mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Po prostu głosowanie odbywa się przed Finałem, dlatego w 2002 r, wygrał Kahn, stąd później ta niesprawiedliwość. Do rozpoczęcia finału tamte mistrzostwa były jednak popisem Olivera Kahna. Ronaldo też grał świetnie, ale przed finałem to był ciężki orzech do zgryzienia ;)
2
Nie czytasz uważnie. Na poprzednim turnieju nagrodę tę wygrał Diuego Forlan. Dla przypomnienia Urugwaj zajął 4 miejsce.
1
W zeszłym sezonie nie zasłużyl, a tez dostal.
0
Fair price. Może nie jest to jakiś zajebisty interes, ale jeżeli cena się potwierdzi, to Barca nie straciła na tym.
0
Prawda Ronaldo strzelił sporo goli w LM ale my tyu mówimy o ZP - która jest przyznawana za rok kalendarzowy NIE ZA SEZON - o co była dyskusja w zeszłym roku.
Ronaldo może i strzelił 40% goli Realu w LM, ale jakbys zauwazyl odnosilem sie do meczów decydujacych o wygraniu LM, a tam trochę go zabrakło - tak jak napisałem wyżej.
Twój komentarz zupełnie nie odniósł się do tego co napisałem. Napisałem, że CR nie był decydujący dla tryumfu Realu w LM w tym sezonie. Była ważną postacią na poczaku rozgrywek (faza grupowa w roku 2013 oraz w 1/8 przeciwko Schalke).
Jakbys przeczytał ostatni akapit, to nawet nie kwestionuje, że CR zawiódł w kluczowych meczach - po prostu kontuzja częściowo przeszkodziła mu w koncowce sezonu.
0
Ja tylko opisałem 3 gole, które CR strzelił na mś - to wszystko.
1
Piszesz, że "di Maria i Neymar potrafili w swoich meczach zapieprzać i walczyć i przebijac się przez obrońców".
Messi jednak też przebijał sie jak mógł - w końcu ma najwięcej udanych dryblingów ze wszystkich graczy na turnieju.
A co do gry obydwu wymienionych panów, to tak dla przypomnienia:
Faza pucharowa:
Di Maria grał z Belgią 20 min, a z Holandią w ogóle nie grał.
W meczu ze Szwjacarią strzelił gola, ale też zaliczył 37 strat! -więc też można miec mieszane uczucia o ocenę za taki występ.
Neymar nie strzelił bramki w fazie pucharowej - miał asystę po rzucie rożnym, ale tak szczerze to też nie błyszczał w meczach z Chile, czy zwłaszcza z Kolumbią.
Faza pucharowa rządzi się jednak swoimi prawami - wyjątek niesamowity mecz Niemców
Faza grupowa:
Di Maria słabo grał zarówno w meczach z Bośnią, jak i Iranem. Trochę dobrej gry pokazał w meczu z Nigerią, chociaż też bez szału.
Neymar grał bardzo dobrze w fazie grupowej - we wszystkich 3 meczach szarpał i tutaj faktycznie się zgadzam.
Pisanie, że nie widziałeś Messiego w fazie pucharowej, a chwalisz wymienioną dwójkę jednak nie do końca oddaje dobrą argeumentację.
2
Wg buchmacherów to jednak Argentyna była faworytem meczu z Holandią - tak ja rozumiem rolę faworyta. W przypadku meczu z Niemcami, to jednak Niemcy będą zdecydowanym faworytem. I nie mówię tu tylko o dzieciakach szczególnie z wiadomo, której strony, które przed każdym meczem Argentyny to mówiły.
2
Argentyna w całym meczu oddała bodajże 3 celne strzały na bramkę (w tym jeden Messiego z rzutu wlnego, jeden Palacio po podaniu Messiego i jeden Rojo z 35 m) w 120 minut.
Z Belgią Argentyna oddała dwa celne strzały na bramkę. To był jedyny mecz, w którym Messi miał dobrą okazję na bramkę wypracowaną przez partnerów.
O czym to mówi?
Wyłącznie o taktyce Argentyny. Trudno być zachwycającym i widocznym w takiej taktyce. Mimo to Messi zagrał dwie świetne piłki na skrzydła (jedna pod koniec pierwszej połowy - jakby Rojo nie zagrał jak Dani Alves to powinna być 100% okazja dla Igły), dodatkowo w ostatnich 5 minutach dogrywki stworzył dwie okazje na bramkę.
I co ważne? Wykonał jako pierwszy karnego dla Argentyny, co w połączeniu z obroną Romero od razu miało wpływ na kolejnych strzelających.
Nie mniej jednak Niemcy wydają się barierą nie do przejścia dla Albicelestes.
0
Nieoficjalnie Di Maria nie zagra już do końca turnieju.
0
Dokładnie.
Wystarczy zobaczyc na liczbe strzałów Messiego - tylko 2 (jeden z rzutu wolnego i ta sytuacja na koniec) . Messi tez musi czasem dostac jakies podanie.
Na ty mundialu Messi miał tylko jedną 100 % okazję wypracowaną przez kolegów - w meczu z Belgią. Jego bramki wynikały z jego własnych akcji / strzałów z dystansu / rzutów wolnych.
W końcówce Messi jako jeden z nielicznych bardzo dobrze kontrolował piłkę - nie pozwalał na żadne odbiory rywalom.
Swoją drogą ważne, że taką setkę miał przy wyniku 1-0 dla Argentyny, a nie przy innym.
1
Zwróccie uwagę, że do 1/4 finału awansowali wszyscy zwycięzcy grup. Nie wiem czy wcześniej był taki przypadek w historii.
