1

@PJ1985 ja bym jeszcze Trumpa nie skreślał, już raz Trump skreslil Bidena j teraz tyl k mu się pali :)

2

@grejtxkrzychu przyjmuję karę z pochyloną głową ...

0

Kurła... po co włączałem ?

2

Vidal dzisiaj nie doczeka 90 minuty na boisku i wcale nie chodzi tutaj o zmianę.

4

@Ksavix wiesz to jest, tak... obiecujesz sobie, że nigdy więcej, nigdy więcej, nigdy więcej, później czytasz, że żywa komórka nie żyje bo nie ma funkcji życiowych i po prostu nie wytrzymujesz :) Nie ma tej silnej woli

0

@Persyfl no dziwnie, zgoda :)

0

@Persyfl tak, to wiele zmienia :)
@PatrickKluivert999 ja w dyskusji nie zgadzam się po prostu z tym ,że płód nie jest człowiekiem. O zygocie piszę tylko jako powstałej zaraz po zapłodnieniu pojedynczej komórce.
co do reszty nie podejmuję dyskusji, chociaż oczywiście z Tobą się zgadzam

0

@Persyfl tak to jest jak ktoś coś wyrywa z kontekstu i nie czyta całej dyskusji tylko pojedyncze zdania.
A wystarczyło przeczytać co pisał @Bykunn
"to to "nowe życie" nie jest żadnym życie bo uwaga nie spełnia podstawowej funkcji - nie żyje. Nie posiada funkcji życiowych"

więc błagam...

8

@Bykunn może dlatego, że to nie ma żadnego znaczenia ? Może dlatego, że nikogo nie obchodzi to czy na kurze dokona się aborcji czy nie ? (jakkolwiek idiotycznie to brzmi) Może dlatego, żebyś jak mama Ci powiem, że na śniadanie dostaniesz jajko, to wiedział, że nie poda Ci fileta z kurczaka (więc jest to wygodne i przyjęło ? Ty chcesz tu rozmawiać o tym co jak się nazywa (w języku potocznym), czy o tym co czym jest ? Bo to często spora różnica.

Ponieważ jesteś nieprecyzyjny i nie masz pojęcia o czym piszesz posługując się niepodpartym naukowo językiem intuicyjnych kolokwializmów, ułatwię Ci i sam powiem o co Ci chodzi. Zapewne, masz problem z tym, że płód nie ma tkanek, narządów itd przynajmniej na początku. I tak rzeczywiście jest, ale ... to co tam jest ma funkcje życiowe, podobnie jak każda żywa komórka. Tu polecam podręczni do biologii ze szkoły średniej, tam się dowiesz, że komórki oddychają, odżywiają się itd
polecam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okres_prenatalny#Pierwszy_miesi%C4%85c

4

@Slazmi ciekawy wątek, można się tutaj nawet dowiedzieć, że płód to komórki , a człowiek to nie komórki :D

8

@Bykunn jednak szkoda było klawiatury... no trudno, liczyłem na Ciebie...

14

@Bykunn ale czekaj, czekaj, czy Ty teraz kwestionujesz to, że zygota, morula, blastula itd. itd. to nie są fazy rozwoju człowieka? Chyba się mocno zaplątałeś w tym co opowiadasz... Możemy dyskutować na temat aborcji na życzenie do 10 czy 12 tygodnia lub nie, możemy tutaj podchodzić do kwestii od strony filozofii i zastanawiać się, czy abortując odbieramy komuś przyszłą egzystencję czy też nie itd. ale o fazach rozwoju homo sapiens... naprawdę trudno dyskutować.

To jest trochę tak, jakbyś powiedział, że stary dziadek na wózku nie jest człowiekiem, bo po pierwsze to nie człowiek tylko stary dziadek i na dodatek trzeba go pchać na tym wózku do sklepu żeby sobie zrobił zakupy i przeżył albo wkładać basen pod dupę, żeby nie utonął w gównach.
Płód jak go nie nazwiesz, jest fazą rozwoju człowieka, i jako gatunek to jest HOMO SAPIENS i kropka. Tak jest przede wszysstkim zz genetycznego punktu widzenia. W momencie zapłodnienia plemnik wpi***a się z impetem w komórkę jajową, a każde z nich ma pojedynczą porcję chromosomów i informacji genetycznych. W momencie zapłodnienia, powstaje zygota, która ma podwójną ilość informacji genetycznej i potem ona dzieli się, dzieli się, dzieli się itd. i do osranej śmierci człowiek ma już ten sam komplet genów co zygota. I nie zmienia tego faktu nawet to, czy sobie wiek będziemy liczyć od począcie, od urodzenia, od pierwszej kupy czy od komunii...
Rozumiem prowadzenie dyskusji, rozumiem XXI wiek, rozumiem, że jesteśmy jedynym kraje UE który nie ma aborcji na życzenie, jest dużo kontrargumentów rozsądniejszych, ale to, że homo sapiens to nie płód to już jest argument samooracz.
@Slazmi ma rację.

edit: po coś nowego napisałeś, ale dalej dokładasz do pieca :D
żyje, bo ciągle ulega podziałom, dokładnie mitotycznym...

1

Skracając wywiad, Setiene sam przyznaje, że na Barcelonę na dodatek z Messim w składzie miał za małe jaja. Co zresztą wszyscy widzieliśmy na boisku, więc było to w zasadzie potwierdzenie, a laurka 8:2 ukoronowaniem.

0

@JaroCoach to wciąż się zgadzamy :) ja też uważam, że Griezz to wysokiej klasy marka, ale kompletnie nie na ten klub, a może inaczej, na ten klub, ale bez Leo Messiego.

