2

Według sportu Barca celuje w Neymara i Lautaro, Marca pisze, że kluby będą musiały postawić na minimalistyczne okienko transferowe. Hiszpańska prasa to stan umysłu.

0

@Bykunn oczywiście :) ja i tak trochę obawiam się , że to może być granie jakimś tematem zastępczych na zrobienie szumu celem przeforsowania czegoś po cichu :) ale tak taki to już teraz klimat mamy :D a Godek trafi i tak do zamrażarki :D

1

@Bykunn tak , tu pewnie masz rację, chodziło mi tylko o to że nie zmieni się tak skrajnie na prawo i jak tego chce Godek. Na lewo pewnie kiedyś pójdzie.

0

@Stoiczkow "Da się da, co inne kraje niedługo udowodnią." ok, skoro nie Włochy i Hiszpania, to może zamiast zarzucać mi demagogie, to pisz konkretnie, które kraje nam to tak udowodnią. Można rząd lubić lub nie, ale trzeba jednak przyznać, że wchodząc na drogę obraną przez Czechów chyba jednak dość rozsądnie postąpili. Małpowanie w tym przypadku to jednak nie był zły pomysł i jeśli chodzi o liczbę zakażeń idziemy łeb w łeb i z tego co rozmawiam ze znajomymi z Czech z którymi współpracuję, u nich też zaczynają powoli luzować.

0

@Bykunn no właśnie moim zdaniem jednak dotyczy jednak tych osób, bo w tym momencie wchodzi Art. 38 Konstytucji RP: Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Więc tak czy inaczej, gdzieś tu się to rozbije o problem ochrony życia i pewna regulacja mam wrażenie że i tak zostanie narzucona. Bo jeżeli za życie uznamy od momentu uzyskania podwójnego kompletu chromosomów - to w tym momencie ma ochronę od Państwa, jeżeli od 12 tygodnia ,to Państwo zaczyna chronić właśnie wtedy.
Lekarze też są różni, zbierze się Hazan i spółka , zbiorą się inni. Z tego co wiem, lekarze ginekolodzy raczej wolą walczyć o życie i sytuacje, kiedy jednak ich zadaniem jest podtrzymywać te komórki, które za chwilę zróżnicują się w tkanki, narządy, układy, niż pozbywać się ich bo ktoś musiałby kupić większe mieszkanie jest N.Przybysz w wywiadzie przyznała.
Osobiście uważam, że obecny stan jest dobry i uważam, że się nie zmieni. Projekt od Godek to projekt obywatelski, gdyby był Pisowski i Pis chciał go, to już dawno wszedłby w życie. Także te dyskusje i tak rozbijają się o mrzonki, które nigdy nie będą miały miejsca.

3

@Stoiczkow
Póki co, to inne kraje na czele z Włochami i Hiszpanami udowodniły, jak się nie powinno postępować w przypadku kryzysu pandemii. Prawda jest taka, że nie ma pewności jak wprowadzane restrykcję wpłyną na ilośc zachorowań i rozwój epidemii, dlatego nikt nie może podać konkretnych terminów. Moim zdaniem, a w nauce siedzę nie od dziś zajmując się nią zawodowo, to ten wirus będzie nam już towarzyszył i zostanie z nami i pewne restrykcje również do momentu wprowadzenia szczepionki. Akurat tutaj Szumoowski nie powiedział nic głupiego.

0

@Bykunn to po co chcesz to regulować jakimś 12 tygodniem ? Przecież tym samym sam opowiadasz się za regulacją, powinieneś raczej być zwolennikiem uwolnienia tej kwestii i usuwania płodu w każdy dowolnym momencie. No pardon, ale to wynika z twojej retoryki.
A to co piszesz o zabijaniu ludzi, kłóci się u Ciebie z tym co piszesz dalej o światopoglądzie. Dla niektórych bowiem, płód to homo sapiens (człowiek rozumny) a zatem usuwanie go z orgniazmu i kończenie jego naturalnego rozwoju to zabijanie człowieka. Więc może zgodnie z twoją ideologią i światopoglądem nie jest to zabijanie człowieka, ale dla innego światopoglądu już jest, stąd cały ambaras.

0

@Bykunn własnie pytanie czy to jest kwestia wciskania ideologii czy ochrony istnienia jednostki ludzkiej? Tu ludzie krzyczą, od 3 miesiąca, od 6 miesiąca, od 9 miesiąca ... To może w ogóle zdjąć kwestię ochrony jednostki ludzkiej i nikt nikomu nie będzie wciskał żadnej ideologii ? Po prostu wolnoć Tomku w swoim domku. Jeśli nie chcesz wciskania ideologii, to po co piszesz o tych trzech miesiącach, w ogóle nie definiujmy, bo dlaczego ktoś swoją chorą ideologią ma nam wciskać jakieś 3 miesiące ?

