Wielkim optymistą jest Pan Gaspart. A nawiazując do Superligi, to ja wiem na razie tyle, że obiecują worki dolarów, że popiera ją Barca i RM i że cała reszta wielkich klubów jest przeciw. Trochę dziwna sytuacja, gdy wszyscy psioczą na FIFA i UEFA, a jednocześnie nikt nie ma odwagi, by pokazać im środkowy palec.
Mati, będzie dalsza część, czy to już wszystko co Bar Canaletes zdołał nam przekazać? Przecież na ten temat czytaliśmy już bardziej obfite w informacje artykuły, przy okazji debiutu chociażby. Goście z Bar Canaletes nie włożyli za wiele wysiłku w swoją pracę.
Dobrze postawione pytanie w tytule, choć dla mnie od początku to był mezalians, związek, który nie miał prawa zaistnieć, ale takich związków Barca miała bardzo wiele i mieć jeszcze będzie. Jeśli Bartomeu był krytykowany za głupie wydawanie pieniędzy, również Laporta powinien być z tego rozliczony. Kupując piłkarza w takim wieku trzeba mieć świadomość, że każdy kolejny sezon może być jego ostatnim, w którym coś daje drużynie. A propos motywacji Lewego do pracy. Wystarczyło, że piłkarz przyszedł do ośrodka treningowego poza planem i już media, zwłaszcza w Polsce, piszą o wielkim poświęceniu piłkarza. Ja to odczytuję jako sprytny zabieg, być może Xavi posunął mu taki pomysł: " Wpadnij Robert, może krytyka nieco ucichnie". Oczywiście mam świadomość, jak bardzo pracowitym piłkarzem był i jest Lewandowski, nie zamierzam mu absolutnie niczego odbierać, mam szacunek za profesjonalizm i doceniam wielkość tego piłkarza. Mógł jednak trenować w ciszy i skupieniu, nie musząc obwieszczać całemu światu jak wielkiego poświęcenia dokonał. Żeby nie było, to moje spekulacje i proponuję podejść z rezerwą, zamiast się spinać.
@LukaszJ Dokładnie. Czasem coś chlapnie nie na miejscu ale zdarza mu się to tak rzadko. Od kilku już lat to jeden z moich kandydatów do objęcia posady trenera w Barcelonie. Czasem zdarzało mi się w emocjach napisać niepochlebną opinię, ale to rzadkość i zwykle po jego dość kontrowersyjnej wypowiedzi. To wszystko nie zmienia faktu, że Carlo to świetny fachowiec i profesjonalista.
Nie sądzę, by Girona oddała swojego kluczowego piłkarza w chwili, gdy ma szansę na awans do europejskich pucharów. Nawet nie wiem czy sam piłkarz wyraziłby zgodę na przejście już teraz, choć ostatnio w wywiadzie mówił, że chciałby trafić kiedyś do Barcelony. W każdym razie jednego kluczowego piłkarza już Barca im zabrała choć pożytku nie ma z niego żadnego. To, że ktoś dobrze komponuje się z drużyną to głównie zasługa trenera, Xavi powinien o tym pamiętać.
Co za chora sytuacja. Pani Monika Jaruzelska zaprasza na rozmowę Brauna, a kilka godzin po rozmowie OMZRiK składa zawiadomienie do prokuratury, bo mowa nienawiści. Zaproszenie Pani Monika wysłała jeszcze przed gaśnicą, tak dla ścisłości.
Czas pokaże ile wart jest Tigrinho. Ja nie jestem przekonany, że chłopak trafił na dobry moment w Barcelonie, a przecież on potrzebuje się jeszcze rozwijać.
Ter Stegen póki co leczy kontuzję, a ile potrwa jego powrót na boisko tego nikt nie wie. Jeśli będzie wracał tak długo jak po operacji kolana, to nie wróży to najlepiej. Dlatego wcale nie dziwi mnie to co mówi Meier, genialny zresztą niegdyś bramkarz.
@Coutinho007 Potrafi jeszcze uderzyć z daleka i nie wiem dlaczego tak rzadko z tej umiejętności korzysta. Może wtedy krytyków nieco by ubyło, choć dla niektórych i tak liczby nie mają żadnego znaczenia.
