8

Niech zdrowie dopisuje, bardzo chciałbym zobaczyć jak Bask radzi sobie w Barcelonie.

1

Daliby chłopakowi święty spokój, bo wiadomo, że sam piłkarz raczej nie odmówi, będzie czuł się doceniony. Jeśli chodzi o kadrę, to jednak lepiej będzie jeśli poprzestanie na niższych kategoriach wiekowych.

0

Znowu straszycie.

1

Co ciekawe, chłop grywał najwięcej w europejskich rozgrywkach no i nie były to dobre występy. Jeśli ma być podobnie w tym, to może lepiej podziękować.

3

Ja Lewemu dałem 6,5, trochę na przekór zbyt niskiej opinii -moim zdaniem- Użytkowników. Zresztą, nawet 3,5 to ocena mimo wszystko za niska. Zabranie ze sobą rywala i asysta to jednak trochę więcej niż jeden wślizg w 94 Roberto. Rozumiem, że inny czas gry, itd. Ale czy to nie jest tak, że nota Lewego proporcjonalnie maleje do wzrostu naszych oczekiwań wobec niego? Czy przypadkiem negatywne emocje wokół Roberta nie są powodem tak niskiej oceny? Kiedyś za wygrany mecz każdy piłkarz, nawet ten, który nie spisywał się najlepiej oceniany był notą wyjściową. Sami Czytelnicy podnosili ten temat wielokrotnie... Lewy nie spartolił 10 "setek", jego ustawienie to prawdopodobnie zalecenie trenera, który otrzymał 6,5 właściwie tylko za debiut Yamala. Czy to akt odwagi, czy brak pomysłu i sięgnięcie po najprostsze rozwiązanie, to już na osobną debatę. Często, oceniając piłkarzy, podpieracie się portalami statystycznymi. Żaden z nich nie ocenił Lewego aż tak nisko. Natomiast tak wysoka nota trenera to nieporozumienie. Xavi nie miał jasnego pomysłu na mecz, nie zmienił właściwie niczego w odniesieniu do meczu z Getafe. Na rywala, który ofensywnie prezentuje się najbardziej ubogo w La Liga, zagęszcza środek pola, jakby się bał frontalnych ataków przez całe spotkanie. W efekcie też Lewandowski zostaje właściwie sam, albo jak kto chce, ma pół partnera w ataku ( jak napisał Błażej, gra na półtora napastnika), gdzie w tym meczu powinno wyjść ich trzech. Inna sprawa, że Lewego w drugiej połowie być nie powinno, ale w takim razie, czy te ćwiczone schematy by się powiodły? w obu przecież odgrywał znaczącą rolę. Końcówka spotkania pokazuje, że mam rację z ustawieniem na 3 atakujących, podobnie jak wszyscy, którzy optowali za takim ustawieniem.

6

Gratki za pomysł @pax

0

Za Wikipedią: "n 2014, Roberto started dating Israeli model Coral Simanovich (step-daughter of Israeli singer and former politician Pnina Rosenblum). They became engaged in early September 2017, and got married in Tel Aviv on 30 May 2018."

38

Jeśli piłkarz się stara i przynosi to wymierne efekty, powinien zostać nagrodzony przez trenera, co jeszcze bardziej może zbudować zawodnika. Jeśli Xavi będzie go ignorował, nie jest trudno o rezygnację. Nie twierdzę, że natychmiast powinien wskoczyć w buty Lewego, ale byłoby sprawiedliwie dać im po połowie. Lewy odpocznie, Ferran zobaczy, że jego ciężka praca ma jakiś sens.

3

Po cholerę przedłużali Alonso w styczniu? Czy wtedy był bardziej wartościowym graczem?

1

@BordowyPtak Czego ma się wstydzić człowiek, tego, że pracuje? Trochę niezrozumiałe te Twoje kategorie. Człowiek wraca po pracy, bierze prysznic, przebiera się i to jest podstawa, by nazywać go brudasem? Tam, gdzie mieszkam, wielu facetów do lekarza chodzi w ciuchach roboczych i nikomu to nie przeszkadza. Inna sprawa jest z kobietami, bo te zwykle stroją się na każdą okazję, ale jak gość idzie do znajomego doktora odebrać receptę na skaner, czy leki, to zrywa się na chwilę z pracy i szybko do niej wraca. Pomijam już, że niemal wszyscy mają nawyk porannego prysznica, a ciuchy robocze są stosunkowo czyste. Dziś modne jest zakładanie do pracy ciuchów Revolution Race, bądź innej firmy produkującej wygodne ubrania.

