@ACRAB95 Jeśli chodzi o całokształt, koniec sezonu jest najlepszym momentem. Ale można też oceniać jak pracuje, czy wyciąga wnioski, jak zarządza kadrą. Jeśli jest to krytyka oparta na argumentach to czemu nie, oczywiście na nasze dyskusyjne potrzeby, bo niczego ona nie zmieni.
Problem jest taki, że po obu skrzydłach piłkarze czują się najlepiej jak schodzą do srodka. Tam jest spory bajzel. Ameryki nie odkryję ale skrzydłowy powinien rozciągać grę maksymalnie do linii końcowej.
Trzeba oddać też piłkarzom Osasuny, że choć postawili twarde warunki, to przynajmniej nie grali tak chamsko jak Getafe i widać, że mieli ochotę na grę, nie tylko na przeszkadzanie. W tym meczu to raczej Barca nie sprostała oczekiwaniom i kolejny raz zdobywa punkty w dość szczęśliwych okolicznościach. W kwestii karnego miałem pewne wątpliwości. Chodzi o to, że pewnie na 10 sędziów połowa tego przewinienia by nie odgwizdała, bo Robert dodał jednak sporo od siebie, to jest moja opinia, choć komentatorzy mówili, że nie musiał dodawać zbyt wiele. Rywal włożył rękę pod łokieć Lewego, to było jednak dość miękkie, porównując do innych sytuacji, nie odgwizdanych, oczywiście nie w tym spotkaniu. Nie wiem jak widział to nasz 'redakcyjny sędzia" @Peciak. Cały mecz był dość męczący dla kibica Barcelony. Mało ruchu, wolna cyrkulacja piłki, brak pomysłu na rywala, który przecież nie zagrał jakiegoś wybitnego meczu. Widać, że Xavi ma duże problemy z poukładaniem tej drużyny. Słabo wypadli Balde, Gavi w I połowie, który podawał zupełnie bez pomysłu. Oczywiście jest nieoceniony w walce o piłkę, ale ofensywnie chłopak nie daje niczego i trener powinien to widzieć. Gra jest dość powolna i czytelna dla rywala i będzie cholernie ciężko przebić się w Europie jeśli Xavi tego nie zmieni, na co się nie zanosi. Taki Arrasate potrafił zrobić coś z niczego i tę jego pracę z drużyną widać. Może wyczerpały sie już koncepcje Xaviego i trzeba będzie szukać kogoś kto ten projekt pociągnie dalej?
W mojej opinii piłkarzem meczu powinien zostać jednak Kounde. Frenkie zagrał dobre spotkanie, ale to Kounde miał sporo udanych interwencji i to Kounde strzelił otwierającego gola w tym trudnym spotkaniu.
Bardzo słabo gra dziś Gavi, zupełnie bez pomysłu, jak cała drużyna zresztą. Wszystko jest bardzo czytelne, mało ruchu. W ocenach często krytykuje się De Jonga za przytrzymywanie piłki, ale komu on ma zagrywać skoro wszyscy stoją, nie ma ruchu. Bardzo szczęśliwy gol do szatni co powinno odmienić obraz gry w II połowie.
Spodobało się Xaviemu wystawianie Lamine, chłopak mu rozwiązuje ważny problem na skrzydle, a jak dostanie kontuzji i będzie za długo wracał do siebie to się najwyżej sprzeda i po robocie. Sergi Roberto, naprawdę? Nie ma innych rozwiązań?
Dla własnego komfortu psychicznego nie oglądam spotkań białej zarazy, choć wczorajsza sytuacja dotarła do mnie siłą rzeczy-mam tłitera i oglądam czasem skróty. Ale z nimi jest tak jak z tvpis, trzymam się z daleka, by nie zgłupieć do reszty i nie paść na zawał z wku#enia.
