Azi

1

@joloskyy Odpowiedź masz w kolejnym zdaniu kolego. Czytamy całość zanim zaczniemy komentowanie...

Azi

0

Nadal mamy zbyt szeroką kadrę. Pozostaje pytanie kogo oddać?

Todibo - szans na grę nie ma żadnych. Wypożyczenie na jeden sezon raczej by mu nie zaszkodziło. A w jego wieku potrzebna jest gra a nie siedzenie na trybunach. 4 stoperem może być ktoś z rezerw - ta opcja sprawdziła się w pierwszej połowie poprzedniego sezonu.

Alena - słabo zaprezentował się w pierwszym meczu. A jak do formy wróci Arthur to ciężko mu będzie załapać się nawet do 18-stki. Wypożyczenie lub transfer z opcja odkupu. Do klubu gdzie będzie grał.

Rafa - ciężka spraw. Z jednej strony dziś bardzo potrzebny, z drugiej kończy mu się umowa, więc żeby dostać za niego jakąś kasę - trzeba byłoby go sprzedać jeszcze latem. Do tego ogromne ryzyko kontuzji.

Azi

1

@Salwik92 Nie ma w PSG zawodnika którego widziałbym u nas. Po co nam napastnik, który bazuje w pierwszej kolejności na szybkości?

Azi

0

@Odesseiron To akurat czyste gdybanie. Niech Real sobie weźmie Neymara. Napisze piękną białą historię. Jak Ronaldo (prawdziwy). Albo - co bardziej prawdopodobne - zaplami im śmietankę.

Azi

5

112h 15 min. Jakoś wytrzymamy. Bez transferów do klubu :)

Azi

0

@konrad1661 Serio - martwienie się tym, że Semedo odejdzie jest zabawne samo w sobie :D

Azi

1

@robsesh @Ziemny @kamilo0066 @IronSanHybrid
A miałem nadzieję że to jakiś dobry żarcik...

Azi

0

@Rewolucja123 Tak to jest jak się zatrudnia "fachowców" od transferów...

Azi

0

@messi564 W naszym przypadku rozpisywanie X na 9, Y na 6 itp. itd. mija się z celem. Nasza gra w dużym stopniu opiera się na wymienności pozycji a co za tym idzie to jak rozpiszecie ustawienie na kartce - to nie ma żadnego znaczenia.

Dobrym przykładem jest ostatni mecz. W teorii gramy 433 z Rafą na lewym skrzydle. Ale jeżeli otworzycie heatmapę to zobaczycie, że Rafa grał bliżej naszej bramki, niż de Jong, który - przynajmniej w teorii - grał w drugiej linii.
Nie oznacza to jednak, że to de Jong grał na skrzydle a Rafa w pomocy.

W ataku również mogą być bardzo różne ustawienia. To wszystko zależy od tego jakie zadania dostanie dany zawodnik a nie od tego na jakiej pozycji będzie ustawiony. Generalnie cała lewa strona jest zaklepana dla Alby, więc można śmiało założyć, że zawodnik grający bliżej lewej, będzie miał za zadania:
1. albo schodzić do środka - tak aby Alba miał więcej miejsca
2. albo cofać się głęboko aby tworzyć wolną przestrzeń za plecami obrońców.
Wszystko zależy jak to sobie wymyśli trener. Ważne aby gra się kleiła a do pressingu podchodziła cała drużyna (lub nie podchodził nikt). Dużo osób pamięta jak wyglądał CR, kiedy próbował w pojedynkę namówić kolegów do wyjścia do pressingu. Trochę pomachał rękoma i taki był efekt.

Zanim zaczniecie więc rozważać kto ma grać na jakiej pozycji lepiej zastanówcie się z kim jest mecz i jak ten ktoś gra w piłkę. Griezmann z Bilbao nie wyglądał dobrze na 9. Bo Athletic gra bardzo wąsko, wręcz w tłoku. To jest dobre miejsce dla Suareza, który lepiej czuje się bez piłki. Betis zostawiał hektary wolnej przestrzeni. Podobnie sytuacja ma się ze skrzydłami. Są takie mecze, kiedy Leo trzyma się bliżej środka a są i takie, gdzie hasa sobie po w zasadzie całej szerokości boiska albo trzyma się prawej strony. To zależy z kim gramy i jak ten ktoś się broni.

Nie ma i nie będzie pierwszej, jedynej, żelaznej 11. Szczególnie teraz, kiedy wreszcie są jakieś opcje w środku pola. Kiedy nie trzeba zmuszać Busiego do krycia całego boiska (sic!) i można go zmienić na Vidala (jak w ostatnim meczu) i pozwolić sobie na bardziej wertykalną grę bez obawy o to, że rywal nas zabiega.

Azi

2

@Szicek10 To lepiej niech nic nie publikuje

Azi

2

@IronSanHybrid Nie łapię. Co w tym jest takiego zabawnego?

Azi

0

@Colon Anglicy wiedzieli co robią :D

Azi

0

@BarcaInfo jak zwykle wyprzedził tiki-takę :D

Azi

1

@IronSanHybrid Wybrał PSG. Mam nadzieję że tym razem też ich wybierze ;)

Azi

0

@mkord A co ja mam w tej kwestii do gadania? Wyrażam wyłącznie swoją opinię. Jeżeli się nie zgadzasz - zapraszam do merytorycznej dyskusji. Albo ignorowania wypowiedzi.