0

@Bykunn No dobrze, ja mogę Ci też wrzucić zdjęcie dorosłego człowieka i też będzie wyglądał inaczej niż 3miesięczne dziecko czy 12 tygodniowy "płód który nie jest człowiekiem". Możemy se tu wrzucać zdjęcia zygoty, moruli, blastuli itd. tylko pytanie po co ? Małe dziecko tez nie ma wykształconych wszystkich funkcji, słabo widzi, nie rozpoznaje otoczenia, nie interpretuje itd. Mało tego, jest w pełni zależne od rodziców, bo jak zostawisz je samo sobie, to albo umrze z głodu, albo utopi się we własnej kupie, tak czy srak nie przeżyje ? Zabiera przy tym mnóstwo czasu wiec z waszego punktu widzenia to pasożyt (jak to już tutaj wielokrotnie rzucacie), a jak go zabortujesz to też nie ogarnie więc mając swoją retorykę, to w czym widzisz problem ? Rodzice powinni wszak mieć wybór.
Po zapłodnieniu powstaje zygota, która ma podwójny zestaw chromosomów i taki sam dokładnie zestaw ma do końca życia Początkowo te komórki są bardzo podobne, później zaczynają się różnicować, tworzą się tkanki, narządy itd. Dla Ciebie definicja powstania człowieka jest może to różnicowanie czyli powstawanie narządów, ale może inni kierują się genetyką i uważają ,że homo sapiens powstaje, kiedy stworzy się komórka otrzymująca kompletny zestaw genów.
Ja skomentowałem to co napisałem w odniesieniu do idiotycznego komentarza "od razu wliczajmy do morderstw jak ktoś nie spłodzi wystarczająco dużo dzieci.
" odpisując równie idiotyczną retoryką, ale robiąc to celowo. Wk***a mnie to, że na tak trudne tematy lludzie wypowiadają się tak lekko, jakby to była decyzja czy zjeść frytki czy purre. Każdy może mieć swoje zdanie, ale jakiś szacunek dla drugiego poglądu, kultura w dyskusji, przemyślenia tego co się mówi... no błagam.



1

Komentarz usunięty

0

@ngif to są wszystko kwestie światopoglądowe, zależące od wrażliwości i spojrzenia, tutaj żadnego konsensusu się nie osiągnie i szkoda czasu o tym dyskutować, bo i tak nic to nie da i nikt nikogo do swojego zdania na siłę nie przekona.

0

@norbi77 https://pl.wikipedia.org/wiki/Insygnia_runiczne_w_III_Rzeszy_Niemieckiej
polecam porównać ze znaczkiem Ger... mi błyskawica w ten sposób namalowana kojarzy się z SS i na miejscu tych dziewczyn wybrałbym co innego. Ale spoko, jak dla mnie ok, nie ma problemu, jestem tylko ciekaw skąd ten wybór, bo założę się że nie tylko mi się tak kojarzy. Zresztą pytałem z ciekawości, a nie z woli krytyki. Tak jak pisałem, uwazam, że parasolka była lepsza :)

0

@HansLanda to dlaczego swastyka jest zdelegalizowana ? przeciez też nie Hitler ją pierwszy wymyślił a to bardzo stary symbol i pytanie drugie, czy gdyby swastyka była w herbie to też mówiłbyś, że to szukanie dziury w cały ? Zresztą ja tego nie krytykuję, mi to nie przeszkadza, ale jestem ciekaw po prostu :) Na ich miejscu tylko wybrałbym inny znaczek, te parasole były lepsze :)

0

Czemu od rana na Facebooku wyświetlają mi się zdjęcia znajomych z blyskawicami rodem z SS ? Wiem że chodzi o protest, ale dlaczego akurat taki znaczek sobie protestujący wybrały ?

0

@HansLanda i nic dodać, nic ująć, amen... może źle się wyraziłem z tymi ateistami i lewicowcami, bardziej chodziło mi o pewną ich podgrupę czyli feministki.

nie wierzę, że ta ustawa przejdzie, tak szalony nie jest nawet pis, a Godek z tego co wiem ich nie reprezentuje. Trzeba rozróżniać religię i państwo, a fundamenty religijne nie mogą stanowić prawa. Zgwałcona Katoliczka może rodzić dziecko jeśli tylko to czuje i chce się kierować fundamentem wiary i w gruncie rzeczy ja ją będę za to podziwiał i kibicował, żeby kiedyś ten dzieciak odwdzięczył się najlepiej jak tylko można i był kochającym synem. Zagorzała feministka idąc do łóżka z facetem musi się liczyć z odpowiedzialnością i brać tablety albo kazać facetowi ubierać gumę, ewentualnie w razie wtopy wziąć Escapelle do 48 godzin. Trzeba być szalonym, by próbować ruszać ten kompromis.
to oczywiście raczej mniej tyczy się tego projektu, bo tym razem mamy zaserwowane coś innego, ale ogólnie co jakiś czas nowych projektów forowanych przez prolife. idea prolife jest mi bliska sercu, ale zawsze powinna iść przez wybór, a nie nakaz.

