0

no nie do konca... W Brazylii przeprowadzano w ostatnich latach nieraz ankiety i to Messi byl wybierany jako ten najlepszy.

Poza tym wlasnie dlatego swoj na swego nie powinien glosowac - tylko inne nacje decyduja.

0

niby nie, ale wczesniej mowi, ze walka rozegra sie miedzy Messim i Ronaldo. Inna sprawa, ze pewnie bedzie mial racje i skonczy sie na;

1, Messi
2. Grzmot

0

Mam zacytowac:

"Prosze nie upraszczajmy.

Ani to, ze CR zdobyl 40 bramek, ani to, ze Bale zdobyl w Realu 8 bramek to nie jest wystarczajacy argumetn zeby wydawac osad."

Czy ja napisalem, ze Bale zasluzyl, zeby byc? Napisalem ze pisanie jedynie o jego 8 bramkach jest strasznym uproszczeniem. Wartot ez podac lliczbe asyst itd itp., napisac jak sobie radzil w waznych meczach, jak z jego innymi statystykami.

Tak samo np. z Crem - ocenianie jego jedynie przez pryzmat bramek jest sporym bledem.

Stad moj wpis zebysmy nie upraszczali w ten sposob tej dyskusji.

0

proste - jak wejdziesz na strone fifa za pare dni po tym jak zaglosowales, to ponownie mozesz oddac glos :) - tak samo mozna glosowac z roznych przegladarek

0

bylo kilku zawodnikow o podbnych statach a prezentowali sie moze lepiej - Messi (2 gole i asysta), Suareez (2 gole 1 asysta i udzial w dwoch innych golach), griezmann ( 2 bramki) - sanchez tez zaliczyl dskonaly mecz. - a miejsca tylko 3

0

pisanie ze aby znalezc Benzeme trzeba zejsc "az" do 22 pozycji - tylko malo kto widzi ze od 14 miejsca wsyscy zawodnicy sa wycenieni na 50 mln - co jakby nie patrzec tez nie jest malo

0

Fragment wywiadu z Oliverem KAhnem - nie wiem czy to tak na serio? Wczesniej myslalem, ze on mowil, ze wg niego Ronaldo jeszcze kiedys wygra ZP. - ale w tym roku??

Neuer jest jednym z trzech Niemców nominowanych w tym roku do nagrody. Myślisz, że ma realną szansę na wygraną, a jeśli nie, to kto sięgnie po nagrodę?

To zawsze zależy od głównych trofeów, Barcelona wygrała Ligę Mistrzów, a Juventus dotarł do finału. Do tego dochodzi kwestia tego, kto strzelił najwięcej bramek. (Czyta listę nominowanych). Gareth Bale, Müller, Neymar (chwilę się namyśla). Nie wiem. Myślę, że pod względem międzynarodowym, bo głosuje nie tylko Europa, wciąż ogólnie nie rozumie się, że bramkarz może walczyć o nagrodę taką jak ta. Doświadczyłem tego z pierwszej ręki, nie można zaprzeczać, że jest to problem. Prawdopodobnie będzie to kolejna walka między Messim, który ma za sobą dobry sezon, i Ronaldo, który znów strzelił masę bramek. Myślę, że wygra Ronaldo, to jest człowiek, który nazywa siebie najlepszym na świecie – kto może go winić? (Śmiech). Jak dla mnie Robben jest niesamowitym piłkarzem, ale boryka się z kontuzjami. Wciąż nie widzi się, aby Bayern był na świecie reprezentowany tak, jak Real, Barcelona, czy Manchester United. Inne kluby mają wielu międzynarodowych fanów, jednak Bundesliga nie jest tak często oglądana za morzami. Wszystkie te czynniki odgrywają rolę w głosowaniu. Jak mogę wybrać kogoś, kogo prawie nigdy nie oglądam? Dlatego Niemcom zawsze jest szczególnie ciężko, o ile nie grają klubu takiego jak Real Madryt, co robi Toni Kroos.

0

W kwestii nagrod i innych wyroznienien - bo teraz taki czas nastal celem agitacji chcialbym przypomniec o zaglosowaniu na bramke roku (rowniez Ci co glosowali moga ponownie):

http://www.fifa.com/ballon-dor/puskas-award/index.html

MAm nadzieje, ze nagroda Puskasa trafi w ręce Messiego. Zasluzyl tym golem z Bilbao

0

Niestety ale bedziemy zawiedzeni tutaj, bo glosowanie tutaj sie juz dawno skonczylo, wiec pewnie obok Leo bedzie Cr i Lewy / Neymar - czyli zabraknie miejsca dla Luisa.

0

Bravo poza SPH, nie wygral SPE (nie gral), PK-a (ok wygral go, ale nie gral ani jednego meczu) oraz LM (oficjalnie UEFA nie uznaje go za zwyciezce)

Co nie zmienia faktu, ze powinien byc przed Casillasem i Navasem (ktory dopiero gra od 3 miesiecy)

0

pamietaj,ze Bale w reprezentacji gral bardzo dobrze - doprowadzil ich na Euro po raz pierwszy (fakt, ze teraz jest wiecej druzyn, ale i tak).

