mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
NIe podobaja mi się słowa Tebasa "ale wszyscy wiemy, jaki jest Piqué i nie musimy go dręczyć ani rozstrzeliwać."
Coraz bardziej mnie to martwi ile on gada i jaką ma nadzieje, ze Real odrobi - jak ta presje wytrzymaja sędziowie.
1
Dużo było narzekań na Messiego od czasu jego powrotu, a tymczasem:
-Roma (2 gole + asysta)
-Sociedad (gol)
-Bayer (gol)
-Valencia (asysta)
-Deportivo (gol + asysta)
W sumie to niezły powrót do gry po tak długiej przerwie i ciężkiej kontuzji.
0
minelo prawie 30 lat - co nie znaczy, ze nigdy nie wyeliminowal, a to napisales :)
0
z Bayernem to nie od konca byl luz - Bayern mial kilka sobrych okazji w tym meczu - o ile kojarze to Fabianski wyciagal sporo pilek.
Mimo wszystko poczekajmy do lutego i marca, bo 3 miesiace moze sie wiele zdarzyc (np. forma pilkarzy, kontuzje, itp itd) - bo Arsenal to zespol ktory poza PSG i Juve na tym etapie jest zagrozeniem. Moim zdaniem o Gencie, Dynamie, PSV Romie, czy nawet Benifice nie mozna tego powiedziec.
0
Real wyeliminowal Napoli w 1987 - chyba ze mowisz o LM, a nie Pucharze Europy. Jednak historia to czasami tylko historia - poza tym kiedy ostatnio Real gral z tak "slabym" zespolem jak Roma. Real raz gral z Roma - ale to byl Real ktory regularnie wtedy przegrywal w 1/8. Zwykle Real gral w dwumeczach LM z Juventusem (2003, 2015), a to jednak inna polka.
Inna sprawa, ze w finale LM 1998 Real ogral jednak Juventus, wiec moze nie w dwumeczu, ale poniekad wyeliminowal :) z walki o tytul LM.
0
"na Camp Nou i tak nie będzie co po nich zbierać ^^" - mam nadzieje, choc jak pisalem w sezonie 2010/2011 tez mialo by latwo i przyjemnie a w sumie nerwy byly do ostatnich sekund.
W sezonie 2013 wprawdzie przegrali 1-3 u siebie z Bayernem, ale pozniej zrobili 2-0 na Allianz - to jest Arsenal i wlasnie ta nieprzwidywalnosc jest taka grozna. W tym roku porazka u siebie z Olympiuakosem, a pozniej wygrana 3-0 na wyjezdzie., Jezeli trafia na swoj dzien, to roznie moze byc.
0
uczciwie rzecz ujmujac z rywali jakich moglismy dostac to po PSG i Juve najtrudniejszy rywal. Wg niektorych nawet trudniejszy od Juve (w koncu Juve oslabione brakiem Teveza w porownaniu z PY)
Jedynie moze co w tym jest niezle, to to, ze mamy ciagle okazje ogladac hity z udzialem naszej druzyny - co runde w LM pojedynki które rozgrywa Barcelona elektryzują.
0
co by nie mówić Real to w LM ma jedna runde zawsze mniej do przejścia (Schalke, Schalke, CSKA, Lyon, Lyon, Roma)
To jest ostatnich 6 lat kiedy Real wychodził z 1 miejsca.
Do tego warto dodac to jak czesto losowali oni najsłabszego rywala w 1/4 LM - Apoel, Glatasaray
Do tego 1/4 Tottenham i rozpodajaca sie Borussia w 2014.
Nasi rywale w 1/8 w ostatnich latach: Arsenal, Bayer, Milan, City, City, Arsenal
Poprzednie edycje LM w 1/4: PSG(2015), Atletico(2014), PSG (2013), Milan (2012)
W 1/2 - regularnie jak graja Barca i Real, to wlasnie Real dostaje rywala "stosunkowo" łatwiejszego + zwykle z rewanżem u siebie:
2015 : Barca gra z Bayernem, a Real dostaje Juve, ktore ma zgniesc. Rewanz u siebie
2014: Real dostał faktycznie mocny Bayern i go rozbil (ich najlepszy dwumecz z silnym rywalem) - i jeszcze z rewanzem na wyjezdzie
2013: Real losuje Borrusie i oczywiscie rewanz u siebie
2012: Tutaj i Bayern i Chelsea mozna powiedziec rownie mocneReal losuje Bayern - ale rewanz znów u siebie
0
Nie rozumiem niektórych którzy piszą jak to zgnieciemy Arsenal.. Albo jak sa pewni awansu.
Ok - jasne, ze styl Arsenalu jest dla nas korzystny, ale...
chociazby w sezonie 2010/2011 to wlasnie dwumecz z Arsenalem byl naszym najtrudniejszym. (porazka 1-2 w pierwszym meczu i zwyceistwo 3-1 w drugim). Sporo pomogla nam tez wtedy czerwona kartka dla van Persiego - a w koncowce wslizg Mascherano uratowal tylki.
W sezonie 2009/2010 rywalizacja roztsrzygnela sie dzieki geniuszowi Messiego a do tego Arsenal mial sporo problemow kadrowych.
