2

Jak dalej tak pójdzie, jak się Creus nie obudzi, to jeszcze ze dwa nam wrzucą i to dopiero będzie wstyd. Już jest wstyd, że wrzucili 3 sztuki. Wychodzi na to, że Xavi nie potrafi grać ani przeciw autobusom, ani drużynom grającym piłką. A z myślą szkoleniową Setiena przegrać to jest po prostu kompromitacja i niewiele mnie interesuje seria, jaką zaliczył Villareal. Generale, trzeba się obudzić do k ...y nędzy!

0

Nawet pastuch robi z Barceloną co chce, a drugi kapitan równa poziomem do drużyny. O pierwszym nie wspomnę, bo brak słów.

8

Co robił Alonso przy drugim golu to jakiś k..wa sabotaż.

1

Gavi ma jednak nierówno pod strychem, a Alonso to jest jakiś cholerny pasożyt. Zamiast niego zagra lepiej nawet Michał Żuk. To jest piłkarz-porażka.

1

Byłoby bardziej blisko prawdy, gdyby powiedział:" Ciebie trudno nauczyć mówić, co dopiero śpiewać".

1

No to jak bitwa o posiadanie to konieczność wyjścia 6 pomocnikami.

10

Ktoś powie, że liga dla amatorów czy emerytów i będzie miał dużo racji. Ale nawet w tej lidze emerytów czy amatorów widać u Leo to, czego nie widać u naszych grajków. Szukanie sobie miejsca, zmiana pozycji, drybling wciąż na wysokim poziomie, kreatywność, czy wreszcie laserowo namierzane podania. Co ważne, Leo wciąż bez kontuzji. Próżno szukać tego wszystkiego u Lewandowskiego. Mam nadzieję, że już w dzisiejszym spotkaniu Lewy będzie operował tam, gdzie powinien, w obrębie 16 metrów. Nie pokazujcie więcej Leo, bo człowieka szlag trafia, że nie może oglądać go tu, w Barcelonie, gdzie dziś byłby na wagę złota. Bo właśnie taki piłkarz jest potrzebny, jeśli trener nie domaga ze swoją myślą szkoleniową. Oglądałem wczoraj Sevilla-Girona i nawet w tej Gironie, która straciła kilku swoich podstawowych graczy widać, że gra im się jakoś klei. Mam nadzieję, że z upływem czasu zacznie się kleić i w Barcelonie, bo nie dociera do mojej głowy, że jeden z najlepszych pomocników świata, który tak dbał o detale na boisku jako piłkarz, nie potrafi uporządkować swojej drużyny, tym razem jako trener.

1

Sevilla-Girona 1-2. Mimo skromnego prowadzenia nie było murowania bramki, ciągłe, szybkie wyjścia do przodu. Ten mecz oglądało się o wiele lepiej jak ostatnio Barcelonę. Nie był to jakiś finezyjny futbol, nie mniej gra mogła się podobać, jednak wola walki to było coś, co robiło na mnie wrażenie w drużynie z Montilivi.

0

Sevilla-Girona 1: po I połowie. Podoba mi się to co robi Michel z Gironą. Tam naprawdę chce się grać tym chłopakom.

1

Girona strzela gola Sevilli na Sanchez Pizjuan. Nie wiem jak daleko zajdą Katalończycy, na ile starczy im kadry ale robią póki co niesamowite wrażenie.

0

Bardzo fajne spotkanie Granada-Majorka, 3-2 na razie.

0

Ktoś pomoże zrozumieć następującą sytuację? Czasem zaglądam na YT, bo oglądam tam UTDR czy 9CAMPNOU. Jest jeszcze wąska grupa kanałów, które subskrybuję. Dziś z nadmiaru czasu spędziłem trochę więcej czasu na YT i okazło się, że kanałów, które subskrybuję, jest znacznie więcej, a nie pamiętam bym kiedykolwiek w ogóle te kanały oglądał. Tematyka niektórych jest mi zupełnie obca. Skąd biorą się te niechciane suby? Podobnie jest na fejsie, na którym mam konto na "kulawe" nazwisko, kilku znajomych, żadnej rodziny i śledzę głównie strony dotyczące Barcelony, a także grupy psiarzy i kociarzy (jedną). Zauważyłem, że fejs zaczął mi dodawać znajomych i to głównie takich z krajów afrykańskich. Oczywiście to nie jest jakiś wielki problem, blokuję te "znajomości", ale fejs nadal dba o moje znajomości i co jakiś czas dorzuca jakiego Diopa z Senegalu.

