Jednej operacji musi Xavi dokonać koniecznie, przyspawać Lewego do pola karnego, jeśli Lewy z niego się urywa z własnej inicjatywy, to wymienić go na Ferrana. Bo ideą nie jest chyba wyciąganie obrony aż tak wysoko jak wychodzi Lewandowski? No i 4-3-3, bo opcja z 4 pomocnikami na broniącego się rywala jest zbędna. W ataku nie widzę inaczej jak Fati-Lewy-Ferran, a jeśli Lewy będzie usilnie urywał się z pola, to Ferrana do środka, a na prawą Abde, który na takiego rywala powinien być ok. W końcu, w Osasunie jakoś mu szło to granie i potrafił zagrać dobre spotkania z nieco lepszymi rywalami.
@Peciak Czy tylko tutejszym kibicom? A ci, którzy mają większy dostęp do informacji, którzy grzali ten temat, pisali o porozumieniu, podpisanym kontrakcie? Czy ci mieli kontakt z rzeczywistością? Nie bronię "tutejszych kibiców", w gronie których trudno mnie szukać, ale zasadniczo ich wiedza, albo raczej ich oczekiwania, to wszystko oparte jest o medialne doniesienia, "procenty" Romero itd.
Otoczenie piłkarza mogło zrobić swoje. Jeśli do tego dojdzie i Felix pojawi się w Barcelonie uznam, że Xavi i spółka to durnie. Choć pisałem, że złego słowa nie powiem na Creusa, to cholernie trudno przejść bez złych emocji obok takiego posunięcia.
Nie nadążam za pomysłami tego sztabu. Torres dawał powody do krytyki w zeszłym sezonie, jednak prezeson pokazał, że może być wartościowym zmiennikiem na 9. Do tego to jest piłkarz z dość poprawną techniką użytkową. Pomysł na sprzedaż Ansu, który daje coraz częściej oznaki powrotu do formy jest zupełnie nie trafiony. Już nie chodzi o to, że akurat ja w niego nigdy nie zwątpiłem, tylko o to jaki to będzie przykład dla młodzieży z La Masii. Ansu to jeden z bardziej utalentowanych piłkarzy jacy ostatnio się trafili. Kontuzja ten rozwój przyhamowała, ale widać, że go nie złamała, bo wolę walki o powrót u niego widać. Jeśli brak jest cierpliwości w stosunku do jednego z cenniejszych talentów ostatnich lat, jaki to będzie przykład dla innych, aspirujących do 1 składu? Zrozumiałbym, gdyby kwota za jeden czy drugi transfer była dość znacząca, oscylowała, powiedzmy, w granicach 120 mln euro ( choć Ansu i tak bym nie sprzedał). Ok, zła sytuacja, potrzeba kasy, korzystna oferta itd. Ale nikt nie da dziś za Ferrana czy Ansu 50 mln euro. Za Torresa będzie ciężko wyrwać 30... To byłoby zupełnie nieracjonalne ze strony klubu. Zaczynam się jednak przyzwyczajać do dziwnych decyzji, czy to Xaviego, czy zarządu i jestem coraz bardziej rozczarowany, zwłaszcza tym co wyprawia trener Barcelony.
@JarekS Nie powiem Ci, powtarzam tylko zasłyszane plotki i pomyślałem, że jeśli któryś z nich jest naprawdę niezły, to w środowisku powinno się to odbić jakimś echem, sta pytanie do Ciebie. Teraz sobie sprawdziłem, jest 3 gości o tym samym nazwisku: jeden skrzydłowy, wyceniany na 1,5 mln euro, jeden pomocnik-600 tys i obrońca. Ale każdy ma inne miejsce urodzenia, więc prawdopodobnie nie są to bracia.
W drużynie, której będzie grał Neymar jest dwóch braci Al Dawsari. To pomocnicy i goście podobno nieźle wymiatają. Piszę "podobno", bo ja nie oglądam ligi saudyjskiej, ale znajomi, którzy śledzą, mocno chwalą. @JarekS masz jakąś wiedzę na temat tych piłkarzy?
