panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@7black4 dokładnie :D chociaż w tym przypadku nie miał to oczywiście być żart, mimo, że @cracker tak to odczytał, tylko raczej wspomnienie i refleksja jak kończyli nasi młodzi, obiecujący obrońcy, a których już trochę było. Tak naprawdę na dzień dzisiejszy najlepiej wygląda Bartra, którego uważano przez dłuższy czas za sztywniaka i któremu notorycznie wypomina się objechanie przez Bale'a. Ale każdy z tej trójki miał przynieść spokój w obronie na lata, a tymczasem dzisiaj jest szukanie zawodników przy końcach kontraktów.
3
@Michal03 w sam raz do walki jak równy z równym z Villarealem , Betisen, San Sebastian. Na papierze oczywiście, bo w praktycemoze to wyglądać gorzej.
1
@cracker kieruje się zasadą, że ważne jest żebym to ja się dobrze bawił, inni nie muszą :)
3
Jeśli para obrońców to tylko Marlon z Todibo, ewentualnie jeśli mamy grać trójka to powinien ich uzupełnić Jerry Mina.
1
@kamyk_23 Clippers polegli, ale Czikagoł zgodnie z planem ! :)
1
@Encore od czasu D.Rosea nie było tutaj tego kalibru koszykarza co Zach. Teraz dopiero widać, dlaczego Byki dokonały tej kontrowersyjnej wówczas wymiany za Buttlera. Szkoda że Lauri i Dunn nie wypalili przy tym. Ale obecna paka Bulls to i tak sztosik ;)
3
@Rastafarnianin podobną historię, tylko po drugiej stronie kurtyny zgotowała kiedyś w Czechosłowacji Olga Hepnarova. Mając 22 lata, ukradła ciężarówkę i celowo wjechała w przystanek pełen ludzi. Z nią się z kolei nie patyczkowali i bodaj dwa lata później dostała karę śmierci i została powieszona.
1
@tomek8756 Wszechwiedzący przemówił... Jak dobrze że wreszcie wydał opinie, zrobił przerwę między kolejnymi flaszkami wyborowej i oświecił ciemny lud.
1
@norbi77 ok, to można rozkminiać co gość ma w głowie. Myślę że to trochę zależy od podejścia j spojrzenia takiej osoby. Jeżeli to faktycznie ktoś bardzo głęboko wierzący, czyli klasyczny ultras to dowalił się, ponieważ może cała komercha nie robi na nim wrażenia. Część takich wierzących jest wtedy uczulona na ateistów obchodzących jakkolwiek Święta, wręcz ich to drażni. Ja tego nie podzielam, jestem wierzący, ale mam kontakt z wieloma niewierzącymi (jestem naukowcem, a w tym światku to spora grupa ludzi) i jakoś nie przeszkadza mi np. wspólna Wigilia w pracy... Uważam wręcz że takie zwolnienie raz do roku i posiedzenie, pogadanie na tematy inne niż naukowe bardzo dobrze robi relacjom. Nie uważam, by była to czyjakolwiek hipokryzja, nikt nikomu nie dał prawa do zawłaszczania sobie Świąt.
1
@norbi77 A po co Ty się w ogóle przejmujesz opinią jakiegoś gościa ? Może mieć swoje zdanie, a Ty sobie świętuj z rodzicami jak Tobie pasuje i uszczęśliwiaj bliskich. Wszystko co robimy w dobrej intencji jest szczytne i w mojej opinii nie można tego nazwać hipokryzją. Hipokryzją mogłoby być moim zdaniem gdybyście całą trójką byli niewierzący a świętowali, ale to tez każdy ma swoje życie i robi co mu pasuje. Dla mnie hipokrytką jest jakaś tam np Margharett, która deklaruje się ateistką a jedzie świąteczne piosenki w okolicach świąt ;)
0
@Beztroskii
1) ok, nie zauważyłem tej ogólnej narracji, ale ja tutaj nie śledzę wszystkiego i nie regularnie, więc może mi to umknęło po prostu,
2) no właśnie może dlatego wreszcie przydałoby się, by to trener decydował o drużynie, a nie jej najlepszy zawodnik i takich Sławków Peszko już nie będzie w kadrze. Być może wreszcie, nie będziemy turnieju zaczynać od klopsu bramkarza, ponieważ Wojtek Szczęsny zajmie miejsce, które już dawno powinien zająć czyli poza kadrą... Przygoda z Rosją, rzeczywiście średnio udana, ale tez mam wrażenie, że rosyjki football obecnie znajduje się nieco na zakręcie i piłkarzy z potencjałem jest tam chwilowy deficyt. Myślę z kolei, że z naszej reprezentacji można znacznie więcej wykrzesać niż zrobił to nawet Sousa, wiec może warto.
