Dlatego napisałem,że w zależności od przeciwnika i sytuacji na boisku można byłoby robić pewne zmiany w stylu rozgrywania piłki ale do tego potrzebny byłby wysoki środkowy napastnik.Rozumiem (uprzedzając ewentualne uwagi),że w takiej sytuacji Martino musiałby zmienić pozycję Leo co byłoby niemile widziane ze strony samego zawodnika.Nie mniej "rozglądanie" się przez klub za napastnikiem (najczęściej środkowym , przykład Torresa czy Cardozo) pozwala na spekulacje,że sztab szkoleniowy ten problem dostrzega.Co z tego wyjdzie czas pokaże.
Widowisko nie zachwyciło ale trudno się spodziewać,że do Barcelony ktoś wyjdzie grać otwarty futbol,Dlatego Martino powinien sobie z tego zdawać sprawę i starać się urozmaicać styl gry.Kontry i stałe fragmenty są dla Barcy wciąż niebezpieczne a jej atak pozycyjny coraz bardziej przewidywalny.Mam wrażenie,że ta drużyna po prostu nie potrafi grać inaczej.A szkoda bo element zaskoczenia w futbolu jest jednak bardzo istotnym elementem.Nie zawsze przecież gra powinna iść przez środek,Xaviemu nic się nie stanie jak nie "przystępluje" akcji .Są bardzo szybkie skrzydła i jeśli czegoś brak w tej ekipie to silnego i wyższego napadziora w stylu choćby Jacksona Martineza (ostatnio jest na topie więc o nim wspomniałem).Nikt nie wymaga zmiany stylu bo to byłoby nieetyczne wobec klubu i jego kibiców a jedynie jego urozmaicenia.
Wychodzimy na Celtic-autobus,na Ajax-autobus i na Milan też autobus.Z tym trzeba coś zrobić.Jak widać jedynie drużyny nie mające nic do stracenia i zwykle nic do zdobycia (czasem oprócz utrzymania się w lidze) potrafią wyjść bez spięcia i być całkiem niezłym partnerem do tańca dla Barcelony.
Dzisiejszy mecz pokazał rzeczy ,nad którymi trzeba popracować ale pokazał też-co cieszy,Martino nie jest obca taktyka i na tle europejskich speców póki co prezentuje się całkiem przyzwoicie.
Ladny gol Lewego ale dziś Arsenal był miejscami mało zdyscyplinowany w defensywie.A z takiej pozycji i takiej piłki jaką dostał Lewy strzela 95% napastników.To nie był jakiś majstersztyk.
Doskonały mecz Hummelsa.Jest ponoć opinia,że jest wolny.Dziś akurat pokazał,że tak nie jest.Spotkanie w jego wykonaniu niemal bezbłędne.
Bartra powinien dziś wbiec na boisko przynajmniej na 20 minut.
Wiedziałem,że dziś Atleti i Barca stracą punkty a właściwie miałem takie przeczucie.Chciałem postawić u buka pieniądze ale jak można obstawiać nie powodzenie ( w pewnym sensie ) swojej ukochanej drużyny?
Przecież jak Leo będzie zarabiał 20 baniek to Cristiano trafi szlag.Nie wiedziałem,że Neymar inkasuje tak potężną sumę.Chłopak,który ma 21 lat...Musi mieć niesamowity charakter i kochać futbol nade wszystko.Przeciętnemu zawodnikowi z polskiej ligi dawno poprzewracało by się w głowie od takiej kwoty.Mówcie co chcecie ale to sztuka utrzymać siebie w ryzach mając takie zarobki w tak młodym wieku.
Perez ponoć chce go już na zimę u siebie.No ale kogo nie chce Perez.Tak czy inaczej potężny byłby atak Barcelony.Tylko skąd pieniądze na dwóch bramkarzy ,stopera i Kuna do spółki.
