to tylko konsekwencja zmarnowanego czasu.
2
@Qlewer Transfer Cou jest nieralny z uwagi na to, że dziś musieliby za niego wyłożyć 105-110 mln baniek. Pomijam fakt, że bez przygotowania finansowego zorganizowanie takiej operacji w jeden dzień to byłby cyrk a nie biznes.
Natomiast wypożyczenie z obowiązkiem/możliwością wykupu jest jak najbardziej realne. Powiedziałbym że wręcz pożądane. Nie obraziłbym się też, gdyby Totki wypożyczyły go na dwa sezony z opcją wykupu.
Tak w mega ogromniastym uproszczeniu:
To wszystko zależy od "amortyzacji" zawodnika/transferu. Jeżeli "kupujesz" zawodnika za 100 baniek z umową na 5 lat a po sezonie sprzedasz go za 80 to wychodzisz na 0 (amortyzacja 20% czyli 1/5 czasu trwania umowy). Jeżeli tego zawodnika wypożyczysz a nie sprzedasz to po kolejnym sezonie jego "wartość" wynosi już 60 baniek - czyli każde euro powyżej tej kwoty będzie plusem do budżetu transferowego. Nie opłaca się sprzedać zawodnika poniżej jego "wartości" w danym sezonie bo to bardzo negatywnie wypływ na FFP. W takich wypadkach zawodnika się wypożycza z opcją wykupu - patrz syndrom Paco, Gomes czy nawet James Rodriguez. Oczywiście jest opcja że klub nie wykupi zawodnika ale skoro jest to obciążenie dla klubu to taka opcja jest małym ryzykiem.
0
@Edoss lubię te głębokie merytoryczne uzasadnienia
13
5. Cou może zagrać na swojej pozycji :)
0
@Yoshi94 nie chce oddać Alena ale gdzie ma grać? W środku pola się tylko męczy a na grę wyżej nie ma szans - za duża konkurencja. Jeżeli miałbym wybierać kogo sprzedać Cou czy Alena to wiadomo że pierwszego. Ale nikt za Cou nie wyłoży grubo ponad 100 baniek a tylko za tyle opłaca się go sprzedać.
0
@Sebix897 S. Roberto miał grać w pomocy już w momencie kiedy Semedo trafił do Barcelony. Z jakiegoś powodu tam nie gra. Dlaczego? Zwolennicy Semedo, oczarowani jego techniką użytkową (w tym jest genialny) wymyślają teorie o tym jak to nikt go nie lubi (Messi mu nie podaje a trener w dodatku zaleca źle grać). Tyle że mnie nie interesują teorie spiskowe. Semedo nie wygrał rywalizacji i już tego raczej nie zrobi. Prędzej można liczyć na Wague, który jest z kolei chaotyczny i nadmiernie agresywny.
0
@kordyl1010 nie będę Ci nic udowadniał. Są takie rzeczy, które musisz zrozumieć sam.
Na dziś nie wiem nawet czy Rakitic będzie znaczącą postacią w tym sezonie. Dużo zależy od tego jak de Jong się wkomponuje w zespół (choć mnie to bardzo nie martwi) i jak będzie ze zdrowiem Arthura oraz formą Busiego. Wszystko wskazuje na to, że wobec zwiększenia jakości drugiej linii (transfer de Jonga) wreszcie będą tam rotacje co pozwoli na grę wyższym pressingiem - przejawy tego widać już w sparingach, których bynajmniej nie należy traktować jako wyrocznię czegokolwiek.
Brak jakości w rezerwach drugiej linii był naszym gigantycznym mankamentem w ostatnich sezonach. Nawet nie dwóch bo to trwa już 4-5 lat - w zasadzie od momentu, kiedy Xavi poczuł że się starzeje. @ściah spłodził fajny artykuł o Busim ale nie bierze on pod uwagę tego co jest dla nas kluczowe - nasza gra zawsze opierała się o środek pola. Nie o atak ale właśnie o drugą linię. Jej kreatywność zależy w pierwszej kolejności od tego ile opcji podania dostanie zawodnik i jak blisko siebie gramy. To co on napisał o Busim (musi pokryć zbyt dużą powierzchnię boiska) widać już od czasów Lucho, gdzie byle rywal wychodził nam z kontrą z łatwością. A nikt trzeźwo myślący nie wymagał i nie wymaga od Busiego sprintów za rywalem. Valverde cudów nie wymyślił - zrobił to co wydawało się jedyną logiczną opcją patrząc na jakość zawodników jakimi dysponuje. Odbiło się to w oczywisty sposób na jakości gry. Zawodnicy jednak to rozumieją - dlatego nie skarżą się na trenera i założenia jakie im daje. Rozsądny kibic to widzi. I cierpi ale rozumie, że trener pracuje na materiale jaki ma. Zmiana jednego zawodnika (szczególnie tak kluczowego w poprzednich sezonach) tylko pogorszy obraz.
