5

@esem91 Stegen i Penia by nie mieli życia po takim meczu, takie fakty.

3

Niestety, druga połowa to dominacja genetyczna PSG.

0

@esem91 No i zapoznałem się z materiałem. Ciekawie tego się słuchało. Szczególnie przykuło uwagę jedno stwierdzenie, że takie AI pozostawione samo sobie z problemem jak np. wielkie Twierdzenie Fermata (lub jakiś, który jest jeszcze otwarty), będzie w stanie go rozwiązać. Nie powiem, jest to w opór silna deklaracja... Też mam takie przemyślenie, że jeśli chcemy powiedzieć, że AI jest równa ludzkości, to musi być w stanie takie rzeczy wykminiać, więc na pewno na plus, że ktoś to zauważa, jednak....

Niestety mam też obserwacje jak @don'T.R.I.P.e i @AssisMoreira. Po pierwsze padają deklaracje, za którym stoi wyłącznie praca w postaci tzw. white-paper i nic więcej. Nie ma żadnego działającego systemu, do którego można podać prompty na ten moment, nie ma benchmarków, które pokażą osiągi na tle innych modeli. Zamiast zaczynać od głębokiej wody jak problemy otwarte, jestem ciekaw jak np. poradzi to sobie w benchmarku FrontierMath.

Ogólnie jestem ciekawy, jak to się potoczy, bo do tej pory twierdziłem i bez żadnych twardych danych nadal będę twierdził, że rozumowanie AI jest ograniczone, ale to dlatego, że wszyscy skupiali się na uczeniu jako centrum AI. Jak wiadomo, nikt pierwszego człowieka nie miał jak nauczyć czegoś, on musiał do tego dojść sam. Jeżeli faktycznie stworzą system, który nauczą np. matematyki na poziomie dodawania, mnożenia, itp. (choć w sumie pierwszy człowiek musiał też wymyślić taki koncept), a ono sobie potem wykmini samo pojęcia typu pochodne, całki, liczby kardynalne, krzywe eliptyczne, itd. żeby np. dowieść, obalić lub wykazać niezależność problemu od aksjomatyki dla jakiego otwartego problemu, to uznam, że faktycznie myśli.

Mam ciągle jednak jeden nierozerwalny dysonans poznawczy, poza który nie potrafię wyjść. Czy AI jest algorytmem? Mamy tylko odpowiedzi tak lub nie. Jeśli jest, to będzie podlegać wszystkim ograniczeniom wynikającym z bycia zbiorem instrukcji przetwarzania maszynowego, nieważne jak zaawansowanego. Jeśli nie jest (wtedy będzie mogła wyjść poza te ograniczenia), to jak możemy ją uruchamiać na fizycznej implementacji maszyny Turinga, skoro na niej możemy odpalać tylko algorytmy?

Muszę na ten temat coś skrobnąć, ale teraz ugrzązłem w innych tematach.

2

@esem91 Taktyk na potem.

9

Uwielbiam gorące dyskusje za różnorodność tematów, o których można popisać.

0

@spiderman1899 Nie. Ostatnio w opór wypadłem z seriali, chciałbym mieć 48-godzinną dobę...

5

Ktoś na twitterze zautomatyzował publikowanie klatek storybordowych z Dextera co 15 minut. Zapewne dotarło to do mojej tablicy tylko dlatego, że w końcu doszło do słynnej już sceny, która zgromadziła na ten moment 130k lajków.
https://x.com/frames_dexter/status/1972885365338911184

4

Atletico znowu dorwało jakichś leszczy i się pastwi.

3

Patrzę tak na dzisiejszy rozkład jazdy i zero pomysłu co by tu obejrzeć. Jak obstawiacie, które spotkania mogą być wyrównane z dużą liczbą bramek?

2

@FCBparasiempre Wrzuciłem link głównie dla mapy, bo może nie dla każdego być oczywiste, że Kazachstan ma trochę terytorium w Europie jeśli patrzymy na Ural. W sumie trochę jak Turcja (choć ze względu na cieśninę jest to bardziej oczywiste).

5

@ProMILs "Jeszcze nigdy w historii nie rozegrano meczu LM w tak bardzo **oddalonym na wschód** miejscu."
Chyba o to chodzi, a nie o dystans, on jest tylko w zobrazowaniu, jak daleko to jest.