@pioz123 Magia to miły dodatek, gdy wszystko w drużynie funkcjonuje właściwie. Drużynie potrzeba przede wszystkim regularności i efektywności. Tylko szaleniec może podważyć jakość piłkarską Neymara i ja nie zamierzam tego robić. Ale bardziej od Neymara brak jest pomysłu na grę, właściwej reakcji w trakcie spotkania i efektywnego zarządzania kadrą. To nie są wnioski po pierwszym spotkaniu jak napisał @Comentateiro, to kontynuacja końcówki poprzedniego sezonu, a właściwie drugiej jego połówki. Xavi powinien zacząć dawać coś od siebie, bo dawno nie było aż takich roszad w drużynie. Czy mógłbyś oprzeć drużynę o piłkarza, którego dyspozycji nie jesteś pewien, który, nie wiadomo kiedy, wypadnie Ci ze składu i nie wiesz na jak długo? Inna sprawa, że jeśli mają tu ściągać jakiegoś Felixa, to wolałbym już by to był jednak Brazylijczyk.
@Comentateiro Pewnie mogliby grać futbol bardziej przyjazny dla oka ale Xavi jest zorientowany na wyniki. Można podjąć ryzyko, grać bardziej otwarty futbol ale to stwarza też większe szanse rywalom. Xavi chyba jest świadom, że do takiej gry brak mu jest wykonawców. Nie ma takiego wytrycha jakim był Iniesta, takiego pracusia jakim był Pedro. Poza tym skład się zmienia nieustannie, brak jest zrozumienia na boisku ale też widać brak pomysłu gdy nie idzie. Ogólnie to brak jest pomysłu na drużyny takie jak Getafe. Nie ma szybkiej wymiany piłki, wymiany pozycji, jest mało ruchu. Ale też Xavi nie ma wokół siebie właściwych ludzi. Pep miał Cruyffa, Beguiristaina, za to ma dwóch ludzi, być może i zaufanych, ale bez odpowiedniego doświadczenia. To jest wciąż nauka, ale zgodzę się, że po tylu transferach i niemal dwóch latach kibice mają prawo oczekiwać lepszych rezultatów, zwłaszcza w kontekście jakości gry. Jednocześnie jest mi przykro, że wielu kibiców zapomniało już, że Xavi zostawił ciepłą, dobrze płatną posadkę dla Barcelony będącej w bardzo trudnym położeniu. Sam wpakował się na minę i musi sobie jakoś radzić. Tak czy inaczej, nie oczekiwałem rezultatów, a mistrzostwo i Supercopa były dla mnie bardzo miłą niespodzianką. Mam jeszcze w sobie pokłady cierpliwości, ale tylko w odniesieniu do drużyny i trenera, bo jeśli chodzi sędziów, przepisy Tebasa czy niektóre z posunieć naszego zarządu, jestem mocno sfrustrowany. Ale to już inna rozmowa.
Za tydzień kolejna męczarnia, bo Cadiz również prezentuje antyfutbol. Normalnie, Xavi powinien wyciągnąć jakieś wnioski z gier z murarzami, ale przez niemal 2 lata tego nie zrobił, więc optymistą nie jestem.
Prowadzenie tego spotkania to był skandal i klub powinien o tym trąbić do bólu. Powinni VAR nie tylko przywrócić do poprzednich zasad ale powinni również sędziowie korzystać częściej,a nie unosić się honorem, bo oni wiedzą i widzą wszystko jak należy. Gdyby sędziował Madryt, byłby mieszany z błotem przez cały tydzień.
Pan sędzia mógłby jednak zrobić użytek z kartoników, które ma w kieszeni. To, że wypadł białym Militao nie znaczy, że w Barcelonie też ktoś musi na początek sezonu. Na cholerę ten VAR istnieje, po co płacić za to kasę, skoro nie spełnia swojej funkcji.
@damiano996 Tak się właśnie dzieje. Przecież UEFA już podobno rozważa zaproszenie Arabów do rozgrywek LM. To nie koniec ich ekspansji, za rok, dwa będą sięgać po coraz to młodszych graczy kusząc coraz wyższymi kontraktami. Mam jednak taką nadzieję, że to skończy się podobnie jak z Andżi Machaczkała, choć to nie ta skala. Araby skupują masowo piłkarzy oferując im bajońskie kontrakty. Jeśli UEFA tego nie przyhamuje, na co się nie zanosi to nie będzie kolorowo z naszą europejską piłką. Jeśli piłkarz w Arabii będzie miał możliwość wygrania LM, to czego im więcej potrzeba? Mam tylko nadzieję, że to szaleństwo ktoś zatrzyma, ale kluby należące do socios raczej przejdą do historii. To czarny scenariusz ale całkiem możliwy.
