1

@IronSanHybrid przypuśćmy, że podniesiony zostanie wiek emerytalny, załóżmy, że przez pare lat (5-10) system będzie wydajny, a później znów zacznie szwankować, czy wtedy też będziesz zwolennikiem podniesienia wieku emerytalnego?

0

@budel17 dlaczego tylko Barce i City napisałeś z małej litery ? Jesteś kryptofanem Realu i mścisz się na City bo wywalili was z LM, a Barca to Barca ? :)

28

@Chakalaka
"Pierwszą z nich jest oczywiście tuszowanie pedofilii wśród księży i to na wielu szczeblach kościelnej hierarchii. Niestety przez niemal 27 lat pontyfikatu Karol Wojtyła nie zrobił praktycznie nic aby przeciwdziałać temu patologicznemu zjawisku, a jako monarcha absolutny Watykanu miał ku temu wszelkie narzędzia."

Uzupełnij tę wypowiedź o dowody na te oskarżenia...

a tak poza tym, to zdarzyło Ci się kiedyś nie założyć gumki na pankracego dlatego, że Ci ksiądz powiedział że tak niewolno i jest beeee ? Gumki są zakazane przez kościół, mimo wszystko rozsądni ludzie nawet indentyfikujący się z kościołem używają ich i żaden ksiądz tego nie zmieni - dla tych co rozsądniejszych oczywiście. Co miał powiedzieć w związku z tym? Sprzeciwić się nauce kościoła, na czele którego stał ? Obwinianie papieża o HIV w Afryce to już jest albo naiwny idiotyzm, albo zwyczajne pajacowanie...

13

Jeśli Garcii, Depayowi i Wijnaldumowi kończą się kontrakty, to z pewnością do Barcy nie trafią. Tutaj trafia się poprzez zapłacenie klauzuli odstępnego, ewentualnie poprzez tzw. przepłacenie. Znacznie łatwiej można stąd uciec bo za jedyne często fikcyjne zmienne, a klub jest zadowolony bo oszczędza na pensji lub na części pensji zawodnika. Także Mundo: proszę nie siać zamętu i fake newsów.

0

achhh, ta "podręcznikowa" kontra ! To chyba im sam wuja rozrysował !

0

forma Milika pokazuje, jak ważne w XXI wieku jest bycie częścią jakiegoś klubu.

0

A Kurtyna zagra ? Brak Hazarda to raczej niezbyt obciążające osłabienie Realu.

1

@xxxxx z absolutnie wszystkim się zgadzam, prawda jest taka, że Kubo dał się podkupić, ale mimo wszystko uważam, że Barca miała obowiązek dopełnić starań, żeby tu trafił. Moim zdaniem za dużego kalibru talentem jest, a pozwolono mu łatwo umknąć. Co do reszty- zgadzam się całkowicie :)

2

Dla Kubo nie było bańki rocznie, a dla starego Słaby ma się nagle 20 znaleźć ? Trzeba się pozbywać oldboyów którzy wysysają klubowe pieniądze, a nie kontraktować nowych.

0

a jeśli ja po sukcesie Igi, dalej nie znam się na tenisie, to znaczy że już nie jestem prawdziwym Polakiem ? :D

0

@Archie ostrzegaj na początku takich wpisów, bo przy policjantach pod każdym drzewem mało kawy na laptopa nie wylałem ze śmiechu :D

0

@student97r i to jest gwóźdź do trumny dla Miami, szkoda bo gdyby nie kontuzji, dzisiaj mogłyby spokojnie być 2:2 albo 3:1 w drugą stronę, mimo wszystko czapki z głów dla ekipy z Miami

1

Jeszcze w kwestii Griezmanna, takie małe przemyślenie.
Jak dla mnie, najbardziej irytująca jest ta myśl, że gdyby Braithwite przebrał się za Grizmanna i pojawił na boisku, to prawdopodobnie wszyscy zanotowalibyśmy, że Francuz się ewidentnie rozkręca, jest progres z jego formą i chyba wszystko idzie w dobrą stronę. A mówimy o zawodnikach kosztujących odpowiednio 18 i 120 mln i obu mocno przepłaconych.

8

Ani Griezmann, ani Dembele nie odpalą i lepiej się z tym pogodzić, niż pisać te same trele-morele. Ten pierwszy kompletnie tutaj nie pasuje, a ten drugi przez ostatnie lata siedział w klinikach niż spędzał czas na boisku i jeśli nawet tak nie zostanie, to ze swoim "profesjonalnym" podejście raczej footballu nie zawojuje, a w przyszłym roku pójdzie do Evertonu za 30 mln. Obaj skończą sezon na ławce lub w szpitalu a młodzi zajmą ich miejsce.

0

@Joshi @Majsteer
dziękuję za odpowiedź, faktycznie brzmi zabawnie i wręcz nieprawdopodobnie w kontekście profesjonalnego footballu w XXI wieku i potentata europejskiego. Takie rzeczy: only in Barca

1

O co chodzi z tym szamanem i Umtitim ?

0

@Cwaniak4 razem z Hazardem stworzą wspaniałe tridente HaHa&M

0

@mekston zgoda, ale za każdym razem to była inna Sevilla w innym miejscu i innymi piłkarzami. Ta dzisiejsza Sevilla to lider, z kompletem punktów, dobrym trenerem i sukcesami.

1

Ligi raczej nie da się wygrać, wygrywając wszystkie mecze od a do z i remis z Sevillą to raczej nie powinien być traktowany jak jakaś wielka ujma na honorze, ale fakt faktem , gra zachowawcza. Trochę szkoda , że Koeman co mecz reaguje tak samo i zaczyna tymi samymi zawodnikami, a potem wprowadza też tych samych. Dzisiaj moim zdaniem od zmiany Pedri / Trincao, lepsza byłaby zmiana Dembele/Puig ze zdjęciem Griezmanna i Busiego oczywiście.

0

Pierwsze dwa mecze to były nieoczywiste starcia dla Barcy, ale dzisiaj czeka prawdziwy test. Po zwycięstwo !

2

Sergi Roberto zanotował efekt Desta w końcówce xD chyba podejmie rękawice w rywalizacji.

8

jak komentator nazywa Setiena Cruyffistą, to biedny Johan się w grobie przewraca.

0

Ciekawe, czy jeszcze w tym okienku transferowym Barcelona będzie chciała "zaoszczędzić na pensji" Griezmanna xD

0

@xVENUMx tylko po co Suarez miałby tu wracać ?

0

Czy rzucanie okiem na wynik meczu Realu na livescorze jest bezpieczne z punktu widzenia wyniku ? :)

2

Mam nadzieję, że Coutinho będzie grał wymiennie z Puigiem . Brazylijczyk wczoraj wyglądał jakby wreszcie był odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu, natomiast Riqui ma taki nieprawdopodobny talent, że musi się obronić nie udowodnić Koemanowi, że ten się myli. Fati i ustawienie to poki co najważniejsze i najbardziej pozytywne zmiany w stosunku do zeszłego sezonu. Griezman też wyglądał lepiej i mówię to będąc wielkim przeciwniem bytności tego piłkarza w Barcelonie zanim jeszcze tu trafił.

0

@NaFazieHitman nie sądziłem, że się mędrzec pojawi ze swoimi pierdołami :D

1

Dembele, na 9 miesięcy out ?

2

@NaFazieHitman przyjdzie zaraz @MarioVeB! i wytłumaczy Ci to i tamto o drabince płacowej...

2

Na jedno warto zwrócić z pewnością uwagę: za Setiena takiej połowy nie zagraliśmy, nie ważne jak słaby byłby przeciwnik.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?