4

@Safrani Technicznie jeśli granicą jest Ural, to Kazachstan leży częściowo w Europie. Dodatkowo w sumie Kazachstan jako część ZSRR uczestniczył zawsze w rozgrywkach europejskich, ale jest to historia tak naciągnięta jak jeansy na Pamele Anderson w latach 90'.
https://www.reddit.com/r/MapPorn/comments/r6ilwx/if_this_small_part_of_kazakhstan_is_in_europe/

16

@Lanosss Jestem prawie pewny, że Kajrat miał siedzibę na zachodniej granicy, ale po awansie i losowaniu przenieśli ją pod granicę z Chinami. Nie mam jednak dowodów.

13

Tourne po Stanach jednak nie takie złe, trzeba przyjąć tylko odpowiedni punkt odniesienia.


0

Flick na tym zdjęciu wygląda, jakby mama mu powiedziała: "idź pobawić się z kuzynem, przecież jest normalny".

EDIT. Jeszcze tak po przeczytaniu artykułu, strasznie mydli oczy z tą kompletną kadrą, no ale z możliwościami jest, jak jest...

Swoją drogą to jest ciekawe: "To kluby same głosowały za tym regulaminem, więc jak już został przyjęty, nie można się skarżyć. Jeśli chcą go zmienić, niech usiądą i zatwierdzą nowy." w kontekście tego, że ciągle widzę komentarze walące w Tebasa ze zasady FFP.

0

@Luciano99 Czyli to jest to słynne 100 zł grzywny albo 25 lat więzienia?

2

@CurryTheGoat30 Tomaszewski mówił, że jest słaby, więc jest słaby, a nie jakieś statystyki.

7

@Popitek12 Maximes et Réflexions morales: de La Popitek

0

@OBSERWATOR2021 Na amidze przy joysticku była mega frustrująca. Za dzieciaka jej nigdy nie przeszedłem.

0

@michal26 "rewolucje żołądkowe" to nic w kontekście tego, że kwas ibotenowy jest po prostu silną neurotoksyną. Pisanie, że "JEST jadalny" to skrajna nieodpowiedzialność oraz mijanie się z prawdą według wszelkich aktualnych atlasów grzybów.
https://oko.press/czy-jedzenie-muchomorow-jest-bezpieczne-nie-jest

Wracając jednak do tematu, z wymienionych przez Ciebie operacji obróbki, tylko suszenie zapewnia względnie bezpieczne spożycie muchomora czerwonego. Z podgrzybkiem możesz zrobić cokolwiek i będzie dobry – to jest ta różnica w określaniu, czy coś jest trujące.

0

@michal26 Jako stary grzybiarz-gawędziarz-erotoman bredzisz, bo każdy grzyb, który jest szkodliwy na surowo, będzie sklasyfikowany jako trujący: https://www.ekologia.pl/grzyby/muchomor-czerwony/
Ale tak dekarboksylacja kwasu ibotenowego, który się w nim znajduje, pozwala na jego spożycie.

2

@Eto'o9 R10 Jedni płaczą o 21:30, inni na 16:15 narzekają. Weź tu człowieku, wszystkim dogódź.

0

@Kengo wkurzył się i powiedział jej "Nara", badum tsss.

5

@Kgorecki2500 nie wiem, co mnie bardziej przeraża: twórcy tego kontentu, czy fakt, że to uzbierało 55k wyświetleń w dzień.

2

Wracając jeszcze na moment do tematu siatkówki, ćwierkacz podrzucił mi to złoto. Normalnie polski Saitama. Serwis lepszy z włosami, czy bez?


0

@BezglutenowyPedri To już zostanie na zawsze jak Rzym i Liverpool?

3

Co tu się wydarzyło... Z komentarzy ziomkowi ponoć nic nie jest :|


1

@krefi10 Jak dla mnie to on zawsze tak miał, że gra w miarę poprawnie (wiadomo, są okresy zwyżki/spadku formy), ale potem przychodzi ten jeden decydujący moment w LM i jest lipa, typu podnoszenie ręki zamiast wracać do obrony. Oby po tym sezonie nie trzeba było pisać, że się na niego "nabrało" w decydującym momencie.

0

Wskakujemy na lidera, Real za to robi ¡fuera!.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?