0

@Kgorecki2500 Za dzieciaka wiele rzeczy wydawało się top, mądrość przychodzi z czasem :)

3

@Kgorecki2500 Wygląda jak typowy burger z maka. Jest jeden plus, ością się nie zadławisz, bo stwierdzono brak ryby.

3

Tutaj jeszcze wytłumaczenie, bo mam wrażenie, że dużo ludzi nadinterpretuje "ograniczenie" prędkości światła. Jakieś kilka pierwsze minut materiału od początku.


2

@AxelF O ile obserwatorzy nadświetlni są możliwi według teorii relatywistycznej, to przesyłanie informacji szybciej od światła jest w zasadzie logicznie niemożliwe. Sama nadświetlność już zaburza relację przyczyna-skutek, a wtedy nie da się kontrolować medium, żeby przesyłać sensowną informację, która byłaby odróżnialna od szumu informacyjnego.

1

@FCBparasiempre Walencja gra średnio, mimo wszystko trzeba powiedzieć, że gramy u siebie – tylko 3 punkty.

0

@JordiAlbion Musisz dekarboksylować kwas ibotenowy, bo to on jest trujący – ale tak suszenie jest jedną z opcji, są też jednak inne. Nadal jednak nie polecam, bo osoby, które nie wiedzą, co robią, mogą sobie zaszkodzić i powinny zbierać tylko grzyby powszechnie jadalne i tylko takie, jakie znają.

1

@macio_944 Odkładając żarty na bok, można uzyskać efekty halucynogenne, ale jakby co to nie polecam i nie zachęcam.


0

@gumaz zdarzyło się zapłacić, a czas według teorii Einsteina jest względny.

0

@pride1899 Poniżej @DonCarletto Rozpoczął wątek i wygląda, że tak.

0

@DonCarletto Ciężko, żeby action shonen opowiadał jakąś wybitną historię. Zastanawiałem się, czy iść, ale na zastanawianiach się skończyło, póki co.

24

Podziwiam za kreatywność, bo po lukach pasowało.


2

@Ku84fcb Mecz z 2009, kiedy Iniesta wyrzucił z Ligi Mistrzów Chealsea golem w końcówce.

1

@Kgorecki2500 Königsberg.

0

Twitter czasem potrafi podrzucić złoto. Właśnie mi przypomniał, że kiedyś KoЯn gościnnie wystąpił w serialu Detektyw Monk.


1

@Stinger_ Dobra, dobra jak on jest taki GOAT, to niech zmieni bieg albo wciśnie hamulec.

0

Dobra ostatni suchar na dziś z okazji #DzienProgramisty

Zamknąłem zgłoszenia, i choć ledwo żyje, to jest sobota, więc piwko piję.


1

@Kazragore I tak jesteś ich kibicem dłużej, niż ktokolwiek stąd :P

1

@clyde Ujmując to prościej, jeśli zostawisz metalowy widelec na patelni, albo włożysz go do kontaktu, to wiesz, co się stanie. Jednak z drewnianym mieszadłem nic nie będzie. To dlatego, że jak coś jest izolatorem, to jest zarówno cieplnym, jak i elektrycznym, a jeśli jest przewodnikiem, to też dla obu zjawisk. Tak uważano, ale wygląda, że grafen, czyli alotrop (przyp. odmiana jakiegoś pierwiastka chemicznego, która występuje w tym samym stanie skupienia co inne, ale ma odmienne właściwości fizyczne i chemiczne) węgla łamię tę zasadę.
Dzieje się tak w sumie w sumie nie do końca wiadomo z jakiego powodu poza tym, że obserwuje się, iż jego elektrony zachowują się niczym cząstki rozpędzone niemal do prędkości światła. Wtedy na skutek bardzo dużej energii taki gaz (bo często w zderzaczach rozpędza się atomy wodoru) zmienia stan skupienia w taki relatywnie niedawno odkryty 4 stan skupienia – plazmę. Wtedy taki wodór jest w stanie przewodzić prąd – wygląda, że w grafenie też dochodzi do podobnej sytuacji, ale nie trzeba nic robić.

4

@buglikos Na Anoeta z Barcą i tak zagrają mecz sezonu.

8

Ciekawostka. Naukowcy po raz pierwszy zaobserwowali sytuację, która według obecnego rozumienia fizyki jest w zasadzie niemożliwa, podważając przy tym prawo Wiedemanna-Franza. Uznaje się bowiem, że kiedy rośnie konduktywność elektryczna, to wraz z nią musi rosnąć konduktywność termiczna. Jednak jak zauważono dla ultra czystego grafenu, podczas gdy jego przewodnictwo elektryczne rośnie, to przewodnictwo cieplne maleje. Jak stwierdzono, dzieje się tak, gdyż elektrony w takim grafenie zachowują się niemal, jak idealny płyn kwantowy. W zasadzie można by powiedzieć niczym plazma kwarkowo-gluonowa, co dotychczas obserwowano wyłącznie w akceleratorach cząstek, takich jak ten w CERN.

Artykuły:
- https://www.nature.com/articles/d44151-025-00170-7
- https://www.sciencedaily.com/releases/2025/09/250912081319.htm

WP: https://arxiv.org/abs/2501.03193


2

Po komentarzach widzę, że na zdrowie wyszło darowanie sobie mecz Realu. Jest dziś coś ciekawego poza włoskim starciem?

0

Chyba Rumunia spuchła, ale mogę się mylić.

0

@marcin62 Nie grałem w remake, ale patrząc na to wolałem wersję jRPG.

1

@FCKubanczyk89 Widzę, że nocny post spadł za brak opisu. Fajny reference który dopiero teraz wyłapałem.

Damn, I miss you Chester
Sending love from my bass compressor
Ground control with a soul like Bowie
And I'll chop you up if I'm under pressure

3

Coś dla fanów Juventusu. Pamiętacie ten debiut?


1

@Safrani no tak, tego nie przewidziałem.

2

Natrafianie na swoje fragmenty kodu oprogramowania sprzed ponad 10 lat takie jest. W swojej pracy też macie tak, że po czasie dociera do Was, że mogliście zrobić coś lepiej?


#DzienProgramisty

1

@Safrani Dwa ekrany to jeszcze luz, w sumie do 4 da się jeszcze ogarnąć.

11

@gumaz Kolejne rządy robią wszystko, by obrzydzić ludziom życie, dziw się, że nikt nie chce umierać za taki kraj.

5

Dziś 13 września, kiedy obchodzimy dzień programisty.
https://x.com/seedium1/status/1966761873954480205

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego to dziś – wyjaśniam. 13 września (12 września w latach przestępnych) jest 256. dniem roku. Liczbę 256, czyli 2⁸ zapiszemy w systemie dwójkowym jako 100000000₂. Jest to też specjalna liczba, ponieważ wskazuje, ile różnych informacji można zapisać na jednym bajcie.

Dlatego dziś chciałbym złożyć życzenia wszystkim programistom, ale też:
- administratorom;
- architektom systemowym;
- bazodanowcom;
- frontendowcom;
- moderatorom;
- pracownikom linii wsparcia;
- projektantom grafix i ux;
- oraz innym, o których pewnie zapomniałem, a są równie ważni;
bo nawet nie wiem, czy macie swoje dni, a razem tworzy/cie/my warunki do funkcjonowania tej cyfrowej rzeczywistości. Wszystkiego najlepszego.

PS Dziś z tej okazji pospamuję trochę memami (so bear with it!), które zrozumieją nieliczni i zaczynam teraz.

Programistyczna wersja: U siebie – rób jak u siebie, a u obcego – na odpierdol.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?