Można zaryzykować stwierdzenie,że na pewno najrówniejszy.Trudno znaleźć u niego bardzo słaby sezon.Facet od 10 lat broni świetnie.Biorąc pod uwagę jednak osiągnięcia to faktycznie należy wskazać na Victora.
Jaka znowu legenda.Legendą to jest Schmeichel,Seaman,Gigi Buffon,Dino Zoff ,Zubi czy Kahn oraz wielu podobnych,którzy w klubach swoich spędzili kawał swojego życia.Cudicini raptem pograł na wysokim poziomie 2 lata w czym jeden sezon miał naprawdę rewelacyjny.Zawodnik miał zbyt wiele problemów z kontuzjami,które uniemożliwiły mu stanie się tą legendą jak o nim piszesz.
Właśnie,podobnie jest na forum.Jeszcze niedawno ktoś popełnił tekst o Valdesie,pytając po jaką cholere zostaje w klubie i zajmuje miejsce.Na całe szczęście autor chyba wytrwał w swojej opinii bo nie czytamy jaki Victor jest wspaniały i jak bardzo chciałby (autor) by Valdes pozostał w klubie.To prawda,że kibice są winni odejścia Valdesa ale bramkarz musi sobie zdawać sprawę,że nie jest jedyny na świecie,którego spotyka taki los.Sam przyznał,że ta pozycja nie jest jego wymarzoną,że zdarzało mu sie i to dość często tracić koncentrację.Ponadto Victor popełniał babole jakie zdarzały się mało komu.A kibice jak to kibice.Krytykują jak jest źle,chwalą jak jest dobrze.Iker jest ikoną i pewnie Victor chciałby taką być na Camp Nou.Dla wielu zresztą pewnie jest.Tylko czy na pewno chciałby zamienić się miejscami z Casillasem?Bramkarz Realu ma już miejsce tylko w kadrze.
Odchodząc do innego klubu zmieni się niewiele,pomnika mu nie postawią a jeśli sezon nie pójdzie po myśli kibiców i właściciela,przegonią i kto wie czy nie do Barcy.Nie jestem przekonany o końcu historii Valdesa z Barceloną.
Oglądałem ostatnio wywiad z bramkarzem Barcelony we francuskiej tv.Mimo wszystko jest kilka rzeczy,które Valdesa w klubie drażnią.Nie będę pisał,że jest to obecny zarząd,bo tego nie powiedział,Wspomniał jednak o decyzjach,które mocno go rozczarowały.
1 Eric Abidal
2 Upór z jakim zarząd chciał sie go pozbyć na początku sezonu,by zarobić kilka euro
Czy uważasz,że jesli ,jak mówi Rosell ,na trybunach ma pojawić się 40 tysięcy dzieci to klub odda te 40 tysięcy miejsc darmo?Ja jakoś tego nie widzę.Oczywiście jest to przykład ale całkiem dobrze ilustruje sytuację,w ktorej klub ponosi znaczne straty.Dlatego ja nie wierze,że te 40 tysięcy dzieciaków obejrzy mecz za darmo.
Okazuje się,że powraca temat Hummelsa.Ponoć dostał wolną rękę od BVB na transfer do Barcelony,tyle że ta musiała by zapłacić za niego 35 mln euro.Przed rozpoczęciem sezonu był tańszy zdaje się.
Czyli jestem w zdecydowanej mniejszości.Ale to dobrze z jednej strony.Przynajmniej człowiek wie,że są jeszcze inni,którym "na starość" chce się jeszcze kibicować.Ale moge powiedzieć,że też jestem w pewnym sensie "sezonowcem",bo zacząłem kibicować Barcelonie po pierwszym zdobytym Pucharze Europy,w 1992 roku,kiedy to Barca grała z Sampdorią (gol Koemana w dogrywce).
