@Comentateiro Niewolnictwo to trochę duże słowo w tym przypadku. Nikt przecież nie zmusza małżonków do mieszkania wspólnie itd. Ale stanowi to jakies tam ograniczenie praw. Do ponownego zawarcia małżeństwa itd. Pod tym kątem tego nie analizowałem. Dla mnie to i tak abstrakcja,ale masz trochę racji- nawet dobrowolne zawieranie podobnych zapisów może rodzić różne skutki.
@Comentateiro Z tego co czytalem o tym pomyśle to ma to być możliwość,czyli para wstępująca w związek małżeński może takie coś sobie dodatkowo wpisać. Dla mnie bezsens, no ale skoro ktoś sobie tego życzy to nie moja rzecz.
@MesQueUnClub_87 Jest też system singapurski,który wydaje się dość ciekawy i tam działa. System prywatny ale z elementami państwowej służby zdrowia,gdzie pacjent ma możliwość wyboru warunków w jakich będzie leczony.
@Aqualitek Swoją drogą to ciekawe jak potem w praktyce wygląda takie życie w jednym domu z kimś kto był zdolny do takich rzeczy. Jakoś sobie tego nie wyobrażam
@Donowitz Moim zdaniem jeśli nie startują pod flagą własnego kraju i publicznie podczas igrzysk nie agitują na rzecz agresorów to jak najbardziej mają prawo wystąpić. Sport ponad polityką to raz,a dwa to jakos nie było takiej dyskusji choćby gdy USA najeżdżało Irak,czy podczas innych konfliktów na świecie.
@tomek8756 Z jednej strony dobrze,że te zmiany prawne im to ułatwiają,bo z takim podejściem chcąc pozbyć się faceta nie szukałyby porad "prawnych", tylko "medycznych"
@ChessInfo Teraz zamiast tego dzieciaki same między sobą się biją,upokarzają i jeszcze nagrywają z tego filmiki. Nie chodzi mi o to że jedno wyklucza drugie,ale bardziej o to,że wychowanie dzieci i młodzieży nadal pozostawia wiele do życzenia.
@Allbi Owszem pisałem już o tym bo ostatnio zgłębiałem ten temat i dzielę się tą wiedzą z tymi,którzy być może tego nie robili. Wcześniej mnie to nie dotyczyło i też kojarzyłem to z OFE,ale mnie to nie interesowało. Jak wiesz kto mi może za to zapłacić,że to "promuję" to podaj namiary. Chętnie się zgłoszę po kasę.
@Bobo25 No już mogli to potraktować preferencyjnie aby ludzi zachęcić do tego programu,bo jak widać podobne doniesienia wzbudzają niepokój i zniechęcają ludzi.
@bartas97 Ale co ma rząd do tego? Co do tego co napisałeś to czytam,że było to tak od początku traktowane i opodatkowane. A co do samych PPK to przecież jak nikomu nie ufasz masz cały czas dostęp do tej kasy i możesz ją co miesiąc sobie wypłacać. Twój zysk z tego jest taki,że dostajesz dodatkowo 1,5% wypłaty. Gdy się wypisałeś,to pracodawca to oszczędza dzięki twojej decyzji. Zarabiając przykładowo 5000 zł płacisz 100 zł, do tego pracodawca dorzuca 75 zł (minus podatek) czyli około 60 zł. Niby mało,ale w skali roku 720 zł się nazbiera. Różnica między PPK a OFE jest taka,że do tamtych pieniędzy nie miałeś w ogóle dostępu i nie mogłeś ich wypłacić,a tu możesz w każdej chwili. Rząd nie ma jak tego ruszyć,bo to tak jak twoje prywatne konto z którego na co dzień możesz korzystać. Oczywiście korzystniej jest to zostawić ale to już indywidualna decyzja.
@Deviler No dla mnie to mega zjazd. Myślę,że popularność nawet tej reprezentacji Arabii jest większa niż jakiejkolwiek kobiecej repki. Już nie mówiąc o tym,że to komicznie by wyglądało gdyby Renard ustawiał i motywował kobiety w przerwie tak jak Arabów na mundialu.
@Aragorn33 Problem jest taki jak to z UE - narzucają naszym producentom,fabrykom,rolnikom tysiące norm i przepisów do spełnienia które podrażają koszt produkcji,a potem zalewają rynek tanimi produktami które są produkowane taniej m.in. dzięki pomijaniu tych przepisów i norm. Jeśli unijni producenci i rolnicy maja konkurować na rynku z producentami spoza UE to powinni mieć możliwość aby produkować również bez spełniania tych norm i przepisów.
1
@Comentateiro Niewolnictwo to trochę duże słowo w tym przypadku. Nikt przecież nie zmusza małżonków do mieszkania wspólnie itd. Ale stanowi to jakies tam ograniczenie praw. Do ponownego zawarcia małżeństwa itd. Pod tym kątem tego nie analizowałem. Dla mnie to i tak abstrakcja,ale masz trochę racji- nawet dobrowolne zawieranie podobnych zapisów może rodzić różne skutki.
2
@Comentateiro Z tego co czytalem o tym pomyśle to ma to być możliwość,czyli para wstępująca w związek małżeński może takie coś sobie dodatkowo wpisać. Dla mnie bezsens, no ale skoro ktoś sobie tego życzy to nie moja rzecz.
