mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
"bo wybacz ale bramki z patelni czy uderzenia główką nie oznaczają że jest się piłkarzem wielkim, bardzo dobrnym technicznie
cris był bardzo dobrym technicznie piłkarzem to pewnego czasu"
Akurat bramki z glowki sugeruja ze pilkarz jest bardzo dobry technicznie w grze glowa :)
"napastnik powinien mieć umiejętność wypracowania danej sytuacji strzeleckiej," - tak jak pisalem nie mowie ze asysty Cra sa jakosciowo rewlacyjne, ale co by nie mowic sporo ich zrobil - rowniez w tym sezonie - wiec tez nie mozna mu umniejszac ze on TYLKO strzela.
Co do strzalu z dystansu - to of course nie laduje tych goli jak kiedys, ale porownujacych do Lewego cnp. to czy Lewy tyle tych bramek z dystansu strzelil?
Cr obnizyl swoj poziom w kwestii wolnych , strzalu z dystansu, ale czy ja wiem czy Lewy tyle bramek z dystansu strzelil. Nawet nie wiem czy Suarez tyle bramek z dystansu strzelili?
Rola napastnika imimo wszystko w pierwszej kolejnosci jest strzelanie bramek przede wszyskim :) - wazna jest tez pomoc w rozgrywaniu, ale strzal z dystansu to juz powiedzialbym ze to jest mily dodatek, a nie koniecznosc.
0
"napisałem z tym że tego nie dostrzegasz bo z przebiegu naszej dyskusji uznałem że ma to sens
(nie dlatego że tak napisałeś)"
Od pocatku dyskusji pisalem przede wszystkich o ilosci golów CR-a a nie ich jakosci - wczesniej ani rauz nie pisalem o jakosci goli Cra - ja nie widze zadnej swojej poprzedniej wypowiedzi sugerujacej ze odnosilem sie do tego, ze w wiekszosci strzela piekne i spektakularne bramki.
0
"odpowiedź w stylu hala dziecka :P" -mozemy sie obrazac jak chcesz?
Twoja odpowiedz widać bardzo laicka skoro nie wiesz, ze techniki sie nie traci z dnia na dzien.
W jego przypadku brak dobrych drybloingow w wiekszosci wynika z gorszej motoryki, a nie techniki, a to jest roznica.
Ten strzal z woleja to przyklad - bo to bylo uderzenie bardzo turdne technicznie, a Cr je wykonal bardzo dobrze - wiec nie rozumiem twojego komentarza.
"Ile razu nie trafiał czysto w piłkę po podaniach crosowych ? :D" - to nie jest kwestia techniki tylko tego ze jest pod forma, gorszego timingu.
I znowu dodam a ile razy jednak czysto trafial w pilke po croassach i pakowal bramki - nie raz.
0
temat ZP w 2010 byl walkowany tysiac razy - podobnie jak tej w 2013.
porownanie jest nieadekwatne - bo teraz kolega pisze o tym ze obaj mieli statystyki na podobnym poziomie - to dlaczego nie Neymar powinien wygrac - wiec ja podalem od raz jeden dosc czywisty argument.
Zawodnik ktory w ten sposob konczy wazny miedzynarodowy turniej mimo wszystko nie powinien dostawac ZP.
Oczywiscie jest kilka argumentow wiecej - takich jak
1) obaj mieli podobno statystyki, ale Messi mial jednak lepsze :)
2) statystyki to nie wszystko i zarowno w lidze jak i lm to jednak Messi byl wiodaca postacia (mecze z City - jego gra bajka, pierwszy mecz z Bayernem przesadzil rywalizacje, udzial przy wszystkich 3 trafieniach w finale LM). Neymar strzelal gole gdy rywalizacja w LM byla najczesciej rozstrzygnieta (2 gole z PSG w drugim meczu, 2 gole z Bayernem, gol w finale LM - gdzie to byla ostatnia akcja spotkania).
0
to nie ta gala - to jest nagroda na pilkarza UEFA
0
"lewy strzela duzo patelni ale jego bramki również na poziomie reprezentacji były naprawdę przednie czego nie mogę powiedzieć o cristiano"
Dobra nie dysktujmy o Lewy vs Cr - i nie rzucamy ten strzela patelnie, a te nie - bo ani Ty ani ja nie mamy rozloznych ich bramki na czynniki pierwsze.