Mota się Xavi z tym składem, który na początku sezonu był wystarczająco długi, dziś już nie jest. Chadi się rozwinął, co było do przewidzenia, ale też ktoś nad tym popracował. Powrót do Barcelony niekoniecznie musi dla niego oznaczać dalszy rozwój. Liga Mistrzów dla Girony? Byłbym ostrożny, ale to raczej oczekiwania mediów niż samego trenera, tak mnie się przynajmniej wydaje. Nie sądzę bowiem, by w połowie sezonu mając niewielką przewagę nad rywalami, sięgali aż tak daleko marzeniami, choć oczywiście życzę im tego, by zagrali w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich. Jest też spora różnica pomiędzy Christensenem, a Kounde i nie tylko w kwestii finansów ale też pozycji zajmowanej na boisku, dlatego te doniesienia traktuję ze sporym dystansem. Budżet Girony jest skromny, to raptem 50-60 milionów euro i nie chce mi się wierzyć, że 1/3 tego budżetu wyłożą na Erica, choć awans do LM zmusiłby zarząd do wzmocnienia drużyny.
@kejdzi To nieporozumienie jakieś. O Cou wypowiadał się nie będę, bo temu facetowi poszło pół sezonu w Live i to tyle. Cała reszta to mocna sinusoida i już podczas pojawienia się pierwszych plotek o jego transferze pisałem, że to będzie najgorzej wydana kasa w historii tego klubu. Nigdy nie był piłkarzem o stabilnej formie, więc obwinianie o to Leo jest nonsensem. Również nie Leo był odpowiedzialny za ściągnięcie do Barcelony Griezmanna, a chyba tutaj trzeba szukać winnych. Brak miejsca na boisku dla tego piłkarza wymuszała pozycja Messiego i tu nie ma wątpliwości. Myśląc w ten sposób należałoby obwiniać Neymara za to, że Dembele nie mógł trafić na CN za 15 milionów. Anfield, proponuję, byś obejrzał raz jeszcze, bo ja nie wiem co Leo mógł tam jeszcze wyczarować kolegom oprócz kilku dobrych i klarownych sytuacji. Dobrze jednak, że podałeś przykład ostatnich MŚ, bo tam cała kadra poszłaby za Leo w ogień, czego na Anfield widać nie było.
Zarząd może i ma wątpliwości wobec Polaka ale nie ma ich Xavi. To trener wystawia skład nie zarząd. Laporta natomiast, co pokazał mecz Antwerpią, wciąż uważa Lewego za ważne ogniwo tej drużyny. Dziennikarze Sportu mogą sobie spekulować, część zarządu może być niezadowolona, ale realia są takie, że Lewy gra niemal wszystko i to bez względu na jego aktualną formę. Próba spieniężenia Lewego zakończy się niepowodzeniem, bo facet nie ma najmniejszego powodu, by zmieniać otoczenie. Zerwanie kontraktu będzie kosztować klub zbyt duże pieniądze.
To jest młody chłopak, który niekoniecznie musi do Porto pasować. Może Michel będzie potrafił wykrzesać coś więcej z tego piłkarza. Obawiam się jednak, że Girona powoli zaczyna dostawać zadyszki i może to nie być najlepszy moment na zmianę otoczenia.
@Cioldan Sorry za to sformułowanie, ale Cancelo nie ma na czole napisane, że jest prawym obrońcą. Trudno przypisać mu arbitralnie konkretną pozycję, skoro facet grywa po obu stronach, a najlepsze występy u Pepa notował na lewej flance, u Xaviego póki co również. Dlatego ten zarzut wypadałoby uchylić, rzucanie Cancelo nie jest autorskim pomysłem Xaviego. Xavi zresztą próbuje naśladować sposób pracy Pepa, choć mu to zupełnie nie wychodzi.
Jakie to szczęście, że talent Messiego eksplodował we właściwym czasie i okolicznościach. Gdyby trafił na Hernandez Brothers, różnie mogłaby potoczyć się jego kariera. Podobnie zresztą rzecz ma się z Iniestą, Busim czy samym Xavim i o tym trener powinien pamiętać. Biorąc pod uwagę transfery jakie zostały dokonane, można przypuszczać, że Xavi jako trener jest świadom swoich ułomności.