1
@MesQueUnClub_87 Jest też system singapurski,który wydaje się dość ciekawy i tam działa. System prywatny ale z elementami państwowej służby zdrowia,gdzie pacjent ma możliwość wyboru warunków w jakich będzie leczony.
0
@Kidd Dziwna decyzja zawodnika.
1
@Medium No i pozamiatałeś. Sprzątaczki mają piątek wolny.
2
@Hawajczyk Po co im to psujesz? To tak doskonale pasuje do tej biblii która tworzą jego wyznawcy.
1
@Aqualitek Swoją drogą to ciekawe jak potem w praktyce wygląda takie życie w jednym domu z kimś kto był zdolny do takich rzeczy. Jakoś sobie tego nie wyobrażam
0
@TheNekro94 Nie wiem o czym piszesz.
4
@LS W sumie czy to aż takie dziwne? Zważywszy na ich położenie geopolityczne?
0
@Corr W takich przypadkach powinna działac zasada "złotówka za złotówkę"
0
@Donowitz Moim zdaniem jeśli nie startują pod flagą własnego kraju i publicznie podczas igrzysk nie agitują na rzecz agresorów to jak najbardziej mają prawo wystąpić. Sport ponad polityką to raz,a dwa to jakos nie było takiej dyskusji choćby gdy USA najeżdżało Irak,czy podczas innych konfliktów na świecie.
0
@DragonxNF To nie dla mnie. Raczej nigdy po nią nie sięgnę. To nie moje uniwersum i raczej mnie to nie interesuje.
0
@Sau_Ron Serio wierzysz,że oni to robią? To są właśnie reptilianie,którzy wychodzą z ukrycia.
8
@RoberDzik Oj jak boli, oj jak boli...
1
@tomek8756 Judenrampe?
0
@LS A nie jesteś przypadkiem bardzo opanowany?
1
@dniel Oby było tak jak piszesz.
2
@tomek8756 Z jednej strony dobrze,że te zmiany prawne im to ułatwiają,bo z takim podejściem chcąc pozbyć się faceta nie szukałyby porad "prawnych", tylko "medycznych"
1
@Kondziubarca W punkt.
0
@ChessInfo Teraz zamiast tego dzieciaki same między sobą się biją,upokarzają i jeszcze nagrywają z tego filmiki. Nie chodzi mi o to że jedno wyklucza drugie,ale bardziej o to,że wychowanie dzieci i młodzieży nadal pozostawia wiele do życzenia.
0
@Allbi Owszem pisałem już o tym bo ostatnio zgłębiałem ten temat i dzielę się tą wiedzą z tymi,którzy być może tego nie robili. Wcześniej mnie to nie dotyczyło i też kojarzyłem to z OFE,ale mnie to nie interesowało. Jak wiesz kto mi może za to zapłacić,że to "promuję" to podaj namiary. Chętnie się zgłoszę po kasę.
1
@Bobo25 No już mogli to potraktować preferencyjnie aby ludzi zachęcić do tego programu,bo jak widać podobne doniesienia wzbudzają niepokój i zniechęcają ludzi.
3
@bartas97 Ale co ma rząd do tego? Co do tego co napisałeś to czytam,że było to tak od początku traktowane i opodatkowane. A co do samych PPK to przecież jak nikomu nie ufasz masz cały czas dostęp do tej kasy i możesz ją co miesiąc sobie wypłacać. Twój zysk z tego jest taki,że dostajesz dodatkowo 1,5% wypłaty. Gdy się wypisałeś,to pracodawca to oszczędza dzięki twojej decyzji. Zarabiając przykładowo 5000 zł płacisz 100 zł, do tego pracodawca dorzuca 75 zł (minus podatek) czyli około 60 zł. Niby mało,ale w skali roku 720 zł się nazbiera. Różnica między PPK a OFE jest taka,że do tamtych pieniędzy nie miałeś w ogóle dostępu i nie mogłeś ich wypłacić,a tu możesz w każdej chwili. Rząd nie ma jak tego ruszyć,bo to tak jak twoje prywatne konto z którego na co dzień możesz korzystać. Oczywiście korzystniej jest to zostawić ale to już indywidualna decyzja.
1
@bartas97 Czyli po tylu latach ktoś się dopiero tego dopatrzył?
0
@Janas11224 "Zabójcą starszych kobiet"? To było ich więcej?
4
@Deviler No dla mnie to mega zjazd. Myślę,że popularność nawet tej reprezentacji Arabii jest większa niż jakiejkolwiek kobiecej repki. Już nie mówiąc o tym,że to komicznie by wyglądało gdyby Renard ustawiał i motywował kobiety w przerwie tak jak Arabów na mundialu.
0
Herve Renard nowym trenerem reprezentacji Francji! Niestety tylko kobiecej. Nie ma co - zaliczył niezły zjazd.
0
@Aragorn33 Problem jest taki jak to z UE - narzucają naszym producentom,fabrykom,rolnikom tysiące norm i przepisów do spełnienia które podrażają koszt produkcji,a potem zalewają rynek tanimi produktami które są produkowane taniej m.in. dzięki pomijaniu tych przepisów i norm. Jeśli unijni producenci i rolnicy maja konkurować na rynku z producentami spoza UE to powinni mieć możliwość aby produkować również bez spełniania tych norm i przepisów.
0
@barcelonaLM To nadal nie rozwiązuje problemu bo kto teraz opróżni zapełnione magazyny?
0
@esem91 I tak dobrze,że nie użyła igły.