@Maciej1078 Ależ ja nie dokonuję moralnej oceny - aby cokolwiek na ten temat wywnioskować musiałbym "pochodzić dzień w butach" każdej takiej osoby, którą bym chciał ocenić. Natomiast stojąc z boku dostrzegam tę różnicę i ogólnie staram się wyłapać fakty które do tego doprowadziły.
@draxidox Nie wiem więc się nie wypowiem jak było w tej konkretnej sytuacji. Natomiast tu już byłbym skłonny do ogólnego wzrostu kar za niebezpieczne wyprzedzanie. W tym upatruję już duże zagrożenie w porównaniu do tej poprzedniej sytuacji o której mieliśmy okazje dyskutować.
@Herato Przecież to za co jest teraz sądzony to po pierwsze nie popełnił tego podczas kariery u nas, a po drugie to jest sprawa pozasportowa, choć niektórzy lubią "ten sport". Dani jest i będzie legendą bez względu na to co teraz popełnił. Gdyby wyszło ewentualnie że grał na dopingu albo coś takiego to można by dyskutować.
@Krystian1588 Też tego nie wiem. Ale widzę to na zasadzie wkładania ręki w ogień - być może chciał się tylko ogrzać ale odebrał lekcję,że można się sparzyć i na przyszłość powinien wyciągnąć lekcję.
@tristan87 Ech - pamiętam czasy gdy takie filmy były niedostepne dla dzieciaków i ja czytając w programie tv długo myślałem że chodzi o jakiś horror/thriller typu "Szczęki" w którym ludzi atakowały właśnie psy.
@Krystian1588 Ale czy ten dzieciak sam tego nie napędza wrzucając do neta zdjęcie butów? Rozumiałbym jakby te buty sam zrobił/uszył/naprawił/pomalował/zmienił w nich coś - cokolwiek. Ewentualnie zdobył czyjś podpis itp. A tak to jaki w tym sens jak właśnie nie pochwalenie się metką/logiem marki?
@draxidox Po pierwsze to od tego jest policja albo sąd i to te instytucje niech to rozsądzają. Tyle. Co do moralnych ocen tego zdarzenia każdy ma swoją i na tym zakończmy tę dyskusję. W tej konkretnej sprawie ty byś zabrał prawko, a ja nie. Pozdrawiam
@draxidox No i? Masz jakieś badania ile osób na takich mijankach traci życie albo zdrowie? Ja tam bym zachował możliwość eliminowania piratów drogowych do innych przypadków.
@draxidox Ty mówisz że na 100% nie jechał i byś mu zabrał prawko, ja mówię, że dopóki istnieje jeden promil szansy, że mogło tak być to powstrzymajmy się od rzucania kamieniem.
@sebo939 Z tym gotowaniem żaby to jest mit, bo to nieprawda, że daje się ona ugotować bez reakcji. Lepiej tu pasuje myśl z "Cesarza" Kapuścińskiego, o tym jak należy dokładać biedakowi z workiem na plecach, ciężar stopniowo i powolutku, bo gdy każe mu się dźwignąć na raz 100 kg to się zbuntuje. Aczkolwiek czasy terroru pandemicznego dobitnie pokazały, że społeczeństwo przyjmuje różne absurdalne zakazy i nakazy bez większych protestów.
@Barca1992 Zwykły obywatel gdyby miał mieszkać 650 km od miejsca pracy, to albo by zmienił pracę albo miejsce zamieszkania. Proste. Obłuda i hipokryzja na poziomie Mount Everestu.
@Odcinkowy Zraz zaraz- wzięli na otwarcie mistrzostw kogoś, kto zawalił występ? Teraz pewnie wszelką krytykę będą zwalać na okoliczności niezwiązane z występem i kto powie coś złego ten transfob?
