0

@Hogart Oczywiście, że sukces i to ogromny bo ekipa pokaże się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kibice pewnie mają swoje marzenia, ale sztab raczej twardo stąpa po ziemi. Sukcesem będzie już LE, a ich cel z początku sezonu to 42-44 punkty dające utrzymanie w lidze. Ja im kibicuję bardzo mocno, to piłka jaką ogląda się przyjemnością.

0

Marazmu w La Liga ciąg dalszy. Tebas wybrany na kolejną kadencję? To znaczy, że wszyscy bardzo go tam lubią i obrany przez niego kurs podoba się klubom.

1

Życzę z całego serca, by grał jak najdłużej, byle nie w Barcelonie. Takiego piłkarza przyjmą w wielu klubach z otwartymi ramionami więc na pewno będzie mógł się realizować w/g własnego uznania.

0

@Midast Czy był powściągliwy? Ja odebrałem jego cieszynke zupełnie inaczej. Zresztą, reakcja kibiców AM pokazuje, że poczuli się jednak urazeni.
Tak na zdrowy rozsądek, piłkarz ma prawo do wyrażenia swojej radości. Piłka nożna to jednak emocje i ja nie byłbym szczęśliwy, gdyby Suarez strzelając gola Barcelonie cieszył się w podobny sposób.

0

@Midast Dlaczego nie wnosi? Mamy jakiś ogląd sytuacji piłkarzy, którzy stanowili gorący temat dyskusji na stronie, którzy mogli trafić do klubu i wiemy mniej więcej jaki byłby z nich pożytek. Choć prawdą jest też, że jeśli nie wypalili w innych klubach, to nie oznacza, że w Barcelonie byłoby podobnie, choć jest bardzo duże prawdopodobieństwo. Ja szczególnie upierałem się przy transferze Martineza, choć kierując się sugestiami @JarekS jeszcze lepszego kandydata widziałem we Frimpongu, choć sam sztab nie był chyba szczególnie zainteresowany.

3

Wielu tutaj twierdzi, że Atleti nie będzie miało wyjścia, bo piłkarz się postawi.
Moi drodzy, Cerezo jest zbyt wytrawnym negocjatorem, by uzależniać swoje decyzje od widzimisię piłkarza.
Albo Barca zapłaci co trzeba, albo Felix skończy na trybunach, a tam szybko zrozumie, że to nie on decyduje.
Bardziej korzystne będzie budowanie przez Laporte przyjaznych relacji z prezesem Atleti i może próba wciśnięcia im jakiegoś grajka, czy dwóch.
Choć przed nami jeszcze sporo meczów i z końcem sezonu okaże się czy warto podejmować jakieś starania.
Widać, że jak chce to potrafi, rzecz w tym, by chciało mu się w każdym meczu.
Tak z innej beczki, ciekaw jestem reakcji tutaj komentujących, gdyby sytuacja dotyczyła piłkarza Barcelony, który wypożyczeniu zachowywałby się tak jak Felek. Ja nie byłbym raczej zadowolony przed telewizorem, na trybunach jeszcze mniej.

0

@Czarny_ck Miej się na baczności, tuż za rogiem czyhają fanatycy Lewego, a to bardzo niebezpieczni ludzie :)

0

"Perspektywa średnioterminowa", "jak przyjdzie czas"- nasz Frrran jest bardzo tajemniczy.

0

Nie będę płakał. Od początku nie byłem zwolennikiem tego transferu i myślę, że dość celnie przewidziałem przebieg jego pobytu w Barcelonie. Zresztą Lewy też nigdy nie był jednym z moich ulubionych graczy, choć doceniam zmysł strzelecki i szanuję osiągnięcia. Czasem tak po prostu bywa i nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia. Do Rivaldo też jakoś nie mogłem się przekonać, a przecież piłkarzem był wyśmienitym...
Wracając do Lewego, zarząd powinien zrobić to, co będzie najbardziej korzystne dla klubu, ale powinien mieć świadomość, że Roque może potrzebować dużo czasu i wtedy drużyna zostanie bez nominalnej 9.

0

Ja w każdym razie chciałbym, aby Iñaki już na stałe został podstawowym bramkarzem i tego mu życzę z całego serca.

0

Nie byłoby problemu, gdyby klub dogadał się z Tenasem, ale było im szkoda zapłacić parę centów więcej chłopakowi.

1

@peetwithbarca Jak łapał kontuzje w Bilbao czy RSSS to też wina sztabu?

22

Nie jest łatwo być bramkarzem, który ciągle siedzi na ławce, a gdy jest potrzeba to wychodzi i robi co do niego należy i to w takim spotkaniu.

0

Chyba jednak Felix.

22

Araujo to jest zwierz w obronie. Oby tylko omijały go kontuzje.

0

Ale ławkę to Atleti ma zacną.

12

Lewy może strzelić jeszcze 100 goli w tym sezonie i nie zrobi to na mnie wrażenia, bo jego przyjęcia, piętki powodują u mnie palpitację serca. Mam po prostu dość oglądania tej techniki rodem z boisk A klasy. Naprawdę nie wiem, co ten chłop chce udowodnić decydując się na takie zagrania.