Teraz ich sklad moze nam sporo krwi napsuc: Ozil, Sanchez, Ramsey, Giroud - obrona tez wcale nie jest taka slaba (Koscielny, Bellerin) - jezeli nie beda miali problemow kadrowych to za 3 miesiace ten dwumecz moze roztsrzygac jedna bramka (jak w sezonie 10/11)
0
8 do wyrownania - 3 mecze do rozegrania
0
a my moglibysmy miec Olympiakos...
0
Przeciez licze Tottenham jako zespol ogorkowy - napisałem: "W tym czasie Real: Lyon, Tottenham (2011) - dopiero w 1/2 mocny rywal"
"a rzekłbym że Bayer przynajmniej w poprzednim sezonie był lepszy niż Koguty." - Swoja droga akurat porównywanie zeszloroczne akurat tutaj nie ma zastosowania, bo pisałem o Totkach (2011) i Bayerze (2012) - jednak jak wyzej napisalem oba uznalem za zw "ogorki". Choc gdyby Tottenham nie przyjechał tka przetrzebiony kontuzjami na mecz z Realem i do tego szybkie czerwo sporo sutawily w dwumeczu.
W 2013 Bayern był sporo silniejszy od Borussi w tamtym sezonie - co pokazał chociażby final LM (wiem ze wynikowo wyrownany, ale gra Bayernu i ilosc okazji stwarzanych przez nich byla duzo wieksza). Do tego w 2013 Bayern zdobyl triplete, wiec to tez jednak swiadczy o poziomie Bayernu Heynckesa z 2013.
Nie mowie, ze Borussia nie byla silna, ale Bayern wtedy był sporo silniejszy i jednak ani my ani Real nie chcielisym w tamtym sezonie na nich trafic.
6
Od 2011 roku nie trafiliśmy na tzw ogórka w fazie pucharowej LM (poza Bayerem w 2012):.
W tym czasie Real: Lyon, Tottenham (2011) - dopiero w 1/2 mocny rywal
CSKA, Apoel (2012) - dopiero w 1/2 mocny rywal
Manchester, Galata (2013) - z tym, ze wtedy wyszli z grupy z 2 miejsca, wiec United all in all nie bylo najgorszym losowaniem - w 1/2 Borussia (a my wtedy na jednak sporo silniejszy Bayern)
Schalke (2014)
Schalke (2015)
0
jest roznica pomiedzy faza grupowa a pucharowa
0
Jak ustawisz inaczej mur ( poprEz inaczej rozumiem ze masz na myśli odsłonięcie lewego słupka)- to można oddać strzał siłowy - droga wolna do bramki. Jakbyś nie wiedział 90peocent strzałów z wolnych (nie tylko Messiego) jest próba przerzucenia muru - a jakoś bramkarze ustawiają sie oraz mur tak samo.
0
A Roma? A Real Sociedad? Krótka pamięć
2
A gdzie był strzelec 4 bramek Malmo? Tutaj właśnie wychodzi granie 1 składem z Malmo - który kompletnie nie miał znaczenia
0
W sumie all in all nienajgorszy weekend wyszedł :)
1
Co więcej W meczach z Sociedad i Roma był Messi i jakoś nie widać było wtedy tej słabszej gry. Teraz z Deportivo jakby nie patrzeć był zaangażowany w obie bramki a z Valencia miał asystę. Do tego to raczej obrona zawaliła i niedopilnowala 2-0
0
I tak by zostali bo Elche wypadło
0
Tak jak często pisze sie ze takimi meczami wygrywa sie mistrzostwo to tutaj można to niestety odwrocić. W tym sezonie w sumie poza Bayerem w LM to w końcówkach meczu raczej tracimy niż wygrywamy. Można powiedzieć ze w la liga gra zaczyna sie od nowa. Mozemy sobie pozwolić juz tylko na jeden remis bez konsekwencji.
1
Co ma Neymar do rzeczy - było 2-0 i pewne prowadzenie - obrona zawaliła ze nie potrafiliśmy dowieść bezpiecznej przewagi
0
Można powiedzieć ze to juz drugi taki przypadek - w vlencii bez zmian i słaby efekt - teraz zmiany i znowu efekt nie ten.
0
Bo jak stanie za murem to nie bedą piłki widzieć a wtedy można posłać piłkę w ten drugi róg - proste :)
0
Moze 7 ale wiedziałem ze na pewno nie 3 - bo przeciez strzelił raz hat tricka w jednym z poprzednich spotkań.
0
Lewy ma 6 bramek, ale odrobienie 5 i tak jest raczej poza zasiegiem - zwlaszcza, ze Grzmot ukasi w 1/8 przecwiko Gent.
Inna sprawa to to, ze Ronaldo wyrowna rowniez dwa rekordy Messiego - 5x krol strzelcow LM oraz 4x pod rzad krol strzelcow LM.
Szkoda, ze w poprzednim sezonie nie udalo sie Messiemu lub Neymarowi ustrzelic bramke wiecej.
3
Ogolnie szanse na trafienie w miare latwiego rywala w 1/8 sa duze:
- Gent
- Dynamo
- PSV
Pozniej
- Benifica
Nastepnie
-Arsenal
I dwa najmocniejsze zespoly:
- Juve
- PSG
Real ma o tyle lepiej, ze gral w grupie z PSG i de facto z najmnocniejszych moze tylko Juve wylosowac.
0
Bez sensu kartka dla Rakitica w takim meczu...
0
Bo jest tak samo słabe jak gent
0
Jak widać miałem racje