Lewy strzela tez w wiekszosci sytuacje wystawione - strzelil kilka pieknych bramek np. Wolfsburg, ale Cr tez strzelil kilka gdzie kunszt byl wymagany - lub nei byly to patelnie = bez dokladnych danych w tej kwestii dyskusja jest jałowa.
Moze nawet Lewy strzelil o te 2-3 bramki wiecej (nie wylozone sytuacje 100% przez kolegow), ale jak mowilem w kwestii ZP - miejsce 4-5 jest juz naprawde trudne do zdecydowania z wpowodow wymienionyc przeze mnie kilka postow wyzej
0
Czyli zgadzamy sie ze jednak takiego regresu strzeleckiego nie bedzie :)
Ale moge powtorzyc raz jeszcze ze i tak to wyjdzie na koniec sezonu
0
napisalem ze nie utracil swojej techniki - chociazby ostatni strzal z woleja
Zaczales pisac:
"stary on najczęściej strzela bramki z patelni wykładanych w polu karnym przez kolegów z drużyny
jak tego nie dostrzegasz to mówi się trudno :)"
Czy ja pisalem w tym temacie inaczej, ze piszesz jak teog nei dostrzegam?
Ta wypowiedz sugeruje jakobym mowil, ze Cr strzela przewaznie z innych sytuacji.
Inna sprawa, ze wiekszosc napastnikow gole strzela z pateln wykladanych - taka jest rola napastnika.
0
jednak hociazby w CA - Messi zagral niezly turniej - druzyan turnieju, najwiecej MotM, 3 asysty w polfinale, grac turnieju (nie przyjal nagrody) i wicemistrzostwo.,
Ney zkaonczyl turniej w hniebny sposob z czerwona kartka...
0
choc wydawalo sie ostatnio ze Rosja mocno kuleje (11 przegrnaych pod rzad w lidze swiatowej, slabe ME, sredni PS) - ale jednak pokazali ze wciaz sa grozni. Dobrze im zrobil powrot Alekno
0
przeciez do tego sprowadza sie walka o pichichi, a do tego w futbolu jakby nie patrzec rowniez a moze przede wszsytkim chodzi o bramki - a tych Cr strzela wiele.
Jakby nie patrzec zalicza tez sporo asyst - oczywyscie to najczesciej sa latwe podanie, ale jednak tez trzeba mu na plus zaliczyc.
Od razu zaznaczam ze nie mowie o jakosci gry, ale styatysyczne wyniki sa imponujace jak na taki regres.
0
technike Cris ma bardzo dobra - i jednak tutaj sie mocno nie zgodze.
Ile razy mam powatarzac, ze ja sie zgadzam ze Ronaldo ma regres formy, ale nie przesadzajmy. Zwlaszcza, ze trudno grac na niesawmoitym poziomie caly czas.
Oczywiscie, ze Ronaldo ma regres pod wzgledem jakosci gry - ale bramki wciaz potrafi strzelac, a czesto nawet seriami.
Ale czy ja mowie, ze nie strzela w wiekszosci z czystych sytuacji? Gdzie ja tak napisałem? Sorry ja wiem ze dlugo rozmawiamy ale wmawiajm mic zegos co nei pisalem.
Swoja droga jak piszesz o patelniach Ronaldo to i przy Lewandowskim trzeba napisac, ze on jako naapstnik tez sporo goli strzela z sytuajci sam na sam / czy tez patelni.
Ja tez nie twierdze, ze Ronaldo zacznie nagle strzelac gole piekne itp itd (choc np. ostatnio wolej z Sociedad mu wyszedl), ale bramek jeszcze sporo zaladuje.
0
Jednak analogia do turnieju zenskiego jeszcze wieksza - i tu i tu Rosja wygrala, a do tego i tu i tu gospodarze przegrali w horrorach 2-3 w meczu o zycie,
1
prze dpolfinalami to wlasnie Rosjanie mieli byc na tym czwartym miejscu.
1
dokladnie - w sumie z Francja spokojnie moglismy wygrac zarowno pierwszego jak i drugiego seta, a zrobilo sie 0-2
Pare lat temu bylo, ze Brazylia i tak zawsze wygrywa- jednak teraz czolowka mocno sie wyrownala i wlasciwie nie ma jednoznaczengo faworyta w Rio.
