1

@Comentateiro Comentateiro, ufam twojemu sosowi czosnkowemu ! ;)

6

Kiedyś ludzie rzucali tutaj puste frazesy w stylu Ernesto ufam tobie , Ronald ufam tobie... Na szczęście nikomu nie przyszło do głowy deklarować zaufania do Setiena. Ale wracając do rzeczy, to Xaviemu musimy naprawdę zaufać i to może być ciężka próba trwająca nie dwa trzy mecze ( po tylu słabszych Rambla przywykła do zwalniania trenera) ale długie miesiące a nawet lata bez sukcesów. To będzie prawdziwą próba i test dla prawdziwych kibiców. Zostanie tylko lepszy sort jakby to powiedzial jego ekscelencja ;)

0

Jeśli Nico to niestety również boski Luke not-sky De Jong. Albo taki pakiecik, albo żaden z nich...i od razu bulwers mniejszy... prawda ? :)

2

@Kurkmen ja serdecznie polecam cokolwiek autorstwa Beevora. Najlepsze to oczywiście "Stalingrad" i "Berlin", ale "Ardeny" czy po prostu "II wojna światowa" to też super pozycje. Oprócz tego polecam "I rozpętało się piekło", również "Sprawa Honoru" to pozycje obowiązkowe dla fanów II wojny. r

2

wisielcze nastroje, a ja po tym meczu mam pozytywne odczucia. Jeśli zatrudnimy jakiegokolwiek średniej klasy bramkarza, to naprawdę okaże się, że ta drużyna będzie w stanie wygrywać i zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów.

13

To już nie można Dembele na dziewiątkę wstawić, albo już tego Coutinho. Widok Luka w przewidywanych nawet składach takie krwawienie oczu wywołuje, a jeśli to napastnik który nie strzela bramek to po co w ogóle napastnik ?

4

@Sau_Ron to że Ty go widzisz w paru meczach nie oznacza że trener także. Nie widzą w nim potencjału albo nie pasuje do zespołu więc zostanie odesłany. A odnośnie paru minutę to ten cały Abde w parę minut pokazał znaczną różnicę w porównaniu do Demira. Parę minut przysłowiowe a widać różnicę.

0

Moze się wypowiedziec ktoś kto widział Torresa, czy to jest faktycznie transfer, który może coś odmienić w grze zespołu i być brakującym ogniwem ? Statystyki ma sczserze mówiąc mierne jak na napastnika przystało i walenie na niego 50 mln w obecnej kondycji klubu brzmi jakby ktoś był niespełna rozumu, ale może są jeszcze inne czynniki o których ja nie wiem (oglądałem tylko go w reprezentacji).

2

Ten artykuł traktuje jako nieśmieszny żart, nawet w obecnej sytuacji finansowej klubu. Brakuje mi jeszcze Deco.i Giuly'ego.

0

@Joe_Pesci yyyy coooo ?

0

@sevs i z BrukBetem dwa karne wyłapał :D niestety może i lepiej od Marka broni, ale gorzej gra nogami więc takiego Barcelona nie klepnie. W Barcelonie bramkarz nie musi bronić ale ma doskonałe grać nogami, to jest wpisane w DNA klubu xD

0

@albi ale to jest bardzo prawdopodobne, że w Lidze Europy zakisimy się na kolejne może nie pięć, ale trzy lata. Barcelona jest w tak głębokiej dupie finansowej, że poukładać i nadrobić to to jest kwestia lat a nie miesięcy. Jak osiągniemy stabilność w kwestii finansów, można będzie budować się sportowo tak by znowu walczyć w Lidze Mistrzów o najwyższe cele. Takie są realia, tak będzie, do tego doprowadzono ten klub przez poprzednie niegospodarności. Tu pomoc może tylko plan długofalowy, a nie efekty po 4-5 miesiącach. @masq może odrobinę za bardzo wyjaskrawil tutaj Laporte, ale bardzo dużo racji ma w tym co napisał. Kryzys finansowy zbiegł się niestety równiez z ostatnim tchnieniem spuścizny po Guardioli i kendo z drugim się napędza. Laporta działa póki co nieco chaotycznie, ale w obecnej sytuacji, nie sądzę, by ktokolwiek był w stanie robić to lepiej.

0

@NorbiTBOB z tym najsłabszym punktem, muszę dopowiedzieć co mam na myśli. Błędy Minguezy, naprawi Araujo lub Pique, błędy Cou- naprawi Busi lub ktoś inny, itd. itd. słaby występ Cou- po prostu nic nie wniesie do gry, będziemy mieć więcej strat, żadnych wykreowanych sytuacji, oczywiście, jest ryzyko że z kolejnymi stratami będą padały bramki, ale jednak słaba pozycja bramkarza, ktorego błędów absolutnie nikt nie naprawi bo nie ma fizycznie takiej możliwości, to jest prawdziwy dramat dla zespołu.