Przykład Leo czy CR7 nie jest chyba najbardziej trafny,bo Leo to ikona,niemal legenda Barcelony,podobnie jest z Cristiano.Courtois jeszcze takiej pozycji w Chelsea sobie nie wyrobił.Z drugiej zaś strony Mou rzeczywiście jest nieco dziwny i myślę,że mając zawodnika,który nie gra a którym interesuje się Barca,nie byłby skłonny do jego sprzedaży.Ten facet ma pewien kompleks Barcy.Ale zaczynam pisać nie na temat.Ter Stegen to niezły wybór.Mecz z BVB pokazał,że ma możliwości.Przy dobrym prowadzeniu i intensywnej pracy może klub mieć z niego pożytek
Chłopak ma dobre przyjęcie i niezłe prostopadłe podania.Ale czy mecz ze słabym Sunderlandem to za mało by pokusić się o jakieś konkretne wnioski.
Poza tym La Masia systematycznie oddaje drużynie wspaniałych pomocników więc nie powinniśmy się martwić
A Real podobno już w zimowym okienku chce pozyskać Aguero.Skąd oni pieniądze biorą na wszystkie te podwyżki,transfery i inne wydatki?
Co do Aguero to myślę,że byłby o wiele bardziej szczęśliwy,gdyby mógł zagrać u boku Leo.
W tym roku pewnie Frank dostanie.I nie powiem by było to niesprawiedliwe,choć oczywiście wolałbym "swojego" widzieć jako zwycięzcę.A na Złote Piłki dla Neymara przyjdzie czas.
0
Dlatego napisałem,że w zależności od przeciwnika i sytuacji na boisku można byłoby robić pewne zmiany w stylu rozgrywania piłki ale do tego potrzebny byłby wysoki środkowy napastnik.Rozumiem (uprzedzając ewentualne uwagi),że w takiej sytuacji Martino musiałby zmienić pozycję Leo co byłoby niemile widziane ze strony samego zawodnika.Nie mniej "rozglądanie" się przez klub za napastnikiem (najczęściej środkowym , przykład Torresa czy Cardozo) pozwala na spekulacje,że sztab szkoleniowy ten problem dostrzega.Co z tego wyjdzie czas pokaże.
0
Widowisko nie zachwyciło ale trudno się spodziewać,że do Barcelony ktoś wyjdzie grać otwarty futbol,Dlatego Martino powinien sobie z tego zdawać sprawę i starać się urozmaicać styl gry.Kontry i stałe fragmenty są dla Barcy wciąż niebezpieczne a jej atak pozycyjny coraz bardziej przewidywalny.Mam wrażenie,że ta drużyna po prostu nie potrafi grać inaczej.A szkoda bo element zaskoczenia w futbolu jest jednak bardzo istotnym elementem.Nie zawsze przecież gra powinna iść przez środek,Xaviemu nic się nie stanie jak nie "przystępluje" akcji .Są bardzo szybkie skrzydła i jeśli czegoś brak w tej ekipie to silnego i wyższego napadziora w stylu choćby Jacksona Martineza (ostatnio jest na topie więc o nim wspomniałem).Nikt nie wymaga zmiany stylu bo to byłoby nieetyczne wobec klubu i jego kibiców a jedynie jego urozmaicenia.
Wychodzimy na Celtic-autobus,na Ajax-autobus i na Milan też autobus.Z tym trzeba coś zrobić.Jak widać jedynie drużyny nie mające nic do stracenia i zwykle nic do zdobycia (czasem oprócz utrzymania się w lidze) potrafią wyjść bez spięcia i być całkiem niezłym partnerem do tańca dla Barcelony.
Dzisiejszy mecz pokazał rzeczy ,nad którymi trzeba popracować ale pokazał też-co cieszy,Martino nie jest obca taktyka i na tle europejskich speców póki co prezentuje się całkiem przyzwoicie.
0
Ladny gol Lewego ale dziś Arsenal był miejscami mało zdyscyplinowany w defensywie.A z takiej pozycji i takiej piłki jaką dostał Lewy strzela 95% napastników.To nie był jakiś majstersztyk.
