0

Na UtdlR Maciek Miko z Rafałem dokonali właściwego podsumowania jego kariery. Mocno polecam odcinek. Nic dodać, nic ująć. Transfer, który nie powinien się wydarzyć, jak wiele innych, których dokonała Barcelona, również w ostatnim czasie. A Xavi jeśli nie potrafi złożyć ekipy, wkomponować gracza, znaleźć mu pozycję, to niech eksperymentuje w klubach arabskich, które dysponują dużą ilością gotówki. Nigdy nie myślałem, że napiszę takie słowa o Generale, ale efekty jego pracy do tego zmuszają.

4

Piękna inicjatywa, byle tylko nie "spalono" projektu.

0

Ta, a jak przyjdzie do negocjacji to skończy się na 5.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

Laporta złotą rybkę złapał, czy to taki szum medialny, by kibice wiedzieli, że klub ciężko pracuje. Mają 7 gości niezarejestrowanych, jak oni widzą te operację Cancelo/Silva?

0

Wiem, że to jest bez znaczenia ale nie pochwalam wielu decyzji Xaviego, ta jest jedną z nich.

4

Rozumiem sytuację Barcelony ale te kwoty transferów to są żarty, mimo wszystko. Barto oddawał darmo za zasługi, Laporta sprzedaje za grosze bo nędza w klubie. Nie przypominam sobie, by jakiś klub mając kłopoty finansowe robił takie prezenty. Xavi też powinien przestać się spowiadać temu Miguelowi z tego na kogo liczy, a kto jest na wylocie. Może trzeba obrać inną politykę, może trzeba zacząć wystawiać piłkarzy do gry, nie wiem. Tam pracują goście, którzy dostają grube siano za swoją robotę i powinni wykonywać ja właściwie.

0

Coś mi się wydaje, że grajkowie obu ekip mają mały problem z tą nawierzchnią. Czy tylko mnie się wydaje.

0

@poskus Nie korzystałem w Hiszpanii, ale we Francji nie narzekam.

0

@WALDEMAROS1920 Jak to jaki jedyni, a kto jest właścicielem Madrytu, Bayernu, Bilbao, AM...

0

Po jaką cholerę oni tam pojechali, nie mogli spotkać się gdzieś we Francji czy Szwajcarii? Żeby jeszcze grali z jakąś ekipą z MLS. Ile kasy wpadnie za te podróże?

0

@4Fabregas4 Ale tylko po to by móc dalej dryblować, aż do momentu straty

0

A kogo dziś interesuje jakiś Julian, który sam pewnie nie wie jakim sposobem znalazł się na Camp Nou.

2

Ciekaw jestem czy w Paryżu też będzie siedział połowę sezonu u lekarza. Jeśli tak, to uznam to za normalne w jego przypadku, jeśli jednak będzie w stanie zagrać pełny sezon, to cały ten sztab od przygotowania fizycznego, sztab medyczny z odnową biologiczną powinien zostać wyrzucony na zbity pysk. Zbyt wiele cennej młodzieży biega po boisku i dobrze byłoby mieć z niej pożytek na przyszłość. Zresztą, tu chodzi o całą drużynę, nie tylko młodzież.

0

Dajcie spokój...

0

@MalanFCB Wszystkie nierealne.

0

Rambla rozpaliła ogień, aż parzy jak się na stronę wejdzie.
A jutro się okaże, że Dembele zostaje... Byłaby niezła beka.
Niestety, PSG Community podaje, że Bombel zarobi 20 baniek i umowa na 5 lat.
I teraz spójrzmy na proporcje, chłop dostanie 20, a Barca 5 baniek więcej, w/g tego gorszego scenariusza.

9

No nie układa mu się ta kariera. Chłopak powinien raczej udać się do Las Palmas, bo u Pimienty byl jednym z ważniejszych graczy.