0
10,7 km
0
Niestety wykartkował się na ćwierćfinał. Z drugiej strony, jeżeli Argentyna przejdzie dalej, to będzie gotowy na dalszą fazę turnieju.
0
gol samobójczy to był - tak jak w przypadku Luiza (tam jednak uznal sedzia, ze to byl Luiz)
0
Nigeria juz koondycyjnie siadla. Niemcy raczej z Algierią sobie poradzą.
0
Bedzie ciekawiej w 1/4 finału. Niemcy - Francja - to bedzie klasyk. Niemcy zmiazdyliby Nigerię.
1
Chwilę wcześniej powinien być faul i to co najmniej na kartkę.
0
Przeciez nikt nie porównuje Messiego do Higuaina, czy Dzeko, a juz co dopiero do Edera.
Takie gdybanie jest smieszne - moze by wykrozystal, a moze nie. MOzna tylko powiedziec ze CR7 miał kilka 100% okazji (glowka, sam na sam dwa razy, gol), kilka dobrych okazji (strzał z 16m, strzal z wolnego, strzal z bliska) z czego wpadła 1 bramka - fakt.
0
NIE zmiescili jeszcze jednej okazji jak mial sam na sam i tego pięknego nurka :)
0
Wszystkie czarne konie przeszly dalej:
Belgia, Chile, Meksyk, Kolumbia
0
za faul podobny do Witsela.
2
Taaa to dlatego przedluzaja glosowanie na ZP w listopadzie po tym, jak Ronaldo strzela hat tricka w eliminacjach. Prawda jest taka, ze to gadanie Blattera bardziej zaszkodzilo Messiemu niz Ronaldo. Wszyscy nagle staneli murem za CR7.
1
Ja sie z tym zgadzam, ale jak narazie w tym roku to CR7 nie zachwyca - nie tylko na mundialu.
0
Swoja droga porownywanie wystepu Leo na ms2010, a CR7 na tych to totalne nieporozumienie. Tam Leo ciagnal Argnetyne, ktora WYSZLA z grupy. Mial udzial przy wielu golach Argentyny. Dodatkowo Argentyna przeszła wtedy jeszcze 1/8 i to tez dzieki dobrej grze Leo.
Leo zreszta na ms2010 nie gral jako napastnik - tak go Maradona ustawil.
Zreszta Messi jako jedyny gracz ktory nie wszedl do 1/2 finalu byl w gronie nominowanych do NAJLEPSZEGO GRACZA TURNIEJU. rm.pl znowu sie osmiesza.
Do 1/4 finalu patrzcie jakie bylo zestawienie najlepszej 11: http://gwizdek24.se.pl/pilka-nozna/mistrzostwa-swiata-2010/mundial-2010-najlepsza-jedenastka-galeria_144463.html
0
Brazylia z Niemcam nie mzoe zagrac w 1/4
0
1) W tym jeden z karnego przeciwko Iranowi (tak CR7 Iranowi strzelil tylko z karnego), a wiadomo co niekotrzy mowili, o tym jak Messi strzelil gola marzenie /iranowi.
2) Drugi gol to gol przeciwko Korei Północnej w zwyciestwie 7-0 -bardzo istotny gol
3) 3 gol dzisiaj kiedy byla 80 min i bylo juz za pozno zeby uratowac turniej - do tego jakos tego gola tez wiadomo jaka.
2
KMS bedzie juz po glosowaniu - wiec nie ma znaczenia. Zreszta trudno np. uznac, że CR7 pomogl Realowi w wygraniu PK, czy nawet LM.
Jakby an to spojrzec, to tak:
od 1/4 finalu: Cr7 z Borussia w 1 meczu 1 gol na 3-0, w drugim meczu nie grał
1/2 finalu z Bayernem: w 1 meczu bez gola, w drugim meczu 2 bramki na 3 i 4 do 0 (bez znaczenia)
finał: no comment
To Real wygral LM, nie sam Ronaldo, a nawet mozna powiedziec, ze mimo ze nie mieli w pelni dysponowanego Ronaldo to wygrali.
Nie chce najezdzac na Crisa - w koncowce sezonu doznal kontuzji i to wplynelo na jego gre, ale przeciez rok temu Messi tez mial kontuzja za kontuzja - wiec w kontekscie ZP to nie usprawiedliwa.
1
Dlatego mowie, ze jest za wczesnie zeby mowic o ZP i nalezy pamietac, ze ZP jest za rok KALENDARZOWY.
W 2006 r Ronaldinho zdobyl z Barca dublet, a mimo to zawiodl na mś i pilke dali Cannavaro.
0
Dokładnie - Ronaldo juz dostał złotą piłkę za swoje bramki w listopadzie i pazdzierniku. Mam nadzieje ze teraz wszyscy beda patrzec na rok KALENDARZOWY, a nie sezon. W La Liga w 2014 roku Messi strzelił wiecej bramek od Cristiano i prawie go wyprzedził - wiec mowienie o zlotym bucie w kontekscie ZP 2014 trzeba analizowac pod katem bramek w 2014 - przeciez tak w zeszlym sezonie wszyscy zwolennicy CR7 liczyli oni bramki dla Portugalczyka..
Jednak, jeszcze jest zbyt wcześnie zeby komukolwiek wreczac Złotą Piłkę, ale nalezy pamietac, jesli chodzi o Ronaldo, to to, że wprawdzie Real zdobył dwa trofea, to dwa duze minusy:
- Ronaldo nie gral w finale Pucharu Króla
- Ronaldo grał bardzo słabo w finale LM (najlepszym graczem meczu byl Di Maria, a wiadomo ze bohaterem byl Ramos) - nie bede komentowal juz cieszynki po 4-1 (to takie sportowe zachowanie bylo ;)