0
@Beztroskii 1) Jeśli lubi się jakiegoś trenera, to czy od razu musi to być kult jednostki ?
2) Stachu reprezentuje pewną starą, twardą trenerską szkołę i na tym polu jest trochę gatunkiem wymierającym
0
W obecnej sytuacji i prawdopodobnym odejściu Sousy, najbardziej boli mnie to, że Stachu Czerczesov dosłownie parę dni temu znalazł klub do trenowania (Ferencvaros bodaj) :(
0
@norbi77przykro mi ale nie masz pojęcia o czym piszesz :) jeśli rozmawiamy o powtsaniu życia na ziemii, to nie o komórkach roślinnych, zwierzęcych tylko malutkich beztlenowych organizmach bezjadrowych, które kiedyś powstały z materii nieożywionej. I to tłumaczą hipotezy. A jeśli masz z tym problem to zajrzyj do podręcznika ze szkoły średniej i nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia.
0
@Jakchcesz nie, wierzę że po prostu istnieje siła wyższa nad nami, która zainicjowała wszystko i wprawiła w ruch wahadlo życia ;)
@Hosh związki organiczne i ich powstanie to zupełnie co innego i ma niewiele wspólnego z powstaniem żywej komórki. Zrobienie związku organicznego z nieorganicznych to z punktu widzenia labu bułka z masłem, ale w kontekście życia nic nie dowodzi
@norbi77 nie, nie... Na lekcjach biologii uczą Cię 2-3 hipotez które próbują tłumaczyć powstanie życia na ziemi, spośród setek innych hipotez i teorii pozbawionych dowodów :) ty wybierasz w którą chcesz wierzyć (wierzyć- słowo klucz) ;) w nauce musimy rozróżniać hipotezę od twierdzenia czy teorii ;)
0
@paweldunajecfcb tak, nie wierzę, że życie powstało samo z niczego, uważam, że gdyby było to możliwe, przy dzisiejszym stanie techniki i poznania naukowcy odtworzyliby to w laboratorium jako eksperyment. I jest jeszcze parę innych aspektów, które do mnie przemawiają ;)
1
@DamianBarcaCule "drogi użytkowniku żeby nie napisać deb..u" - padłem :D :D
1
@endriuuu2 @kubinho1032 zachęcam jeszcze, do zapoznania się z tematem zeszłorocznej umowy, jaką OncoArendi zawarli za Galapagos, sprzedali licencje do swojego wynalazku (projektu) za rekordową w historii polskiego biotechu kwotę miliarda czterystu milionów złotych !!! No i są przez to dzięki temu najbliżej opracowania pierwszego polskiego leku (po przemianie ustrojowej żadna polska firma nie stworzyła oryginalnego leku). Nie jestem zwolennikiem PiSu, ale szkalowanie młodego Szumowskiego i jego firmy, to zwyczajne błaznowanie, a może raczej świadczy o wypowiadającym się, że nie ma pojęcia o czym mówi, albo co cytuje.