Alegre, Prats, Lobo i Garcia powinni polecieć z hukiem, jeśli Xavi chce uratować posadę i wyjść z twarzą z tej sytuacji. Jeśli jednak chce stawać za nimi murem to w Al Saad z pewnością przyjmą ich z powrotem, z otwartymi ramionami.
@bady48 Apanaże Xaviego i spółki są bardzo ubogie, to 4 mln euro brutto do podziału na 3 osoby. Samo odszkodowanie nie byłoby zatem bolesne dla klubu, ale już sprowadzenie nowego trenera ze sztabem będzie wymagało znacznego wysiłku finansowego i dlatego ta sytuacja jest tak skomplikowana. Z jednej strony Xavi nie spełnia oczekiwań, z drugiej jest ekonomiczny i obecne rezultaty nie pozwalają mu na proszenie o więcej.
Co Wy macie z tym Dembele? Przecież w tym bałaganie, jaki tworzy Xavi to byłby jeszcze większy jeździec bez głowy. Wystarczy spojrzeć na regres Araujo, Christensena, a przede wszystkim FdJ żeby zrozumieć, że brakuje przede wszystkim kogoś kto to poukłada. Sam nie wierzę, że to piszę, ale do końca sezonu taki Ernesto byłby jak znalazł. Wystarczy spojrzeć jak zorganizowany jest dziś Athletic. Nie ma widowiskowej piłki ale jest porządek na boisku, a od tego się zaczyna poważne granie w piłkę. Zresztą, jedno potknięcie i Bilbao zrównuje się punktami z Barceloną, to tak na marginesie. Rafa natomiast to inny temat. Pisałem już, że dla własnego dobra chłop powinien wrócić do Anglii, bo Xavi nie będzie potrafił wyciągnąć z niego tego co najlepsze. Może i nie ma dryblingu, ale dobre podanie jest więcej warte jak wikłanie się w dryblingi i strata piłki na koniec. Naprawdę nie wiem co Francuz miałby zmienić przy tym braku organizacji. Poza tym, gdyby był zdrowy, grałby zapewne w każdym spotkaniu, bez względu na formę, jak dzieje się to z Lewandowskim. OD bez formy to jeszcze większa mina jak niedomagający Rafa.
Czytanie czy słuchanie Xaviego przestaje mieć jakikolwiek sens. Pomijając, że w kluczowych aspektach jego wypowiedzi nijak nie spinają się z tym co mówią piłkarze czy nawet sam Deco. Wina leży wszędzie tylko nie po stronie Xaviego. Nie muszę dodawać, że jako piłkarz był jednym z tych, których podziwiał cały świat i szacun mu się należy bezdyskusyjnie. Również szanuje go za podjęcie się trudnego zadania przejęcia Barcelony jako trener w dość delikatnym momencie. Przychodzi jednak taki czas kiedy powinien spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie: czy warto dalej to ciągnąć?
@Herbert To jest schemat jeden jedyny, jaki pozostał po odejściu Busquetsa i tu nie ma nic do śmiechu wbrew pozorom. Można sobie przejrzeć kilka spotkań Barcelony z tamtych czasów. Nie wiemy też jaka była komunikacja między bramkarzem, a a Oriolem. Zresztą, Oriol powinien grać do piłkarza ustawionego najszerzej. Całą sytuację bardzo ładnie tłumaczy Maciek Miko w rozmowie z Rafałem Kowalczykiem w ostatnim odcinku UTDLR, minuta 46. Warto poświęcić kilka minut, by jednak się przekonać, że to nie Iñaki jest tutaj winowajcą. Ja przynajmniej się zgadzam z tą analizą.
0
Wielkim optymistą jest Pan Gaspart. A nawiazując do Superligi, to ja wiem na razie tyle, że obiecują worki dolarów, że popiera ją Barca i RM i że cała reszta wielkich klubów jest przeciw. Trochę dziwna sytuacja, gdy wszyscy psioczą na FIFA i UEFA, a jednocześnie nikt nie ma odwagi, by pokazać im środkowy palec.
3
Mati, będzie dalsza część, czy to już wszystko co Bar Canaletes zdołał nam przekazać? Przecież na ten temat czytaliśmy już bardziej obfite w informacje artykuły, przy okazji debiutu chociażby. Goście z Bar Canaletes nie włożyli za wiele wysiłku w swoją pracę.