@sintesox Człowiek mądre rzeczy pisze i nie rozumiem, po jaką cholerę upierać się, że jest inaczej. To jest 16 latek, dość wątły jeszcze, którego organizm wciąż się rozwija. Chłopak musi być po prostu mądrze wykorzystywany i to wszystko. Owszem, gra bez kompleksów, ale jest masa innych aspektów. Jak będzie wykorzystywany w podobny sposób jak wspomniany Pedri czy Araujo, skończy na sali operacyjnej, a ci panowie startowali trochę później od Lamine. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, ale każdy się chyba zgodzi, że do takiej perły należy podejść ostrożnie i nie rzucać od razu na głębokie wody. Nie ma chyba kibica, który nie chciałby oglądać Yamala takiego jak w meczu z Tottkami, trzeba jednak wykazać się cierpliwością i wierzę, że to się opłaci. Ważne, by minuty dostawał regularnie i w mojej opinii takie wejścia na 15 minut przy rywalach bardziej wymagających w zupełności wystarczą. Przy słabszych, czy w CdR może grać połowy czy nawet nieco więcej. Przekonamy się już niebawem jak widzi to Xavi.
4
Jednej operacji musi Xavi dokonać koniecznie, przyspawać Lewego do pola karnego, jeśli Lewy z niego się urywa z własnej inicjatywy, to wymienić go na Ferrana. Bo ideą nie jest chyba wyciąganie obrony aż tak wysoko jak wychodzi Lewandowski? No i 4-3-3, bo opcja z 4 pomocnikami na broniącego się rywala jest zbędna. W ataku nie widzę inaczej jak Fati-Lewy-Ferran, a jeśli Lewy będzie usilnie urywał się z pola, to Ferrana do środka, a na prawą Abde, który na takiego rywala powinien być ok. W końcu, w Osasunie jakoś mu szło to granie i potrafił zagrać dobre spotkania z nieco lepszymi rywalami.
1
Wyczytałem gdzieś plotkę, że Rafa Marquez szykowany jest na następcę Xaviego. Plotki, ale czy byłbym zdziwiony? Raczej nie.
2
@pioz123 6-2 z RM vs 2-1 z Arsenalem w Paryżu. Chyba jednak na pierwszym miejscu upokorzenie RM.
1
Jak bardzo bliżej jest dziś od miejsca, w którym był wczoraj, Don Fabrizio?
0
Bardzo ciekawy wywiad, a właściwie cały cykl.
0
Same "gwiazdy" w tej "lodówce". Może by tak jej nie otwierać przez jakiś czas, aż na dobre im głowy schłodzi.
1
Materiał mocno prowokacyjny. Gra Barcelony to jedno, ale brak sędziowskich błędów to już podnosi ciśnienie.
0
Michał, a syn Laporty nie ma obecnie jakiejś fuchy w senegalskim związku? Czy może mnie coś się przyśniło?
0
Czekamy z niecierpliwością na debiut.
0
@MateuszDoniec Zdjąłeś mi to z klawiatury...
1
@Kulakula Obal to argumentem, bo ironia i wycieczki ad personam niczego do rozmowy nie wnoszą.
0
@BordowyPtak Grzegorz Piechna, że też ktoś pamięta tego piłkarza...Brawo.
1
@pasquda Ale z czego, tak konkretnie?
1
@Peciak Czy tylko tutejszym kibicom? A ci, którzy mają większy dostęp do informacji, którzy grzali ten temat, pisali o porozumieniu, podpisanym kontrakcie? Czy ci mieli kontakt z rzeczywistością? Nie bronię "tutejszych kibiców", w gronie których trudno mnie szukać, ale zasadniczo ich wiedza, albo raczej ich oczekiwania, to wszystko oparte jest o medialne doniesienia, "procenty" Romero itd.
0
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid024sxV1KhSzqsjA4ApSC9MBYKFYtQLgoboTeBPWRNfrCMywbV39r9BtyCcTRrghgw3l&id=100004268702517
Nauczył się nieźle kłamać
3
Otoczenie piłkarza mogło zrobić swoje. Jeśli do tego dojdzie i Felix pojawi się w Barcelonie uznam, że Xavi i spółka to durnie. Choć pisałem, że złego słowa nie powiem na Creusa, to cholernie trudno przejść bez złych emocji obok takiego posunięcia.
9
@Iniesta997 To jest dobre pytanie i ciekawy temat do opisania. Może ktoś z @Redakcja podejmie rękawicę.
