La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1298 Culés

14

Jest porozumienie rolników na czele z Michałem Kołodziejczakiem z ministerstwem rolnictwa na czele z wicepremierem Kowalczykiem. Porozumienie dot. problemu zboża z Ukrainy, ale nie tylko.

Jest to kolejny przykład na polityke PiS doprowadzania do problemów, a potem ich bohaterskiego naprawiania. Gdyby sprawa zajęto się latem ubiegłego roku to obecnie nie byłoby tematu. Natomiast w tamtym czasie Kaczynski wolał wygłaszac teorie, że poruszanie sprawy zboża z Ukrainy w Polsce jest wpisywaniem się w rosyjską propagandę. Teraz jak się okazało problem rzeczywiście jest i trzeba go rozwiązywać.

7

@barcelonaLM nie żeby wtedy Braun to poruszał, to go wyzywano od ruskich onuc. To jest właśnie problem polskiej polityki i naszego społeczeństwa. Byleby zaszufladkować. Ktoś się nie podoba, to folksdojcz, ruski agent, popychadło Brukseli, tęczowy bohater i etc.
Byleby zdefiniować i podzielić tą osoba społeczeństwo.
Tutaj świetny przykład. Niezależnie od tego, czy jest ruską onucą, czy nie, to mówił wtedy i realnym problemie, który oczywiście nie malał a rósł aż urósł do rangi problemu krajowego. No i tak to jest.

4

@barcelonaLM a jak rozwiazali bo wcześniej czytalem, ze wymyslili doplaty dla rolnikow? Nic inngo nie potrafia wymyslic poza doplatamivz naszych pieniedzy

0

@ObiwanKenobi ma być tarcza (czyli kasa za straty), ale oprócz tego powrót cła na towary rolne z Ukrainy i kontrola zboża na granicy

0

@barcelonaLM ale jaki problem? Tanie zboże jest problemem, więc trzeba dowalić cła na zboże ukraińskie, żeby ceny poszły w górę? ;p Spokojnie, społeczeństwo to wytrzyma ;p

0

@barcelonaLM To nadal nie rozwiązuje problemu bo kto teraz opróżni zapełnione magazyny?

0

@Aragorn33 Problem jest taki jak to z UE - narzucają naszym producentom,fabrykom,rolnikom tysiące norm i przepisów do spełnienia które podrażają koszt produkcji,a potem zalewają rynek tanimi produktami które są produkowane taniej m.in. dzięki pomijaniu tych przepisów i norm. Jeśli unijni producenci i rolnicy maja konkurować na rynku z producentami spoza UE to powinni mieć możliwość aby produkować również bez spełniania tych norm i przepisów.

0

@maroon czyli zamiast walczyć o likwidację głupich norm zwiększających koszty produkcji to walczymy z tanim i dobrym zbożem z zagranicy, żeby przypadkiem społeczeństwo za mało nie płaciło za żywność na samym końcu :) genialne podejście :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?