1
Dobrze postawione pytanie w tytule, choć dla mnie od początku to był mezalians, związek, który nie miał prawa zaistnieć, ale takich związków Barca miała bardzo wiele i mieć jeszcze będzie. Jeśli Bartomeu był krytykowany za głupie wydawanie pieniędzy, również Laporta powinien być z tego rozliczony. Kupując piłkarza w takim wieku trzeba mieć świadomość, że każdy kolejny sezon może być jego ostatnim, w którym coś daje drużynie.
A propos motywacji Lewego do pracy. Wystarczyło, że piłkarz przyszedł do ośrodka treningowego poza planem i już media, zwłaszcza w Polsce, piszą o wielkim poświęceniu piłkarza. Ja to odczytuję jako sprytny zabieg, być może Xavi posunął mu taki pomysł: " Wpadnij Robert, może krytyka nieco ucichnie". Oczywiście mam świadomość, jak bardzo pracowitym piłkarzem był i jest Lewandowski, nie zamierzam mu absolutnie niczego odbierać, mam szacunek za profesjonalizm i doceniam wielkość tego piłkarza. Mógł jednak trenować w ciszy i skupieniu, nie musząc obwieszczać całemu światu jak wielkiego poświęcenia dokonał. Żeby nie było, to moje spekulacje i proponuję podejść z rezerwą, zamiast się spinać.
1
@LukaszJ Dokładnie. Czasem coś chlapnie nie na miejscu ale zdarza mu się to tak rzadko. Od kilku już lat to jeden z moich kandydatów do objęcia posady trenera w Barcelonie. Czasem zdarzało mi się w emocjach napisać niepochlebną opinię, ale to rzadkość i zwykle po jego dość kontrowersyjnej wypowiedzi. To wszystko nie zmienia faktu, że Carlo to świetny fachowiec i profesjonalista.
1
Nie sądzę, by Girona oddała swojego kluczowego piłkarza w chwili, gdy ma szansę na awans do europejskich pucharów. Nawet nie wiem czy sam piłkarz wyraziłby zgodę na przejście już teraz, choć ostatnio w wywiadzie mówił, że chciałby trafić kiedyś do Barcelony.
W każdym razie jednego kluczowego piłkarza już Barca im zabrała choć pożytku nie ma z niego żadnego. To, że ktoś dobrze komponuje się z drużyną to głównie zasługa trenera, Xavi powinien o tym pamiętać.
6
Co za chora sytuacja. Pani Monika Jaruzelska zaprasza na rozmowę Brauna, a kilka godzin po rozmowie OMZRiK składa zawiadomienie do prokuratury, bo mowa nienawiści. Zaproszenie Pani Monika wysłała jeszcze przed gaśnicą, tak dla ścisłości.
0
https://www.facebook.com/share/PQivqXQBWf4aSHiL/
I co dalej?
0
Czas pokaże ile wart jest Tigrinho. Ja nie jestem przekonany, że chłopak trafił na dobry moment w Barcelonie, a przecież on potrzebuje się jeszcze rozwijać.
3
Ter Stegen póki co leczy kontuzję, a ile potrwa jego powrót na boisko tego nikt nie wie. Jeśli będzie wracał tak długo jak po operacji kolana, to nie wróży to najlepiej. Dlatego wcale nie dziwi mnie to co mówi Meier, genialny zresztą niegdyś bramkarz.
0
@Coutinho007 Potrafi jeszcze uderzyć z daleka i nie wiem dlaczego tak rzadko z tej umiejętności korzysta. Może wtedy krytyków nieco by ubyło, choć dla niektórych i tak liczby nie mają żadnego znaczenia.