Doskonały mecz Hummelsa.Jest ponoć opinia,że jest wolny.Dziś akurat pokazał,że tak nie jest.Spotkanie w jego wykonaniu niemal bezbłędne.
Bartra powinien dziś wbiec na boisko przynajmniej na 20 minut.
0
Nie tym razem
0
co to się dzieje ,że niemal cały Madryt wyżelowany
0
Dopóki Perez będzie hojny będą się nabierać.
0
Wiedziałem,że dziś Atleti i Barca stracą punkty a właściwie miałem takie przeczucie.Chciałem postawić u buka pieniądze ale jak można obstawiać nie powodzenie ( w pewnym sensie ) swojej ukochanej drużyny?
0
Brak samokrytyki źle wróży tej drużynie.Mam nadzieję,że Martino się obudzi i zrozumie,że to spotkanie to tak naprawdę porażka
0
Najgorsze jest to,że w kadrze też nie zachwyciły.
0
Iniesta rozgrywa dziś słabe spotkanie.Może by tak dał Martino szansę Sergi Roberto? Słaby też Montoya.Cesc musi nastawić lepiej celownik.
0
Wy chyba nie wiecie co piszecie.Łącznie z autorem tego tekstu.
0
Przecież jak Leo będzie zarabiał 20 baniek to Cristiano trafi szlag.Nie wiedziałem,że Neymar inkasuje tak potężną sumę.Chłopak,który ma 21 lat...Musi mieć niesamowity charakter i kochać futbol nade wszystko.Przeciętnemu zawodnikowi z polskiej ligi dawno poprzewracało by się w głowie od takiej kwoty.Mówcie co chcecie ale to sztuka utrzymać siebie w ryzach mając takie zarobki w tak młodym wieku.
0
Perez ponoć chce go już na zimę u siebie.No ale kogo nie chce Perez.Tak czy inaczej potężny byłby atak Barcelony.Tylko skąd pieniądze na dwóch bramkarzy ,stopera i Kuna do spółki.
0
Świetnie zobaczyć znów Puyola na boisku.Xavi na tym zdjęciu wygląda jak niewyspany,co więcej jak przepity.
0
Można zaryzykować stwierdzenie,że na pewno najrówniejszy.Trudno znaleźć u niego bardzo słaby sezon.Facet od 10 lat broni świetnie.Biorąc pod uwagę jednak osiągnięcia to faktycznie należy wskazać na Victora.
0
Jaka znowu legenda.Legendą to jest Schmeichel,Seaman,Gigi Buffon,Dino Zoff ,Zubi czy Kahn oraz wielu podobnych,którzy w klubach swoich spędzili kawał swojego życia.Cudicini raptem pograł na wysokim poziomie 2 lata w czym jeden sezon miał naprawdę rewelacyjny.Zawodnik miał zbyt wiele problemów z kontuzjami,które uniemożliwiły mu stanie się tą legendą jak o nim piszesz.
0
Właśnie,podobnie jest na forum.Jeszcze niedawno ktoś popełnił tekst o Valdesie,pytając po jaką cholere zostaje w klubie i zajmuje miejsce.Na całe szczęście autor chyba wytrwał w swojej opinii bo nie czytamy jaki Victor jest wspaniały i jak bardzo chciałby (autor) by Valdes pozostał w klubie.To prawda,że kibice są winni odejścia Valdesa ale bramkarz musi sobie zdawać sprawę,że nie jest jedyny na świecie,którego spotyka taki los.Sam przyznał,że ta pozycja nie jest jego wymarzoną,że zdarzało mu sie i to dość często tracić koncentrację.Ponadto Victor popełniał babole jakie zdarzały się mało komu.A kibice jak to kibice.Krytykują jak jest źle,chwalą jak jest dobrze.Iker jest ikoną i pewnie Victor chciałby taką być na Camp Nou.Dla wielu zresztą pewnie jest.Tylko czy na pewno chciałby zamienić się miejscami z Casillasem?Bramkarz Realu ma już miejsce tylko w kadrze.