0

@Midast Footmercato podaje, że SR zarabia 1,73 mln euro na rękę i to by się zgadzało z tym, o czym pisano m.in. tutaj na stronie przy okazji przedłużenia kontraktu z piłkarzem. W zeszłym sezonie, kiedy skończył mu się kontrakt, nie miał ofert i został postawiony pod ścianą: albo obniżka i rok kontraktu, albo szuka sobie klubu, a że chętnych nie było...W każdym razie, niebawem chyba klub będzie musiał podjąć decyzję w sprawie przedłużenia, no chyba, że coś mnie ominęło.

4

Na pewno nie w takim systemie, w jakim Barca gra obecnie. Zresztą, na co można liczyć w przypadku 35 letniego piłkarza? Mnie ten transfer od początku nie leżał ale nie mam satysfakcji z tego, że miałem trochę racji. Gdyby Lewy nie był Polakiem, byłby tu jechany po całości, ale ten fakt niektórym zaburza rzeczywistość. Wydano na gracza sporą sumę i też zarabia niemało. Zdjęcie go z listy płac to byłby całkiem rozsądny pomysł. Lewy może jeszcze nastrzela kilka goli, może zrobi kilka asyst, ale Barca potrzebuje prawdziwego lidera, w formie, który potrafi odmienić losy spotkania. Lewy nie był, nie jest i nie będzie takim graczem. To była świetna 9. Nawet fizycznie Robert wygląda słabo, a to jest gość, który bardzo dbał o siebie o swoją formę fizyczną. Lata robią swoje, więc nie ma co się łudzić, że Lewy wskoczy na wyższy poziom, to nie 25 latek.

0

Ale on ma strzelać nie strzelić. Ta wypowiedź nie nastraja mnie optymistycznie do dalszych posunięć trenera. Przede wszystkim Lewy nie może grać sam z przodu, a tak się dzieje i co najgorsze, ze słabymi rywalami. Ale już tyle zostało powiedziane/napisane na ten temat, że nie ma sensu powtarzać.

15

Jedna z moich większych pomyłek ostatnimi czasy. Bardzo liczyłem na tego chłopaka, bo to nie tak, że nie było podstaw, by w niego nie wierzyć. Ale nie muszę specjalnie bić się w serce, wielu ludzi wierzyło w rozwój tego chłopaka. Czy przeciwnicy transferu mogą czuć satysfakcję? Raczej nie, bo pewnie każdy by chciał, by w końcu Barca znalazła piłkarza, choć po części tak zdolnego i pracowitego jakim był Dani.

4

Girona sprowadziła na ziemię siepaczy Bordalasa i wlepiła im 3 sztuki. Można?

3

@Macio93 Masz rację, Lewy był powalony bez piłki i żadnej reakcji. Trudno się przyzwyczaić do tych decyzji sędziowskich, za każdym razem to irytuje. Jak nie widzi jeden z drugim to niech im VAR komunikuje. Tylko, że VAR nie podoba się Perezowi więc nie ma na co liczyć.

0

Ilkay nie zanotował asysty?

1

Na whoscored wyższe oceny otrzymali m.in. Pedri (8,32), Ilkay (8,23), Lamine (7,46) czy Kounde (7,78), to tak dla informacji. Wysoką notę otrzymał również Ledesma, 8,31.

0

W ocenach mocno odjechane, 2,5 dla Lewego to jakiś mało śmieszny żart. Chłop nie grał najlepszej piłki, sam chciałem jego zmiany po 1 połowie, ale z tą oceną Userzy trochę pojechali.