4
Mota się Xavi z tym składem, który na początku sezonu był wystarczająco długi, dziś już nie jest. Chadi się rozwinął, co było do przewidzenia, ale też ktoś nad tym popracował. Powrót do Barcelony niekoniecznie musi dla niego oznaczać dalszy rozwój. Liga Mistrzów dla Girony? Byłbym ostrożny, ale to raczej oczekiwania mediów niż samego trenera, tak mnie się przynajmniej wydaje. Nie sądzę bowiem, by w połowie sezonu mając niewielką przewagę nad rywalami, sięgali aż tak daleko marzeniami, choć oczywiście życzę im tego, by zagrali w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich. Jest też spora różnica pomiędzy Christensenem, a Kounde i nie tylko w kwestii finansów ale też pozycji zajmowanej na boisku, dlatego te doniesienia traktuję ze sporym dystansem. Budżet Girony jest skromny, to raptem 50-60 milionów euro i nie chce mi się wierzyć, że 1/3 tego budżetu wyłożą na Erica, choć awans do LM zmusiłby zarząd do wzmocnienia drużyny.
1
@kejdzi To nieporozumienie jakieś. O Cou wypowiadał się nie będę, bo temu facetowi poszło pół sezonu w Live i to tyle. Cała reszta to mocna sinusoida i już podczas pojawienia się pierwszych plotek o jego transferze pisałem, że to będzie najgorzej wydana kasa w historii tego klubu. Nigdy nie był piłkarzem o stabilnej formie, więc obwinianie o to Leo jest nonsensem. Również nie Leo był odpowiedzialny za ściągnięcie do Barcelony Griezmanna, a chyba tutaj trzeba szukać winnych. Brak miejsca na boisku dla tego piłkarza wymuszała pozycja Messiego i tu nie ma wątpliwości. Myśląc w ten sposób należałoby obwiniać Neymara za to, że Dembele nie mógł trafić na CN za 15 milionów. Anfield, proponuję, byś obejrzał raz jeszcze, bo ja nie wiem co Leo mógł tam jeszcze wyczarować kolegom oprócz kilku dobrych i klarownych sytuacji. Dobrze jednak, że podałeś przykład ostatnich MŚ, bo tam cała kadra poszłaby za Leo w ogień, czego na Anfield widać nie było.
1
Zarząd może i ma wątpliwości wobec Polaka ale nie ma ich Xavi. To trener wystawia skład nie zarząd. Laporta natomiast, co pokazał mecz Antwerpią, wciąż uważa Lewego za ważne ogniwo tej drużyny. Dziennikarze Sportu mogą sobie spekulować, część zarządu może być niezadowolona, ale realia są takie, że Lewy gra niemal wszystko i to bez względu na jego aktualną formę. Próba spieniężenia Lewego zakończy się niepowodzeniem, bo facet nie ma najmniejszego powodu, by zmieniać otoczenie. Zerwanie kontraktu będzie kosztować klub zbyt duże pieniądze.
0
To jest młody chłopak, który niekoniecznie musi do Porto pasować. Może Michel będzie potrafił wykrzesać coś więcej z tego piłkarza. Obawiam się jednak, że Girona powoli zaczyna dostawać zadyszki i może to nie być najlepszy moment na zmianę otoczenia.
1
@Cioldan Sorry za to sformułowanie, ale Cancelo nie ma na czole napisane, że jest prawym obrońcą. Trudno przypisać mu arbitralnie konkretną pozycję, skoro facet grywa po obu stronach, a najlepsze występy u Pepa notował na lewej flance, u Xaviego póki co również. Dlatego ten zarzut wypadałoby uchylić, rzucanie Cancelo nie jest autorskim pomysłem Xaviego. Xavi zresztą próbuje naśladować sposób pracy Pepa, choć mu to zupełnie nie wychodzi.
2
Jakie to szczęście, że talent Messiego eksplodował we właściwym czasie i okolicznościach. Gdyby trafił na Hernandez Brothers, różnie mogłaby potoczyć się jego kariera. Podobnie zresztą rzecz ma się z Iniestą, Busim czy samym Xavim i o tym trener powinien pamiętać. Biorąc pod uwagę transfery jakie zostały dokonane, można przypuszczać, że Xavi jako trener jest świadom swoich ułomności.
1
Alegre, Prats, Lobo i Garcia powinni polecieć z hukiem, jeśli Xavi chce uratować posadę i wyjść z twarzą z tej sytuacji. Jeśli jednak chce stawać za nimi murem to w Al Saad z pewnością przyjmą ich z powrotem, z otwartymi ramionami.
3
Teraz w samolot i do Denver po 5 baniek.
0
@Rioletto Ten Hag, dla ścisłości.
2
Przecież to, co prezentuje Barca to jest parafutbol. Franek Smuda lepiej by to poukładał, na, nawet Franek Kimono.
