0

Należy się, wspaniały piłkarz i tylko szkoda, że nigdy w Barcelonie nie zagrał.

3

Trzeba czekać na seryjne porażki, żeby Xavi otrzeźwiał? Nie wiem jak chłopcy trenują ale wiem jak grają i radości w tej grze nie widać, chęci też już coraz mniej. Można odnieść wrażenie, że drużyna nie jest właściwie przygotowywana do spotkań, że rywale nie są rozpracowywani, a te setki podań to nie element stylu czy jakiegoś DNA (swoją drogą, Michał napisał świetny artykuł, ale chyba niewielu go przeczytalo, jeszcze mniej go zrozumiało) , tylko po prostu nikt nie wie co robić dalej, więc podaje jeden do drugiego w zwolnionym tempie, a podania z pierwszej to już jest rzadkość w tej drużynie. Piłkarze mówią co innego, zarząd co innego, a Xavi co innego. Gdzie jest ta spójność?
Wielka szkoda, że Xavi nie potrafi dostrzec błędów u siebie i próbuje nieudolnie mydlić oczy kibicom, których szacunek stracić jest dość latwo, nawet będąc legendą wielkiego kalibru.

1

Gratki dla Maćka i szacun dla Mateusza. Zacny będzie ten finał.

1

Przyjemność Was posłuchać Panowie, a 2 godziny to świetny pomysł.

0

Lubię czytać Darka artykuły, w tym jednak nie zostało zawarte nic, o czym by już nie pisano: młodzi na hamulcu, słabe zarządzanie, brak pomysłu na grę, porażki czy brak rozwoju u piłkarzy, a wręcz regres w niektórych przypadkach.
Pokusiłbym się jednak o odpowiedz na pytanie: dlaczego Barca grała dobrze z Betisem czy Atleti. W przypadku Betisu, rywal nie gral swoim najlepszym składem, brakowało im ważnych elementów, jeśli dobrze pamiętam. Zostawiali masę przestrzeni, nie pressowali. Atleti natomiast mógł się zdarzyć właśnie ten słabszy mecz, który często przychodzi po serii dobrych spotkań. AM tez nie grało na intensywności do jakiej nas przyzwyczaili.
Nie upieram się, ze tak być musiało, to jedynie spekulacje.

0

To jakiś nowy żart Creusa? Bierzemy udział w losowaniu? A odznakę tez dostaniemy?

2

Trochę wstyd, bo to granie jest cholernie chaotyczne, a różnica w umiejętnościach na korzyść Barcelony dość widoczna. Brak jednak pomysłu, ale tego można było się spodziewać czytając skład. Młodzi coś szarpią, ale kupy to się nie trzyma.

2

Szybko im poszło, to chyba premia za tego Vermeerena.

1

Po jaka cholerę Xavi wystawił Lewego? Jeśli Polak jest zmęczony, a ma prawo być, to brak odpoczynku z pewnością mu nie pomoże w powrocie do formy. W ogóle skład jest z d.py. Ni z gruchy, ni z pietruchy. Jestem rozczarowany Xavim i to mocno. Wiedziałem, ze będzie miał problemy z prowadzeniem Barcelony ale nie podejrzewałem, że będzie podejmował tak irracjonalne decyzje.
Chyba, że sam Lewandowski ma w głowie jakieś rekordy czy inne historie, ale i tak ostatecznie to Xavi powinien decydować. Liczę na wygraną i na to, że przynajmniej w ll połowie Lewy będzie już siedział na ławce.
Sam piłkarz mówił w wywiadzie jak ważny jest odpoczynek i jak bardzo go potrzebuje. Jeśli to jest decyzja Laporty to Creus powinien zacząć pakować manatki. Dzisiaj grane bez pomocy…

0

@Midast To nie było „rzekomo doskonałe dośrodkowanie”, to było doskonałe dośrodkowanie , choć z cała resztą trudno się nie zgodzić. No, może ta rozbieżność ocen…Kibice na świeżo oceniają piłkarzy, jeszcze w emocjach. Mało kto ogląda spotkanie powtórnie. Myśle też, ze w tym przypadku sprowadzili całą drużynę do wspólnego mianownika, co zresztą jestem w stanie zrozumieć.

