mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zdecydowanie nie - wolny nie leciał w okienko - bramkarz trochę nie ogarnął i przesunął sie za daleko. Ładniejsze gole z Realem, czy Parafwajem choćby
1
Messi wyprzedził juz Puljni Alcantare i Escole którzy zanotowali 35 trafień w pucharze krola
2
36 gol Messiego to przeskoczenie Alcantary i Escoli w historii puchary krola
0
ZwlasCza jak sędzia nie dyktuje tych karnych :)
1
Z cyklu ciekawostek Messi został trzecim strzelcem w pucharze króla dla Barcelony! Dogonił Cesara Rodrigueza!
4
Messi dogonił Cesara i ma juz 36 trafień w pucharze króla. Następny cel Kubala 49 bramek!
0
A tymczasem Messi trzecim najlepszym strzelcem w historii Pucharu Króla dla Barcelony!!!
0
Nie ogarnął ze poza Madrytem tez nożna dyktować karne
0
Jak mogło teraz nie byc karnego???
0
teza o wyrownanej lidze jest niebezpieczna, wiec tutaj sie zgadzam:
W sezonie 2013/2014 faktycznie najlepsi tracili wiecej punktów.
MIstrzostwo przypadło Atleti z 90 punktami. Barca i Real ksonczyly rywalizacje z 87 punktami.
W kolejnym sezonie nastapilo wzmocnienie dupolu Barca /Real.
Barca zakonczyla rywalizacje z 94 punktami, a Real z 92 punktami. Na ten moment Atleti ma 41 punktow po 18 meczach - czyli jezeli zgarneliby komplet w ostatnim spotkaniu to mieliby 44. Jezeli Barca wygra dwa ostatnie mcze rundy bedzie miala 45 punktow, a Real 42.
Przy zalozenu prostej proporcji liga konkurencja w La Liga dla tych najmocniejszych jest zblizona do ostatniego roku.
Widać, że przynjamniej jak narazie Atletico zdobywa wiecej punktow niz w poprzednim sezonie. Wtedy zakonczyli sezon "tylko" z 78 punktami.
Pewnie lepiej poczekac jeszcze troche z tezami o "bardziej wyrównaej lidze", bo wprawdzie Villareal i Atletico sa blizej Barcy i Realu, ale do konca sezonu jeszcze troche czasu.
3
Tak samo mam problem z tym stwierdzeniem odnośnie obrony:
"Uważam, że Barça traci mniej goli niż zasługuje na to swoją kołowatą grą obronną. Ogólna jakość defensywy jako kolektywu jest poniżająco niska. Wystarczy chwilowa dekoncentracja, mniej szczęścia niż przy akcji Marcelo z GD i sito z obrony Barçy jest w stanie zrobić nawet Deportivo, piłkarzami sprowadzonymi za łącznie 25 eurocentów."
Rownie dobrze mozna by pisac takie stwierdzenie w poprzednim sezonie, gdzie Barca pozwalała stwarzac szanse rywalom (np. Valencia na CN, Real na CN) - wiec pisanie o mniejszej ilosci szczescia mozna odniesc i do poprzedniego sezonu. Pisanie o sytuajcji Marcelo rowniez mozna przerzucic na sytuacje Juventusu w finale LM. Wtedy nie byloby tych troefów bo przeciez wystarczy chwila dekoncentracji, ktorej i w poprzednim sezonie nie brakowało.
Oczywscie sam nie analizowałem statystyk, ale przydałyby sie jakies liczby odnosnie strzałów rywala na nasza bramke rok do roku / liczba stwarzanych sytuacji przez rywala teraz a w poprzednim sezonie - wg mnie akurat defensywa poprawia sie z czasem trwania sezonu, ale tez nie przeprowadzalem takiej analizy i poruszamy sie wowczas w sferze odczuc.
2
A ja widze akurat w tej ciszy stadionu zbyt wiele tez, których rozwiązanem ma byc Arda i Viadal. Do tego mam wrażenie ze nie zawsze trafnych.
"Obrona obroną, przecież zawsze można strzelić więcej goli niż rywal. Brak skuteczności wystawił Barçę na stratę punktów i spiralę złych wyników. Dostało się głównie Suárezowi z Neymarem. Chcąc być wrednym zapytałbym gdzie w meczach z VCF, Deportivo i Espanyolem był Messi – nie chcę i nie będę. Poza tym znam odpowiedź. "
Autor sugeruje tutaj, ze Messiego nie bylo w tych meczach, a moze ja przypomne:
- mecz z Valencia - Messi zalicza asyste
- mecz z Deportivo - Messi zalicza gola i asyste
- mecz z Espanyolem - Messi kreci obroncami, strzela w spojenie z wolnego, wyklada swietna pilke Neymarowi w polu karnym, z ktora mozna bylo wiele wiecej zrobic
Oczywiscie rozumiem teze naczyn połączonych, i ze slaba gra jednej formacji ma wplyw na inne ale tez nalezy pamietac, ze w poprzednim sezonie pomoc nie zawsze grała jak powinna - jednak MSN dawało radę.
0
na euro akurat byli, ale odpadli w grupie, a nie w 1/4
0
to moze PAtrick Vieira?
0
Przeciez Davids to Holender :) a kiedy Holandia byla MS?
0
van Basten nie byl mistrzem swiata :) Holandia nigdy nie byla mistrzem swiata
0
Laurent Blanc???
0
ThiagoMotta??????
0
co ciekawe Gary Lineker kolejny wielki gracz Albionu tez nigdy nie dostal zoltej kartki :)
1
Charlton Bobby odpowiedz
0
na szczescie zrobilismy dwie serie i udalo sie odrobic spore stray . Genialne wejscie Mozdzonka.
Z 14-16 na 19-16 wyciagnelismi - w ostatnim secie serie byly jak w zenskiej siatkowce :)
0
odpowiedz to Japp Stam, ale w sumie w zagadce jest blad.
Napisales, ze zdobyl najwiecej trofeow w kraju Churchilla - co jest nieprawda,
W United wygral 6 trofeow, a w Holandii wygral 8 troefow (PSV + Ajax). Oczywiscie wazniejsze troefea wygral w United, ale wiecej wygral w Holandii
0
Koniec meczu 3-1 i wlasciwie polfinal w garsci
0
Zwyciestwo!!! Jeszce challenge
0
Mamy 19-16 - bedzie zwyceistwo za 3 punkty! Wlasciwie to oznacza półfinał!
0
Udalo sie odrobic pare punktow - juz tylko 13-14
0
Slabo to wyglada w czwarym secie - czyzby jednak tie break?
0
Wazny set - 2-1 dla Polski - jak wygramy następnego to wlasciwie jestesmy w polfinale.
0
Mamy juz remis 1-1 - nasi na duzo wiekszym luzie zaczeli grac.
0
Tymczasem zaraz bedzie 1-1 w meczu z Serbia