2

Podtrzymuje swoje zdanie , że ten sezon należy traktować w kategorii sezonu przejściowego. Moim zdaniem patrząc na kolejne mecze , to wszystko zmierza w dobrym kierunku. Młodzi się zgrywają, jest konkurencja w zespole na każdej prawie pozycji. Najsłabszym ogniwem zespołu wydaje się Griezmann i raczej nie mam złudzeń że po obecnym sezonie Koeman będzie chciał się go pozbyć. Podobnie trzeba będzie posprzątać po nieudanych transferach, pozbyć się Firpo, podziękować Braitwaitowi

0

Mnie najbardziej ciekawi jak Griezmann z Messim, zakłądam wymiennie będą sprawować się na pozycji ofensywnego pomocnika i napastnika.

0

@pax ja myślę, że teraz Busquetsa i Roberto można traktować raczej jako równorzędną alternatywę do gry w pierwszym składzie dla innych zawodników. Nie wygląda już ich status jak za Setiena (święte krowy), Busi moim zdaniem odżył w ostatnich meczach, szczególnie z Juve genialny mecz, Roberto też zagrał bardzo dobrze.

Ludzie są moim zdaniem po prostu głodni nowych twarzy na boisku, dlatego chcieliby oglądać Pjanica i Desta, ale Koeman rotuje akurat z głową. Trzeba trochę cierpliwości, bo sezon jest długi i intensywny, a Busi i Roberto za Koemana nie grają bynajmniej za zasługi w pierwszym składzie.

0

a może po prostu zostanie zwolniony, w City kolejnego sezonu bez trofeów nie zniosą, a drużyna jakoś piorunująco nie wystartowała w tym sezonie.

1

@Antimadridista~ idź, trzymam za Ciebie kciuki, na Twoim miejscu też bym olał te zakazy.

0

@kuz zaraz po prezentacji Neymara a przed Verattim.

0

@YeastMoss Co do Hołowni, niestety nie do końca się zgadzam. Pisałem, że SH reprezentuje protestujących przeciw złamaniu kompromisu i tylko złamaniu kompromisu. 10 lat temu, Hołownia w Religia TV miał bardzo ostre spięcie z W.Cejrowskim o to, gdzie WC zarzucał mu, że Hołownia właściwie sam wyklucza się z Kościoł, w momencie gdy dopuszcza jakiekolwiek formy aborcji. Spierali się o to mocno, wręcz kłócili z osobistymi wycieczkami, SH mocno stał za kompromisem, jego protest przeciw wyrokowi TK może być moim zdaniem autentyczny.

11

@Kurkmen Lempart to będzie drugi Kijowski. Swoją drogą śmieszne trochę, że na czele tego ruchu stoi lesbijka, której raczej ciąża nie grozi i tym samym problem dotyczy ją- powiedzmy- trochę mniej. Szkoda mi tych wszystkich dziewczyn, które z dobrymi intencjami zebrały się i ruszyły. Jak lewactwo w to weszło z Lempertami i Scheuring Wielgus, to zaczęło się samoorać.

0

@Borneo tematem zastępczym, to jest prawdopodobnie wyrok TK generujący strajk, tak, żebyś nic więcej w portalach informacyjnych nie przeczytał.

1

@justfootball na takie pytanie mam ochotę odpowiedzieć: KANAPKA ! :D

0

@sebasek99 myślę, że jesteś mocno niedoinformowany w tym względzie. Kilka lat temu był program na Religia TV, gdzie Hołownia poszedł na noże z Cejrowskim. WC oczywiście był zwolennikiem odebrania kompromisu, Hołownia stał jako twardy kompromisowiec. Program był emitowany jakieś 10 lat temu, WC wykrzykiwał, że SH sam wyklucza się z Kościoła Katolickiego takimi swoimi poglądami itd. Było ostro.

0

@sebasek99 no ale jakim prawem, to skrajna lewica z Lempert uzurpuje sobie przewodzenie strajkowi, a nie np Hołownia reprezentujący kompromisowców, który na dodatek słyszy "wypierdalaj" ze strajku?

1

@sebasek99 trzeba w takim razie powiedzieć, że Paniom, które przyszły strajkować przeciwko likwidacji kompromisu aborcyjnego, ale są przeciwne aborcji na życzenie, że nie są z Wami i mają podobnie jak Hołownia wy*****ć, skoro takie osoby nie wpisują się w postulaty strajku. Bo tak to Lempart i Scheuring Wielgus zbijają swój kapitał polityczny na osobach, które tak naprawdę jak sama Lempart uznała: nie stoją po jej stronie, gdyż mają odrebne zdanie na temat legalizacji aborcji. Wteyd tak naprawdę się okaże, jak liczne grono z Was zostanie.

0

@YeastMoss Pewności nie ma, nigdzie też nie wspominam o pewności, jest to moje zdanie, wynikające z własnych obserwacji i intuicji, mogę się w tym mylić i nie znam niestety rzetelnych statystyk. Nie jest to do końca ważne jaka jest ta proporcja i możesz łapać mnie za słowa, ale w gruncie rzeczy, PEWNA CZĘŚĆ (mam nadzieję, że w ten sposób sformułowane wystarczy) protestujacych, nie zgadza się z poglądami feministek i mają prawo iść z hołownią
O kościele, państwie świeckim nie wspominałem, wiec nie komentuje Twojego stanowiska.

8

@RadekACCA tak, tak ,tak !!! zapomniałem o "precz z dyktaturą kobiet" :D :D :D to chyba jest nawet lepszy od walki z ówczesną władzą komunistyczną.

1

@Janiama Dla mnie jedno nie wyklucza drugiego. Nie obrażałbym też wyborców Kaczyńskiego tak do końca, bo cżęść z nich ma realne powody by na niego głosować i z jego rządów czerpie po prostu korzyści, nikogo nie powinno to dziwić ani właściwie bulwersować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?