mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
NIe rozumiem? Wytlumaczysz :)?
0
Dobrze, z gry Atleti zasluzylo na wygrana, ale fajnie ze i tak remis patrzac na to ze do 82 minuty bylo 0-1. Dobrze, ze Real nie wykorzystuje nasyzhc slabosci - jestesmy w grze.
2
Najlepsze byloby zwyciestwo Atleti, ale i tak jest fajnie :))
0
Vidal poza finalem nie zachwycal - rozegral bardzo nierówny turniej. Bravo gral przyzwoicie, ale poza karnymi w finale nie wybronil Chilijczykom jakos wiele, wiec tez trudno dac w tym przypadku MVP.
Chyba ze chcesz powiedziec ze MVP turnieju nalezy sie zawodnikowi mistrzowskiej druzyny - to jest jakis argument. Np w NBA sie tak robi.
1
mamy pazdziernik - jak Guaridila przyszedl do Bayernu dwa lata temu, to Bayern cisnal i wygrywal ile wlezie, az w koncu na wiosne sie zacial i dostal 4-0 od Realu. Szkoda teraz zastanawaic sie nad zwyciezca Lm, bo do wiosny kawal czasu.
0
przeciez to byl naroznik pola karnego - to juz stoper ma byc przyspawany do wapna?
Pique przepuscil zawodnika i ratowal sie faulem. Niestety Gerard nie blyszczy ostatnio forma.
0
A kto byl lepszym graczem na tym turnieju od Messiego? Jezlei w przypadku MS mozna by sie zastanawiac, to tutaj nie ma nawet nad czym.
Najwiecej dryblingow, najwiecej wykreowanych sytuacji, najwiecej asyst, strzelone karne z Kolumbia oraz z Chile (jako jedyny w finale Argnetynczyk udzwignal presje i to przeciwko bramkarzowi z ktorym na codzien gra).
MVP za spotkania z Urugwajem, Kolumbia i Paragwajem, nieprzyjete MVP za spotkanie z Paragwajem w grupie.
W finale zagral niezbyt szalowo, ALE I TAK zdoalal wykreowac dwie super sytuacje strzeleckie.
3
Do tego final w CA, w tym MVP turnieju i najlepszy asystent zawodów.
0
A ja Ci powtarzam, ze " w ofensywie poza Neymarem byl naszym najlepszym graczem w pierwszej polowie", wiec jednak mozna docenic jego gre.
To, że nie bryluje w statystykach nie oznacza od razu, ze zle zagral. Mial kilka wejsc ofensywnych w ktorych stowrzyl przewage.
Raz sam nakrecil akcje, po ktorej jego strzal byl zablokowany. Jest jednak roznica pomiedzy sytuacja keidy partnerzy rozgrywaja, a Ty dostajesz podanie, z ktorego uderzasz, a ten strzal jest zablokowany a fakt, kiedy samemu nakreciles tę akcje. Tak bylo w przypadku Roberto.
Dwa razy bardzo dobrze wyprowadzil pilke - jest to gdzies u Ciebie w statystykach?
Raz interwrniowal sczeslwiei - zagranie glowa w polu karnym - jednak w sotatecznych rozrachunku ta interwencja byla dobra.
I przez niego nikt nie dostal zoltej kartki. Po pierwsze nie bylo kartki, po drugie to Pique dal sie ograc w tej sytuacji.
Moze zachwyty przesadzone, ale zagral bardzo przyzwoicie. Moze zaczales od slow ze nie rozumiesz achwytow, ale pozniej nie napisales nic pozytywnego, a tego jednak troche bylo, dlatego napisalem ze komentarz byl jednostronny.
0
akurat jezeli pilka zmierza do bramki, a gracz z pozycji spalonej ja dotknie, to gol jest nieuznany, wiec kara za to jest. Polecam mecz Tottenham City w tej kwestii :)
0
Z Bilbao byl Leo, ale nie bylo 3/4 skladu (nie bylo Bravo, Pique, Rakitica, Iniesty, Neymara).
