3

@martin3131 wypadałoby kolegę @Janiama oznaczyć kiedy o nim coś piszesz.

2

@bolinho89 powiem szczerze, że byłem za tym transferem, ale za ok połowę tego co zapłaciliśmy. Uważałem, że to zajebisty zawodnik, ale nie taki top by płacić tak ogromne pieniądze i brać go niemal za wszelką cenę. Lampkę zapalało mi trochę to, że sobie nie poradził poza Liverpoolem w Europie, pamiętałem go z Interu i z Espanyolu i troszeczkę obawiałem się, że to moze być zawodnik, który jest ułożony w jednym klubie i znalazł swoje miejsce na ziemi. Kiedyś nawet o tym pisałem, ale koledzy mnie uświadomili tutaj, że on dojrzał piłkarsko, że to jest top i że generalnie pieprzę głupoty xD

1

@PatrychoO Stary Raptors jest super Grizzlies też straszyli fajnym logiem. Podobał mi się też Pistons, ale jako fan Chicago tego bym nie zakładał :)

0

@BartqRKO Steph albo DeRozan na chwilę obecną.

0

@Woland10 jescze Cię trzyma od wczoraj %%%?

0

@Szklaner płacą najniższą krajową na tych stołkach czy cosik więcej ?

2

Romero podawał, że z tym się gra normalnie, najwyzej kilka dni przerwy i orteza na palec.

0

@MysticCat przeczytaj raz jeszcze co napisałeś... Piszesz że faktem jest coś co Ty uważasz za prawdopodobne. Otóż nie jest to fakt, a jedynie Twoje przewidywanie, a prawda jest taka, że Umtitiego i Cou raczej łatwo się nie pozbędziemy. Szanuje optymizm, ale ich odejście jest raczej mało prawdopodobne.

0

@MysticCat no ja się wciąż śmieję z osób, które nie rozumieją, że nawet jak sobie kupią Hallanda w lecie, w zimę, na wiosnę, czy nawet późną jesienią, to ciekawe jak zarejestrują jego wysoką pensję. Na chwilę obecną to nie jest możliwe, a patrząc na to z jaką werwą odchodzą najlepiej zarabiający a nie rokujący, to nie wygląda by to się miało zmienić. Kamyczkiem do ogródka jest brak przedłużenia kontraktu z Dembele i zamortyzowania tego transferu. Ale to przecież szczegóły bo są plotki transferowe.

8

@MysticCat ja się dalej z tego śmieje i nikogo nie klepie po plecach. Szczególnie jak widzę, że Barcelona ma problem z rejestrowaniem piłkarzy i co ważniejsze sprzedażą niechcianych i zalegających na półce.

0

@El dominatore I pomyśleć, że Rakietą przez tyle lat wycierano sobie tutaj mordy bez ogródek, a teraz gość pokazuje w Sevilli, że wciąż może. Podobnie zresztą Suarez.

1

Moim zdaniem Breita ze składu nie wygryzie.

0

@DonAndrzejos to już sie zrobiło nudne przy tego typu komentarzach, ale co tam: "gdzie podpisać?" :D

0

@Colon wygrają Schody do Nieba Led Zeppelin ? :)

2

@Pawel13sz No to największy gołodupiec rusza na zakupy xD ciekaw co z tego wyniknie

7

Potrafię ich zrozumieć.

1

@Michael24 pamiętam jak grało pryz ogłoszeniu Coutinho. Niejedna łezka poszła, do dzisiaj zresztą łezki idą ja sobie pomyślę o tym transferze.

1

Moim zdaniem pomysł z Moratą ma pewne uzasadnienie i nie jest efektem ulicznej łapanki. Wspominałem już dzisiaj żartując, że Laporta chce by Barcelonę trenował Lucho, dlatego sprowadza kolejnych reprezentantów Hiszpanii. I myślę że coś w tym może być, że zapowiada się w reprezentacji w bliskiej przyszłości Torres, Ansu i Morata, a za nimi jeszcze Gavi i być może nawet Nico. Oczywiście nie chodzi tutaj o Lucho, ale o samo zgranie zarówno w repce jak i klubie, jak to kiedyś bywało. To jednak zawsze spaja zespół, tych kilka meczy w reprezentacji oczywiście nie wpłyną na to że się zaczną lepiej rozumieć, ale myślę że dobrze zrobi atmosferze i zespołowi.