Prosze nie upraszczajmy.

Ani to, ze CR zdobyl 40 bramek, ani to, ze Bale zdobyl w Realu 8 bramek to nie jest wystarczajacy argumetn zeby wydawac osad.

0

"Tito nie podal sie do dymisji. Dopiero zrobil to w okresie przygotowawczym" - dobrze ze zacytowales. Mam nadzieje, ze skumasz - ze Tito podal sie do dymisji po zakonczeniu sezonu 2012/2013 / w orkesie przygotowawczym, a nie WCZESNIEJ.

0

Tito podal sie do dymisji przed przyjsciem Martino ok? Ten okres 80 dni Roury byl w momencie gdy Tito byl w Stanach, ale to on w ciagu sezonu 2012/2013 wciaz byl trenerem, a nie Roura.

Powtorze Tito zrezygnowal na koniec sezonu, wiec Roura nie byl pierwszym trenerem Barcy ale wciaz byl asystentem. NIe mial autonomii, jaka mial Remon, ktory byl samodzielnym trenerem. Rozumiesz??

Camacho odszedl - a Tito w trakcie sezonu tego nie zrobil - dopiero po jego zakonczeniu, gdzie Barce przejal Martino.

2

jest tylko jeden prawidzwy skszydlowy:)

0

Camacho podal sie do dymisji - natomiast Tito NIE - czy to tak trudno zrozumiec?

Tito prowadzil te druzyne - odbywaly sie konferencje z USA - natomiast Roura siadal na lawce - ale to Tito wciaz byl trenerem. Tito nie podal sie do dymisji. Dopiero zrobil to w okresie przygotowawczym.

CAMACHO podal sie do dymisji - mial fatalny poczatek sezonu i jak sam pisales bylo kilka powodow, ale jednak sportowo bylo slabo i PODAL SIE DO DYMISJI.

Juz lepszym porownaniem byloby porownanie wziecia Remona do Martino. Przeciez Tito mial dalej prowadzic Barce, ale nawrot choroby wszystkich zaskoczyl i trzeba bylo na szybko trenera sciagac (rynek byl ograniczony) i wzieli Martino.

0

Powinno byc tak:

Buffon - Alba (Alaba) - Mascherano (Chiellini) - Pique - Alves - Busquets - James - Pogba - MSN

A bedzie tak:

Neuer - Alaba - Ramos - Pique - Alves - Iniesta - Pogba - James - Grzmot - Lewandowski - Leo

Mam nadzieje, ze jednak MSN bedzie uhonorowane

Szkoda, ze nie ma de Bruyne - totalny bez sens - nominowany do Zlotej Pilki, do druzyny UEFA, a tutaj go nie ma mimo ze mial swietny sezon indywidualnie i to co robil Wolfsburg dzieki jego grze to poezja.

Do tego poczatek w City tez nienajgorszy - on powinien byc nawet w 11 roku.

1

O ile w zestaweinu UEFA brak Bravo rozumiem, to tutaj w zestawieniu FIFPro, gdzie przed Bravo sa Navas (ktory nie gral pol roku) oraz Casillas ze wszystkimi jego babolami to no comment.

1

NIe chce sie czepiac, ale napisales: "Claudio Bravo który jako jedyny zdobył absolutnie wszystko"

Bravo nie zdobyl SPH, - nie gral tez ani razu w Lm i PK-a, ale :) co nie zmienia faktu, ze akurat w tym zestawienu powinien byc, bo to nie jedenastka UEFA i co jak co przed Navasem i Cassilasem to jzu na pewno.

0

"Mam na myśli że nikt nie planował zwolnić Camacho tak jak i Vilanovy," - ale jednak Camacho zrezygnowal. Roura prowadzil Barce tymczasowo i dopiero kiedy Tito ostatecznie zrezygowanl ze wzlgędów ZDROWOTNYCH to na jego miejsce przyszedl Martino.

0

o czym TY piszesz? Camacho sam zrezygnowal - ale ZREZYGNOWAŁ. Do tego o ile kojarze to all in all z powodow sportowych. O ile kojarze to Real daleki byl od dobrej gry wtedy.

Natomiast w przypadku Tito wiadomo jak bylo - do tego tutaj Roura nie byl trenerem Barcy. On ciagle byl asystentem - widzisz roznice?

Roura prowadzil Barca - kiedy Tito leczyl sie w Stanach - ale to wciaz Tito byl trenerem. Pozniej przeciez Tito usiadl na lawce w meczu z Bayernem

Porównanie z Remonem zupelnie nieadekwatne. Opowiesc o Remonie nie wiem co ma tutaj wniesc - byl przecietnym trenerem, ale to, ze porownujesz poziome Roury do Remona nie znaczy ze powinno sie wliczac Roure jako trenera, bo on de facto nim nie byl.