Las Palmas postawiło się dziś Gironie, miało też swoje okazje. W II połowie było trochę chaosu i Girona nie grała już tak składnie, jak choćby z Sevillą. Tak czy inaczej, podoba mi się robota jaką tam wykonują, tylko na ile starczy im kadry i sił? Nie wiem czy zdołają się utrzymać w środku tabeli, walcząc do końca o europejskie puchary. Szokiem dla mnie są natomiast dotychczasowe wyniki Sevilli i raczej tendencja będzie zachowana bo czeka ich dziś spotkanie z Atleti. Choć kusi mnie cholernie by postawić kilka złotych na Sevillę, w razie niespodzianki można zarobić.
Napiszę krótko, podoba mi się jak gra Girona. Właśnie leci mecz Girona-Las Palmas, dwa małe kluby dają całkiem fajne widowisko. Ciekaw jestem jak Michel poradziłby sobie w Barcelonie.
As dość często trafia ze składami, ale dziś im się odkleiło. Po ostatnim meczu Xavi powinien zastanowić się sto razy, zanim pośle do boju kapitana Roberto. Jeśli natomiast chodzi o skład przedstawiony przez Redakcję, to to ustawienie trochę dziwnie wygląda. Ja wiem, że Xavi gra niesymetrycznie, ale te skrzydła są kompletnie gołe i wymagają sporej rotacji na boisku, by je zabezpieczyć. Skorzystał skrzętnie z tego Villareal, dopóki Xavi nie ogarnął tego chaosu.
Nie byłoby to niespodzianką, więc lepiej niech się pilnuje. Chyba jest już jasne dla wszystkich po wczorajszej decyzji sędziów, że przepisy nie dla wszystkich są jednakowo interpretowane.
@GM90 I to jest najrozsądniejsze podejście. Ja też nie chciałem Felixa, Frimpong był sensowniejszym wyjściem jak Cancelo. No, ale mogę sobie chcieć... Skoro jednak już założyli koszulkę Barcelony to trzeba mieć nadzieję, że wniosą coś do klubu i wspierać po prostu. Jeśli mogą coś wnieść pozytywnego do drużyny, to tylko będzie z korzyścią dla klubu.
@MESSIah16 Nie bardzo wiem, czym jesteś zbudowany, bo Mbappe do Madrytu przybędzie za rok, za darmo, a właściwie za 40 milionów, bo tyle Perez ma wyrzucić za podpis. Do Barcelony natomiast znów powrócą wypożyczenia, a piłkarze, którzy przybyli na tej zasadzie do Barcelony wrócą do swoich klubów. Sytuacja ekonomiczna Barcelony nie zmieni się diametralnie nawet, jeśli Barca wygrałaby UCL i jeśli Tebas nie poluzuje FFP, historia zatoczy koło. Nie chcę być postrzegany jako maruda, ale nie da się uciec od rzeczywistości.
Wystarczy, by Barcelona zaczęła krytycznie odnosić się do kwestii niepodległościowych, uznała prymat Madrytu, wtedy zmieni się wszystko. Caso Negreira - tego być nie powinno, to był wyjątkowo głupi deal. Ale bezczelność sympatyków białej części Madrytu jak i mediów im sprzyjających przekracza już wszelkie granice. Czy na ME i MŚ też gwizdano "pod" Hiszpanię, bo grała w kadrze większość piłkarzy Barcelony? Trzeba mieć dużo złej woli, by doszukiwać się ingerencji sędziowskich na korzyść Blaugrany w latach świetności Messiego, Xaviego czy Iniesty. Naprawdę tak trudno jest ludziom obiektywnie spojrzeć na efekty sędziowania w tamtym okresie? Jeszcze gdyby tak ktoś posłużył się argumentem, wskazał konkretne spotkanie, w którym Barca odniosła korzyść , bo takich, w których RM nie został właściwie ukarany za wejścia Ramosa, Pepe, Casemiro, czy nawet Salgado w pojedynkach z Ronaldinho, nie brakuje. Pokażcie zatem te sytuacje, powinno być tego pełno na YT. Bramki ze spalonych, dyktowane karne z d.py, brutalne wejścia obrońców Barcelony. Wskażcie swoim białym paluchem te wydrukowane spotkania, dzięki temu może w końcu otworzą się oczy kibiców Barcelony na tę niesprawiedliwość. Może lepiej, wzorem telewizji rządowej, pomijać niewygodne fakty, bo jak widać obiektywizm nie popłaca.