0

Witael niech spróbuje swoich umiejętności na Vinim, na dłużej wtedy odpocznie od piłki. Takie faule na piłkarzach Barcelony nie robią wrażenia na sędziach

0

Mistrzostwo już jakiś czas temu wybiłem sobie z głowy. Słaba gra Barcelony podparta marnym sędziowaniem każe liczyć co najwyżej na pierwszą "czwórkę" i bezproblemowy awans do LM. Właśnie na tym skupiam swoje oczekiwania, na miejscu premiowanym awansem do LM.
Asekuracyjnie mogę dodać, że czekam jednak na wiosnę, bo być może zobaczę inną Barcelonę, ale nie spodziewam się, by sędziowie zaczęli nagle sędziować Barcelonie tak jak powinni. Mistrzostwo więc jedzie do białej części Madrytu w tym sezonie.
Żeby mi ktoś nie zarzucił, że obwiniam głównie sędziów, bo tak nie jest. Ale mają mimo wszystko wpływ na wyniki meczów i wystarczy podać przykłady Getafe, Granady czy nawet Rayo. Do kupy się zbiera całe 6 punktów. Choć będą mieli rację ci, którzy napiszą, że mecze z takimi lelakami Barca powinna dopinać w 1 połowie. Ale jak powiedział Naczelny w podcaście: "Gdyby sędziowanie było poprawne to nikt by o tym nie rozmawiał".
Jeśli chodzi o dzisiejsze spotkanie, to ciężko spodziewać się czegoś dobrego po tym co Barca prezentuje ostatnimi czasy, AM jest natomiast w formie. Remisem nie pogardzę

2

Pozamiatał Sławomir i tutaj nie można się z nim nie zgodzić.

0

@Rewolucja123 Czy na pewno? Awans do kolejnej rundy zwiększa pulę premii za udział w rozgrywkach, więc jednak lepiej jest awansować do 1/4 niż trafić na mocniejszego rywala i nie awansować.
Gdyby celem był finał, wtedy faktycznie nie byłoby co liczyć na łatwych rywali ( choć i z tym bywa różnie). Nie wydaje mi się, by nawet najwięksi optymiści zakładali taki scenariusz, choć nikt nie wie co wiosna nam przyniesie.
Dlatego ja bym chciał jednak zobaczyć Barcelonę w 1/4, oby bez wstydu, rzecz jasna.

2

Wybrałem odpowiedź drugą w Waszej sondzie, którą rozumiem i traktuję oczywiście jak zabawę.
Nie mniej trudno jest jednoznacznie powiedzieć kto ma na tej lewej zagrać.
Oczywiście, jeśli Cancelo swoją najlepszą wersję pokaże nam na lewej to tam powinien być wykorzystywany. Ale jeśli Portugalczyk tam się zadomowi to co z Balde? Wahania formy w tym wieku to rzecz normalna, talent wraz z formą nie zniknął. I co, odstawić zdolnego wychowanka kosztem piłkarza, którego Barca nie jest pewna zakupu?
Nie można Alexa odstawić na boczny tor, Xavi musi korzystać z ich obu i jego w tym głowa jak to poukłada. Alex jest zbyt cenny by zaniedbać jego rozwój, choć i tak piłkarz ostatnio nie zrobił zbyt dużego kroku do przodu, co zresztą zostało ujęte w tekście.
Trudno jest jednocześnie wskazać piłkarza, który ostatnio ten postęp poczynił. Xavi powinien zrobić sobie rachunek sumienia.

10

Cancelo na lewej stronie to żaden eksperyment. Najlepsze swoje mecze Portugalczyk rozegrał właśnie na lewej w M. City.
A jeśli chodzi o Duńczyka, to jeszcze zdąży pograć. Sezon jest długi, a kontuzje nie omijają naszych ulubieńców.
Mnie cieszy fakt, że wśród młodzieży też jest wielu zdolnych obrońców.

1

Przynajmniej dziś powinienem być na czas. Zachęcam też innych, bo to jest bardzo fajny cykl.

1

@peetwithbarca Mateusz Opioła na Twitterze ( MattChuck29), jeśli potrzebujesz konkretów. Gość siedzi głównie w młodzieżówkach Chorwacji i Holandii, ale o Eredivisie też ma spore pojęcie. Jeśli oczywiście zaglądasz na X.

0

Czy Xavi gra dziś o posadę, czy jednak Laporta pozwoli mu wypełnić kontrakt?

0

Czy to znaczy, że mecz z Almerią odbędzie się w wyznaczonym terminie? Klub prosił o przeniesienie, ale do dziś nie znamy odpowiedzi ze strony La Liga.

0

@catalanian09 To organizator pokrywa koszty, a kto nim jest to wie sam ????

0

Nie jestem ekspertem od taktyki, tylko zwykłym kibicem i z mojego punktu widzenia to nie było dobre spotkanie. Być może jakiś ekspert od taktyki znajdzie nieszablonowe rozwiązania i uzna, że wykonano dobrą robotę, póki co jednak większość widzi regres.

0

Zarówno Xavi jak i drużyna wiedzą o co grają. 2,8 mln euro + pewny awans nie były widocznie wystarczającą motywacją w meczu z Szachtarem, jutro tej motywacji braknąć nie może. Ważne jest przede wszystkim, by wszyscy piłkarze wyszli na boisko zdrowi i bez żadnych dolegliwości. Jeśli MATS ma zejść po kilkudziesięciu minutach, lepiej będzie jeśli od razu stanie Iñaki. Bramkarzowi o wiele trudniej "wchodzi" się w mecz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?