1

Na rozważaniach się pewnie skończy, albo na niekorzystnych warunkach dla Barcelony. Zresztą, nie wiem czy w ogóle warto podejmować temat, jeśli:
-jeden z kapitanów, filar defensywy Ronald Araujo jest systematycznie poza grą -jeśli u jego partnera z formacji, Christensena występuje spore ryzyko kontuzji -jeśli nowy nabytek Blaugrany, Inigo Martinez ma bogatą historię kontuzji i dopiero co wraca po leczeniu, to może się okazać, że taki Eric dla trenera może być na pewnym etapie rozgrywek bardzo cenny. Spoglądając na resztę formacji, to tak na dobrą sprawę w miarę "pewnych" piłkarzy jest niewielu: Frenkie, Kounde, MATS, Oriol , Raphinha i Ferran. Reszta, to znaczy młodzież, gra na wysokim ryzyku odniesienia kontuzji, i ich zdrowie w dużym stopniu będzie zależeć od tego jak Xavi będzie z nich korzystał. Lewy i jego plecy dalej pozostają tajemnicą, z Gundo też trzeba będzie ostrożnie. Ktoś powie, że ryzyko dotyczy wszystkich piłkarzy i to oczywiście jest prawda, ale przebieg kariery poszczególnych graczy pokazuje kto na te kontuzje narażony jest mniej, kto więcej.

1

Ciekawe czy Balde faktycznie zdrów, czy może wyjdzie na blokadzie. Bo raczej pewne, że Xavi na niego postawi, jeśli nie w całym meczu, to w którymś jego momencie.

0

Lenglet zdecydować się nie może. Raz się otwiera, raz zamyka na propozycje Arabów. To paskudna gierka z jego strony, bo wygląda na to, że bardziej mu pasuje siedzenie na trybunach za 16 mln brutto niż regularne występy, choć za mniejsze siano. Jak jest oferta od Araba, to on chce karierę robić w Europie, a jak w Europie nikt go nie chce, to otwiera się na Arabów. Taki ch..ograjca... Nie rozumiem natomiast informacji o Nevesie w tym zestawieniu. Chłop już jest u Arabów, historia zamknięta, po co do niej wracać.

11

Wczoraj przed meczem z RM Rafa Benitez jako pierwszy trener głośno przedstawił swoje stanowisko w sprawie zmian, jakie zachodzą w La Liga. Czas najwyższy, by inni wzięli z niego przykład, wtedy może i Tebas w końcu przejdzie do historii.

8

Skład, który ma do dyspozycji Xavi jest na tyle szeroki i różnorodny, że Creus ma w czym rzeźbić i wariantów brakować nie powinno. Niezależnie od tego, że brak Kanaryjczyka stanowi osłabienie, to Xavi w końcu powinien robić użytek z tego co ma. Niezależnie od cyferek, dobry trener nie powinien pozwolić sobie na to, by wypadnięcie jednego gracza rozbijało mu całkowicie koncepcję. To tak na chłopski rozum...

1

@DaPidejpi Może i oczekują czegoś nowego, ale raczej nie takich ludzi jak Memcen czy inny Sośnierz. A jeśli już chcą dać przykład, niech zaczną robić porządki w swojej formacji zaczynając od odsunięcia Korwina. Chłop siedzi w polityce znacznie dłużej jak Tusk.

14

Typ jednak jest bezczelny do granic możliwości ale we wszelakich władzach trudno o ludzi honoru.

0

Jeszcze Cancelo nie dostał.

1

Jest zatem możliwe, że Marck już za 3-4 lata będzie kopał się po czole, wpuszczał wszystko co zmierza w światło bramki, a Barca będzie pod ścianą z tymi odroczeniami. Wszyscy mamy nadzieję, że Marc utrzyma formę do 40, chodzi tylko o to, że właściwie Laporta kopiuje rozwiązania stosowane przez największego szkodnika w historii tego klubu. Chyba nie takich zmian się spodziewaliśmy, przynajmniej ja. Z jednej strony budżet płacowy został obniżony, choć głównie za sprawą odejścia piłkarzy takich jak Leo, Busi, Alba, Geri, ale z drugiej prowadzi się taką samą politykę jak Barto w odniesieniu do wyżej wymienionych, zakładając, że gdy będzie lepiej to się pospłaca. Dodajmy jeszcze, że pozbyto się części aktywów klubu. Jak bardzo były nierentowne, o tym nie mam żadnego pojęcia. Nie mam zresztą w ogóle pojęcia o ekonomii, ale tak to widzę na chłopski rozum.

