Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kolagadawid "Jeśli wymagasz od kogoś żeby podzielił się tym czy widział umowę - najpierw ty się podziel czy widziałeś sam pozew skoro tak ciągle o nim piszesz"
A co ma piernik do wiatraka?
Juz pomijając fakt że akurat nigdzie w tym temacie się na temat pozwu nie wypowiadałem. W innych chyba też nie.
Po co więc męczysz mnie tymi bzdurami?
1
@MensculinVeB jakoś nie mam ochoty. Ale dzięki za radę :)
0
@Karol1993 "pozwól, że Twoje rady "schowam między książki" :)
"Nie martw się o moją znajomość znaczenia tych słów, a jeżeli każesz mi sprawdzić to widocznie nie zrozumiałeś definicji tych pojęć."
Faktycznie takich nie poznałem :D
0
@gorgota Lukaku? ;)
0
@Karol1993 "(...)kasa (niestety) należy się Brazylijczykowi"
"Zapisem porozumienia była premia, a jej jedynym warunkiem miało być podpisanie nowego kontraktu."
"Jeśli pracodawca nie wypłacałby mi należnej premii to (...)"
"Należy". "Należnej". "Jedyny warunek"
Ciekawe "dywagacje"
Przy okazji sprawdź w słowniku co to jest dywagacja i kto to hipokryta :)
0
@Karol1993 brawo zuchu :)
0
@Karol1993 czymś zupełnie innym jest wypowiadanie się na jakiś temat a czymś innym decydowanie komu należy się kasa a komu nie. Jeżeli nie widziałeś umowy i nie jesteś sędzia w tej sprawie to nie decyduj. A jeżeli widziałeś umowę to się podziel.
0
@czosnekfcb Bo ma umowę do końca sezonu.
0
@fart dwa posty niżej
8
@Karol1993 Gdzie przeczytałeś tą umowę że się wypowiadasz o jej zapisach? Daj poczytać i nam - ja się chętnie zapoznam z treścią.
5
@Coutinho007 miejsce S. Roberto jest w drugiej linii. To jest żart żeby środkowy pomocnik grał na prawej obronie. Żartem jest zawodnik - reprezentant Portugalii, który nie umie utrzymać przez dwa sezony pierwszej 11 będąc jedynym prawym obrońcą w kadrze.
51
@masq To z miłości - jedyna szansa żeby się spotkać ;)
2
2018/19 - Busquets i Rakitic grają wszystko!!!
2019/20 - za dużo pomocników!!!
Semedo nie wytrzymał nawet trzech pełnych spotkań - należało się zresztą tego spodziewać. S. Roberto będzie więc rozbity, bo Wague nie jest raczej gotowy na cięższe mecze. Nie w sytuacji gdy od początku musimy gonić czołówkę.
Alena - zagrał 45 minut i wypadł źle. Potem nie załapał się raz do kadry. Zapewne nie byłoby go już w klubie gdyby nie to że to nasz wychowanek.
Vidal - raczej musi się pogodzić z rolą zmiennika-zadaniowca (jak w meczu z Betisem).
5
@Coutinho007 Semedo już dba o taką właśnie zmianę ;)
0
@Colon Tak :)
@Salwik92 Nie - choć to (paradoksalnie) idealny zmiennik dla Suareza. Jednak mimo wszystko nie.
5
Czyli nie ma Ansu. Kadra dobra. Pytanie czy Todibo będzie dostawał minuty? Liczę że Wague przebije się z czasem do pierwszej 11-stki.
0
@Chakalaka Takie ustawienie ma ten minus, że S. Roberto nie pasuje do roli wahadłowego. OK - jak jest w top formie to wygląda przyzwoicie ale co jak nie jest? Semedo nie nadaje się do tej roli. Wague nie ma doświadczenia, więc ciężko zaufać mu z miejsca - liczę jednak że swoje szanse dostanie.
23
Sam podpisał kontrakt niech sam poniesie odpowiedzialność. Nikt go nie zmuszał do odchodzenia z Barcelony.
