mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Brawo Argentyna - turbo wazne 3 punkty. Wyszarpane, ale udalo sie - widac jak to wygalda pod nieobecnosc naszego Cracka.
0
ale bramecxka Anglikow
1
ok, bo wyżej napisales mecz Barca Real 4:3, a to było Real - Barca 3:4. Ja spojrzałem ten mecz z hat trickiem Leo i stad moja pomylka.
1
Barca - Real 3-3 w przeciagu 2 lat? Przeciez ten mecz w 2007 roku :P.
2
Mimo, ze caly swiat patrzy to wielokrotnie było sporo kontrowersji w El Clasico - np. nieuznany gol Rivaldo (przypomnienie redakcji z tego spotkania), karny z czapy Cra w El Clasico gdzie wygralismy 4-3 (faul poza polem karnym).
0
Fajnie ze ta seria powróciła :)
0
puchary to sie zrzuca z autobusu :)
0
Ronaldo nie grał w Barcy w 21 wieku :)
1
Różnica jest taka ze Enrique nie był liderem Realu i Real wcale nie chciał go zatrzymać - a Figo dzień przed odejściem deklarował miłość do klubu. Figo był liderem tej drużyny, kapitanem. Nikt w Barcelonie nie ma pretensji o to ze Saviola przeszedł do Realu.
0
Neymar nie zasługuje na ZP bo jednak to co robił Leo było jednak poziom wyżej. Neymar strzelił pare bramek w fazie pucharowej - jednak w większości nie były one tak istotne jak bramki Leo czy nawet Luisa. Do tego dodaj mini wszystko kompromitujący występ na CA - piłkarz który aspiruje do ZP nie moze kończyć turnieju w ten sposób.
0
Nagroda indywidualna nie oznacza tez wyłącznie ilości bramek - Cr nastrzelać ich sporo w tym roku ale czy indywidualnie prezentował sie tak dobrze to juz inne pytanie.
0
Fajnie jakby Messi kontynuował te passe
3
Celem agitacji i przypomnienia - glosujcie na bramke Leo. Trzeba pomoc naszemu crackowi w zdobyciu nagrody Puskasa. Dla tych oc juz glosowali, to proponuje wejsc ponownie - mozna glosowac wiecej niz jeden raz. :)
http://www.fifa.com/ballon-dor/puskas-award/index.html
0
tak swoja droga - tota koncepcja nie odnosi sie wg mnie do Halilovica - bardziej mam na mysli strategię klubu w tym zakresie. Chodzi o to, żeby nie dochodzilo do sytuacji jak z Songiem, Bojanem, Hlebem, Keirisonem i innymi. Jesli decydujemy sie na wypozyczenie to max 1 sezon (oczywiscie zalezy od wieku) - a pozniej trzeba podejmowac decyzje (zostawiamy gracza / sprzedaz z opcja odkupienia / sprzedaz definitywna). Oczywiscei caly proces szczegolnie w przypadku wychowankow zaczynamy od proby wprowadzania do pierwszego zespolu - a jezeli to nie wychodzi (dostanie za malo minut), to wtedy trzeba korzystac z trych opcji o ktorych wyzej napisalem.
0
a nie rozumiesz? Dosc jasno przedstawilem swoja wypowiedz. Skoro piszesz, ze sie z nia nie zgadzasz, to chyba jednak rozumiesz ;) Albo to ja sie pogubilem w tej logice :)
0
ale przynajmniej rozumiesz jak się ma mój komentarz do tematu :)
1
"Z tego co można zauważyć, Hiszpan nie zawita raczej u nas już na nowo, Adama nie gra póki co. " - no to wlasnie by sugerowala, ze Barca zrobila dobry deal na obu skoro uwazasz, ze Delofeu juz nie zagra u nas, a Adama dalej nie gra.
"Najważniejsze to to, czy sądzicie wszyscy, że ktoś kupi od nas kolesia za 2 miliony i odsprzeda go za choćby te 5 milionów? " - tak wlasnie dziala opcja odkupienia :) Co wiecej moze to byc oplacalne dla obu druzyn.
Czasami tez lepiej sprzedac niz wypozyczyc, bo wtedy w tym drugim klubie czesto taki zawodnik wypozyczony moze byc ciut inaczej traktowany pod katem rozowoju (w koncu go tylko wypozyczylismy i po sezonie pewnie odejdzie) - w przypadku sprzedazy - rozwoj tego zawodnika dla tego klubu jest rowniez oplacalny ze wzgledu na molziwy zysk przy sprzedazy.
0
" I wierzysz, że jakiś klub zgodzi się na opłacalna dla nas opcje? " - tak bo np. z Delofeu i Adama tak sie udalo zrobic, wiec czemu ma sie nie udac z Halilovicem.
Do tego Real tez tak potrafi, wiec i my pmozemy - lepsze to niz ciagle wypozyczanie a na koncu przyjdzie koniec kontraktu. Do tego wypozyczanie pilkarza gdy jego pensja jest niska nie jest tez ekonomicznie swietnym rozwiazaniem.
Rafinha to wszedl do skladu jako wyzej wymienionych Panów juz nie bylo.
"Busi, Pedro, Messi, Thiago, Rafinha, Iniesta, Xavi wszyscy byli przez nas wykształceni i weszli pierwszymi drzwiami do składu i do pierwszej drużyny." Z tym tez trzeba uwazac, bo to ze Ci zawodnicy weszli do skladu to jedno - ale nie zawsze trafia sie takie pokolenie u nas.