Victor Valdes za najgorszych lat, nie notował tyle wtop, co notuje MATS od mniej więcej dwóch lat. Grał znacznie gorzej nogami, ale nie można patrzeć na nogi, w momencie kiedy bramkarz nie spełnia nawet jako takiej podstawowej roli.

11

MATS- co z przykrością stwierdzam, ponieważ bardzo, bardzo go lubię jako cżłowieka i piłkarza, niestety powinien zmienić otoczenie z korzyścią myślę dla siebie przede wszystkim i dla Barcelony również. Wydaje mi się, że po 1:4, 0:4 i 8:2 ten gość po prostu mentalnie się w tym klubie wypalił i potrzebna jest świeża krew. Nie oszukujmy się, w obecnej formie ilością wtop i jakości której on nie daje po prostu klubowi, w takim klubie jak Granada czy Eibar skończyłaby się do niego cierpliwość i wylądowałby na ławce rezerwowy. MATS to na chwilę obecną niestety ręcznik i najsłabszy punkt drużyny. Ja już nie wymagam od niego nawet, żeby grał fenomenalne mecze i ratował je jak Kurtyna, ja mówię tutaj po prostu o poprawnych występach + czasami od czasu do czasu coś ekstra... MATS tego nie daje, w innym klubie mógłby odżyć.

1

@Jakchcesz ja podobnie, ale wydaje mi się, że jest to podyktowane tym, że faktyczna sytuacja klubu jest znacznie gorsza niż zakładał i przez to rozsypał się również jego plan A, B i C, a teraz robi prowizorkę na szybko. Dla mnie z kolei największym zarzutem do niego jest to jak postępował z Koemanem.
@Rust_Cohle no ja to rozumiem i nie bronie go za to, tyle że jak rozumiem, jako kandydat mógł nie miec taktycznego obrazu klubu i tego co się w nim dzieje. Stąd może był taki pewny jeśli chodzi o Messiego. Rozmawiamy kurde o wielkiej polityce za naszymi plecami, nie wiedząc coś się naprawdę dzieje za kulisami i dużo hipotetyzujac. Wydaje mi się, że Laporta nie był aż takim idiotą, żeby składać kompletnie bez pokrycia obietnice, tylko faktycznie niedoszacowal, albo tak mu to przedstawiono finanse klubu. On sam się tak bronił.
W Madrycie jak Perez wrócił jednak też dostał ten dłuższy kredyt zaufania- tam się to opłaciło. Może warto też jednak dać go Laporcie, zamiast czekać na niemożliwe szybkie rezultaty. Nie wiem.. tak mi tylko intuicja mówi.

18

Rozpoczęła się zmasowana nagonka na Laporte. Minęło dosłownie parę miesięcy i Laporta musiał przełknąć wszystkie konsekwencje niegospodarności poprzednich zarządów, tracąc przy tym Messiego, czyli jakąś połowę wartości sportowej zespołu. Laporta ma swoje za uszami, nie był doskonały za pierwszej kadencji, chociaż efekty jego pracy były niemal doskonałe, nie jest doskonały teraz. Nie dotrzymał obietnic , których nie miał prawa nigdy składać, ponieważ już jak je wypowiadał było wiadomo, że nic z tego nie będzie. Tyle że, jeśli komus się wydaje, że sytuacja klubu zostanie naprawiona w parę miesięcy, to chyba mu się sufit na łeb spadł. Lata dzielą nas od stabilizacji finansowej, a powrotu na szczyt pewnie kolejne następne długie lata. Myślę ze to się nie wydarzy za kadencji złotoustego Joana

0

@AxelF tak jest i tak było, podobnie zresztą z Viniciusem, dlatego piszę to z pewną dozą niepewności. Może jednak gość trochę się ułoży i dojrzeje na tym boisku. Potrzebujemy takiej zadziory na skrzydełku ;)

0

Dr Jong to dziwny przypadek. On miał okresy że grał bardzo dobrze, wręcz był najlepszym zawodnikiem. To wskazuje moim zdani m, że m jego da się jeszcze odbudować i ustawić na dobrej pozycji, w przeciwieństwie do innych orłów nielotów .

0

A jak był Jordi Cruyff to zajebiście, w końcu nikt z obecnych nie wniósł takiego nazwiska co Jordi...