Na koniec sezonu okaże się, że jednak nie 3 mln rocznie, a 3 x tyle. Nie daję już wiary w te info o zarobkach, nie sądzę też by chłopak tak łatwo zrezygnował z niemal 7 baniek, Atleti zaś raczej nie będzie dopłacać do interesu, bo to nie w ich stylu. Zawsze po czasie okazuje się, że ta pensja jednak była wyższa od tej jaką komunikowano w mediach.
Czyli przez rok Barca będzie ogrywać piłkarza Atleti- a może wróci do formy- tylko po to, by w przyszłym roku AM mogło korzystnie piłkarza opchnąć. Jednak nie Barcelonie, bo tej na wykup stać nie będzie przy tylu wypożyczeniach i odroczonych płatnościach. Oczywiście temat trudny, bo Barcelona została bez skrzydłowego na lewej stronie i wypada teraz mieć nadzieję, że Portugalczyk coś wniesie do drużyny, skoro już zostanie jej częścią. Najważniejsze jest jednak to, że Mendes jest zadowolony i Laporta, rzecz jasna, reszta jest mało istotna jak widać.
2
@Danny Gaucho Ale 257 to jest również kosmiczny rezultat jak na 9.
1
@ObiwanKenobi Puskas występował też w reprezentacji Hiszpanii więc może sobie po prostu przywłaszczyli Puskasa tak jak Francuzi Marię Skłodowską.
0
Kontynuacja tego co już znamy. https://as.com/futbol/primera/en-el-madrid-mosquean-los-arbitrajes-al-barca-n/
0
@ACRAB95 Jeśli chodzi o całokształt, koniec sezonu jest najlepszym momentem. Ale można też oceniać jak pracuje, czy wyciąga wnioski, jak zarządza kadrą. Jeśli jest to krytyka oparta na argumentach to czemu nie, oczywiście na nasze dyskusyjne potrzeby, bo niczego ona nie zmieni.
0
Problem jest taki, że po obu skrzydłach piłkarze czują się najlepiej jak schodzą do srodka. Tam jest spory bajzel. Ameryki nie odkryję ale skrzydłowy powinien rozciągać grę maksymalnie do linii końcowej.
4
Trzeba oddać też piłkarzom Osasuny, że choć postawili twarde warunki, to przynajmniej nie grali tak chamsko jak Getafe i widać, że mieli ochotę na grę, nie tylko na przeszkadzanie. W tym meczu to raczej Barca nie sprostała oczekiwaniom i kolejny raz zdobywa punkty w dość szczęśliwych okolicznościach. W kwestii karnego miałem pewne wątpliwości. Chodzi o to, że pewnie na 10 sędziów połowa tego przewinienia by nie odgwizdała, bo Robert dodał jednak sporo od siebie, to jest moja opinia, choć komentatorzy mówili, że nie musiał dodawać zbyt wiele. Rywal włożył rękę pod łokieć Lewego, to było jednak dość miękkie, porównując do innych sytuacji, nie odgwizdanych, oczywiście nie w tym spotkaniu. Nie wiem jak widział to nasz 'redakcyjny sędzia" @Peciak. Cały mecz był dość męczący dla kibica Barcelony. Mało ruchu, wolna cyrkulacja piłki, brak pomysłu na rywala, który przecież nie zagrał jakiegoś wybitnego meczu. Widać, że Xavi ma duże problemy z poukładaniem tej drużyny. Słabo wypadli Balde, Gavi w I połowie, który podawał zupełnie bez pomysłu. Oczywiście jest nieoceniony w walce o piłkę, ale ofensywnie chłopak nie daje niczego i trener powinien to widzieć. Gra jest dość powolna i czytelna dla rywala i będzie cholernie ciężko przebić się w Europie jeśli Xavi tego nie zmieni, na co się nie zanosi. Taki Arrasate potrafił zrobić coś z niczego i tę jego pracę z drużyną widać. Może wyczerpały sie już koncepcje Xaviego i trzeba będzie szukać kogoś kto ten projekt pociągnie dalej?