Azi

11

@Pablit zapewne tak, że media nie konsultują ze sobą tego, żeby ich newsy miały ręce i nogi.

Azi

1

@Jakchcesz Dokładnie tak działają słowa: jak napiszesz "Dla mnie wszystkie osoby powinny głosować na PIS (...)" to jest to tylko i wyłącznie Twoje zdanie. Mogę się z nim zgadzać, mogę nie, mogę polemizować, mogę zignorować. Ale nie mogę Ci napisać że jesteś Stalinem bo chcesz żeby wszyscy głosowali na PiS.

Próbujesz kneblować kolegę, który wygłosił (tylko i wyłącznie) swoje własne zdanie. W dodatku bardzo dokładnie to podkreślił niemal na samym początku wypowiedzi. Wyraził swoją opinię takiej formie w jakiej miał ochotę.

Nie baw się w cenzurę kolego. Jeżeli uważasz że @KmN nie ma racji to podyskutuj z nim na argumenty. Wolność nie działa tak, że wszyscy do około mają się zamknąć i wyrażać tylko taką opinię jaka Ci się podoba.

Azi

30

@Odesseiron Tutaj testy medyczne to za mało. Patrząc na to jakie decyzje podejmuje należałoby mu zrobić testy psychologiczne.

Azi

3

@Jakchcesz a kto Ci tak powiedział? O.o

Przeczytaj jeszcze raz to co kolega @KmN napisał:
"Osobiście uważam...", "Dla mnie..." - bardzo wyraźne podkreślenie, że to jego opinia.

Gdzie on Ci mówi co masz uważać. On wyraża swoje własne zdanie i ma do tego pełne prawo. To Ty chcesz go uciszać. W dodatku zarzucając dokładnie to co sam robisz. To kto tutaj komuś coś narzuca?

Azi

2

Który to już decydujący dzień? Są takie słowa, które są zdecydowanie nadużywane. Cierpimy przez to... ;)

Azi

4

@Jakchcesz Zapewne Cię to zdziwi ale raczej nikogo nie interesuje kogo lubisz. Bo tutaj nie o Twoje lubię-nie lubię się rozchodzi. Sprawa wygląda tak, że Neymar zachował się jak palant i nie rokuje poprawy. I nie ma w klubie dla niego miejsca.

A prywatnie możesz go sobie lubić. Tyle że to nic nie zmienia.

Azi

5

@Jakchcesz To nie Stalin. To zdrowy rozsądek.

Azi

3

@sokot Suarez, Messi, Griezmann, Dembele, Rafa, Perez i Ansu. Fakt. Tylko co ma do tego transfer Neymara? Za darmo bym go nie chciał a tutaj jeszcze koleś warunki stawia? Jeżeli on wróci to będziemy frajerami sezonu, zanim ten na dobre się rozkręcił.

Azi

1

@ProMILs Albo taki z Ciebie specjalista...

Azi

0

Nie obraziłbym się gdyby w okresie letnim w tygodniu drużyna rozgrywała jakiś sparing. Chętnie obejrzałbym mecz w składzie Pena - Wague, Todibo, Umtiti, Junior - Rakitic, Vidal, Arthur - Alena, Ansu + ktoś na 9 oraz kilku zawodników rezerw na zmiany (Ci, którzy nie grali/grali krótko w meczu ligowym).

Azi

0

@joloskyy Ja nie udaje że wiem co rozumieją wszyscy. Nie bawię się też w gdybania albo wymyślania rzeczy, których nie da się udowodnić, stworzonych na podstawie tego gdybania ;)

Azi

0

@joloskyy Spoko. To jak się z czymś nie zgadzasz to napisz dlaczego. A nie o jakiś wirtualnych wycenach, Cou, umiejętnościach Rafy czy Leo. Z nadzieją że ktoś domyśli się że przez ten tajny kod próbujesz przekazać że z pewnością poradzi sobie w Realu, Bayernie albo innym City.

Azi

0

@joloskyy Nie wnikam i nie interesuje mnie to. Rób sobie jak uważasz ale daruj mi kolejne "nie zgadzam się (...)" jeżeli nie jesteś w stanie zrozumieć komentowanej wypowiedzi.

Azi

1

To jest trener. On prowadzi pierwszą drużynę i korzysta z niej tak jak może. Z rezerw korzysta wtedy, gdy w pierwszej drużynie kończą się opcje. Zresztą od tego bierze się nazwa "rezerwy". Jeżeli on mówi, że chce wąską kadrę bo chce stawiać na młodzież, to nie ma sensu dawać mu szerokiej kadry i dziwić się że "rezerwy" nie dostają minut. Wiadomo że w pierwszej kolejności będzie szukał rozwiązania i szans gry w zawodnikach z pierwszej drużyny.

Azi

0

@joloskyy Nie dziwię się jeżeli kierujesz się logiką typu Pierwsze zdanie nie ma związku z dalszą częścią wypowiedzi. Żeby było jeszcze zabawniej najwyraźniej wydaje Ci się że ja też kieruje się taką (bezsensowną) logiką.

Chłopie dam Ci darmową radę:
1. zanim coś napiszesz przeczytaj BARDZO UWAŻNIE wypowiedź którą chcesz skomentować
2. zanim zaczniesz komentować przemyśl dokładnie to co chcesz napisać i zastanów się nad sensem
3. zanim klikniesz potwierdzenie wysłania odpowiedzi - przeczytaj raz jeszcze

Może przestaniesz się irytować że ludzie Cię nie rozumieją

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?