0
"(Ty na przykład tego aspektu teraz w ogóle nie uznajesz,
może za x lat ale jeszcze na pewno nie teraz)"
akurat pisalem, ze uznaje, wiec prosze o niepisanie nieprawdy. :) Napisalem tylko ze ten regres bedzie wolniejszy niz wiekszosc mysli.
Jesli chodzi o gre to widac regres - nie ma tyle dryblingow ipt id, ale on ma nadal znakomita technike oraz przygotowanie fizyczne i ciag na bramke ze to jeszcze nie ten moment.
Zreszta widzialem kilka psotow wyzej, ze w sumie oczekujesz zdobycia przez Cra powyzej 30 bramek w lidze - czyli to jednak nie taki zly wynik :)
0
spoko - ale nie upraszcajmy - ja rozumiem, ze Cr strzela sporo goli z karnych, ale to tez sa gole. Karne tez mozna przestrzelic.
Bayern jednak z Lewym zawiodl w poprzednim sezonie (zarowno PN. LM). W samej lidze niemieckiej wyzej cenionym pilkrzaem byl De Bruyne.
Z reprezentacja owszem dobrze sie odnalazl - strzelil sporo bramek - ale tez rywale nie byl to jakis kaliber (poza Niemcami) niebywaly.
Ronaldo strzelil kluczowe bramki dla Realu w 1/8 LM, w 1/4 LM zagral klcuzowa asyste do Grosika, z Juve wpolfinale mimo slabej postawy strzelil 2 bramki.
Zostal krolem strzelcow LM oraz pichichi i zlotego buta (wiem ze czesc bramek byla z 2014) - ale jednak to sa indywidualne wyronienia ktore otrzymal w 2015 roku.
Dlatego wg mnie juz nie tak latwo okreslic te miejsca.
0
'tak, wiem co to jest wymienność pozycji ale napisałem tylko że Cr nie grał za często na aż takim poziomie wymienności :)
(z uwzględniem prawego skrzydła w Realu)"
Ronaldo gra lewa / srodek i to sie raczej nie zmieni - czy bedzie czesciej na srodku czy na skrzydle nie wiem czy to bedzie mialo az takie znaczenie - wkazdym razie Rela nie ma typowej 9, a CR bedzie mial sporo okazji na strzelanie goli na pewno w meczach ze sredniakami.
"jeżeli chodzi o te ZP to powiem Ci że gdyby nie kontuzja messiego w 2013 to spokojnie zgarnąłby tę nagrodę," - wiem - w sierpniu 2013 roku wszystko szlo jeszcze na orzysc Messiego - dopiero od jesieni szala przechylia sie na korzysc Portugalczyka.
Aspektu kontuzji jednak i teraz nie mozna wykluczyc, a to Messi ma wiecej problemow miesniowych - ktore co jakis czas sie pojawiaja.
W 2014 - Messi jednak zrobil zbyt malo - oczywiscie Real bez Cra w finale pokonał Barce w finale PK-a, w finale LM Cr nie istnial, ale jednak liczba bramek przekonala glosujacych.
W 2014 zabraklo sukcesow dreuzynowych, ale te zi Messi jest temu czesciowo winien (np. dwumecz z Atleti w LM).
Tak czy inaczej nie zdobyl tych pilek - wiec to ze cos sie dzieje w przeszlosci np. jaka seria - nie znaczy ze bedzie trwac wiecznie.
Spokojnie z tym przyznawaniem ZP Messimu juz za 2016 rok - narazie nie uplynela polowa stycznia :)) wiec spokojnie wstrzymajmy sie
Tak jak pisalem w 2012 wiekszosz sadzila, ze Messi zdobedzie kolejne pilki pod rzad - a jednak sie nie udalo.
To ja nie twierdze, tez ze Cr gra spektualkulanie - ale na glosujacych w plebiscytach bramki robia wrazenie. Do tego bramki w najlepszej lidze swiata i w lidze mistrzow. Nikt nie bedzie pochylal sie nad tym czy Cris drbyluje, kreeuj itp - tylko bedzie widzial, ze znowu Ronaldo strzelil.