0

@JarekS Brak mi argumentu by dyskutować tezę o błędach szkoleniowców, bo wygląda na to, że żaden z dotychczasowych nie potrafił właściwie zarządzać kapitałem Dembele. Ale z tego co podają media, zatrudnił właściwych ludzi w osobach Ghaidi czy Duault'a. Trener wystawiając piłkarza do gry powinien się liczyć z opinią sztabu od przygotowania fizycznego. Czyżby brakowało komunikacji między sztabem technicznym, a ludźmi Dembele? Bo jeśli tak, to nie wygląda to profesjonalnie.
Wrócę do kwestii minut Araujo i Dembele. Jeśli ten drugi miał ich mniej, ale był dostępny w większej ilości spotkań to logika mówi, że w jego przypadku gospodarowano ostrożniej czasem gry jak w przypadku Araujo.
Balde kończył sezon z kontuzją odniesiona w starciu z rywalem, ale podzielam, że pilkarz, podobnie jak Gavi grali na wysokim ryzyku.
Mam dwóch znajomych fizjoterapeutów na dość wysokim poziomie, którzy pracują z pilkarzami i zawsze powtarzają, że każdy piłkarz to przypadek indywidualny i bez obejrzenia historii choroby można jedynie sobie pospekulowac. Jest jednak pewien wspólny mianownik u skrzydłowych, to dwugłowy uda, nazywany mięśniem sprinterskim, bo i u sprinterów odgrywa dużą rolę i też często dochodzi do kontuzji, ale to wiesz lepiej ode mnie. Ale nie jest problemem sama kontuzja, a powrót po niej do pełnej sprawności, który u Dembele zawsze się przeciąga. Czy w tym przypadku genetyka nie odgrywa znaczącej roli? Bo lekarze i fizjo zdobyli na temat jego leczenia spory zasób wiedzy i nie jest to dziś proces tak skomplikowany jak jeszcze przed dekadą.
Panowie jeżdżą na międzynarodowe sympozja, zdobywają nową wiedzę i opowiadali, że Barca zawsze na sympozjach była podawana jako wzór w dziedzinie medycyny sportowej i odnowy biologicznej zawodników. Była, bo od jakiegoś czasu to już tylko historia. Dlaczego nie kontynuowano tego, co budziło podziw tym razem poza boiskiem?

4

W każdym razie chłopak jest do grania, to już 20 latek. Nie ma co kisić w rezerwach, potrzebuje występów na wyższym poziomie, jeśli Xavi chce coś z niego mieć.

1

@JarekS 2162 minuty OD i 2602 Araujo. Jeśli w Twojej opinii 2000 minut dla ukształtowanego już piłkarza jest dużo, to co ma powiedzieć taki Leo, Pique czy Ivan, którzy mieli sezony po około 5000 minut. Chyba, że jego wrażliwość każe trenerom postępować z nim ostrożniej ale czy w takiej sytuacji to piłkarz w pełni wartościowy, na którego można liczyć?

1

Ja podzielam opinię autora i więcej dodawać nie muszę. Ale te 25 baniek i tak mi nie gra.

2

Przychodzi nowy trener i chce dokonać wzmocnień w formacji, z której odchodzi najważniejszy jej piłkarz. Jordi Gil dokonał przełomowego wręcz odkrycia, że Lucho stoi za transferową ofensywą P$G. A kto ma stać, Michał Anioł.

0

@normasubiektywna Serio? A kiedy to zdążył Lucho poznać Francuza.

3

Ale na jaką wojnę ma pójść Barcelona? Jeśli piłkarz nie da zgody to mogą sobie płacić jak mają za dużo siana. Kluczowe jest stanowisko piłkarza.

0

Słaby ruch ale będzie miał przynajmniej ciepłą ławkę po Bułce.

0

@Don Lucas To wychowanek, od zawsze gra w Realu, poza sezonem na wypożyczeniu dawno temu.

0

@bartoszplucinski Na tym koncie PSG Community jest przypięty post, że Mbapet ma dołączyć tego lata za 250 baniek, w tym 50 bonusu dla grajka.
Wszystko ma być już dopięte na ostatni guzik. Zatem, kto wie?

2

@graco14 No i ten Raphinha póki co robi cyferki, więcej nie trzeba. Chcesz oglądać efektowne dryblingi, freestylerow jest masa. W poprzednim sezonie miał sporo decyzyjnych goli czy asyst.
Oriol natomiast to piłkarz, który pewnego poziomu nie przeskoczy, ale też poniżej pewnego nie zejdzie. Nikt od niego cudów nie oczekuje, a jedynie solidności i w tej kwestii raczej nie zawiedzie.

1

Mają pakę białasy, a jak im ten Mbapet dojdzie to coś czuję, że mój poziom frustracji osiągnie niespotykany dotąd poziom. Bo tak w gruncie rzeczy to ja jestem zawistnym i wrednym skur#elem. Już od miesiąca latam z kasą na tacę, żeby na ich drodze jakiś Witsel się pojawił.
Ciekaw jestem w każdym razie, kto będzie musiał sobie radzić w szatni z tymi wszystkimi osobowościami, gdy Carlo obejmie kadrę Canarinhos. Tam będzie potrzebny autorytet, gość mający stalowe jaja.
W każdym razie tu mi remisem śmierdzi, takim 2:2

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?