1

Grając z Szachtarem mieli w tyle 2,8 banki, dlaczego tym razem ma być inaczej? Barca słabo się motywuje na słabszych rywali, wiec spodziewać można się wszystkiego.

1

Lata gry, ło matko, córko, byle nie w Barcelonie. Mam szacunek do Roberto, ale niech on spojrzy realnie na swoją sytuację. Nie zdziwiłbym się, gdyby to Xavi trzymał go w przekonaniu jak wartościowym jest zawodnikiem. Ja podejrzewam, że zupełnie nowi kibice Barcelony pojęcia nie mają kim jest SR, a i cześć starszych zdążyła już o nim zapomnieć. Ile on zagrał minut w tym sezonie, 100?

6

Nie przypuszczałem, ze przeczytam tu kiedyś, że Barca odczuwa brak Dembele.
Czego tak bardzo Barcelonie brakuje? Tego, że mijał 4 gości i na 5 się wywracał, czy może tego, ze jak już minął kilku piłkarzy to piłkę posyłał w trybuny? A może brak jest tego, że go… brakowało przez pół sezonu?
Brakować Barcelonie może Leo, nie zas piłkarza, który był nieprzewidywalny w swojej nieprzewidywalności. Już pominę fakt, ze Xavi zaczyna wydziwiać. Nie przeczę, brak jest istotnie szybkich skrzydeł, ale trener z pomysłem na grę wykorzystałby znacznie lepiej obecny potencjał. A jeśli Xavi dostanie już tego skrzydłowego i znów nie zagra to kto będzie kolejny na liście życzeń.
Skrzydłowy, DM, interior, „dziewiątka”- wyglada na to, ze tu trzeba 3/4 kadry niebawem wymienić, a piłkarzy nie kupuje się na Aliexpress.

0

@Aveiro Kiedy zrobicie z Maćkiem odcinek o meczu z Girona? Czekam na ten materiał z niecierpliwością.

1

Nędzne to jest tłumaczenie De la Fuente. Gość nie ma jaj by przyjąć na klatę głupotę jaką zrobił puszczając Gaviego do gry po faulu.

2

Mam przeogromny szacunek do Xaviego, ale on zaczyna już bredzić. Bo jak inaczej mam odbierać to, ze Barca grała lepiej od Girony? Momentami owszem, ale w przekroju całego spotkania to drużyna z Montilivi była lepsza.

8

Na ten nieszczęsny sztab zwracałem uwagę od samego początku i byłem przekonany, ze to nie były dobre wybory Xaviego. Z drugiej strony jest niesprawiedliwe, by umieszczać w tym kontekście Pepa czy Lucho, którzy mieli najlepszego gracza w historii i najlepszy zestaw pomocników. Pomijam już, ze Pep miał wybitnych doradców w osobach Begiristaina i s/p Johana. Xavi nie ma wokół siebie takich znamienitości. Rozumiem, ze chodziło po prostu o to, by przeszedł przez przedsionek wielkiej Barcelony, nie mniej wszyscy powinni brać pod uwagę kim otaczał się Pep. W mojej opinii Laporta powinien domagać się wymiany sztabu na początek, bo jednak Alegre odpowiedzialny za rozpracowanie rywala spisuje się marnie, co Xaviemu nie pomaga w pracy na pewno. Natomiast, czy Xavi zgodzi się na zwolnienie brata, w to wątpię.

2

Ten tekst był bardzo potrzebny i niech wisi na stronie jak najdłużej. Może niektórzy w końcu zrozumieją, ze to mityczne DNA to nie jest 1500100900 podań w poprzek boiska i wjeżdżanie z piłką do bramki. Jeśli powinnismy od czegoś odejść to od błędnego rozumienia tego nieszczęsnego DNA.

