mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie ogarnął ze poza Madrytem tez nożna dyktować karne
0
Jak mogło teraz nie byc karnego???
0
teza o wyrownanej lidze jest niebezpieczna, wiec tutaj sie zgadzam:
W sezonie 2013/2014 faktycznie najlepsi tracili wiecej punktów.
MIstrzostwo przypadło Atleti z 90 punktami. Barca i Real ksonczyly rywalizacje z 87 punktami.
W kolejnym sezonie nastapilo wzmocnienie dupolu Barca /Real.
Barca zakonczyla rywalizacje z 94 punktami, a Real z 92 punktami. Na ten moment Atleti ma 41 punktow po 18 meczach - czyli jezeli zgarneliby komplet w ostatnim spotkaniu to mieliby 44. Jezeli Barca wygra dwa ostatnie mcze rundy bedzie miala 45 punktow, a Real 42.
Przy zalozenu prostej proporcji liga konkurencja w La Liga dla tych najmocniejszych jest zblizona do ostatniego roku.
Widać, że przynjamniej jak narazie Atletico zdobywa wiecej punktow niz w poprzednim sezonie. Wtedy zakonczyli sezon "tylko" z 78 punktami.
Pewnie lepiej poczekac jeszcze troche z tezami o "bardziej wyrównaej lidze", bo wprawdzie Villareal i Atletico sa blizej Barcy i Realu, ale do konca sezonu jeszcze troche czasu.
3
Tak samo mam problem z tym stwierdzeniem odnośnie obrony:
"Uważam, że Barça traci mniej goli niż zasługuje na to swoją kołowatą grą obronną. Ogólna jakość defensywy jako kolektywu jest poniżająco niska. Wystarczy chwilowa dekoncentracja, mniej szczęścia niż przy akcji Marcelo z GD i sito z obrony Barçy jest w stanie zrobić nawet Deportivo, piłkarzami sprowadzonymi za łącznie 25 eurocentów."
Rownie dobrze mozna by pisac takie stwierdzenie w poprzednim sezonie, gdzie Barca pozwalała stwarzac szanse rywalom (np. Valencia na CN, Real na CN) - wiec pisanie o mniejszej ilosci szczescia mozna odniesc i do poprzedniego sezonu. Pisanie o sytuajcji Marcelo rowniez mozna przerzucic na sytuacje Juventusu w finale LM. Wtedy nie byloby tych troefów bo przeciez wystarczy chwila dekoncentracji, ktorej i w poprzednim sezonie nie brakowało.
Oczywscie sam nie analizowałem statystyk, ale przydałyby sie jakies liczby odnosnie strzałów rywala na nasza bramke rok do roku / liczba stwarzanych sytuacji przez rywala teraz a w poprzednim sezonie - wg mnie akurat defensywa poprawia sie z czasem trwania sezonu, ale tez nie przeprowadzalem takiej analizy i poruszamy sie wowczas w sferze odczuc.
2
A ja widze akurat w tej ciszy stadionu zbyt wiele tez, których rozwiązanem ma byc Arda i Viadal. Do tego mam wrażenie ze nie zawsze trafnych.
"Obrona obroną, przecież zawsze można strzelić więcej goli niż rywal. Brak skuteczności wystawił Barçę na stratę punktów i spiralę złych wyników. Dostało się głównie Suárezowi z Neymarem. Chcąc być wrednym zapytałbym gdzie w meczach z VCF, Deportivo i Espanyolem był Messi – nie chcę i nie będę. Poza tym znam odpowiedź. "
Autor sugeruje tutaj, ze Messiego nie bylo w tych meczach, a moze ja przypomne:
- mecz z Valencia - Messi zalicza asyste
- mecz z Deportivo - Messi zalicza gola i asyste
- mecz z Espanyolem - Messi kreci obroncami, strzela w spojenie z wolnego, wyklada swietna pilke Neymarowi w polu karnym, z ktora mozna bylo wiele wiecej zrobic
Oczywiscie rozumiem teze naczyn połączonych, i ze slaba gra jednej formacji ma wplyw na inne ale tez nalezy pamietac, ze w poprzednim sezonie pomoc nie zawsze grała jak powinna - jednak MSN dawało radę.
0
na euro akurat byli, ale odpadli w grupie, a nie w 1/4
0
to moze PAtrick Vieira?
0
Przeciez Davids to Holender :) a kiedy Holandia byla MS?
0
van Basten nie byl mistrzem swiata :) Holandia nigdy nie byla mistrzem swiata
0
Laurent Blanc???
0
ThiagoMotta??????