1

@pax Jeśli chodzi o @Redakcja, to -od kiedy pamiętam- zawsze wiedza jej Redaktorów stała i stoi na najwyższym poziomie i z portalu możemy być naprawdę dumni. Gorzej z nami, Userami, tu jest się czego wstydzić w niektórych momentach. Natomiast jeśli chodzi o Magdę, to ja nie pamiętam, by ona była nieprzygotowana w jakimś temacie, bez względu na dziedzinę.

0

@betonito Nie chce mi się wierzyć, że oni tak myślą, ale Sośnierz to faktycznie odklejony gość. Od kiedy gadał o tym, że zwierzę nie ma uczuć, nie słucham w ogóle tego gościa. Facet wygląda jakby miał jakieś niezdrowe emocje. Ciekawe jest to , że oni bronią tak bardzo wartości chrześcijańskich, za każdym razem słychać, że należy bronić kultury opartej na tych wartościach, opierać się obcym wzorcom, ale jedzenie psów już im nie przeszkadza. Od kiedy w Europie jest kultura jedzenia psów. Psy jadają tylko Cyganie na Słowacji i to ten najgorszy sort. Ja jestem psiarzem , też kociarzem od jakiegoś czasu. Nie potrafię sobie wyobrazić, bym mógł zjeść moich czworonogich przyjaciół. Pogrążają się w tej Konfie z każdą wypowiedzią, ale to i lepiej.

3

To jest wyzwanie godne @Eoren. Biorę się za oglądanie.

0

Przecież to jakiś koszmar.

4

Jak widać, można wypowiedzieć się z klasą.

0

A Ćwiąkała nie tak dawno mówił, że póki co to tylko emeryci, że na młodzież przyjdzie kolej. Wymienił nawet nazwisko właśnie tego młodziaka. Ciekawe, ile Celta za niego dostanie. Mnie się podobała ta jego bezczelność boiskowa, z jaką ładował gole Barcelonie w ostatnim meczu na Balaidos.

1

@Comentateiro Prowadzą mało spójną politykę, wspólne głosowania z PiS w paru kwestiach, lider wypiął się na projekt i wolał posadę w europarlamencie, co z pewnością odbiło się na wiarygodności całej formacji. Takie osoby jak jak pani Scheuring-Wielgus, której nie można odmówić zaangażowania, ale też nie budzi sympatii nawet wśród zwolenników tej partii. Przede wszystkim jednak zmasowane ataki na kościół, co przynosi zupełnie odwrotny skutek i jak dla mnie robi więcej szkody jak dobra w zwalczaniu kościelnej patologii. No i dziś w Polsce niemodne jest bycie lewakiem, choć w partii rządzącej nie brak nie tylko lewaków, ale przede wszystkim starych komuchów klękających dziś do ołtarza. Lewica kojarzona jest z LGBT i walką z kk, a polskie społeczeństwo jest w znacznej mierze konserwatywne w swoim światopoglądzie. Brak im też wyrazistego i wiarygodnego lidera, który chciałby cos zmienić, wnieść jakąś świeżość. Biedroń dobrze zaczął, ale nie skończył tak jak oczekiwali jego zwolennicy.

1

@Rewolucja123 Napisz sensowny post, a możesz być pewien, że: a) część go nie zrozumie b) część zrozumie go na opak, w/g własnych kryteriów c) zejdzie się grono maruderów nie po to, by podyskutować, a pomarudzić d) znajdą się i tacy, którzy będą na "nie" dla samej zasady e) również tacy, dla których sensem pisania tutaj postów są zielone herby i przy każdej okazji będą wypominać innym pazerność na nie W każdym z tych przypadków znajdą się wycieczki ad personam, ironie, sugestie, " co Ty możesz wiedzieć o życiu" i treści podane w sposób arogancki.
Kiedy Ty chciałeś tylko wyrazić w sensowny sposób swoją opinię dotyczącą jednego z większych talentów współczesnej piłki...

0

Klub na Felixa zbiera?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?