misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Tasde Jakie jest źródło tych danych?
2
@Eric_Abidal_22 @Czyhrynski Lata lecą, a problemy w kadrach te same.
10
Ciekawe czy był ktoś, kto dawał wtedy szansę Grecji.
1
@Konradowskyy Można prosić o regularne oznaczenia?
3
Dobra dzisiaj trzeba wstać, bo na tym polega odpowiedzialność, więc koniec z maratonem na dziś, ale 頑張れ (gambare) oraz ファイト (faito), to Japonia w opór.
2
@blakkudium To, że jest cule, to nie da się mu odmówić. Jednak zawsze będę miał tę wątpliwość, czy z "rodziną" najlepiej nie wychodzi się na zdjęciu.
2
Oglądam jakiś maraton na TVPSport i "Akibarę, elektroniczne miasto", zawsze git.
2
@DragonxNF Czemu na LR nikt jeszcze serii z muzyką klasyczną/romantyczną/etc. nie robi? TOP.
2
Ciekawe przemyślenie. Na LR pewnie nie jest to jeszcze takie powszechne jak na Ćwierkaczu, ale niedługo wszyscy będziemy przerzucać się w dyskusjach ekskrementami z algebrą liniową.
14
@mekston Może da się poprosić administrację o przypięcie tego na tydzień.
2
@Mario96w To lewy przy drugim golu zagrał dropshota?
1
No to @FCBparasiempre brałeś remis w ciemno przy dzisiejszym wpisie-ciekawostce :-) a tu poprawili osiągnięcie z 5:2 na 6:0.
PS Tego to nawet ja się nie spodziewałem.
7
@PuszkinFan Współczuje ziomek, że CI to do gorących wpadło, a 4:0 na tablicy xD
0
Barca Fermini strzela na stadionie Barca Femeni.
2
@aspr1me Chociaż do płyty nie ma kilometra.
0
@AxelF Ogólnie model jest całkiem ciekawy, szczególnie że podaje bardzo krótką datę "zapadalności". Jeśli do 10-15 lat tego nie potwierdzą, to możemy dorzucić kolejną rzecz, na listę pod tytułem "to na pewno tak nie działa" – a to też istotna informacja. Nie mniej jak artykuł mówi, że jesteśmy blisko przełomu, to nie podzielam tego entuzjazmu, bo dopiero obserwacje nas tam zabiorą.
1
@Kgorecki2500 Właśnie mi uświadomiłeś, że dziś nie mam napędu do płyt, a kiedyś zmieniałem dyskietki 5,25" w stacji dyskietek od C64.
9
@mekston Narzucasz presję.
1
@Lisek Tak, zbieram butelki od pół roku. Niedługo zkeszuje i lecę na Malediwy.
1
@macio_944 A potem się okaże, że coś nie siądzie i będzie narzekanie. Klasyczek.
0
@Kgorecki2500 Niestety, ale walka argumentami to libkowa utopia, bo z jednej strony dosłownie ktoś może w 3 minuty "wyrzygać" najdurniejsze stwierdzenia, a potem ktoś musiałby to merytorycznie obalać, robiąc kilkunastogodzinny research. Dochodzimy do problemu dysproporcjonalnych kosztów w wysiłku.
Pisałem już o prawie asymetrii bullshitu kiedyś: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15667623
Dla mnie więc wolność słowa nie oznacza, że można mówić cokolwiek.
0
@AxelF Ciekawy temat więc poszukałem sobie WP-ka od tego, bo artykuły to niestety często kilkbaity.
https://journals.aps.org/prl/abstract/10.1103/nwgd-g3zl
Tłumaczenie maszynowe:
Obserwacja promieniowania gamma z eksplodującej czarnej dziury dostarczyłaby mocnych dowodów na istnienie pierwotnych czarnych dziur, pierwszego bezpośredniego dowodu na promieniowanie Hawkinga oraz ostatecznych informacji o cząstkach obecnych w naturze. Jednak pośrednie ograniczenia sugerują, że bezpośrednia obserwacja eksplodującej czarnej dziury Schwarzschilda w obecnych lub przyszłych obserwatoriach promieniowania gamma jest mało prawdopodobna. Wprowadzamy model zabawkowy ciemnej elektrodynamiki kwantowej (QED), składający się z ciemnego fotonu i ciężkiego ciemnego elektronu. W tym scenariuszu populacja jasnych, pierwotnych czarnych dziur naładowana pod wpływem ciemnego????(1)Symetria może stać się quasi-ekstremalna, dzięki czemu przetrwają znacznie dłużej niż gdyby były nienaładowane, zanim się rozładują i zaczną eksplodować w sposób przypominający eksplozję Schwarzschilda. Pokazujemy, że odpowiedź brzmi „tak”, w tym scenariuszu prawdopodobieństwo zaobserwowania eksplodującej czarnej dziury w ciągu najbliższych 10 lat może potencjalnie przekroczyć 90%.
Nie, żeby coś, ale mówienie o przełomie, skoro to jakiś model zabawkowy oparty o pojęcia ciemnego protonu i ciężkiego ciemnego elektronu jest lekko zabawne. Oczywiście fajnie jeśli to się wydarzy, ale mam przeczucie, że do 10 lat wszyscy o tym zapomną – obym się mylił.
7
@Kgorecki2500 Nazwisko zobowiązuje w tym przypadku.
0
@michal2007 Myślę, że mimo wszystko City. Ale może być to ciężki mecz dla widza.
0
@AxelF Dodam, że jeśli mi nie wierzysz, to możesz uwierzysz czatowi GPT.
https://zapodaj.net/images/96b24cc34979b.png
PS Też na początku źle zinterpretowałem operacje kubitowe i wydawało mi się to możliwe, dopiero po głębszej analizie doszedłem do tego, że zmiana stanu kwantowego, to nie jest przełączenie miedzy 1 a 0, więc druga osoba nic z tego nie odczyta bez operacji odtworzenia, a do tego trzeba jakoś wysłać z punktu A do B, pomiar sprzed zmiany.
7
@macio_944 Przeczuwam gorące.
0
@AxelF Nie możemy.
https://en.wikipedia.org/wiki/No-communication_theorem
Chodzi o to, że mimo zmiany stanu ta zmiana jest nierozróżnialna od szumu, póki nie przepuścisz jej przez macierz Pauliego, a do tego potrzebujesz obu pomiarów.
To trochę tak jakbyś nadawał coś nadświetlnym gołębiem, tylko gołębie w losowych momentach uciekają Ci z klatki.
Edit. Tutaj masz jeszcze, jak działa protokół, bez odtworzenia macierzą nic się nie dowiesz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Teleportacja_kwantowa
1
@marcin62 Nie wyrażam zgody, bo w 2026 ma być drugi sezon DMC.
0
@Kgorecki2500 Za dzieciaka wiele rzeczy wydawało się top, mądrość przychodzi z czasem :)
3
@Kgorecki2500 Wygląda jak typowy burger z maka. Jest jeden plus, ością się nie zadławisz, bo stwierdzono brak ryby.