Odchodząc do innego klubu zmieni się niewiele,pomnika mu nie postawią a jeśli sezon nie pójdzie po myśli kibiców i właściciela,przegonią i kto wie czy nie do Barcy.Nie jestem przekonany o końcu historii Valdesa z Barceloną.
Oglądałem ostatnio wywiad z bramkarzem Barcelony we francuskiej tv.Mimo wszystko jest kilka rzeczy,które Valdesa w klubie drażnią.Nie będę pisał,że jest to obecny zarząd,bo tego nie powiedział,Wspomniał jednak o decyzjach,które mocno go rozczarowały.
1 Eric Abidal
2 Upór z jakim zarząd chciał sie go pozbyć na początku sezonu,by zarobić kilka euro
0
Przepraszam ale nie zauważyłem,że jest o tym osobny artykuł
0
Czy uważasz,że jesli ,jak mówi Rosell ,na trybunach ma pojawić się 40 tysięcy dzieci to klub odda te 40 tysięcy miejsc darmo?Ja jakoś tego nie widzę.Oczywiście jest to przykład ale całkiem dobrze ilustruje sytuację,w ktorej klub ponosi znaczne straty.Dlatego ja nie wierze,że te 40 tysięcy dzieciaków obejrzy mecz za darmo.
0
To mały skandal obniżać zarobki legendzie klubu człowiekowi,który zostawia serce i duszę na Camp Nou.
0
Okazuje się,że powraca temat Hummelsa.Ponoć dostał wolną rękę od BVB na transfer do Barcelony,tyle że ta musiała by zapłacić za niego 35 mln euro.Przed rozpoczęciem sezonu był tańszy zdaje się.
0
bez jaj
0
Czyli jestem w zdecydowanej mniejszości.Ale to dobrze z jednej strony.Przynajmniej człowiek wie,że są jeszcze inni,którym "na starość" chce się jeszcze kibicować.Ale moge powiedzieć,że też jestem w pewnym sensie "sezonowcem",bo zacząłem kibicować Barcelonie po pierwszym zdobytym Pucharze Europy,w 1992 roku,kiedy to Barca grała z Sampdorią (gol Koemana w dogrywce).
0
wart 15 baniek bo to Barca pyta
0
Przykład Leo czy CR7 nie jest chyba najbardziej trafny,bo Leo to ikona,niemal legenda Barcelony,podobnie jest z Cristiano.Courtois jeszcze takiej pozycji w Chelsea sobie nie wyrobił.Z drugiej zaś strony Mou rzeczywiście jest nieco dziwny i myślę,że mając zawodnika,który nie gra a którym interesuje się Barca,nie byłby skłonny do jego sprzedaży.Ten facet ma pewien kompleks Barcy.Ale zaczynam pisać nie na temat.Ter Stegen to niezły wybór.Mecz z BVB pokazał,że ma możliwości.Przy dobrym prowadzeniu i intensywnej pracy może klub mieć z niego pożytek
0
Za takie pieniądze to bardzo dobre posunięcie
0
myślałem,że w świętokrzyskim jest więcej kibiców Barcelony...
0
Chłopak ma dobre przyjęcie i niezłe prostopadłe podania.Ale czy mecz ze słabym Sunderlandem to za mało by pokusić się o jakieś konkretne wnioski.
Poza tym La Masia systematycznie oddaje drużynie wspaniałych pomocników więc nie powinniśmy się martwić
0
A Real podobno już w zimowym okienku chce pozyskać Aguero.Skąd oni pieniądze biorą na wszystkie te podwyżki,transfery i inne wydatki?
Co do Aguero to myślę,że byłby o wiele bardziej szczęśliwy,gdyby mógł zagrać u boku Leo.
0
W tym roku pewnie Frank dostanie.I nie powiem by było to niesprawiedliwe,choć oczywiście wolałbym "swojego" widzieć jako zwycięzcę.A na Złote Piłki dla Neymara przyjdzie czas.