1

Smutne, żadnego pomysłu na mecz. Xavi poszedł po najprostsze rozwiązanie, czyli zastąpienie Rafy Yamalem. Chłopak prezentuje się wyśmienicie, ale to niczego nie zmienia, bo Lewy nadal jest poza polem karnym, Barca pcha się środkiem zagęszczając środek pola cholera wie po co. Rywal trudny, bo się broni całą drużyną, ale nie kąsa, nie pressuje, Barca ma trochę swobody by tę piłkę właściwie rozegrać, ale grajkowie ewidentnie nie wiedzą co robić. Szkoda zdejmować Yamala, ale w jego przypadku należy patrzeć w przyszłość. Więc do zdjęcia Yamal, Lewy, Gavi ( bo mu palą się styki za szybko). Za Lewego spróbować Torresa, za Lamine tego jeźdźca bez głowy z Maroka, a za Gaviego Ansu. Tak ja to widzę, a co zrobi sztab to jest niespodzianka. Dobrze, że Alonso na trybunach, bo to pewnie byłaby pierwsza zmiana Xaviego... Romeu powinien częściej próbować z daleka, bo chłop ma kopyto. Można się spodziewać, że w ostatnich 15 minutach będzie sajgon, gdy Kadyks ruszy po 3 punkty. Jeśli Barca do tego czasu nie rozwiąże tego meczu może być kompromitacja.

0

Takie to się strzela Pedrito... Ciekaw jestem czemu te ludziska nie chcą siedzieć bliżej boiska.

2

@panczo Panie, w daleką podróż Pan pojechał... Jaki konsumpcjonizm, kto wymyśla takie cuda? Handel rządzi się swoimi prawami, szczególnie w czasach kiedy pośrednicy zabierają kupę siana, a i też nie. Rzuć okiem na miejscowości turystyczne, w których supermarkety w niedzielę potrafią być otwarte do 21 godziny, oczywiście nie w naszym kraju. Nikt nikogo nie zmusza do pracy w niedzielę, jak chcesz to przyjdziesz, jeśli nie to nie przyjdziesz. Jedno jest pewne, pracownik dostaje za tę niedzielę 2,5 dniówki, a kto nie chce zarobić? Wolne i tak sobie weźmie, bo urwie dzień z urlopu, którego jest 2,5 dnia na miesiąc (nie wiem ile jest w kraju). Wszystko zależy od ilości klientów, bo oczywiście dla kilku sztuk nie będzie nikt sklepu otwierał. Zawsze jednak znajdziesz coś otwarte, bez względu na porę roku, ilość klientów itd. Trzeba pozwolić ludziom decydować o tym, czy chcą pracować czy nie. W naszym kraju wprowadzono zakaz, pod groźbą kary, jeśli się nie mylę, a jeśli się mylę, oczywiście korekta mile widziana. To jest absurd, krajach zachodnich nikt nikogo nie karze. Nie ma w tym tajemnicy, że ten zakaz jest po części też dziełem kościoła, który chciał "zadbać" o nasze życie rodzinne i duchowe. W Polsce świąt jest zatrzęsienie, dni wolnych coraz więcej i pracownikom w to graj, każdy lubi mieć wolne, ja nie jestem wyjątkiem. W ten sposób jednak państwo nie staje się bogatsze, my również. Postawiono wiele rzeczy na głowie, ale to już moja osobista opinia.

0

I tak niemal 2,5 miliona pensji zostaje po stronie Barcelony. Niewypał, choć w tym przypadku miałem nadzieję, że coś z chłopaka będzie. Janiama miał rację co do Desta, choć argument ze wzrostem piłkarza był kiepski.

5

@Armandi Bo Holendrzy mają żółte blachy.

0

Pójdę, postawię na remis, to Barca im sypnie ze 3 sztuki, nie postawie, pewnie zremisują. Liczę po cichu na jakiś postęp w grze, Barca tak potrafi, choć zwykle z mocniejszymi rywalami.

2

Jest niesmowity, wciąż przychodzi mu strzelanie bramek z taką łatwością jaką miał zawsze.

0

No w sumie, dlaczego nie. Jak nie pozwolić wejść w rytm Barcelonie, wie już niemal każdy. Co jakiś czas jakaś konterka i może coś wpadnie.

0

Ma chłop rację, ale ta jego narracja trochę męczy.

0

Trafi na trybuny najpewniej...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?