8
Nie nadążam za pomysłami tego sztabu. Torres dawał powody do krytyki w zeszłym sezonie, jednak prezeson pokazał, że może być wartościowym zmiennikiem na 9. Do tego to jest piłkarz z dość poprawną techniką użytkową. Pomysł na sprzedaż Ansu, który daje coraz częściej oznaki powrotu do formy jest zupełnie nie trafiony. Już nie chodzi o to, że akurat ja w niego nigdy nie zwątpiłem, tylko o to jaki to będzie przykład dla młodzieży z La Masii. Ansu to jeden z bardziej utalentowanych piłkarzy jacy ostatnio się trafili. Kontuzja ten rozwój przyhamowała, ale widać, że go nie złamała, bo wolę walki o powrót u niego widać.
Jeśli brak jest cierpliwości w stosunku do jednego z cenniejszych talentów ostatnich lat, jaki to będzie przykład dla innych, aspirujących do 1 składu? Zrozumiałbym, gdyby kwota za jeden czy drugi transfer była dość znacząca, oscylowała, powiedzmy, w granicach 120 mln euro ( choć Ansu i tak bym nie sprzedał). Ok, zła sytuacja, potrzeba kasy, korzystna oferta itd. Ale nikt nie da dziś za Ferrana czy Ansu 50 mln euro. Za Torresa będzie ciężko wyrwać 30... To byłoby zupełnie nieracjonalne ze strony klubu.
Zaczynam się jednak przyzwyczajać do dziwnych decyzji, czy to Xaviego, czy zarządu i jestem coraz bardziej rozczarowany, zwłaszcza tym co wyprawia trener Barcelony.
0
@JarekS Nie powiem Ci, powtarzam tylko zasłyszane plotki i pomyślałem, że jeśli któryś z nich jest naprawdę niezły, to w środowisku powinno się to odbić jakimś echem, sta pytanie do Ciebie. Teraz sobie sprawdziłem, jest 3 gości o tym samym nazwisku: jeden skrzydłowy, wyceniany na 1,5 mln euro, jeden pomocnik-600 tys i obrońca. Ale każdy ma inne miejsce urodzenia, więc prawdopodobnie nie są to bracia.
0
W drużynie, której będzie grał Neymar jest dwóch braci Al Dawsari. To pomocnicy i goście podobno nieźle wymiatają. Piszę "podobno", bo ja nie oglądam ligi saudyjskiej, ale znajomi, którzy śledzą, mocno chwalą. @JarekS masz jakąś wiedzę na temat tych piłkarzy?
1
@pioz123 Magia to miły dodatek, gdy wszystko w drużynie funkcjonuje właściwie. Drużynie potrzeba przede wszystkim regularności i efektywności.
Tylko szaleniec może podważyć jakość piłkarską Neymara i ja nie zamierzam tego robić. Ale bardziej od Neymara brak jest pomysłu na grę, właściwej reakcji w trakcie spotkania i efektywnego zarządzania kadrą. To nie są wnioski po pierwszym spotkaniu jak napisał @Comentateiro, to kontynuacja końcówki poprzedniego sezonu, a właściwie drugiej jego połówki. Xavi powinien zacząć dawać coś od siebie, bo dawno nie było aż takich roszad w drużynie.
Czy mógłbyś oprzeć drużynę o piłkarza, którego dyspozycji nie jesteś pewien, który, nie wiadomo kiedy, wypadnie Ci ze składu i nie wiesz na jak długo?
Inna sprawa, że jeśli mają tu ściągać jakiegoś Felixa, to wolałbym już by to był jednak Brazylijczyk.
1
@Comentateiro Pewnie mogliby grać futbol bardziej przyjazny dla oka ale Xavi jest zorientowany na wyniki. Można podjąć ryzyko, grać bardziej otwarty futbol ale to stwarza też większe szanse rywalom. Xavi chyba jest świadom, że do takiej gry brak mu jest wykonawców. Nie ma takiego wytrycha jakim był Iniesta, takiego pracusia jakim był Pedro. Poza tym skład się zmienia nieustannie, brak jest zrozumienia na boisku ale też widać brak pomysłu gdy nie idzie. Ogólnie to brak jest pomysłu na drużyny takie jak Getafe. Nie ma szybkiej wymiany piłki, wymiany pozycji, jest mało ruchu.
Ale też Xavi nie ma wokół siebie właściwych ludzi. Pep miał Cruyffa, Beguiristaina, za to ma dwóch ludzi, być może i zaufanych, ale bez odpowiedniego doświadczenia. To jest wciąż nauka, ale zgodzę się, że po tylu transferach i niemal dwóch latach kibice mają prawo oczekiwać lepszych rezultatów, zwłaszcza w kontekście jakości gry.