3

jak patrzę na transfery przeprowadzane w ostatnich latach, to nie wiem czy to dobrze czy źle. Weźmy chociażby obecną drużynę. Których zawodników można uznać za udana transfery ? MATS (obniżył loty, ale przez lata był na topie) i kto dalej ? FDJ, Depai, Cou, Dembele, itd. itd. - nie przyjęli sie do zespołu i po transferach to nawet nie że upadli na dno, ale przebijali kolejne dan upadku piłkarskiego. Może jednak szukanie bo Argentynie, Brazylii, Urugwaju czy mniej znanych ligach znacznie tańszych zawodników, ale utalentowanych, bez wielkich nazwisk i za mniejsze pieniądze to lepsze wyjście, niż sprowadzanie kolejnych Hallandów. No i jak się pomylisz w yborze, to tracisz kilka baniek a nie kilkadziesiąc czy ponad sto, tak jak w przypadku naszych orłów nielotów.

4

@kaamil1910 Twój komentarz powinien być okraszony zdaniem: " nic głupszego tu już dzisiaj nie przeczytasz"

0

Lepiej odpaść z Napoli niż z Dynamo Zagrzeb. Nie czarujmy się, na dzień dzisiejszy nie interesują nas żadne trofea, tylko budowa drużyny i stabilizacja finansowa. W tym drugim i podtrzymaniu marki klubu, z pewnością pomoże awans do Ligi Mistrzów w przyszłym roku i to powinien być priorytet. A będzie o to niezmiernie trudno. Szybki out z Ligi Europy pozwoli się na tym celu skupić.

1

Im więcej meczy gra tym mniej mi się podoba. Taki jeździec bez głowy na boisku, który innego pomysłu niż drybling nie ma i który nie ma planu co zrobi z piłką nawet jeśli wygra pojedynek 1 na 1. Niby wielu dobrych skrzydłowych tak zaczynało, ale nie sądzę by ten gość miał zrobić jakąś większą karierę w zespole. Mnie nie przekonuje, chociZ na początku byłem entuzjastą, to liczyłem że coś więcej niż drybling w portfolio ma, a tymczasem robi tylko to przez co jest szablonowy.

0

@parpe no to prawie wszystko ;)

3

Obecna Barcelona upadła w chwili m, kiedy PSG opłaciło klauzule odejścia Neymara. Do tego momentu, klub był swoistym samograjem, najlepsze na świecie tridente gwarantowało taką ilość bramek, że nawet obrona nie musiała być hermetyczna i mogła coś tam wpuścić, pomocnicy też nadążali. Poszedł Ney, a w tym momencie zarząd chcąc szybko załatać dziurę, a nawet zrobić jeszcze lepiej klubowi, decydował się na chore transfery, takie dodajmy, które wtedy wydawały się mega bombami i właściwie człowiek myślał, że nie ma prawa nic się złego stać. Tymczasem to kompletnie zrujnowało klub, bo w ślad za tym nie poszły efekty sportowe. Piłkarze się zestarzeli, Messi odszedł. Przyszedł Laporta, który nie miał jaj, żeby otwarcie powiedzieć ludziom jak wygląda sytuacja klubu i że nowe sukcesy trzeba będzie pracować latami, być może nie będzie to w jego kadencji. Przyszedł Xavi i zaś ludzie myślą, że zacznie przecietnaikami wygrywać wszystkie mecze. Tymczasem należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co zarząd powinien zrobić jeśli Xavi zajmie w tym sezonie np ósme miejsce. Moim zdaniem jest to realny scenariusz. Aaaa i zapomniałem, był jescze Koeman, człowiek który nie gryzł się w język, a który miał furę racji i z którego zarząd i kibice zrobili kozła ofiarnego obecnej sytuacji. Ten klub na tym etapie to dramat ,ponieważ zanim zaczniemy się wygrzebywać sportowo, trzeba się ustabilizować finansowo, a tu jest problem nawet z rejestrowaniem darmowych transferów.

13

Gerard, to nie jest kryzys. To jest nowa rzeczywistość, która obnażyło odejście Messiego, Suareza, zestarzenie się twoje Busiego. Tu nie ma z cz go wychodzić , po prostu Barcelona poszła śladami Milanu i stała się średniakiem w pełnym tego słowa znaczeniu.

10

Teraz jak Xavi wyjdzie i zapyta i powie, że z tymi piłkarzami więcej zrobić się nie da, to też zarządzacie jego zwolnienia, czy wreszcie dotrze, że Koeman miał racje ?

1

@VamosRakieta , ponieważ w zeszłym roku się chłopu należała jak psu buda, poza tym, mam wrażenie, że to fajny gość jest :)

0

szkoda mimo wszystko, że pomysł sprowadzenia Arturo Cabrala z Basel upadł. a może po prostu nie ma pieniędzy na niego.

1

@maroon grał Emile, był jeszcze Mbo ;) mecz pamiętam jakby to było dziś. Szkoda tego Lazio wówczas. Było naprawdę blisko, gdyby tylko wtedy Maciejw Żurawski podał do Kuźby, do dzisiaj nie rozumiem czemu sam strzelał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?