1
@Jakchcesz Nie wchodzę w dyskusje "Griez na skrzydle". W ogóle nie rozpatruje takiego ustawienia jak Griez biegający przy linii bocznej. Dla mnie sprawa jest jasna jak słońce: boczne sektory są zarezerwowane dla bocznych obrońców (de facto wahadłowych). Napastnik może zejść do boku poklepać albo wspomóc rozegranie ale robi to aby zrobić przewagę a nie żeby budować atak. On jest dodatkiem do wahadłowego - nie odwrotnie. Dlatego jest mi szczerze obojętne gdzie na kartce wpisze się nazwiska zawodników.
Nie rozpisuję też pomocników na 6 i 8 czy ofensywnego, defensywnego itp. Z założenia Busi jest "najbardziej cofniętym" co jednak nie znaczy że defensywnym (takiego w drużynie nie mamy). Druga linia ma przejąć kontrole nad meczem. Ma podejść na tyle wysoko by uniemożliwić wyjście z szybką kontrą i ułatwić pressing bez nadmiernego biegania i być na tyle mobilna aby uspokoić grę i pozwolić kolegom na zorganizowanie się zarówno w obronie jak i w ataku.
1
@Jakchcesz MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, FdJ, Arthur - Messi, Suarez, Griezmann
Mając na ławce Wague, Juniora, Umtitiego, Rakietę, Vidala i Dembele można spokojnie pokombinować różne warianty. Do tego jest Semedo (moim zdaniem zbędny), Alena oraz nieograny Todibo. Ciężko oczekiwać jednak że ktoś z tej trójki da jakąś wartość dodaną drużynie.
0
@Copernicus Nie mam pojęcia czy jest takowa ekipa. Może Bayern bez Lewego? Ale nie bardzo oglądam ich spotkań więc ciężko mi ocenić. Raczej zgaduje.
Nie w tym jednak rzecz. Wystawianie 6 pomocników kosztem napastników to też - jak by nie patrzeć - skrajność. Chodzi mi tylko o obalenie poglądu, że trzeba bić w ilość i jakość ataku bo bez tego "gramy defensywnie". Zawsze najlepszy jest złoty środek.
e: nie widzę problemu z takim składem - chętnie zobaczyłbym taki eksperyment. Nie sądzę aby przyniósł podobny efekt co w reprezentacji Hiszapnii - to jednak daleko niższa jakość od tamtego składu.
2
@amanter skąd wymyśliliście tego Neymara zbawcę w LM? O.o
4
@kibic1899 Bo oni nie mieli napastnika w formie, który dałby więcej niż którykolwiek z 6 pomocników. Ale to nie ma znaczenia - da się coś zrobić i bez napastnika. I wygrać wysoko tez. Chodzi mi tylko o to, że sporo osób tutaj na siłę chce wpychać do składu 3-4 napastników kosztem drugiej linii, która jest dużo ważniejsza w naszym systemie gry.
5
Czytam te narzekania na urazy napastników albo widzę przedziwne składy z ustawieniem w stylu 424 i zastanawiam się skąd się biorą takie naiwne pomysły i żale?
Ktoś pamięta Euro 2012? Kto wygrał? Jaki był wynik np. w finale? Na czyich zawodnikach opierała się gra i skąd taki pomysł na grę?
Przypomnę tylko skład: Casillas, Arbeloa, Pique, Ramos, Alba, Busquets, Xavi, Xabi Alonso, Fabregas, Iniesta, David Silva
Ilu napastników widzicie? Uświadomcie sobie wreszcie - to nie ilość napastników decyduje o tym jak wygląda gra i ile bramek pada. O tym, że brak jakości w drugiej linii (kluczowej) powoduje, że najlepsi napastnicy niewiele znaczą przekonuje się już od kilku lat reprezentacja Argentyny. Oczywiście można grać pomysłem "dzida do przodu" ale jakoś taki schemat nie pasuje do Argentyny z Leo. Do Barcelony też nie.
1
@Salwik92 na 200%! "PSG nie stać żeby go trzymać"
0
@ksobi Dziennikarze zawsze piszą to co się sprzeda. To takie dziwne? Dlatego często się powtarza że czekamy na oficjalkę i nie nakręcamy się. Jeżeli kupujesz te bzdury, to przepraszam bardzo ale pretensje możesz mieć tylko do siebie.
3
Miłego dnia panowie :)
0
@NaFazieHitman wzajemnie
1
@NaFazieHitman Nie czekam i nigdy nie czekałem
3
@NaFazieHitman dobry wieczór :)