0

Zdecydowanie nie - wolny nie leciał w okienko - bramkarz trochę nie ogarnął i przesunął sie za daleko. Ładniejsze gole z Realem, czy Parafwajem choćby

1

Messi wyprzedził juz Puljni Alcantare i Escole którzy zanotowali 35 trafień w pucharze krola

2

36 gol Messiego to przeskoczenie Alcantary i Escoli w historii puchary krola

0

ZwlasCza jak sędzia nie dyktuje tych karnych :)

1

Z cyklu ciekawostek Messi został trzecim strzelcem w pucharze króla dla Barcelony! Dogonił Cesara Rodrigueza!

4

Messi dogonił Cesara i ma juz 36 trafień w pucharze króla. Następny cel Kubala 49 bramek!

0

A tymczasem Messi trzecim najlepszym strzelcem w historii Pucharu Króla dla Barcelony!!!

0

Nie ogarnął ze poza Madrytem tez nożna dyktować karne

0

Jak mogło teraz nie byc karnego???

0

teza o wyrownanej lidze jest niebezpieczna, wiec tutaj sie zgadzam:

W sezonie 2013/2014 faktycznie najlepsi tracili wiecej punktów.

MIstrzostwo przypadło Atleti z 90 punktami. Barca i Real ksonczyly rywalizacje z 87 punktami.

W kolejnym sezonie nastapilo wzmocnienie dupolu Barca /Real.

Barca zakonczyla rywalizacje z 94 punktami, a Real z 92 punktami. Na ten moment Atleti ma 41 punktow po 18 meczach - czyli jezeli zgarneliby komplet w ostatnim spotkaniu to mieliby 44. Jezeli Barca wygra dwa ostatnie mcze rundy bedzie miala 45 punktow, a Real 42.

Przy zalozenu prostej proporcji liga konkurencja w La Liga dla tych najmocniejszych jest zblizona do ostatniego roku.

Widać, że przynjamniej jak narazie Atletico zdobywa wiecej punktow niz w poprzednim sezonie. Wtedy zakonczyli sezon "tylko" z 78 punktami.

Pewnie lepiej poczekac jeszcze troche z tezami o "bardziej wyrównaej lidze", bo wprawdzie Villareal i Atletico sa blizej Barcy i Realu, ale do konca sezonu jeszcze troche czasu.

3

Tak samo mam problem z tym stwierdzeniem odnośnie obrony:

"Uważam, że Barça traci mniej goli niż zasługuje na to swoją kołowatą grą obronną. Ogólna jakość defensywy jako kolektywu jest poniżająco niska. Wystarczy chwilowa dekoncentracja, mniej szczęścia niż przy akcji Marcelo z GD i sito z obrony Barçy jest w stanie zrobić nawet Deportivo, piłkarzami sprowadzonymi za łącznie 25 eurocentów."

Rownie dobrze mozna by pisac takie stwierdzenie w poprzednim sezonie, gdzie Barca pozwalała stwarzac szanse rywalom (np. Valencia na CN, Real na CN) - wiec pisanie o mniejszej ilosci szczescia mozna odniesc i do poprzedniego sezonu. Pisanie o sytuajcji Marcelo rowniez mozna przerzucic na sytuacje Juventusu w finale LM. Wtedy nie byloby tych troefów bo przeciez wystarczy chwila dekoncentracji, ktorej i w poprzednim sezonie nie brakowało.

Oczywscie sam nie analizowałem statystyk, ale przydałyby sie jakies liczby odnosnie strzałów rywala na nasza bramke rok do roku / liczba stwarzanych sytuacji przez rywala teraz a w poprzednim sezonie - wg mnie akurat defensywa poprawia sie z czasem trwania sezonu, ale tez nie przeprowadzalem takiej analizy i poruszamy sie wowczas w sferze odczuc.

2

A ja widze akurat w tej ciszy stadionu zbyt wiele tez, których rozwiązanem ma byc Arda i Viadal. Do tego mam wrażenie ze nie zawsze trafnych.

"Obrona obroną, przecież zawsze można strzelić więcej goli niż rywal. Brak skuteczności wystawił Barçę na stratę punktów i spiralę złych wyników. Dostało się głównie Suárezowi z Neymarem. Chcąc być wrednym zapytałbym gdzie w meczach z VCF, Deportivo i Espanyolem był Messi – nie chcę i nie będę. Poza tym znam odpowiedź. "

Autor sugeruje tutaj, ze Messiego nie bylo w tych meczach, a moze ja przypomne:

- mecz z Valencia - Messi zalicza asyste
- mecz z Deportivo - Messi zalicza gola i asyste
- mecz z Espanyolem - Messi kreci obroncami, strzela w spojenie z wolnego, wyklada swietna pilke Neymarowi w polu karnym, z ktora mozna bylo wiele wiecej zrobic

Oczywiscie rozumiem teze naczyn połączonych, i ze slaba gra jednej formacji ma wplyw na inne ale tez nalezy pamietac, ze w poprzednim sezonie pomoc nie zawsze grała jak powinna - jednak MSN dawało radę.

0

na euro akurat byli, ale odpadli w grupie, a nie w 1/4

0

to moze PAtrick Vieira?

0

Przeciez Davids to Holender :) a kiedy Holandia byla MS?

0

van Basten nie byl mistrzem swiata :) Holandia nigdy nie byla mistrzem swiata

0

Laurent Blanc???

0

ThiagoMotta??????

0

co ciekawe Gary Lineker kolejny wielki gracz Albionu tez nigdy nie dostal zoltej kartki :)

1

Charlton Bobby odpowiedz

0

na szczescie zrobilismy dwie serie i udalo sie odrobic spore stray . Genialne wejscie Mozdzonka.

Z 14-16 na 19-16 wyciagnelismi - w ostatnim secie serie byly jak w zenskiej siatkowce :)

0

odpowiedz to Japp Stam, ale w sumie w zagadce jest blad.

Napisales, ze zdobyl najwiecej trofeow w kraju Churchilla - co jest nieprawda,

W United wygral 6 trofeow, a w Holandii wygral 8 troefow (PSV + Ajax). Oczywiscie wazniejsze troefea wygral w United, ale wiecej wygral w Holandii

0

Koniec meczu 3-1 i wlasciwie polfinal w garsci

0

Zwyciestwo!!! Jeszce challenge

0

Mamy 19-16 - bedzie zwyceistwo za 3 punkty! Wlasciwie to oznacza półfinał!

0

Udalo sie odrobic pare punktow - juz tylko 13-14

0

Slabo to wyglada w czwarym secie - czyzby jednak tie break?

0

Wazny set - 2-1 dla Polski - jak wygramy następnego to wlasciwie jestesmy w polfinale.

0

Mamy juz remis 1-1 - nasi na duzo wiekszym luzie zaczeli grac.

0

Tymczasem zaraz bedzie 1-1 w meczu z Serbia

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?