1

I słusznie, niech chłop odpocznie. Swoją drogą, Xavi nie ma litości dla Lewego i trzyma go w każdym meczu do końca, a może Lewy potrzebuje odpoczynku?

3

Lewy stał się irytujący od momentu, od którego stracił formę. To machanie łapami wyjątkowo mnie drażni. O wolnego nie ma co kruszyć kopii, Lewy będzie miał dość okazji, by udowodnić jak świetnie wykonuje ten stały fragment gry.

3

Doskonale znam Twój punkt widzenia, choćby z podcastów nagrywanych z Adrianem i napisze krótko, nie czytając jeszcze tekstu, że podzielam całkowicie Twój punkt widzenia. Wczoraj mieliśmy na to najlepszy przykład, ze filozofia Barcelony ma się bardzo dobrze, co pokazała nam Girona, która czerpie garściami z Blaugrany. Michel wspominał wielokrotnie, ze wzorcem dla nich jest styl Barcy, nie w obecnym wydaniu, rzecz jasna. To tak na szybko, bo wpadłem tylko na chwile.

3

Ciekawa sytuacja miała miejsce po wejściu Balde.LO grał na środku obrony, PO grał ma lewej, a stoper na PO. Ja te zmiany mało rozumiem ale mam do tego prawo. I mimo wszystko to dziwne jest, że drużyna jest tak nieskuteczna. Rozumiem, jeden czy 2 grajków, ale tu każdy razi nieskutecznością. Czy to nie jest problem przygotowania?

6

Ile jeszcze Xavi będzie wystawiał Lewego przez pełne 90 minut? Gość gra na poziomie old bojów. Jeśli on nie potrafi wsadzić z takiej piłki jaka dostał od Lamine , facet, który miał opanowane do perfekcji strzelanie z bani, to z czego on strzeli?

9

To jak to z tym Xavim, bo jakby tak poszperał to jest tez najlepszym od lat. To dlatego wszystkie materiały oparte na bieżących liczbach są warte funta kłaków.

3

Brawo dla Girony, dzieki nim obejrzałem wreszcie ciekawe spotkanie, a ze przegrane? Pisałem już, że ta porażka nie będzie mnie mocno bolała. Michel pokazał Xaviemu jak się gra w piłkę po katalońsku. Te zmiany Xaviego były bardzo interesujące…

0

@fotohobby Kounde robi bardzo dobrą robotę z prawej strony, a i współpraca z Rafą też wygląda niezle. Na dziś to chyba optymalne ustawienie choć szkoda Balde, bo chłopak w miejscu stoi.

0

Lewa, prawa noga i nie widać, by któraś była gorsza. Lubi strzelać, lubi kiwke, jak to małolat, ale wykapany tatuś z fizjonomii, gestykulacja tez po tacie.

0

„(…)ale chce już pracować nad nowym, przekrojowym projektem, bez -izmów i z socios, którzy są liderami w różnych sektorach zawodowych. „ Bartek, czy mógłyś nieco jaśniej? Zwłaszcza, jeśli chodzi o te „izmy”. Dzieki.

15

Stawianie jakiegoś Bellinghama obok najlepszego piłkarza w historii to obelga dla Leo. Dziennikarze uwielbiają wkładać kij w mrowisko i poniekąd to rozumiem, są jednak pewne granice.

0

Nie będę miał z tym problemu jeśli jutro Girona wygra to spotkanie. Zasłużyli swoją postawą i ciężką pracą na wysokie miejsce w lidze. To być może ich jedyna szansa na top4. Barca traciła punkty z takimi lelakami jak Getafe czy Granada, choć z wydatną pomocą sędziów. Jeśli po uczciwej walce Gironie uda się wygrać i odskoczyć RM, nie będę zmartwiony. Tym bardziej, ze Barca raczej o mistrzostwie może zapomnieć, głównie z woli sędziów. Głównie, bo sama swoją grą sporo dokłada do całej sytuacji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?