2
@kubinho1032 wystarczy po prostu w google wpisać frazę: mRNA i OncoArendi, wtedy pokaże się np ten artykuł:
https://biotechnologia.pl/biotechnologia/oncoarendi-realizuje-zalozenia-strategii-na-lata-2021-2025-w-obszarze-rozwoju-platformy-malych-czasteczek-modulujacych-funkcje-rna,20914
4
@tomek8756 Rozumiem kompletny brak wykształcenia w tym kierunku, skoro powielacz takie dziennikarskie i populistyczne bzdury. Żeby tego uniknąć dobrze sięgnąć do źródła i poczytać choćby pod jakim kątem terapie mRNA rozwija OncoArendi, jaka platformę ku temu budują itd. Ale to trzeba by się ruszyć i coś zrobić :)
1
@kejdzi nie wiem po co takie głupie porównanie, skoro gość wziął zresztą bardzo rozsądnie pod uwagę szeroki przedział czasowy (trzy sezony) a Ty do tego 90 minut. Niby jedno i drugie to statystyka, tyle że twoja jest gówno warta. A prawda jest taka, że wszystko może się wydarzyć i lepiej nie uskrajniać emocji w kontekście tego transferu.
0
@DonAndrzejos może ale nie może , szanse są 50 na 50 ... Takie newsy to inna mogę podawać
0
@neeed no właśnie, otóż to... i pytanie, czy nie lepiej 50 mln Euro rozdysponować na sprowadzenie 3-4 grajków pokroju Pedriego, albo Brazylijczyków czy Argentyńczyków z tamtejszej zdolnej młodzieży, niż na jednego zawodnika, ze złamanym śródstopiem (tu znak zapytania w jakiej formie wróci po kontuzji)
1
@Emhyr wiem, dlatego piszę z ostrożnością ponieważ nie znam się na tym w takim stopniu, by tutaj cokolwiek ferować. Bardziej pisze o swoich niepokojach, ale ja jestem laikiem :)wiem też, że jak nic się nie zrobi to będziemy tonąć, ale wiem również że to nierozważne działania doprowadziły nas do takiej sytuacji. awans do champions league to powinien być realny plan minimum na początku tego sezonu i cel w zasięgu obecnej drużyny. Resztę bardzo rozsądnie napisał @ObiwanKenobi :)
0
@Worny tak, zapomniałem o nim myśląc o tych drogich transferach.
@neeed o tym piszę... Ten transfer nie gwarantuje wyników sportowych.
2
Nie siedzę w księgach i rachunkach Barcelony, ale jeśli ten transfer ma pogłębić destabilizację finansową klubu, to nie jest to zbyt rozsądne posunięcie, bo to nie jest zawodnik którego przybycie miałoby od ręki uzdrowić grę zespołu. Lepiej najpierw zadbać o stabilizację finansową klubu olewając nawet presję ze strony kibiców na sukcesy i puchary. Najbardziej niepokoi mnie to, że coś takiego jak "udany transfer Barcelony" to zjawisko po raz ostatni bardzo dawno temu widziane w Barcelonie, chyba jeszcze wtedy co przychodził Longlet (pierwszy sezon miał bardzo udany), a może nawet Ter Stegen.
11
@WaFenPrG na początku może ochłoń...
0
@XTobiX myślę że większość osób tak jak ja widziała kilka jego dobrych męczy w reprezentacji, nie oglądala gonw City, ale z kolei widzi jego mierne statystyki z ligi angielskiej i dlatego nastroje są stonowane. Inna sprawa jest taka, że w Barcelonie od dawna nie zaobserowano czegos takiego jak udany transfer piłkarza stąd pewien sceptycyzm i jednak nikt nie spodziewa się zamknięcia ryja niedowiarkom. Ja osobiście też bardziej wierzę w naszą młodzież, ale Torresa nie skreślam, ponieważ tak jak pisałem widziałem go dotychczas w dosłownie paru meczach więc nie czuje się mi kompetentny do wyrokowania czegokolwiek.
1
@kamyk_23 w tym sezonie wiele drużyn już pokazało im miejsce w szeregu. Lakers to jest jakaś taka drużyna snobów, LBJ i tak będzie wymieniany jako kandydat do MVP, mimo że ewidentnie już loty obniżył.
1
@KrwawiaceoczyVEB kurde, nigdy tego nie spostrzegłem, bardzo trafna uwaga :D