0
Ma i to bardzo: Halilovic obecnie nie jest gotowy do gry w Barcelonie - i jak rozumiem jest to decyzja Enrique. Nasuwa sie teraz pytanie kiedy bedzie gotowy. Moze sie okazac, ze za 2-3 lata to jednak nie bedzie ten poziom jak wymieniony przeze mnie Bojan, a moze wystrzeli. Jezeli wystrzeli to odkupimy go za rozsadne pieniadze, a jak nie to zyskalismy sprzedajac go teraz.
Piszesz, ze "sprzedaz nawet z opcja odkupienia jest wielka glupota" - w przypadku Bojana na pewnym etapie jego kariery w Barcelonie ludzie tez tak mysleli. Pozniej sie okazalo, ze kiedy Bojan byl talentem i mozna bylo go sprzedac wlasnie z opcja odkupienia za niezly hajs nie zrobiono tego. Halilovic fajnie gra w Gijon, ale pytanie co dalej? Moze sie okazac, ze bedziemy go trzymac na wypozyczeniu kolejen 2-3 sezony i jednak nic z tego nie bedzie - stad pomysl sprzedazy z opcja odkupienia ma ogromny sens.
0
To jest analogia do sytuacji Traore: http://www.fcbarca.com/mobile/65182-oficjalnie-adama-przechodzi-do-aston-villi.html
Artykuł jest dość lakoniczny, ale wiadomo o co chodzi - opcja pierwokupu z kwotą wpisaną do umowy. Wiadomo, że inaczej to nie miałboy sensu - ten styl obchodzenia sie z mlodymi graczami zaczal stosowac m.in Real. W wielu rpzypadkach jest ot lepsza opcja niz wieczne wypożyczenie.
0
Tak samo wypożyczany był Bojan i inne wielki talenty a pózniej sie okazywały ze nic z tego - i jeaCze trzeba było Romie dopłacić. Jakbyśmy sprzedali Bojana wtedy za 10-15 mn ( a można było ) z opcja pierwokupu na 20-25 to Barca byłaby na czysto te 15 mln i w ogóle nie byłoby tematu. Jak piszesz on sie jeszcze rozwija i cieżko powiedzieć czy na pewno bedzie to poziom Barcy.
4
Przeciez w opcji pierwokupu wpisywana bedzie kwota, czyli taka zasada działania opcji. Sprzedajemy teraz za 5 - zapewniamy sobie opcje pierwokupu na 10 przez 2-3 lata i czekamy co sie wydarzy. O żadnych 80 mowy wtedy nie ma
1
Moim zdaniem to jest dobra polityka - idziemy podobna droga co Real w kontekście graczy. Zamiast oddawać na wieczne wypożyczenia (pensja zawód oka na tym etapie rozwoju nie jert problemem) to lepiej sprzedać z zapewnieniem sobie sensownej opcji pierwokupu. To stwarza sporo możliwości ewentualnego sprowadzenia z powrotem gracza ale rownież zapewnia gotówkę (np sprzedaż Adamy czy Delofeu)
1
Powiedziec, ze uwaza się, ze ktos wygra, to chyba o niczym nie swiadczy. Zwlaszcza, ze dodaje, ze to trudna sprawa, bo wynik rozstrzyga sie przez glosowanie. On nie powiedzial, ze Messi był wg niego najlepszy - tylko, ze wg niego pewnie wygra.
Mwi jednak ze ten sezon byl jego najlepszym indywidualnie - pytanie jak zdefiniowac 'najlepszy indywidualnie'? Jezeli iloscia goli - to faktycznie był. Jezeli wezmiemy inne czynniki jako ogolna jakosc gry (rozgrywanie, dryblingi, kreowanie sytuacji), to w sezonie 07/08 CR potrafil zrobil taka gre - pojsc skrzydlem - przedryblowac rywala - stworzyc wolna przestrzen. Pomóc druzynie zdobyc trofeum. Pilka nozna to mimo wszystko nie jest sport indywidualny, a takie wypowiedzi sugeruja, ze jednak dla niektorych jest.
4
Slabo to wyglada jesli chodzi o Argentynę - 3 mecze: 2 remisy i 1 porażka - w tym dwa mecze rozegrane u siebie.
Teraz mają wyjazd z Kolumbią, który spokojnie mogą przegrać. MS w Rosji oddalaja się
To po raz kolejny pokazuje jaka jest ta reprezentacja. Nie chcę mówić, że bez Messiego to kuleje, ale to pokazuje przede wszystkim jak glupie jest pisanie, ze Messi w Argentynie ma swietnych kolegów i, że brak sukcesów Argentyny leży po stronie Leo lub więcej, że dojście z Argentyną do finałów MS i CA to nie jest wielki sukces, bo taka reprezentacja powinna regularnie wygrywać CA i świetnie grać na MS.
Jak widać jest kompletnie odwrotnie i, że ta reprezentacja mimo wielkiego potencjału w ataku, nie daje rady i pokazuje swoje wielkie słabości.
0
Szczególnie nazwisko "Kansas city" oraz tego Konia ;))
0
no własnie piłkarza, a tutaj w rywalizacji mamy też konie, wiec sprawa nie jest taka oczywista :)
0
Narazie to prowadzi Druzyna Kansas, a depsze jej po piętach Koń American Pharoah
0
w sezonie tak, ale chocby w roku kalendarzowym juz nie.
0
tak naprawde zaden z nich nie wygral wszystkiego - np. Messi mistrzostwa swiata i CA - choc brakowalo niewiele - ale ma ms-u20 i IO. Cr mial final ME z Portugalia, ale jednak w 2004 to nie on byl decydujaca postacia tamtego zespolu, a Figo i Deco.