@rragon Jasne - może zbyt dosadnie to określił ale tak działa życie - odbieramy bolesne lekcje już od małego. Ja nie widzę tu żadnej winy tego dziecka bo nie zrobiło przecież nic złego. Tych którzy go wyśmiewają nawet nie będę komentował, bo zniżanie się do poziomu tychże osobników uważam za niegodne. Ale trzeba zrozumieć, że podobny jazgot był, jest i będzie i każdy kto się wystawia na widok publiczny musi ten jazgot odczuć.
@marcin62 Nie znam tego uniwersum,ale ten reporter kimkolwiek jest ma rację. Tak działa świat i zakłamywanie rzeczywistości nic tu nie zmieni - wystawiasz się na widok publiczny to licz się z tym,że znajdą się ludzie którzy cię pochwalą i znajdą się tacy którzy cię oplują i skrytykują. Poza tym co to za powód do pokazywania? Kupione buty? Rzeczywiście powód do dumy i do obnoszenia się z tym.
@bartas97 Akurat tu się przejęzyczyła. Traktowanie tej wypowiedzi serio jest niepoważne. Owszem wzbudza uśmiech, ale wyciąganie wniosków na podstawie tej konkretnej wypowiedzi to już przesada.
0
@Maciej1078 Ależ ja nie dokonuję moralnej oceny - aby cokolwiek na ten temat wywnioskować musiałbym "pochodzić dzień w butach" każdej takiej osoby, którą bym chciał ocenić. Natomiast stojąc z boku dostrzegam tę różnicę i ogólnie staram się wyłapać fakty które do tego doprowadziły.
0
@Maciej1078 No i spoko. Różnica jest taka,że pewnie stawiali mniejszy opór przy aresztowaniu albo trafili na mniej elektrycznego policjanta.
0
@Maciej1078 Nie przenoś tej sytuacji na polskie realia.
0
@draxidox Nie wiem więc się nie wypowiem jak było w tej konkretnej sytuacji. Natomiast tu już byłbym skłonny do ogólnego wzrostu kar za niebezpieczne wyprzedzanie. W tym upatruję już duże zagrożenie w porównaniu do tej poprzedniej sytuacji o której mieliśmy okazje dyskutować.
1
@Adamski69 Tylko jeśli będą poświęcone
0
@Herato Przecież to za co jest teraz sądzony to po pierwsze nie popełnił tego podczas kariery u nas, a po drugie to jest sprawa pozasportowa, choć niektórzy lubią "ten sport". Dani jest i będzie legendą bez względu na to co teraz popełnił. Gdyby wyszło ewentualnie że grał na dopingu albo coś takiego to można by dyskutować.
0
@Krystian1588 Też tego nie wiem. Ale widzę to na zasadzie wkładania ręki w ogień - być może chciał się tylko ogrzać ale odebrał lekcję,że można się sparzyć i na przyszłość powinien wyciągnąć lekcję.
1
@tristan87 Ech - pamiętam czasy gdy takie filmy były niedostepne dla dzieciaków i ja czytając w programie tv długo myślałem że chodzi o jakiś horror/thriller typu "Szczęki" w którym ludzi atakowały właśnie psy.
1
@Krystian1588 Ale czy ten dzieciak sam tego nie napędza wrzucając do neta zdjęcie butów? Rozumiałbym jakby te buty sam zrobił/uszył/naprawił/pomalował/zmienił w nich coś - cokolwiek. Ewentualnie zdobył czyjś podpis itp. A tak to jaki w tym sens jak właśnie nie pochwalenie się metką/logiem marki?
0
@draxidox Po pierwsze to od tego jest policja albo sąd i to te instytucje niech to rozsądzają. Tyle. Co do moralnych ocen tego zdarzenia każdy ma swoją i na tym zakończmy tę dyskusję. W tej konkretnej sprawie ty byś zabrał prawko, a ja nie. Pozdrawiam
0
@draxidox No i? Masz jakieś badania ile osób na takich mijankach traci życie albo zdrowie? Ja tam bym zachował możliwość eliminowania piratów drogowych do innych przypadków.