Z Celta troche tych sytuacji bylo - w defensywie bylo cienko, ale jednak akcje w ataku byly. Polecam skrot i w sumie akcji 100% mielismy nawet wiecej niz Celta.
Dla porownania w poprzednim sezonie byl taki mecz z Malaga, a nawet dwa, gdzie w pierwszym nie oddalismy celnego strzalu na bramke rywali (wynik 0-0), a w drugim w calym meczu mielismy jedna sytuacje (Rafinha). A jednak po tym meczu z Malaga pozniej gra znowu wygalada swietnie.
Poza obrona w tym sezonie duzym mankamentem jest skutecznosc - gdzies widzialem, ze spadla bodajze dwukrotnie w stosunku do ubieglego sezonu.
Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Przed nami spotkania z Rayo, Eibar (u siebie must win), a pozniej Getafe i Villareal, z ktorych minimum to 3 pkt, 4 to niezle, a 6 to marzenie :). Duzo bedzie zalezalo jak pisalem od tego co zrobia Biali.
W sumie zostalo 6 spotkan jeszcze bez Messiego.
0
Pospieszyles sie, bo chyba niezbyt dokladnie przeanalizowales jego gre. W ofensywie poza Neymarem byl naszym najlepszym graczem w pierwszej polowie. Wiec chyba jezlei mamy w sumie 10 pilkarzy bez bramkarza, a Ty piszesz ze nie ma co sie zachwycac Roberto, to co dopiero o kilku innych naszych pisac.
0
i jak widac niestety nie pomylilem sie. A swoja droga prosze to ze przeslizgnelismy sie z Bayerem nie znaczy ze lawka jest mocna.
0
teraz ta lawka wygladala gorzej
4
Tylko Atletico - po co nam remis - w walce o tytul beda sie liczyc dwa zespoly.
1
moze wynik tego nie potwierdal, ale jednak Manchester City zdemolowalismy - gralismy pieknie i tylko Hart stal na przeszkodzie.
Powiedzialbym, ze Atletico tez rowno ogrywamy i to Atletico Simeone - to slynne 3-1, gdzie cale nasze trio wpisalo sie na liste strzelcow.
Trzeba poczekac / moze przeczekac ten okres z minimalizowaniem strat- zobaczymy co pokaze Real - bo nie ukrywajmy, ze jezeli Real nie bedzie gubic punktow to faktycznie mozemy teraz przegrac lige, ale jezeli Real nie wykorzysta naszych potkniec to wciaz bedziemy w grze.
Spokojnie na sentymenty przyjdzie czas - jeszcze paru graczy generacji Guardioli ciagnie ten wozek (Pique, Buseuqets, Iniesta, no i Messi). Ja bym wstrzymal sie przynajmniej do czas az argentynski magik zakonczy kariere w Barcelonie :).
Byc moze troche czuc w powietrzu wlasnie ten brak Leo - mecze z Las Palmas, Bayerem czy teraz Sevilla pokazuja jak wiele Messi dla nas znaczy.
1
Wtedy był Messi który miał dwie asysty - teraz jakoś tego nie widze
0
Ale potrzebował "aż" 20 minut
0
Moze by strzelił i jednak inaczej by sie gralo
0
Brakuje czynnika X czyli Messiego. Swoją droga naprawdę dobrze ze Real stracił punkty w ostatniej kolejce bo z nami jest coraz gorzej. Mam nadzieje ze uda sie choć punkt ugrac
0
Roberta jak jedyny poza Neymarem potrafi ograć gracza Sevilli - pare razy dobrze wyprowadził piłkę - raz został w ostatniej chwili zablokowany przez Kryche. Juz nie mówiąc o żółtej kartce dla Pique... Trochę pospieszyłeś sie z tym komentarzem - bardzo jednostronny
0
Ma kim straszyć Lucho z ławki :)
0
Nie mowie ze nie - mysle ze to bardziej kwestia mediow. Bo inaczej faktycznie sie nie da.
