Azi

0

@NaFazieHitman zazwyczaj od " do " ale widzę że to chyba jednak za trudne do ogarnięcia ;)

Azi

4

@Pawelec7 wina Ernesto!

Azi

2

@NaFazieHitman trzecie znaczy że wymyśliłeś cytat? :)

Azi

0

@blaugrana_36 Prasa może sobie pisać bzdury. To jeszcze nie powód żeby w nie wierzyć.

Czy Dembele jest skrojony pod Barcelonę? Nie wiem - z jednej strony nie a z drugiej jak najbardziej tak. Myślę że problem nie leży w braku przestrzeni ale w brakach taktycznych oraz gorącej głowie.

Busi jest jednym z najwolniejszych zawodników jakich widziałem. Nie oczekuj od niego sprintów. Nie oczekuj też że on się sprawdzi w otwartej grze. Ale jeżeli zagęścisz środek pola (a o to powinno nam chodzić) to nie znajdziesz zawodnika, który w takiej grze lepiej się odnajdzie. Busi, de Jong i Arthur powinni poradzić sobie z grą w tłoku na tyle umiejętnie aby szybko przenieść ciężar gry w tą strefę, gdzie jest akurat luźniej. Na to liczę. Tylko wtedy gra będzie wyglądała w miarę widowiskowo, kiedy środek pola będzie miał odpowiednią jakość. Przykro mi ale ani Vidal, ani Alena ani S. Roberto takiej jakości nie gwarantują. Czy da ją Puig? Może. Jeżeli się ogra w grze w tłoku.

Azi

1

@drNo Chłopie zanim zaczniesz odsyłać ludzi gdziekolwiek i udzielać porad to naucz się radzić sobie z krytyką.

Bez obrazy ale te Twoje diagnozy są... nic nie warte. Nie popierasz je żadnymi argumentami. Mówiąc krótko: wylewasz swoje żale. W dodatku na podstawie jednego meczu (choćbyś nie wiem jak temu zaprzeczał to z treści wynika jednak coś zupełnie innego).

A już sam fakt, że na krytykę odpowiadasz atakiem personalnym świadczy jaki niski poziom prezentujesz. Nie będę się więc przejmował opinią kogoś na takim poziomie.

Azi

0

@blaugrana_36 Kto to wymyślił że Cou ma być następcą Iniesty skoro on nawet nigdy nie grał w środku pola? Toż to bzdura z samego założenia.

Dembele też nigdy nie miał chyba zastępować Neymara. Kiedy przyszedł do klubu byłem pewien że będzie występował po prawej stronie. To zawodnik o nieprawdopodobnym wręcz potencjale. Ma jeszcze dużo braków ale wyrobi się - tutaj nie mam wątpliwości.

Malcom to była totalna pomyłka i to o czym napisałem - sprowadzamy do klubu gościa, który totalnie nie pasuje do koncepcji tego co wymyślił trener. Po co? Kto za to odpowiada?

Griezmann nie wygląda źle. Widać że nie jest zgrany a dziwne decyzje personalne w drugiej linii też mu nie pomagają. Ale powinno to być wzmocnienie zespołu - tym bardziej że Suarez powinien dużo więcej odpoczywać.

FdJ grał nawet na stoperze. To nie jest ofensywny pomocnik. W moim przekonaniu środek pola Busi, FdJ, Arthur + Rakitic do rotacji za każdego z nich, wydaje się kompletny. Pytanie kiedy Arthur będzie gotowy do gry i czy będzie zdrowy?

Azi

0

@BarcaInfo bardzo dobre wypożyczenie. Szkoda mi Cou, bo to świetny zawodnik, ale u nas nie ma racji bytu jeżeli w składzie jest Leo.

Po sezonie będzie można sprzedać Cou bez straty za około 80 baniek. Jeżeli oddamy go za około 100 to budżet nieźle na tym wyjdzie. Do tego nie trzeba wypłacać mu pensji (szkoda że nie poszła da de Ligta).

Azi

0

@Gaucho nie dostaje świetnych wzmocnień - wręcz przeciwnie. I najważniejsze - klub sprawia wrażenie jakby w ogóle nie konsultował z trenerem transferów. Ani do z ani z klubu. Co świadczy o paranoi.

Azi

0

@Gaucho A dlaczego nie? Jeżeli EV jest taki zły to zastanów się czy problemy, które nas dotykają nie zaczęły się zanim pojawił się w klubie? Bo jeżeli tak, to może warto byłoby rozważyć zapytanie czy to aby na pewno osoba EV jest problemem?

Azi

0

@Gaucho a kto zrobił progres za Lucho?

Azi

0

@Avada Kedavra mam wrażenie że akurat stwierdzenie "zawodnicy grający na nie swoich pozycjach" to taka podpucha jak w tym dowcipie o zabiciu 99 czarnych i jednego dentysty.

Azi

0

@blaugrana_36 Kto grał nie na swojej pozycji?

Azi

3

@kerouac @xJLx trafił w sedno. Czymś zupełnie innym jest naginanie czy łamanie prawa a czymś zupełnie innym jest popisywanie się tym faktem.