21
W pierwszej połowie naprawdę graliśmy doskonale? Więc ja oglądałem z pewnością inne spotkanie.
28
Krótko i celnie. Ciężko ogląda się futbol, jaki prezentuje obecnie Barcelona.
23
Czyli potrzebny jest teraz szkoleniowiec, który będzie umiał uwypuklić zalety Felixa.
1
To był dobry mecz w jego wykonaniu, ale MVP należy się Kounde.
28
W mojej opinii piłkarzem meczu powinien zostać jednak Kounde. Frenkie zagrał dobre spotkanie, ale to Kounde miał sporo udanych interwencji i to Kounde strzelił otwierającego gola w tym trudnym spotkaniu.
9
Czasem trudno uwierzyć, że oglądamy Barcelonę. Gdzie z taką grą do Europy?
3
Bardzo słabo gra dziś Gavi, zupełnie bez pomysłu, jak cała drużyna zresztą. Wszystko jest bardzo czytelne, mało ruchu. W ocenach często krytykuje się De Jonga za przytrzymywanie piłki, ale komu on ma zagrywać skoro wszyscy stoją, nie ma ruchu. Bardzo szczęśliwy gol do szatni co powinno odmienić obraz gry w II połowie.
1
Spodobało się Xaviemu wystawianie Lamine, chłopak mu rozwiązuje ważny problem na skrzydle, a jak dostanie kontuzji i będzie za długo wracał do siebie to się najwyżej sprzeda i po robocie. Sergi Roberto, naprawdę? Nie ma innych rozwiązań?
0
Było, nie było... Lahoz kandydatem do zastąpienia Rubialesa.
2
Dla własnego komfortu psychicznego nie oglądam spotkań białej zarazy, choć wczorajsza sytuacja dotarła do mnie siłą rzeczy-mam tłitera i oglądam czasem skróty. Ale z nimi jest tak jak z tvpis, trzymam się z daleka, by nie zgłupieć do reszty i nie paść na zawał z wku#enia.
3
Nie widzę żadnego podobieństwa, a już na pewno nie strzelanie czy asysty. O kwestiach estetycznych nie ma sensu chyba wspominać.
2
Las Palmas postawiło się dziś Gironie, miało też swoje okazje. W II połowie było trochę chaosu i Girona nie grała już tak składnie, jak choćby z Sevillą. Tak czy inaczej, podoba mi się robota jaką tam wykonują, tylko na ile starczy im kadry i sił? Nie wiem czy zdołają się utrzymać w środku tabeli, walcząc do końca o europejskie puchary. Szokiem dla mnie są natomiast dotychczasowe wyniki Sevilli i raczej tendencja będzie zachowana bo czeka ich dziś spotkanie z Atleti. Choć kusi mnie cholernie by postawić kilka złotych na Sevillę, w razie niespodzianki można zarobić.
4
Napiszę krótko, podoba mi się jak gra Girona. Właśnie leci mecz Girona-Las Palmas, dwa małe kluby dają całkiem fajne widowisko. Ciekaw jestem jak Michel poradziłby sobie w Barcelonie.
0
As dość często trafia ze składami, ale dziś im się odkleiło. Po ostatnim meczu Xavi powinien zastanowić się sto razy, zanim pośle do boju kapitana Roberto. Jeśli natomiast chodzi o skład przedstawiony przez Redakcję, to to ustawienie trochę dziwnie wygląda. Ja wiem, że Xavi gra niesymetrycznie, ale te skrzydła są kompletnie gołe i wymagają sporej rotacji na boisku, by je zabezpieczyć. Skorzystał skrzętnie z tego Villareal, dopóki Xavi nie ogarnął tego chaosu.
0
Nie byłoby to niespodzianką, więc lepiej niech się pilnuje. Chyba jest już jasne dla wszystkich po wczorajszej decyzji sędziów, że przepisy nie dla wszystkich są jednakowo interpretowane.
1
Nie przypuszczałem nawet, że Gavi rozegrał już 99 spotkań, to sporo w jego wieku.