0
nawet jak zejda z forma czy to FRancuzi czy Rosjanie, to z Chinami, Wenezuela i Australia wygraja spokojnie.
Ruscy nie sa pewni, ale przeciwko mocnym rywalom (patrz puchar swiata, me, czy teraz mecz grupowy z Francja).
Z srednimi / slabszymi zespolami radza sobe bez problemu - a takie zespoly beda w Tokio.
Dlatego w kontekscie awansu do Rio ten mecz jest bez znaczenia - jedynie w takim, ze trzeba sie bedzie dodatkowo do Japonii wybrac w maju.
0
"tak naprawdę jedynym sektorem boiska Cr była lewa strona z zejściem na środek pola karnego" - to jiuz jest wymiennosc pozycji. CZeste zejscie w srodek pola karnego bedzie wlasciwie kluczowe odnosnie bramek.
Do tego spodziewam sie, ze Real teraz bedzie grozniejszy z kontrataku - co tez moze przyczynic sie do zdobycia tych kilku dodatkwych goli przez Cra.
"nie ma co pisać co będzie za rok,
kiedyś się spierałem z jednym userem że cristiano ma spore szanse na zdobycie kolejnej złotej piłki za 2015 rok"
Wlasnie dlatego nie ma co sie przywiazaywac do serii. W 2012 mowiono ze Messi zdobedzie kolejnych 5 ZP - tak jak teraz to ze Cr gra slabo / lub nie jest skuteczny w lidze - to nie znaczy ze nie skonczy sezonu z >30 golami w lidze.
Co do trojki ZP w 2015 roku to pełna zgoda. W 5 ce Cr spokojnie powinien byc. Ja bym umiescilbym go wlasnie na 4-5 pozycji. Ciezko mi wybrac czy 4 czy jednak 5.
0
zawsze - nie trzeba sie dodatkowo przygotowywac na dodatkowy turniej - ale jednak w turnieju w Tokio beda grac druzyny ktore z Serbia by niewiele ugraly, nie mowiac o Niemcach.
0
wiem - ale w Tokio zarowno Francuzi jak i Rosjanie awansuje bez problemu - dlatego napisałem, ze i tak obie ekipy pojada do Rio.
2
Nie wiem czy zauwazyliscie, ale spora analogia w turnieju kwalifikacyjnym Pan i Panow w siatce.
W meczu o 3 miejsce gospodynie turnieju Turcja przegraly z Wloszakmi rowniez 2-3, my tak samo pokonalismy gospodarzy turnieju 3-2.
Do tego w obu finalach zagra Rosja - choc dzisiaj pewnie juz nie wygra.
0
ten mecz bez wiekszego znaczenia i tak obie ekipy pojada do Rio
0
"w meczu z depor nierzadko widywałem Cr również na prawym skrzydle co mnie trochę zaskovczyło :)" - no wlasnie to pokazuje wymiennosc pozycji
"doceniam te 11 bramek cristiano w LM i nie będe tego negował ale to juz ostatni taki jego wynik na tym etapie LM :)" - 11 bramek pewnie juz nie strzeli, w koncu to rekord fazy grupowej LM.
Jednak pamietaj, ze po zmiananach w Lm - mozna trafic w grupie czesto dwa stosunkowo slabsze zespoly - jak BATE, Malmo, Astana, itp itd, wiec pewnie 11 nie trafi ale 5-6 bramek za rok spokojnie moze strzelic.
0
z rankingu i z tego jak sie rozstawia druzyny w turnieju olimpisjkim
0
tego nie wiem - ale uwzgledniajac to jak sie rozstawia druzyny w turnieju olimpiksim w siatkowce to tak NAJPRAWDOODOBNIEJ beda wygladac grupy.
0
nie do konca - bo z grupy wychodza 4 zespoly - wiec wlasciwie z grupy A wyszlyby Brazylia, Wlochy, USA i Francja.
A z drugiej grupy Polska, Rosja, Argnetyna i Iran.
W 1/4 mimo wszystko lepiej trafic na Argentyne czy Iran - a to mecz 1/4 bedzie kluczowy
0
Iran - sie nie bedzie liczyl jezeli bedzie w trojce - bo to zespol z Azji - ate kwalifikacje sa jedcznoscie tymi dla strefy azjatyckiej
0
jedna grupa - kazdy z kazdym