2

rozumiem brak entuzjazmu, rozczarowanie, bo przed nim na tych pozycjach grały takie nazwiska jak Samuel Eto, David Villa i król, półbóg Louis Suarez, ale przy każdy narzekającym poście proszę pokusić się o nazwisko klasycznej dziewiątki, do wyjęcia za symboliczną opłatą lub za darmo, która jest w realnym zasięgu naszego klubu będącego w takiej sytuacji finansowej jak jest.

0

@KibicBarcy123 to moim zdaniem sprowadzanie zawodnika, który "może zagrać" na tej pozycji, nie ma najmniejszego sensu, co pokazały już wczesniejsze doświadczenia. Jak sprowadzać to tylko fachowca na swojej pozycji i tam go przerzucić. Takie wrzucanie na obce pozycje nie służy nikomu, może tak od święta zagrać, ale myślę, że kupować celowo, to trochę mija się z celem.

13

@KibicBarcy123 a Fekir to nie jest raczej środkowy, ofensywny pomocnik, albo fałszywy napastnik ? Tak go z Lyonu kojarzę.

1

@Kamyk37 oczywiście, ale w ocenie roku przynajmniej dla mnie liczy się bilans ;)
@mrboom to tym bardziej życzę lepszego kolejnego... Tyle tragedii, nie może być gorzej. Mój znajomy nauczyciel mawiał, że nie ważne czy jest obecnie dobrze czy źle, ważne, że wszystko się zmienia. Dzisiaj może jest słabo, ale za chwilę wiatr będzie wiał w plecy. Trzymaj się !

1

@Danny Gaucho więc tym bardziej życzę lepszego. Dla mnie dobry rok to już jest ten, w którym nie odszedł nikt z bliskich mi ludzi i cieszę się z tego na koniec roku. W tym roku wydarzyło się dla mnie dużo dobry rzeczy i obfitował w radosne chwile. Jeśli jeszcze zestawię go z 2020 który był dla mnie koszmarny, to mam ochotę go nie puścić i odliczać jutro 32. grudnia.

1

To był dobry, a nawet bardzo, bardzo dobry rok dla mnie. Mam nadzieję, że przyszły będzie równie dobry lub jeszcze lepszy, czego Wam wszystkim życzę ! :)

2

@wuwunio92 ale to po co czytałeś, ktoś Cię zmuszał ? Jeśli chciałeś dowiedzieć się czegoś nowego, czy plotki transferowej, to niestety to nie jest to miejsce. Ja przeczytałem to i traktuję to jako opinię użytkownika, z którą prawie w ogóle się nie zgadzam i tyle. Ale było to o tyle interesujące, że poznałem jakiś inny punkt widzenia niż swój, który jednak mnie nie przekonał. Bardziej zmarnowanym czasem byłoby czytanie opinii toczka w toczkę zgadzających się z Twoją.

10

O co Wam chodzi z tym Morata. Laporta chce w Barcelonie zebrać cała reprezentację Hiszpanii, żeby tylko trenował ich Lucho. Kolejny będzie Pau Torres, "szczęśliwie" LE nie powołuje nikogo z Realu więc temat do zrobienia.

1

@Kusco15 Korwin daje pokaż przede wszystkim swojego wieku. On zawsze był w pewnym sensie szalony i jego poglądy również były dosyć egzotyczne, przynajmniej ja na polskie realia, a teraz z wiekiem coś pękło i to wszystko mam wrażenie się nasila i ewoluuje w jakaś dziwna stronę.

1

@mate92 dobrze Mistrzu, tylko instniejace wcześniej koronawirusy, nie rozprzestrzeniały się w takim tempie i tak łatwo by powodować pandemię i wywoływać potrzebę szukania szczepionki i specjalnego, celowanego leczenia. Odnośnie szczepień, również po raz pierwszy zastosowano szczepionki typu mRNA, więc również zmowę rozwiązanie i doświadczenie.