0
@Kleps0n To nadal jest tylko powierzchnia, a nie objętość.
1
@Romario87 Nie rozumiem, ale każdy jest kowalem swojego talerza. Ważne aby smakowało nam, a nie innym wokoło.
0
@draxidox Ty mówisz że na 100% nie jechał i byś mu zabrał prawko, ja mówię, że dopóki istnieje jeden promil szansy, że mogło tak być to powstrzymajmy się od rzucania kamieniem.
0
@sebo939 Z tym gotowaniem żaby to jest mit, bo to nieprawda, że daje się ona ugotować bez reakcji. Lepiej tu pasuje myśl z "Cesarza" Kapuścińskiego, o tym jak należy dokładać biedakowi z workiem na plecach, ciężar stopniowo i powolutku, bo gdy każe mu się dźwignąć na raz 100 kg to się zbuntuje. Aczkolwiek czasy terroru pandemicznego dobitnie pokazały, że społeczeństwo przyjmuje różne absurdalne zakazy i nakazy bez większych protestów.
2
@Barca1992 Zwykły obywatel gdyby miał mieszkać 650 km od miejsca pracy, to albo by zmienił pracę albo miejsce zamieszkania. Proste. Obłuda i hipokryzja na poziomie Mount Everestu.
0
@draxidox Eee tam - w stanie wyższej konieczności to takie rzeczy są uzasadnione.
0
@Rewolucja123 Ernesto TOP. Dlatego życzę mu jak najlepiej i niech osiąga jak największe sukcesy z Athletic, oczywiście tuż za Barcą.
0
@paweldunajecfcb Post - czasem trzeba zrobić przerwę od mięsa.
0
@4Fabregas4 Jak nie wróci to i tak nie oznacza że odejdą. Na szczęście jest Tebas i o żadnym powrocie nie ma mowy.
5
@Odcinkowy Zraz zaraz- wzięli na otwarcie mistrzostw kogoś, kto zawalił występ? Teraz pewnie wszelką krytykę będą zwalać na okoliczności niezwiązane z występem i kto powie coś złego ten transfob?
0
@rragon Jasne - może zbyt dosadnie to określił ale tak działa życie - odbieramy bolesne lekcje już od małego. Ja nie widzę tu żadnej winy tego dziecka bo nie zrobiło przecież nic złego. Tych którzy go wyśmiewają nawet nie będę komentował, bo zniżanie się do poziomu tychże osobników uważam za niegodne. Ale trzeba zrozumieć, że podobny jazgot był, jest i będzie i każdy kto się wystawia na widok publiczny musi ten jazgot odczuć.
0
@marcin62 Nie znam tego uniwersum,ale ten reporter kimkolwiek jest ma rację. Tak działa świat i zakłamywanie rzeczywistości nic tu nie zmieni - wystawiasz się na widok publiczny to licz się z tym,że znajdą się ludzie którzy cię pochwalą i znajdą się tacy którzy cię oplują i skrytykują. Poza tym co to za powód do pokazywania? Kupione buty? Rzeczywiście powód do dumy i do obnoszenia się z tym.
0
@smiatuniu Najwidoczniej.
0
@Damian11 Daj spokój. To tak nie działa.
1
@Pawel13sz Lewy, Ferran, Araujo, Raphinha, de Jong.
0
@culer_5306751
0
@urbipl Znam w zasadzie tylko jedną - z tym niemieckim żołdakiem przystawiającym pistolet do głowy dziecka. Ze stadionu Legii.
0
@PatrykBarca "Nawet golił nogi żeby być szybszy". Podobno wszyscy gracze mają zalecenie albo wymóg aby golić nogi.
1
@bartas97 Akurat tu się przejęzyczyła. Traktowanie tej wypowiedzi serio jest niepoważne. Owszem wzbudza uśmiech, ale wyciąganie wniosków na podstawie tej konkretnej wypowiedzi to już przesada.