0

@tomek8756 No taa. A rekordowe zyski Lotosu i Orlenu napędziły im obroty na hot-dogach.

0

@Xwowrak Tak tylko nieśmiało przypomnę, że cena baryłki to tylko ułamek kosztu paliwa na stacji. Reszta to podatki i marża, więc owszem - ceny paliwa można w ciągu jednego dnia jedną decyzją o obniżeniu podatków radykalnie obniżyć.

6

@RobiS No ale to Orlen wyznacza ceny hurtowe. Według mnie bardzo dobrze, że podobne protesty w końcu zaczynają się odbywać. Nie da się chyba zorganizować protestu, który nie uderzy w osoby postronne, a odczują go jedynie ci, którzy są odpowiedzialni za obecny stan rzeczy.

0

@MesQueUnClub96 Człowieku jak możesz o takie rzeczy pytać - przecież z Niemcami grają. W takim przypadku to ja nawet Rosji czy Białorusi bym kibicował.

0

@Janas11224 A według mnie bardzo dobrze,że nie jadą na mundial i temat został ucięty krótko. Bo potem znowu by była narracja aby ich ciągnąć za uszy.

1

@tomek8756 No jeśli nic nie jedzie to jasne że tak. Z zastrzeżeniem, że w takim przypadku cała odpowiedzialność i wina w razie kolizji/wypadku spada na pieszego.

1

Awantura o władzę. -

0

@Mns21 Polska. ..........

0

@cris2706 Jaki masz problem z tym aby założyć firmę, nie jeździć na "Szeszele" i cały zysk przeznaczać ma wynagrodzenia pracowników?

0

@cules100pro Będą, ale tylko dlatego, że unijni biurokraci swoje szalone pomysły mogą wdrażać jedynie w ograniczonym terytorialnie regionie świata.

2

@Kgorecki2500 Sorbety to nie lody. Dla mnie to osobny rodzaj deseru. A lody to najlepiej czekoladowe.

0

@Kidd Niech im Angole dokopią ile wlezie.

0

@Uukasz_93 Dla mnie nie ma w tym nic odpałowego i podpisuję się w pełni pod tym rozwiązaniem.

0

@bartekvisca Jedni się rzucili jak szczerbaci na suchary, a drudzy ich doją ile wlezie. Rząd się przygląda i będzie tak jak z paliwem gdy się rzucili po wybuchu wojny i płacili po 8 zł/l, więc sami zaczęli po tyle sprzedawać.

2

@Uukasz_93 A co w tym odpałowego?

0

@cules100pro To, że biurokrata decyduje o tym jakie rozwiązanie techniczne jest stosowane, a nie pośrednio konsument, który swoimi decyzjami wymusza to na producencie jest to właśnie blokowanie inicjatywy i postępu. Całe szczęście, że pozostała część świata nie wprowadza podobnych głupot bo gdyby tak było, to postęp byłby w ogóle niemożliwy.

0

@cules100pro Blokowanie postępu mi akurat nie pasuje. Gdyby UE zależało w tym konkretnym temacie na ekologii i dobru konsumentów to powinna się skupić np. na obowiązku stosowania wymiennych baterii w tych urządzeniach. Tylko jakie lobby to przeforsuje?

0

@cules100pro Z jakich lat pochodzi te 15 ładowarek z różnymi końcówkami? Ile takich ładowarek z różnymi końcówkami pochodzi z ostatnich 5 czy 10 lat?

0

@vangoor Sam przyznałeś, że producenci sami już to stosują.

0

@vangoor Tak samo miało być z kasetami, dyskietkami czy płytami cd. A skoro nie będzie mieć konkurencji to po co te przepisy w takim razie?

0

@vangoor Nietrafione porównanie, bo dotyczy czegoś całkowicie innego. Wygląda to tak, że jeśli na świecie w międzyczasie powstanie jakieś nowe rewolucyjne rozwiązanie w tym zakresie, to zanim skostniała biurokracja pod wpływem łapówek lobbystów dopuści je do stosowania u nas to będziemy skazani na przestarzałe rozwiązanie. A skoro w tym przypadku standard lighting i tak jest już marginalizowany to po co wprowadzać te przepisy?

0

@JordiElNino Chore jest to, że biurokracja miesza się w rynek i sprawia, że żaden producent nie będzie teraz inwestował w opracowanie jakiegoś nowego rozwiązania, bo po co? Chore podejście i tyle.

0

@vangoor No i co z tego? Ale podobne biurokratyczne podejście zabija wszelki postęp. Podobno to w imię ekologii.
To teraz z innej beczki - w moim aucie ostatnio padły dwie drobne rzeczy - termostat , który producent opakował w plastikową obudowę i uczynił niewymiennym. I tak rzecz którą można wymienić za kilkadziesiąt złotych kosztuje teraz kilkaset złotych i generuje zbędny odpad. Druga rzecz to wentylator nawiewu do którego producent nie oferuje w sprzedaży wymiennych szczotek, tylko przewidziana jest wymiana całego wentylatora która tez generuje zbędny odpad. No ale tu UE nic nie widzi bo nikt nie lobbuje za tym aby to rozwiązać.

0

@mkord Modelowa marża może i nie ma ale ta faktyczna już tak. A zyski Orlenu i Lotosu notowane w tym roku dobitnie pokazują, że ta marża rzeczywista jest na rekordowym poziomie.

0

@vangoor Przecież to jest chore - ile jeszcze absurdów UE musi wprowadzić aby ludzie przejrzeli na oczy?

3

@tomek8756 Stanoski jest jakiś dziwny - najpierw wypromował Staśko, potem starał się ją zamilczeć i mówił, że nie jest nikim ważnym aby zapraszać ją do studia . Teraz znowu promuje jej wypowiedzi. Czy to jest jakaś utajona obsesja?

3

@Kurkmen Obecna sytuacja dobitnie pokazuje, że dotychczasowe protesty w Polsce to wcale nie były jakieś oddolne inicjatywy, tylko były inicjowane przez odpowiednie grupy.

1

@P33ck Panie - tutaj gościu uwierzył, że odpalił silnik jak dmuchnie w tłumik, to i na taki tablet ktoś mógł się nabrać -

0

Świetnie ktoś to zmontował. Polecam też kawałki z Łukaszenką, Bidenem czy Putinem z tego kanału

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?