5
@GM90 I to jest najrozsądniejsze podejście. Ja też nie chciałem Felixa, Frimpong był sensowniejszym wyjściem jak Cancelo. No, ale mogę sobie chcieć... Skoro jednak już założyli koszulkę Barcelony to trzeba mieć nadzieję, że wniosą coś do klubu i wspierać po prostu. Jeśli mogą coś wnieść pozytywnego do drużyny, to tylko będzie z korzyścią dla klubu.
0
@MESSIah16 Tym razem odejdzie. Chce wypełnić kontrakt do końca, tam też ma 40 baniek do wzięcia.
0
@MESSIah16 Nie bardzo wiem, czym jesteś zbudowany, bo Mbappe do Madrytu przybędzie za rok, za darmo, a właściwie za 40 milionów, bo tyle Perez ma wyrzucić za podpis. Do Barcelony natomiast znów powrócą wypożyczenia, a piłkarze, którzy przybyli na tej zasadzie do Barcelony wrócą do swoich klubów. Sytuacja ekonomiczna Barcelony nie zmieni się diametralnie nawet, jeśli Barca wygrałaby UCL i jeśli Tebas nie poluzuje FFP, historia zatoczy koło. Nie chcę być postrzegany jako maruda, ale nie da się uciec od rzeczywistości.
2
Wystarczy, by Barcelona zaczęła krytycznie odnosić się do kwestii niepodległościowych, uznała prymat Madrytu, wtedy zmieni się wszystko. Caso Negreira - tego być nie powinno, to był wyjątkowo głupi deal. Ale bezczelność sympatyków białej części Madrytu jak i mediów im sprzyjających przekracza już wszelkie granice. Czy na ME i MŚ też gwizdano "pod" Hiszpanię, bo grała w kadrze większość piłkarzy Barcelony? Trzeba mieć dużo złej woli, by doszukiwać się ingerencji sędziowskich na korzyść Blaugrany w latach świetności Messiego, Xaviego czy Iniesty. Naprawdę tak trudno jest ludziom obiektywnie spojrzeć na efekty sędziowania w tamtym okresie? Jeszcze gdyby tak ktoś posłużył się argumentem, wskazał konkretne spotkanie, w którym Barca odniosła korzyść , bo takich, w których RM nie został właściwie ukarany za wejścia Ramosa, Pepe, Casemiro, czy nawet Salgado w pojedynkach z Ronaldinho, nie brakuje. Pokażcie zatem te sytuacje, powinno być tego pełno na YT. Bramki ze spalonych, dyktowane karne z d.py, brutalne wejścia obrońców Barcelony. Wskażcie swoim białym paluchem te wydrukowane spotkania, dzięki temu może w końcu otworzą się oczy kibiców Barcelony na tę niesprawiedliwość. Może lepiej, wzorem telewizji rządowej, pomijać niewygodne fakty, bo jak widać obiektywizm nie popłaca.
0
Na koniec sezonu okaże się, że jednak nie 3 mln rocznie, a 3 x tyle. Nie daję już wiary w te info o zarobkach, nie sądzę też by chłopak tak łatwo zrezygnował z niemal 7 baniek, Atleti zaś raczej nie będzie dopłacać do interesu, bo to nie w ich stylu. Zawsze po czasie okazuje się, że ta pensja jednak była wyższa od tej jaką komunikowano w mediach.
3
Czekam jak przywitają Felixa na Wanda Metropolitano.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Czyli przez rok Barca będzie ogrywać piłkarza Atleti- a może wróci do formy- tylko po to, by w przyszłym roku AM mogło korzystnie piłkarza opchnąć. Jednak nie Barcelonie, bo tej na wykup stać nie będzie przy tylu wypożyczeniach i odroczonych płatnościach. Oczywiście temat trudny, bo Barcelona została bez skrzydłowego na lewej stronie i wypada teraz mieć nadzieję, że Portugalczyk coś wniesie do drużyny, skoro już zostanie jej częścią. Najważniejsze jest jednak to, że Mendes jest zadowolony i Laporta, rzecz jasna, reszta jest mało istotna jak widać.