Azi

3

@ViscaBarca123 Na transfermakrt widnieje w ich rezerwach, więc chyba nie zrobił najlepszego biznesu uciekając ze La Masii

Azi

0

@SeeleyBooth @Dzemix111 setka użytkowników już poleciała sprawdzać WP i Onet. Druga zamawiać koszulki. Ehhh nie dacie ludzi wkręcić ;P

Azi

0

@dzagos 21 chyba

Azi

0

To prawda że wypożyczamy Thiago?!? O.o

Azi

0

Azi

0

@Janiama Bez obrazy ale nie wierzę aby Andrzej Strejlau powiedział cokolwiek w stylu "W polu karnym zmiana krycia może być tylko w przypadku gdy jest stały fragment gry."

W takiej sytuacji każdy szanujący się zawodnik wyciągałby stopera do boku albo przed pole karne aby ułatwić kolegom wrzucenie piłki. Takie bieganie jako plaster nie ma żadnego sensu.

Już wcześniej pytałem jak sobie wyobrażasz sytuację, gdy jeden ze skrzydłowych schodzi do środka a potem szuka wolnej przestrzeni bliżej drugiej strony boiska? To co? W takiej sytuacji boczny obrońca biega za nim po całym polu karnym? Przecież to byłaby paranoja.

Oczywistością jest, że zawodnicy przekazują sobie krycie. To jest dokładnie to co zrobił S. Roberto. Dwukrotnie. Rozumiem że jak przeciwnik idzie z szybkim kontratakiem to nie ma czasu się ustawić i gonisz swojego. Ale tutaj? Tutaj czasu było pod dostatkiem. Dość by Semedo upominać o powrót do strefy. A to nie jest jednostkowy błąd Portugalczyka - on tak robi od kiedy przyszedł do klubu. I nie jest to pierwsza bramka, którą tracimy w ten sposób.

e: z "Taktyka gry w piłkę nożną" - Andrzej Szwarc - Trener koordynator Pomorskiego ZPN

"Celem ustawienia się zawodników jest podzielenie pola obrony tak, aby zmniejszyć zakres działania przeciwnikom przy jednoczesnym zachowaniu możliwości współdziałania w ich kryciu. Jeżeli przeciwnicy zamieniają się pozycjami, to obrońcy przekazują sobie wzajemnie ich krycie na granicy wyznaczonych stref."

"Bronienie mieszane to rozsądne połączenie krycia strefą i każdy swego w jeden system. Na przykład, do krycie ścisłego na całym polu obrony szczególnie ważnego napastnika wyznaczamy najlepszego obrońcę, zaś pozostałym obrońcom nakazujemy krycie w ramach swoich stref."

http://www.pomorski-zpn.pl/storage/app/uploads/public/561/829/8ed/5618298ed59c0276634107.pdf

Azi

1

@kibicsportu sędziowie biedę klepią a Wy się czepiacie że kilka euro na boku chcą dorobić!

Azi

3

@Mario96w spoko EV powoła ich najlepszych zawodników ;)

Azi

3

@Felippe96 w Portugalii okienko jest do 22 września. W Australii do połowy października. A w Peru nawet do 7 grudnia. Nie ma się co śpieszyć z decyzją.

Azi

1

@Odesseiron Podobno szykują nowy kontrakt :)

Azi

0

@Zieliniak nie ma sensu zakładać, że Szejk czegoś nie może :)
A co do Neymara - prawdopodobnie tak właśnie jest. Ale kto wie?

Azi

0

@mrboom Nie wygląda to dobrze. Robimy gigantyczne wyrwy między formacjami. Widać też jak na dłoni, że zawodnicy nie są zgrani.

Azi

0

@BarcaKings965212 bardzo chętnie. Inaczej zimą wrócimy do tego cyrku...

Azi

0

@SinMistico Kolejne gdybania.
Kto grał wszystko w poprzednim sezonie? Busi i Rakitic. Rozumiem że przyszli do klubu dopiero po odejściu Neymara?

Azi

0

@Fabik87 Mnie tam nie zdziwi jak Neymar posiedzi pół roku na trybunach. Nie zaszkodzi mu. Może wywietrzy mu głowę. I jego "otoczeniu" również.

Azi

0

@monsterrize nie bawię się w gdybania. Jak zobaczę to zobaczę a jak nie to nie. Ale nie bawią mnie takie dziecinne założenia.

Azi

0

@monsterrize Z Neymarem też odpadaliśmy z Atletico i Juve więc Twoja teoria jest jakaś taka mało wiarygodna. No i zapomniałeś się odnieść do tego, że City, które odpada ostatnio wcześniej niż Barcelona - jest od nas mocniejsze. Ciekawe założenie.

Azi

0

@Kepojus Todibo, Alena i Rafa - na wypożyczenie

Azi

4

@Ronaldinho10_ Od 4 lat czytam jak mocne jest City a od 3 sezonów nie grali nawet w półfinale. Ba - przez ten czas Barcelona osiągnęła więcej w LM a jej kibice tutaj płaczą jaka jest beznadziejna...

Azi

1

@TheMefju Może będzie Ansu? :)
A tak na zimno - chłopak ma 16 lat. Liczę że będzie dostawał szanse w pierwszym składzie ale wolałbym aby grał w rezerwach a do składu A był powoływany wtedy, gdy faktycznie jest duża szansa, że wejdzie na boisko. Nie podoba mi się sytuacja Todibo - chłopak ma 20 lat a zerowe doświadczenie w grze z seniorami. Rozumem, że może mieć wielki talent ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji jak wchodzi na boisko na ciężkiego rywala i stanowi zaporę nie do przejścia. W jego wieku ważna jest gra. A 4 stoperem może być np. Araujo albo Cuenca. Ale wierzę że EV wie co robi.

Azi

0

@NeroTFP Tak. Kadra powinna liczyć 19-20 zawodników. Więcej to przesada.

Z pomocników wypożyczyłbym Alena. Po sezonie zapewne pożegnamy Vidala. Góra za dwa Rakitica. Wtedy zrobi się miejsce dla Puiga i Alena. O ile de Jong wejdzie ładnie w buty Busiego.

Rafa - oby udało się wypożyczenie. Fajny zawodnik ale nie wierzę aby przebiłby się jeżeli nie będzie takiej plagi urazów jak dziś.

Zdecydowanie bardziej wolę stawiać na grających co tydzień zawodników rezerw (Araujo, Perez, Ansu) niż siedzących na trybunach zawodników pierwszego składu (Todibo a w przyszłości Rafa - jeżeli nie pójdzie na wypożyczenie).

Azi

0

Działa auto-odświeżanie?

Azi

10

@sacherski Gratuluje. Ale 3 córki? Trochę też współczuje ;)

Azi

0

Ale zdjęcie mistrz :D

Azi

2

Ładne czerwo. W pełni zasłużone.

Azi

0

@Rewolucja123 Pewnie tak. Ale i tak nie wygląda to dobrze. Rezerwy mają ogromne wahnięcia. 5 minut dominują rywala i gra wygląda naprawdę dobrze. A przez kolejne kilka wyglądają jak amatorzy, którzy wyszli sobie poklepać dla zabawy.

Azi

0

Barca B i już 1:1... Ale nie ma się co dziwić jak wszyscy stoją.

Azi

0

@ViscaBarca123 i gdyby ktoś pytał o skład :)



Nie znalazłem niestety ławki :/

Azi

0

@BarcaInfo Kwestia godzin!! ;)

Azi

0

Słupek a po chwili poprzeczka. Mamy fart :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?