Azi

4

@BarcaInfo Mam nadzieję że do Realu

Azi

1

@EsTut 1. Żałoba w narodzie
2. Nie ilość ale jakość ma znaczenie ;)

Azi

0

@MarioVeB! Nie śmiej się z kolegi. Jeden mecz wystarczy żeby zweryfikować wszystkie problemy Barcelony. Ja napisałem 109 znaków i dostałem pełną diagnozę stanu zdrowia, psychicznego oraz zwolnienie lekarskie :D

Azi

0

@VenoM Prawie dobre!
Lubię ludzi, którzy atakują personalnie na krytykę tekstu. Od razu rozmówca ustawia się na odpowiednim poziomie i zachęca do dalszej polemiki :)

Azi

1

@MesQueUnClub_87 Dobre! Serio! :)

Nie zajmujesz się przypadkiem zawodowo takimi krótkimi opisami filmów/seriali w gazetach z programem tv?

Azi

0

@MesQueUnClub_87 ja streszczenie poproszę

Azi

2

@drNo Szybki jesteś w rzucaniu diagnozy co nieodzownie odbija się na ich jakości merytorycznej.

A na urlop chętnie bym poszedł. Szkoda że nie chcą mi dać wolnego :D

Azi

3

@drNo "zazdrosny Alba", "pozycja żaby" i "zcementowany Real". Dobrze że tekst jest krótki bo jeszcze jedno zadanie i miałbym wylew...

Azi

0

Nie mogę zgodzić się z oceną Dembele oraz opisem Rakitica.

Dembele - otwórzmy sobie statystyki z tego meczu. Dembele był przy piłce ponad dwukrotnie częściej niż Griezmann. Ok - zaliczył sporo strat, do tego źle się zachował przy bramce. Ale realnie trzeba go ocenić tak, że jako jeden z nielicznych pokazywał się do gry. Jeżeli najgorzej oceniamy zawodnika, który jako jeden z nielicznych się stara - to źle to świadczy o nas a nie o nim. Pokazywanie się do gry w takim wypadku jest na pewno plus. Na minus jest natomiast to, że uparcie trzyma się linii bocznej boiska czym bardzo utrudnia grę bocznemu obrońcy. Przechodząc na lewą stronę zaczął schodzić (za mało) do środka i od razu przyniosło to pozytywny skutek. On musi pamiętać, że jest napastnikiem i jego zadaniem jest strzelanie bramek i/lub swoim ustawieniem się ułatwiać wypracowanie pozycji kolegom.

Rakitic - z całym szacunkiem ale stwierdzenie "W żadnym wypadku nie odmienił oblicza meczu" jest tak dalekie od prawdy jak kamień od nauki pływania. W pierwszej połowie zamiast środka pola była totalna dziura. To jest przerażające i świadczy bardzo, bardzo źle o jakości zarówno S. Roberto jak i Aleni. Nasza gra zawsze opierała się na kontroli środka pola - a tego elementu w pierwszej połowie absolutnie nie było. Ale trudno żeby był skoro jedynym pomocnikiem, który wychodził do podań był de Jong (z plastrem). Wejście Rakitica całkowicie odmieniło sytuację. Rywal musiał się cofnąć i przejęliśmy inicjatywę co dokładnie widać w statystykach. To jeszcze dużo za mało żeby wygrać ale bez inicjatywy to my nie znaczymy nic.

Nie chcę nigdy więcej oglądać takiej drugiej linii.

Azi

3

@ksobi Mnie najbardziej dziwi, że są osoby które tego nie widzą i nie rozumieją a jednocześnie usilnie próbują być kibicami Barcelony

Azi

2

Ankieta jasno pokazuje że ten transfer może kibiców tylko podzielić. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Niech idzie do Realu. Za 2-3 sezonu napluje i na nich...

Azi

0

@Lincolm Real 123456789

Azi

1

@S20th w ilu z tych meczach zagrała pierwsza 11?

Azi

6

1. LR: jeżeli Valverde wystawi DJ, S. Roberto i Alena w pomocy to będzie mega kreatywnie i rozwalimy rywala w pył.

2. Valverde wystawia DJ, S. Roberto i Alena w pomocy. LR przed meczem: OMG, niemożliwe, super, jedziemy ich!

3. Po meczu: Valverde zły. Zły skład, nie umie ich ustawić, bla bla bla.

Tłumaczyć Wam że takie zmiany nie miały sensu - nie ma sensu :)
Ale skoro była presja to dostaliście taki środek pola jak sobie wymarzyliście. Może choć kilka osób zastanowi się teraz dlaczego w poprzednich sezonach Busi i Rakitic grali wszystko. Dlaczego S. Roberto grał na prawej obronie w ważniejszych meczach. Dlaczego bez Messiego mogliśmy rozbić Real a wczoraj nie mogliśmy przebić Bilbao.

Na logikę nie ma jednak co liczyć. Te same osoby które wczoraj piały z zachwytu nad składem dziś krzyczą kolejne głupie rozwiązania problemów Barcelony. Oczywiście znowu nie mają racji ale żeby to zrozumieć trzeba pomyśleć. A z tym ciężko...

Azi

0

@gorgota niech zacznie schodzić do środka to może coś z tego będzie

Azi

1

@IronSanHybrid Może powinien spróbować jednak czegoś innego, bo wyraźnie nie rozumie :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?