Jednocześnie jest mi przykro, że wielu kibiców zapomniało już, że Xavi zostawił ciepłą, dobrze płatną posadkę dla Barcelony będącej w bardzo trudnym położeniu. Sam wpakował się na minę i musi sobie jakoś radzić. Tak czy inaczej, nie oczekiwałem rezultatów, a mistrzostwo i Supercopa były dla mnie bardzo miłą niespodzianką. Mam jeszcze w sobie pokłady cierpliwości, ale tylko w odniesieniu do drużyny i trenera, bo jeśli chodzi sędziów, przepisy Tebasa czy niektóre z posunieć naszego zarządu, jestem mocno sfrustrowany. Ale to już inna rozmowa.
1
Za tydzień kolejna męczarnia, bo Cadiz również prezentuje antyfutbol. Normalnie, Xavi powinien wyciągnąć jakieś wnioski z gier z murarzami, ale przez niemal 2 lata tego nie zrobił, więc optymistą nie jestem.
2
Prowadzenie tego spotkania to był skandal i klub powinien o tym trąbić do bólu. Powinni VAR nie tylko przywrócić do poprzednich zasad ale powinni również sędziowie korzystać częściej,a nie unosić się honorem, bo oni wiedzą i widzą wszystko jak należy. Gdyby sędziował Madryt, byłby mieszany z błotem przez cały tydzień.
5
Ja odnoszę wrażenie, że sędziowie bardziej surowo podchodzą do piłkarzy, którzy z nimi dyskutują niż do tych, którzy próbują rywalowi połamać nogi.
3
Pan sędzia mógłby jednak zrobić użytek z kartoników, które ma w kieszeni. To, że wypadł białym Militao nie znaczy, że w Barcelonie też ktoś musi na początek sezonu. Na cholerę ten VAR istnieje, po co płacić za to kasę, skoro nie spełnia swojej funkcji.
1
@zodiak_10 Ja dorzucę jeszcze to: https://www.facebook.com/groups/fabrizioromanonewz/permalink/828229039001851/ Ale i tak ma ból tyłka, że nie został najlepszym graczem turnieju, bo wyprzedził go Milinkovic Savic, ale już nie chce mi się grzebać, by odnaleźć to zdjęcie.
0
@damiano996 Tak się właśnie dzieje. Przecież UEFA już podobno rozważa zaproszenie Arabów do rozgrywek LM. To nie koniec ich ekspansji, za rok, dwa będą sięgać po coraz to młodszych graczy kusząc coraz wyższymi kontraktami. Mam jednak taką nadzieję, że to skończy się podobnie jak z Andżi Machaczkała, choć to nie ta skala. Araby skupują masowo piłkarzy oferując im bajońskie kontrakty. Jeśli UEFA tego nie przyhamuje, na co się nie zanosi to nie będzie kolorowo z naszą europejską piłką. Jeśli piłkarz w Arabii będzie miał możliwość wygrania LM, to czego im więcej potrzeba? Mam tylko nadzieję, że to szaleństwo ktoś zatrzyma, ale kluby należące do socios raczej przejdą do historii. To czarny scenariusz ale całkiem możliwy.
0
Już nie wiem co jest gorsze, dżuma czy cholera.
2
@sintesox Człowiek mądre rzeczy pisze i nie rozumiem, po jaką cholerę upierać się, że jest inaczej. To jest 16 latek, dość wątły jeszcze, którego organizm wciąż się rozwija. Chłopak musi być po prostu mądrze wykorzystywany i to wszystko. Owszem, gra bez kompleksów, ale jest masa innych aspektów. Jak będzie wykorzystywany w podobny sposób jak wspomniany Pedri czy Araujo, skończy na sali operacyjnej, a ci panowie startowali trochę później od Lamine. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, ale każdy się chyba zgodzi, że do takiej perły należy podejść ostrożnie i nie rzucać od razu na głębokie wody. Nie ma chyba kibica, który nie chciałby oglądać Yamala takiego jak w meczu z Tottkami, trzeba jednak wykazać się cierpliwością i wierzę, że to się opłaci. Ważne, by minuty dostawał regularnie i w mojej opinii takie wejścia na 15 minut przy rywalach bardziej wymagających w zupełności wystarczą. Przy słabszych, czy w CdR może grać połowy czy nawet nieco więcej. Przekonamy się już niebawem jak widzi to Xavi.