11

uwzglednianie Roury jest bledem - wprawdzie zasiadal na lawce trenerskiej te 80 dni ale glownym trenerem byl wciaz Tito - Roura jako jego asystent zastepowal go w trakcie walki z choroba. To nie byla sytuacja ze Tito byl zwolniony i prezes wskazal kolejnego trenera.

1

Kilka rzeczy

Manchester Utd raczej ciezko bedzi mu zajac 2 miejsce w grupie.

1//Graja na wyjezdzie z Wolfsburgeim i jak wygraja, to beda mieli 1 miejsce, a jak rpzegraja to pewnie odpadna i z drugiego miejsca wejdzie PSV, ktore podejmuje CSKA u siebie.

2//Arsenal musi wygrac na wyjezdzie z Olympiakosem co najmniej dwoma bramami zeby zajac drugie miejsce

3// W przypadku Chelsea to samo co z Manchesterem - remis w meczu z Porto daje Chelsea drugie miejsce, porazka oznacza odpadniecie, a wygrana awans z 1 miejsca.

Czyli z drugich miejsc zostanie PSG i City, a my i tak na City trafimy :)

1

To prawda, ale dla Realu juz zarezerwowane Schalke :))) (choc Niemcow nawet nie ma w LM), wiec jakos nie wierze, ze REal odpadnie przez 1/2 finalu.

Poza tym w ostatnim meczu z Bayerem Enrique da pograc rezerwowym moze poza Leo (zeby zdobyl troche minut po kontuzji), a Cr ustrzeli pewnie dublet Malmo.

3) Messi i Ney maja juz ogromna strate do Cra, bo 5 goli na tym etapie rozgrywek, gdzie pozniej o gole bedzie na pewno trudniej.

4) Suarez ma najwieksze szanse, ale od pworotu Leo u nas bramki rozloza sie bardziej pomiedzy te trojke

W kazdym razie na ten moment, to Cr jest bliski zrobienia kolejnego INDYWIDUALNEGO osiagniecia.

5) To, ze Real teraz gra jak gra i sie z niego smiejemy, nie znaczy, ze nie odpali i znow bedzie strach, ze moga wszystko wygrac. Najwazniejsza bedzie forma na wiosne.

0

TO prawda, ze nastrzelał wiele bramek i nikt mu tego nie odbiera, ale pytanie jak wygladala jego gra w tym roku.

Za swoje wyczyny strzeleckie otrzymał nagrody, ale tak jak piszesz:

"Cristiano irytuje mnie w 3/4 meczów w tym sezonie, ale co jego to trzeba mu oddać."

Ważne mecze / mecze z silnymi rywalami w tym roku i gra CRa:

1) 0-4 w lidze z Atletico i Cr grał słabo

2) 0-1 w lidze z Bilbao i Cr nic nie grał

3) 1-2 z Barceloną (gol Cra), ale pytanie kogo za tego gola bardziej docenial Modrica i przede wszystkim Benzeme, czy Cra? Poza bramka o ile kojarze niewiele pokazal - zmarnowana 100% w poprzeczke

4) hat trick z Sevilla na wiosne - to byl wielki mecz i wielki wyczyn trzeba przyznac

5) mecz z Valencia - slaba gra, zmarnowany turbo wazny karny, ktory byc moze przesadzil o lidze i kilka zmarnowanych sytuacji

6) 1/4 LM z Atletico - bohater rewanzowego meczu - poslal idealna pilke do Chicarito

7) dwumecz z Juventusem - moim zdaniem mimo dwoch bramek (karny i pusta) wielki zawód i raczej slaba postawa

Od jesieni:

Slabe mecze z 2x PSG, Barca, Sevilla i tak naprawde poza dzisiejszym spotkaniem i Espanyolem to naprawde jego forma jest daleka od tej z jesieni 2013 czy z jesieni 2014.

0

Jakby nie patrzeć CR idzie na krola strzelcow LM po raz 5, w tym 4 raz pod rząd. Wyrówna oba osiągnięcia Messiego w tym temacie.

1

jak zdobyl swoje 17 bramek, to w fazie grupowej strzelił 9, a pozniej w 1/8 dolozyl 4 z Schalke 04. Wiele zalezy na kogo trafia i czy w ostatnim meczu grupowym Real bedzie cisnal.

3

"na formę Szachtaru na swoim stadionie.: - nie wiem czy wiesz, ale Szachtar nie gra na swoim stadionie :)

0

"Ronaldo zawsze chce więcej," a kto nie chce :) - mowie, ze te kilka meczów, ktore niewiele znaczyly mocno mu napompowaly staty.

1

Tamten mecz był jednak inny bo a/ był o stawkę b/ Tam pare razy zmieniało sie prowadzenie c / tam Schalke wygrało 4-3

0

Po prostu Real chciał tez zeby w jego meczu padło 7 bramek czyli tyle samo ile w meczu Barcelony

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?