Patrząc na dwa poprzednie sezony nie mieliśmy prawej obrony. S. Roberto to pomocnik a Semedo jest beznadziejny - jedyne co ma na odpowiednim poziomie to technika użytkowa. Trudno oczekiwać aby któryś podłączał się do akcji tak jak robi to Alba z lewej strony (z kolei brak zmiennika - co było wiadome już w poprzednie lato). Wague ma szansę ale ma dużo do poprawy. Prawa strona musi grać, musi rozciągać rywala i wychodzić do podań. Nie może natomiast stać i się gapić. Bo czy w środku postawisz Rakitica czy de Jonga - żadne z nich nic nie zrobi w tłoku jeżeli kolega nie wyjdzie mu do podania. Cruyff widział to już 50 lat temu - a dużo użytkowników LR nie rozumie tego nawet dziś.
1
Na dziś to kadra jest za szeroka nawet bez Neymara (który jest nam niepotrzebny).
Możemy spokojnie oddać:
1. Semedo (nie wierzę aby nagle w 3 sezonie wygrał rywalizację z S. Roberto a teraz jest też Wague). Tutaj cytat z Valverde o Senegalczyku "Ma bardzo ofensywne usposobienie, jest silny i może poprawić się jeszcze w obronie. Ma jasną koncepcję gry, podchodzi do przodu… Może być dobrym kontrastem dla Nélson Semedo". Jak wynika z opisu Wague to zawodnik jakiego nam bardzo potrzeba.
2. Rafinha - taki zawodnik byłby wręcz idealny jako dodatkowy rezerwowy (wahania między ławką a trybunami) ale zwyczajnie mi chłopaka szkoda. Niech się realizuje w słabszym klubie - po co ma siedzieć u nas na trybunach? Już lepiej włączać zawodników z rezerw (Puig, Perez) gdzie też zrobiło się już zbyt tłoczno.
Do tego mogą odejść:
3. Cou - transfer za grubą kasę lub wypożyczenie z koniecznością wykupienia. Jeżeli zostanie też będzie dobrze, ale będzie mu ciężko. Nie ma szans na grę na pozycji Leo a na innych traci dużo na wartości. Ciężko będzie jednak dostać dobrą ofertę.
4. Alena - na środek pola się nie nadaje (nie wierzę aby wygrał rywalizację choćby z Vidalem) a na grę jako bardziej ofensywny zawodnik szansę ma jeszcze mniejsze niż Cou. Szkoda - bo to świetny piłkarz. Moim zdaniem wciskanie go na skrzydła zrobi mu tylko krzywdę, więc lepiej sprzedać go z opcją odkupienia. Myślę że sporo klubów powinno być zainteresowanych.
5*. Dodałbym Vidala ale taki zawodnik jest nam potrzebny. W zasadzie jedyne co mnie niepokoi to jego reakcje na zmniejszenie ilości minut (bo na tym się skończy jeżeli kadra nie zostanie uszczuplona a S. Roberto będzie grał też w drugiej linii).
Kadra 20-21 zawodników wzmacniana graczami z rezerw powinna być optymalna.
0
@Avada Kedavra to niech skorzysta chociaż z lupki na stronie
0
@Avada Kedavra https://farm2.staticflickr.com/1762/42145051355_e125c1ebc6_b.jpg
2
@Striker jedno nie przeczy drugiemu.
0
@Mamed1916 zapewne naiwne pytanie ale spróbowałeś wpisać pytanie w googlach? ;)
2
@Kompletny tylko dziś to samo stwierdzenie czytam już chyba 4 raz. Jak już zrzędzicie to wykażcie się chociaż kreatywnością.
2
@kordyl1010 o tym właśnie napisałem. Macie bardzo głupią wizję tego co trzeba zmienić aby maszynka zaczęła pięknie funkcjonować. I dlatego cieszę się że nie macie nic do powiedzenia. Możecie na szczęście tylko narzekać.
5
@ProMILs Ludziom się nudzi żeby zbierać czyjeś kiksy z całego sezonu. Pokaż mi zawodnika któremu się nie zdarzają.
Cieszy że nie macie absolutnie nic do gadania w kwestii kadry i transferów. Klub już teraz funkcjonuje słabo nawet bez Waszych głupich pomysłów.
0
@4drian0 kolega dostanie dodatkowe 30 minut na idiotyczne wpisy na LR. Szczyt szczęścia :)
0
@Kapitan hawk ten chłopak teraz gra w Arsenalu :p
4
Kiedy chcesz za wszelką cenę strzelić bramkę na CN...
0
@Nano22 jeżeli nie ma limitu zmian to nikt z grających na drugą nie wyjdzie
1
Kto to nie zauważył że mu rywal wchodzi za plecy? Perez?
Dembele za szeroko. Blokuje cała stronę Semedo, który ma dziś chęć wychodzić do przodu. A ścinając do środka Portugalczyk traci swoje walory.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
3
@Chwytliwy Technikę użytkową ma chłopak genialną. Szkoda że nie idą za tym inne umiejętności, bo nie musielibyśmy się przez kilka sezonów martwić obsadą prawej obrony. I rotacjami w pomocy bo S. Roberto mógłby grać na swojej nominalnej...
A tak to jest jak jest. Niech filmik idzie w świat - może ktoś go wreszcie wykupi.
0
@Thierno I jak mamy teraz żyć z tą informacją?!