0
co ciekawe Gary Lineker kolejny wielki gracz Albionu tez nigdy nie dostal zoltej kartki :)
1
Charlton Bobby odpowiedz
0
na szczescie zrobilismy dwie serie i udalo sie odrobic spore stray . Genialne wejscie Mozdzonka.
Z 14-16 na 19-16 wyciagnelismi - w ostatnim secie serie byly jak w zenskiej siatkowce :)
0
odpowiedz to Japp Stam, ale w sumie w zagadce jest blad.
Napisales, ze zdobyl najwiecej trofeow w kraju Churchilla - co jest nieprawda,
W United wygral 6 trofeow, a w Holandii wygral 8 troefow (PSV + Ajax). Oczywiscie wazniejsze troefea wygral w United, ale wiecej wygral w Holandii
0
Koniec meczu 3-1 i wlasciwie polfinal w garsci
0
Zwyciestwo!!! Jeszce challenge
0
Mamy 19-16 - bedzie zwyceistwo za 3 punkty! Wlasciwie to oznacza półfinał!
0
Udalo sie odrobic pare punktow - juz tylko 13-14
0
Slabo to wyglada w czwarym secie - czyzby jednak tie break?
0
Wazny set - 2-1 dla Polski - jak wygramy następnego to wlasciwie jestesmy w polfinale.
0
Mamy juz remis 1-1 - nasi na duzo wiekszym luzie zaczeli grac.
0
Tymczasem zaraz bedzie 1-1 w meczu z Serbia
0
Na zagrywce cisniemy Serbów - 7-4 w drugim secie
3
z tym ze pamietaj ze Di Stefano w reprezentacji Argentyny zagral zaledwie kilka spotkan - pozniej reprezentowal Hiszpanie
2
Grzmot tylko raz w historii tego rankinug byl na podium - w 2008 roku zajał drugie miejsce.
Mesi natomiast:
w 2014 roku zajał drugie miejsce ze stratą tylko 2 punktów do Kroosa
w 2012 roku zajął trzecie miejsca za Iniesta i Xavim
w 2011 zajął drugie miejsca za Xavim
w 2010 zająl czwarte miejsce (za Xavim, Iniesta i Sneiderem)
w 2009 zajał drugie miejsce ponownie za Xavim
w 2008 zajął trzecie miejsce (za Xavim i uwaga uwga Kapitanem Grzmotem!)
W sumie 3x 2 miejsce, 2x trzecie miejsce i 1x czwarte miejsce.
2
Tylko, ze Lucho pracowal z dobrymi efektami w Barcy B - czego efektem bylo zatrudnienie w Romie.
W przypadku Zidana - najbardziej przemawiaa do mnie dwie rzeczy:
1) Boiskowa wizja jako pilkarza - bardzo dobry pomocnik - wiec ma szanse przekluc to przy okazji pracy trenerskiej
2) Praca jako asystent u Ancelottiego - na pewno wiele sie nauczyl i w tym czasie Real zaliczyl swoj najlpeszy sezon od wielu wielu lat.
1
za Lucho przemawialy 3 rzeczy:
1) Praca w Barcy B - zaczał tam pracować w 2008 roku
2) Praca w Celcie
3) Znajomosc klubu oraz jego filozofii
Przeciwko przemawiał epizod w Romie
0
jesli chodzi o wyniki, to przede wszystkim porażka z Barcelona jest niesamowitą wpadka - przegrac mozna, ale jednak nie w takim stylu z takim rywalem.
Z drugiej strony Mou przegrał 5-0 i nie wylecial, Pellegrini przegrał 1-4 z Liverpoolem i tez nie wyleciał.
Drugim zarzutem moze byc fakt, ze z Beniteza nie wygrali z nikim z topu w lidze, wiec jaka prawidlowosc tu jest i to moglo byc niepokojace.
Natomiast jesli chodzi o wyniki, to nic nie bylo stracone. w LM zrobili plan - wyszli z 1 miejsca - maja latwego rywala w 1/8. W lidze sytuacja punktowa niczego nie przesadza.
Ale wiesz to jest Real - to stan umysłu - jak zwolnili Capello po zdobyciu mistrzostwa i to w taki sposob - tak bolesny dla nas Cules - ale wtedy podobno styl byl nie ten.
0
tak jak pisalem o Zizou nic nie wiemy. Z ta Castilla - wynikow tam nie ma - przyznaje ze nie ogladalem meczów Castilli - nie wiem tez na ile sa tam teraz mocni pilkarze (oczywiscie w stosunku do innych pilkarzy 3 ligowych), wiec az tak bym sie nie sugerowal praca w Castilli - chyba ze masz wiecej informacji na ten temat.