5

@TheNekro94 myślę, że takie wątpliwości są normalne, ale trzeba niestety podejść do nauki i firm farmaceutycznych z pewną wyrozumiałością. Nie jestem immunologiem, ale zawodowo zajmuję się działką drug discovery and development, więc coś mogę mimo wszystko na ten temat powiedzieć. Popatrz... COVID, to gówno, które narodziło się na przełomie 2018 i 2019 roku, zatem dla nas wszystkich jest to coś nowego. Tak samo trzeba traktować naukę i jej wiedzę o COVID. To nie są jednostki jak cukrzyca, nowotwory, infekcje grypy, HIV itd. tylko kompletnie nowa jednostka, którą naukowcy zajmujący się tą tematyką musieli bardzo szybko poznać i zaproponować rozwiązania. Zsekwencjonowano genom, rozpracowano odpowiedzi immunologiczne organizmu, wykonano pewne modele przewidujące jak się będzie rozwijać pandemia na podstawie kolejnych zbieranych danych. Ale tak naprawdę nauka sama w sobie się ciągle uczy. Naukowcy stworzyli szczepionki, na podstawie innych wirusów próbowali tworzyć pewne modele i przewidywać ile dawek i w jakiej częstotliwości będzie potrzebne. Po pierwszej okazało się, że by wspomóc odporność potrzeba drugiej, po drugiej okazało się, że jednak odporność stosunkowo szybko wygasa i potrzeba trzeciej, pewnie okaże się, że niezbędna będzie piata, szósta, siódma itd. Nikt nie jest temu winien, może z wyjątkiem ludzi popularyzujących naukę, którzy nigdy z dostateczną pokorą nie wypowiadali się o nauce i jej walce z wirusem i nigdy nie podkreślano jak ciężka i karkołomna jest to walka, a wręcz w społeczeństwie zasiewali pewne złudne hurra-optymizmy, a teraz taka postawa jak Twoja (zrozumiała) jest tego efektem. To co jeszcze chcę podkreślić to to, że na dzień dzisiejszy nic lepszego niż szczepionka nie mamy, spośród sprawdzonych rozwiązań oczywiście. Szczepionki nie są doskonałe, ludzie szczepiący się w znacznie mniejszym odsetku ale jednak również umierają czy przechodzą ciężko chorobe. Ale to jest trochę tak jak ktoś chory na jakąś ciężką i złośliwą postać raka np. Neuroblastome typu IV. Zachorujesz, sięgniesz po te chemioterapie, jak masz kase i szczęście to znajdzie się dla Ciebie terapia celowana w konkretną mutację, ale i tak nikt Ci nie da gwarancji, a Twoje szanse w rękach losu będa wynosić czasami 70%, czasami 50% a czasami 10%, ale i tak w to pójdziesz. Bo nie masz nic lepszego i nie masz w tym przypadku nic do stracenia, a może inaczej, jeśli nic nie zrobisz to na pewno stracisz życie, mimo, że nauka oferuje Ci tak niewiele.
Jeśli chodzi o "lepsze szczepionki", oczywiście będzie można je nieco poprawić, ale tylko nieco, bo generalnie szczepionki pobudzają nasze ciało do walki i przygotowują w stanie uzbrojenia na nadchodzące patogeny. Problemem większym jest to, że nasze ciało i układ odpornościowy, zbyt szybko wyzbywa się odporności i chowa armaty, także duża zmienność wirusa nie jest bez znaczenia. Trzeba tutaj naprawdę z pokorą podejść do tematu i trochę jednak pochylić się przed przeciwnikiem i uznać że jest naprawdę trudnym wyzwaniem, a nauka mimo XXI wieku również ma pewne ograniczenia i często po prostu potrzebuje czasu. Tutaj tego czasu nie było i nie ma, dlatego pojawiające się pierwsze rozwiazania nie są doskonałe, ale pamiętaj, że nauka się rozwija i nabywa wiedzy o tym kurestwie, dlatego kolejne leki/szczepionki powinny być po prostu ogólnie i w sposób dla laika mówiąc: lepsze.

7

a nie prościej niż trzymać na trybunach zajechać go (czytaj wystawiać w każdym meczu w pierwszym składzie) i pozostawić bez kontraktu zapewne z jakąś kontuzją mięśniową :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?