Chyba, ze np. w takich glosowaniach kartki otrzymywane bylyby liczone w jakis sposob jaki punkty ujemne. :) np. czerwona kartka -20 punktow, a zolta -5 punktow. Wtedy w pewien sposob zostaloby to wyeksponowane.
W 2014 CR w pelni zasluzenie dostal te nagrode. Byl w tamtym roku najlpeszy (mimo slabego mundialu). Co innego w 2013 ale to juz kwestia sportowa a nie fair play.
0
W sumie nie byłeś daleki od prawdy no jeden z tych głosów był uwaga uwaga z Portugalii ;)
0
Lewy raczej w 23 bedzie na pewno. Jednak miał sukcesy drużynowe - do tego sporo bramek (chyba ostatecznie drugi strzelec Bundesligi) i piorunująca jesień robi swoje
0
ZP jest przyznawana za okres od listopada poprEdniego roku do końca listopada roku obecnego (do momentu zakończenia głosowania). Kms teoretycznie wchodzą juz na nowe głosowanie - ale one są w grudniu i właściwie mało kto o tym pózniej pamięta jak sadze ;)
0
Wiem ze o to chodziło - ale niestety jeżeli jakimś aspektem tej nagrody jest fair play to według mnie u Criatiano tego zabrakło w tym roku. Ja nie kwestionuje tego ze chcieli pokazać ze Suarez zachował sie fatalnie - ale inni wielcy piłkarze którzy maja szanse na te nagrodę nie są w ogóle te kwestie wspominane przy ocenie danego gracza. Moze lekko przesadziłem ze w samych nominowanych nie powinien byc ale jednak w jakiś sposób można by wyeksponować te cześć składowa nagrody. Wiem ze w tym roku raczej na Leo pójdzie większość głosów - bardziej chodzi mi o zasadę.
2
Swoją droga zawsze podoba mi sie rzekomy aspekt Fair play w przyznawaniu ZP. Pamietam jak w poprzednim roku Suarez nie był nawet nominowany - ale jak taki CR zachowywał sie chamsko w spotkaniu z Bilbao czy w tym roku z Cordoba to mało kto pamięta. A jeżeli jest to nagroda która w jakimś sensie uwzględnia ten aspekt to CRa nie powinno w niej byc. Mógłbym tez dodać pare zdań o symulowaniu ale nie ma co sie znęcać nad niektórymi :)
0
buki swoje wiedza :) - w okresie od czerwca do sierpinia kursy na zwyciestwo Messiego w plebiscyci oscylowalo kolo 1.1-1.3.
Dopiero od polowy wrzesnia / paxdziernika to sie zmienilo. Jezeli polaczyc to z kontuzjami Leo, zebraniem Bialych o Balona oraz przedluzeniem glosowania mamy oczywisty rezultat.
0
Co do asysty - oczywiscie ze masz racje - Suarez nie powinien jej miec.
co do ZP o ktorej ZP mowisz, ze powinien ja dostac Iniesta?
O tej z 2011? Prosze nie zartuj - bo tego nawet nie bede komentowal
Jezeli masz na mysli ZP za rok 2010 - to przyznanie jej Iniescie to bylaby rażąca niesprawiedliwosc. Jezeli nie Messi (ktory wtedy mial indywidualnie najlepsze osiagniecia (krol strzelcow LM, krol strzelcow La Liga, ZB), do tego dolozyl dwa trofea klubowe (mistrzostwo La Liga i SPH) i byl liderem tej druzyny. Iniesta przez pierwsza czesc roku 2010 leczy kontuzje. Jezeli juz komus sie wtedy nalezala ZP to tylko Sneiderowi, ktory zdobyl potrojna korone z Interem oraz byl wicemistrzem swiata. Do tego jako pomocnik zostal wspolkrolem strzelcow tej imprezy.
Jednak jezeli mowimy o bardziej niezasluzonej ZP, to chyba jednak nalezy wrocic do roku 2013, za ktory to rok ZP przypadla dla CR-a ktory wygrał okrągłe "ZERO". Jednak wtedy zadecydowala swietna jesien ktora przesadzila o Balonie.