1
Serio, z takim rywalem jak Almeria to ma być problem? Lepszej okazji na wykartkowanie się chyba już nie będzie.
0
@bady48 Apanaże Xaviego i spółki są bardzo ubogie, to 4 mln euro brutto do podziału na 3 osoby. Samo odszkodowanie nie byłoby zatem bolesne dla klubu, ale już sprowadzenie nowego trenera ze sztabem będzie wymagało znacznego wysiłku finansowego i dlatego ta sytuacja jest tak skomplikowana. Z jednej strony Xavi nie spełnia oczekiwań, z drugiej jest ekonomiczny i obecne rezultaty nie pozwalają mu na proszenie o więcej.
10
To byłaby heca gdyby Nico stał się podstawowym graczem u Michela. Życzę mu tego z całego serca.
1
Co Wy macie z tym Dembele? Przecież w tym bałaganie, jaki tworzy Xavi to byłby jeszcze większy jeździec bez głowy. Wystarczy spojrzeć na regres Araujo, Christensena, a przede wszystkim FdJ żeby zrozumieć, że brakuje przede wszystkim kogoś kto to poukłada. Sam nie wierzę, że to piszę, ale do końca sezonu taki Ernesto byłby jak znalazł. Wystarczy spojrzeć jak zorganizowany jest dziś Athletic. Nie ma widowiskowej piłki ale jest porządek na boisku, a od tego się zaczyna poważne granie w piłkę. Zresztą, jedno potknięcie i Bilbao zrównuje się punktami z Barceloną, to tak na marginesie.
Rafa natomiast to inny temat. Pisałem już, że dla własnego dobra chłop powinien wrócić do Anglii, bo Xavi nie będzie potrafił wyciągnąć z niego tego co najlepsze. Może i nie ma dryblingu, ale dobre podanie jest więcej warte jak wikłanie się w dryblingi i strata piłki na koniec.
Naprawdę nie wiem co Francuz miałby zmienić przy tym braku organizacji. Poza tym, gdyby był zdrowy, grałby zapewne w każdym spotkaniu, bez względu na formę, jak dzieje się to z Lewandowskim. OD bez formy to jeszcze większa mina jak niedomagający Rafa.
1
Czytanie czy słuchanie Xaviego przestaje mieć jakikolwiek sens. Pomijając, że w kluczowych aspektach jego wypowiedzi nijak nie spinają się z tym co mówią piłkarze czy nawet sam Deco. Wina leży wszędzie tylko nie po stronie Xaviego. Nie muszę dodawać, że jako piłkarz był jednym z tych, których podziwiał cały świat i szacun mu się należy bezdyskusyjnie. Również szanuje go za podjęcie się trudnego zadania przejęcia Barcelony jako trener w dość delikatnym momencie. Przychodzi jednak taki czas kiedy powinien spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie: czy warto dalej to ciągnąć?
0
Tego młodego co skosił Gundo powinni na leczenie oddać.
0
Od Lewego Xavi zaczyna ustalanie składu, bez względu na formę Polaka, więc Guiu jeszcze sobie poczeka, niestety.
3
Święte krowy w drużynie, skąd my to znamy. Ciekawe, czy dziś też Laporta kazał Xaviemu wystawić Lewandowskiego?
1
@Herbert To jest schemat jeden jedyny, jaki pozostał po odejściu Busquetsa i tu nie ma nic do śmiechu wbrew pozorom. Można sobie przejrzeć kilka spotkań Barcelony z tamtych czasów. Nie wiemy też jaka była komunikacja między bramkarzem, a a Oriolem.
Zresztą, Oriol powinien grać do piłkarza ustawionego najszerzej. Całą sytuację bardzo ładnie tłumaczy Maciek Miko w rozmowie z Rafałem Kowalczykiem w ostatnim odcinku UTDLR, minuta 46. Warto poświęcić kilka minut, by jednak się przekonać, że to nie Iñaki jest tutaj winowajcą. Ja przynajmniej się zgadzam z tą analizą.
0
Jakimś cudem i mnie jest nota 3 dla Guiu, a 5 mu wystawiałem. Na telefonie te suwaki czasem psikus potrafią zrobić, pewnie dlatego.