0

@TheNekro94 no właśnie, niby nie, ale ktoś, kto go usunął wie, że tak naprawdę patrząc w przyszłość zdecydował o nieistnieniu człowieka, który zakładając zdrowy rozwój płodu kiedyś w przyszłości powstałby. Zawsze dziwi mnie to, że lewicowe i feministyczne środowiska, zwykle ateistyczne tak lekko podchodzą do aborcji, a chrześcijańskie są tak głośno przeciw. Przecież z punktu widzenia lewicowca-ateisty odbierasz komuś szansę na byt i przez to być może genialny muzyk, pisarz, lekarz czy nawet zwykły człowiek, który już ma podwójny zestaw chromosomów nigdy nie ujrzy światła dziennego. Z kolei z punktu widzenia religii, wyobrażam sobie, że takie nienarodzone dziecko trafia gdzies do grona aniołków i jest git. Więc tak na zdrowy rozum, aborcja powinna być raczej tragedią z punktu widzenia lewicowego, a tu cyk :D

6

@NeroTFP myślę że Rambla to nie najlepsze miejsce do szukania odpowiedzi na takie pytania. Zgaduję że teologów i etykow może tu być stosunkowo niewielu.

0

@HansLanda no autor tego cytatu dzięki temu stworzył tzw szczególną teorie względności, dziś uznawana przez naukę i jednogłośnie okrzyknięta przełomowym odkryciem dziejów i wyjaśnieniem zjawisk fizycznych w świecie cząstek i ogromnych prędkości. Gdyby zamknął swój umysł tylko na fizykę newtonowską, dzisiaj świat wyglądałby zupełnie inaczej ... ja bym Einsteinowi jednak autorytetu nie ujmował. Wtedy tacy jak Ty też krzyczeli, ale dobrze z punktu widzenia cywilizacji , że karawana jechała dalej :)

3

@Bykunn naprawdę nie zrozumiałeś tej ironii i mema w formie żartu , tak dla rozladowania atmosfery? :) no nie podejrzewałem Cię :)

0

@HansLanda "Phantasie ist wichtiger als Wissen, denn Wissen ist begrenzt."
czyli
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

oczywiście, nie w kontekście Kościoła, tylko wyobraźni i dorabiania sobie bajek ... zgadnij kto to powiedział i próbuj z nim dyskutować ...xD

0

@MarioVeB! zarzucając użycie hiperboli, w tej samej wypowiedzi piszesz:
"Nie raz nie dwa dawał Barcy punkty i trofea."
to wymieniaj te trofea ...
póki co wymieniłeś, zresztą słusznie Superpuchar Hiszpanii, ale skoro używasz liczby mnogiej to rozwiń tę listę.

1

@BarcaInfo spoko, spoko, zespół ekspertów z Rambli zaraz zmontuje paczuszkę piłkarzy, którzy pójdę na wymianę za Neymara, Rakitic i Semedo - dwie pozycje obowiązkowe...

0

@patry295 bingo ! :) a dla tych co nie oglądali polecam, na trudny czas :D

1

zagadka na Covid-19-time :)



dokończ zdanie



"Diane, jest 11:30, 24 lutego. Wjeżdżam do miasteczka _ _ _ _ _ _ _ _ _ "

0

@cules100pro Alenia + Rakitc w ofercie za Neymara ? Jestem za... xd
Neymar wyceniany jest na ok 170 mln, nie widzę obecnie kart przetargowych, które skłoniłyby PSG to wymiany. PSG nie musi oddawać go na siłę, a to nie jest tak, że oni się zgodząna wszystko co im się zaproponuje... bo niby kogo ? Dembele co od powiewu wiatru się łamię ? Cou w poszukiwaniu zaginionej formy, którego tylko Klopp może odczarować ? Może jedynie Griezz, ale tu wymiany 1:1 nie będzie, a w wieloosobowe wymiany raczej nie wierzę...

0

@SelloutCrowd Twoją babcię czy dziadka też uważasz za darmozjada ?

1

Sport jest niemożliwy... kryzys się szykuje jak jasna cholera, Barca szuka oszczędności, redukuje zarobki piłkarzy, a Ci spekulacje transferowe kręcą, jakby co najmniej każdego dnia coś się działo w tej kwestii w klubie. Dziś już nawet MD odpuściło. Spoko, że w tych czasach próbują zajmować się sportem, no ale ta blazenada to już przegięcie.

6

Zidane chciał sprawdzić, czy Hazard będzie w stanie samodzielnie wytoczyc się po kwarantannie z domu :D

0

@MarioVeB! Tak jak Valverde ? xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?